Biblioteka i czytelnia SOK tymczasowo zamknięta

5

W związku z termomodernizacją i przebudową głównego budynku Samorządowego Ośrodka Kultury biblioteka dla dorosłych, biblioteka dla dzieci oraz czytelnia z dniem 1 czerwca 2010 r. zawieszają działalność.

W tym czasie zostaną przeniesione do tymczasowych miejsc, gdzie będą prowadziły działalność do zakończenia remontu SOK.
Biblioteka dla dzieci zostanie usytuowana w budynku Świetlicy dziecięcej przy Szkole Podstawowej Nr 2. Biblioteka dla dorosłych wraz z czytelnią przeniesione zostaną do dawnego budynku \”biurowego\” przy Spółdzielni Inwalidów \”Zjednoczenie\”. Planowany termin wznowienia działalności powyższych komórek SOK to 21 czerwca 2010 r. – już w nowych lokalizacjach.
Za utrudnienia wszystkich Czytelników serdecznie przepraszamy.

Źródło: UMiG

Z PYTAŃ DO BURMISTRZA:

INTERNAUTA: Kiedy zaczną sie prace wyremontowania budynku SOK?? Miały zacząć się w maju a jeszcze się nie zaczeły.

BURMISTRZ: Na koniec kwietnia ogłosiliśmy, po skompletowaniu dokumentacji, przetarg na przebudowę i termomodernizacjęSOK-u. Obecnie otwarte zostały 2 oferty, które spłynęły od potencjalnych wykonawców. Trwa procedura, zgodna z ustawą o zamówieniach publicznych, sprawdzenia tych ofert. Zakładam, że około połowy czerwca umowy zostaną podpisane, w następnej kolejności wykonawcy zostanie przekazany plac budowy, po wyprowadzeniu z SOK-u domu kultury i biblioteki. Kiedy konktretnie rozpoczną sie pracę, będę więdział po wyłonieniu wykonawcy.

———————————————————————————————————————————————-

GŁODNY ? NA CO CZEKASZ?
\"GIUFEPPE\"

5 KOMENTARZE

  1. Od dobrych kilku lat wiedziano o tym jakie straty przynosi brak termomodernizacji Samorządowego Ośrodka Kultury. Dlaczego zabrano się za to dopiero pod koniec kadencji? Ten temat powinien zostać załatwiony na samym początku. Kto poniósł koszty ze zwłoką? Brak działań drogo nas kosztował.

  2. no niestety ale łatwiej doradzać w Grupie Bas (na stronie pan burmistrz widnieje jako członek) niż zarządzać. Od połowy 2009 roku mówiono w radiu i telewizji, że 2010 będzie cieżki i trzeba było uwzględnić to w budżecie. Oczywiście "fachowcy", "doradcy" tego nie uwzględnili i się dziwią, że kasy w budżecie jest mniej niz zakładali (ktoś wcześniej pisał o 3 milionach). Do tego wysoki deficyt.
    Na tle tego co napisałem zwłoka z remontem Domu Kultury ( remontem który przynosi oszczędności) jest tym większym… jak to ująć.. zaniedbaniem?

  3. mam wrażenie że lepiej byłoby za tą kwotę (kwota remontu) wybudować coś konkretnego niż remontować tą budowlaną szkaradę, podobnie jest ze starym domem zacznij go remontować a wyjdą nowe niespodzianki które w końcowym efekcie przekroczą budżet remontu – sami się przekonamy !!!

    no ale należy słuchać głosu specjalistów i doradców !!!

  4. Publicznym majątkiem zarządza się lekko, wystarczyć przypomnieć nowy projekt przebudowy plant, na które kilka lat temu społeczeństwo wydało kasę, ale cóż okazało się, że można to zrobić jeszcze inaczej, a społeczeństwo znowu za to zapłaci, bo przecież nie radni ze swojej prywatnej kasy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here