BIAŁY DANIEL W NADLEŚICTWIE NOWA DĘBA!

7

Na lasach Nadleśnictwa Nowa Dęba pojawił się biały daniel. O ile widok daniela w lesie nie robi zbyt dużego wrażenia gdyż ich populacja jest dość liczna, to prawdziwą sensacją jest zaobserwowanie wśród nich osobnika o białym kolorze.

Albinizm wśród ssaków stwierdza się raz na około 100 tysięcy urodzeń. U ssaków jeleniowatych żyjących w naszym kraju albinizm występuje niezmiernie rzadko i spotykany jest prawie wyłącznie u danieli. Krótko mówiąc: daniel „albinos” rodzi się raz na kilka lat, a jego odnalezienie jest nie lada sztuką.

Tym bardziej gratulujemy pochodzącemu z Nowej Dęby Aleksandrowi Sudołowi czujności i dziękujemy za uwiecznienie tego osobnika na załączonych fotografiach – poinformowało na swoim profilu FB Nadleśnictwo Nowa Dęba.

7 KOMENTARZE

  1. Też mi sensacja,biały daniel. Fotografujący Amerykę odkrył tą fotografią.Daniele o białym umaszczeniu pokazywały się w leśnych ostępach w okolicach Bud Stalowskich i Krawców już dawno.Niech zrobi i zamieści zdjęcie cietrzewia,jarząbka których już nie ma w okolicznych lasach a były.

  2. Dlaczego Polacy maja taka glupia tendencje do psucia wszystkiego.
    Dajcie sie nacieszyc. Fajnie,ze mieliscie okazje widziec jednorzce ale inni nie :P

    • @zima idzie,pokaż swoją facjatę to być może zobaczymy Twój przyprawiony róg.A może już dwa,tego nie wiemy i na pewno się nie dowiemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here