Światowy Dzień AIDS – Zaproszenie na prelekcje

5

27-11-2012

Liczba osób zakażonych HIV wciąż wzrasta. W związku z tym wiedza na temat HIV i AIDS jest niezbędna każdemu człowiekowi.

Szpital Powiatowy w Nowej Dębie prowadzi różnorodne działania prozdrowotne dla społeczeństwa. Zadaniem naszym jest zwiększenie świadomości na temat chorób a zwłaszcza chorób zakaźnych.

Od wielu lat realizujemy cele operacyjne i strategiczne, które zawarte są w Narodowym Programie Zdrowia na lata 2007-2015. Cel strategiczny Nr 7 brzmi „Zwiększenie skuteczności i zapobiegania chorobom zakaźnym i zakażeniom”.


3 grudnia br. o godz. 10:00 w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie odbędzie się spotkanie Pani Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Tarnobrzegu, Lek. med. Małgorzaty Korczyńskiej, z młodzieżą z Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Dębie oraz Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie. Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Tarnobrzegu zaznajomi uczestników spotkania z faktami dotyczącymi HIV i AIDS oraz zapozna ze statystyką zachorowań min. w naszym województwie. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymają bezpłatnie ulotki i broszury o tematyce HIV i AIDS.

Materiały edukacyjne przygotuje Koordynator ds. promocji zdrowia SPZZOZ w Nowej Dębie. Na w/w spotkanie organizatorzy zapraszają także chętnych ludzi z terenu Miasta i Gminy Nowa Dęba oraz powiatu tarnobrzeskiego.

PT

5 KOMENTARZE

  1. Stary numer spędzić z lekcji młodzież i zrobić sztuczną frekwencję. Ludzie zdychają w przychodniach a oni będą (oczywiście nie za darmo) mówić o promocji zdrowia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here