Bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne

11

Od 22-26 marca 2011 r. Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba oraz Fundacja \”SOS ŻYCIE\” z Mielca zapraszają po raz piąty na bezpłatne badania mammograficzne Panie w wieku 50-69 lat (raz na 2 lata) i na bezpłatne badania cytologiczne Panie w wieku 25-59 lat (badanie raz na 3 lata). Badania finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Cytomammobus stanie obok Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie i będzie czynny w godz. 8:00 – 18:00. Na badanie mammograficzne Panie otrzymają imienne zaproszenia przygotowane przez fundację. Na badanie cytologiczne nie będą wysyłane zaproszenia.

Obowiązuje rejestracja telefoniczna pod numerem: 0 801 08 09 10 lub 17 582 40 60
czynna od 800 do 1700, od poniedziałku do piątku.

NZOZ Ośrodek Diagnostyczny Chorób Nowotworowych Fundacji jest placówką należącą do grupy 6 Modelowych Ośrodków Zdrowia w Polsce, realizujących Program Profilaktyczny Banku Światowego i Ministerstwa Zdrowia od 1999 roku. Fundacja oświadcza, że aparaty mammograficzne przeszły wszystkie testy specjalistyczne wykonane przez Wojewódzki Ośrodek Koordynujący \”Populacyjny program wczesnego wykrywania raka piersi\” i zgodnie z protokołem kontroli jakość zdjęć mammograficznych osiąga odpowiednio wysoki poziom.

UMiG

11 KOMENTARZE

  1. [b]No a co z legalnością takich badań w takim autobusie jak na fotce? Niedawno w mediach było dość głośno o tym fakcie, ze w gabinecie stacjonarnym to badanie jest OK, a w tym autobusie nie jest OK….[/b]

  2. znam kobiete która miała już skierowanie na mastektomie po badaniu w tym samochodzie,szczęście że pojechała do innego lekarza na takie samo badanie bo byłaby juz bez piersi…:|

  3. Ja pilnowalam i regularnie robilam badania mammograficzne, pech chcial ze skorzystalam z mammobusa i sie nie poznali, ze mam raka tylko wedlug nich bylo wszystko bylo dobrze. W wyniku ich bledu mialam raka zaawansowanego , na szczescie jeszcze zyje dobrze ze chemia i radioterapia pomogla. Takie badania to sa na ilosc a nie jakosc chca jak najwiecej kasy uzyskac z NFZ.Ja odradzam badania w mammobusie tylko badajcie sie w przychodniach.

  4. Pewien dobry radiolog wprost mi powiedział, ze badania w tych ciężarówkach są szkodliwe choćby ze względu na przestarzały sprzęt. Nie wiem po co taka akcja, skoro w mieście działa jeszcze szpital i gabinety lekarskie też.

  5. a po to chociażby, żeby każdy kto przekroczyl 50-tke skorzystal z badania MM i żeby potem nie mial argumentu że płaci składki,podatki itd i że mu sie nic nie należy!
    ludzie nie narzekajcie tyle! korzystajcie z "darmochy "!

  6. Do 2,5 i 6 – Przeciez nie ma przymusu pojscia na badanie. Wysylane sa zaproszenia. Ja znam osoby, ktore dzieki badaniom w mammobusie podjely leczenie. Kto chce sie zbada, a kto nie chce, to sie nie zbada.

  7. Nikt tu nie narzeka ( no może jedynie jest trochę zdziwiony rozrzutnością NFZ ), jedynie wymienia informacje. A to chyba o to tutaj chodzi. chcesz korzystać , jak to piszesz "z darmochy' , twoja sprawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here