VI Piknik Rodzinny w Jadachach już za nami

0

2013-08-20

W czwartek, 15 sierpnia, w Jadachach odbył się VI Piknik Rodzinny pod hasłem \”Dobre, bo nasze\” zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju i Promocji Wsi Jadachy.

W słoneczne popołudnie na imprezę przybyło wielu mieszkańców Jadachów jak i okolicznych miejscowości. Piknik rozpoczął się od Prezentacji Młodych Talentów naszej gminy. Wystąpili uczestnicy wielu konkursów muzycznych m.in. Sylwia Zych, Joanna Wójtowicz, w pięknych układach choreograficznych zaprezentowały się też dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jadachach. Uczestnicy pikniku, ani przez chwilę nie nudzili się, bowiem na scenie ciągle coś się działo.

Organizatorzy zadbali o atrakcyjny program zarówno dla starszych jak i młodszych. Można było podziwiać tańce Zespołu Pieśni i Tańca \”Dębianie\”, posłuchać rocka w wykonaniu młodzieżowego zespołu \”Blackstar\”. Gwiazdą wieczoru był folkowy zespół muzyczny z Rzeszowa \”Karczmarze\”. Zachwycili profesjonalizmem i ciekawą muzyką różnych kultur . W ich repertuarze znalazły się elementy muzyki klezmerskiej, góralskiej i słowiańskiej. Późnym wieczorem uczestnicy pikniku mieli okazję zobaczyć przepiękny spektakl Grupy \”Syriusz\” Tancerzy Ognia z Nowej Dęby. Ich występ spotkał się z ogromnym entuzjazmem licznie zgromadzonej publiczności. W tym roku po raz pierwszy podczas pikniku odbyły się warsztaty rękodzielnicze: bibułkarstwa, wikliniarstwa papierowego, hafciarstwa i szydełkowania. Pasjonatki rękodzieła prezentowały swoje prace i chętnie uczyły tej pięknej sztuki rękodzielniczej. Tradycyjnie nie zabrakło jadła wiejskiego, był bigos staropolski, chleb ze smalcem i ogórkiem kwaszonym. Na pikniku rozstrzygnięto wcześniej ogłoszony konkurs fotograficzno – plastyczny \”Ciekawe miejsca i wydarzenia w Jadachach\”. Autorzy najlepszych prac zostali nagrodzeni upominkami. Nie zabrakło także Loterii Fantowej i dużych emocji podczas losowania nagrody głównej – roweru turystycznego ufundowanego przez sklep ABC w Jadachach. Najmłodsi uczestnicy chętnie korzystali z dmuchanych zjeżdżalni i innych urządzeń do zabawy, a w przerwach delektowali się lodami i watą cukrową. Piknik zakończył się dyskoteką pod gwiazdami. Całą imprezę poprowadził Wodzirej Maciej Osuch, o muzykę zadbał DJ Hose. Scenę i oprawę techniczną zapewnił Samorządowy Ośrodek Kultury z Nowej Dęby.
Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju i Promocji Wsi Jadachy serdecznie dziękuje Burmistrzowi Miasta i Gminy Nowa Dęba Panu Wiesławowi Ordonowi za wsparcie finansowe imprezy w ramach konkursu z zakresu edukacji kulturalnej i organizowania wydarzeń kulturalnych. Dziękujemy także wszystkim sponsorom, którzy przyłączyli się do wsparcia organizacji VI Pikniku Rodzinnego w Jadachach.

UMiG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here