Majówka w Nowej Dębie

65

23-04-2013

65 KOMENTARZE

 1. [b]KTO IDZIE NA UROCZYSTE ODEGRANIE HYMNU I WCIĄGNIĘCIE FLAGI NA MASZT ???? MYŚLĘ ŻE TO DOSTARCZY NAM WIELE WRAŻEŃ!!! WOW!!! SUPER!!!! VIWAT BURMISTRZ ORDON! VIWAT 3 MAJ!!! [/b]

 2. Chętnie obejrzę pokaz straży wielkanocnych oraz koncert orkiestry dętej, dla mnie to ważne i ciekawe wydarzenia, a także recitale dobre

 3. [quote]Odezwali się lokalni patrioci [/quote]

  Otóż to! Lokalny patriotyzm nakazuje ganić pseudouroczystości a nie chwalić każdy syf tylko dlatego, że pochodzi od wielkiego majestatu wodza z Tarnowskiej Woli. Jako lokalny patriota ubolewam, że moje miasto zostało zamienione w wieś i dzisiaj szwadrony wiejskich ludków będą tańczyć na grobie tego miasta…Ozdobieni w bibuły….

 4. Zdiwił bym się gdyby było coś fajnego, bo nasi włodarze uważają że niema co robić w maju bo w lecie będą Dni Nowej Dęby z bardzo dużymi atrakcjami i jak zwykle z ciekawymi gwiazdami.

 5. [b][size=16]No, ja bym dodała jeszcze uroczyste podziwianie prac przy plantach. Ja już po kryjomu podziwiałam. i zauważyłam że w miejscu gdzie w czasach prehistorycznych stał czołg, teraz wznosi sie tam kopczyk na kształt wzgórka kobiety w pewnej, określonej sytuacji życiowej. I może z okazji tych świąt nazwać by ten kopczyk Wzgórkiem Ło…rdona…….[/size][/b]

 6. Tu – W dziale biblioteka , pojawiła się właśnie książka będąca zapisem przemówienia Szanownego Przywódcy Towarzysza Kim Dzong Una pt. Wyżej wznoszcząc sztandar Songun, prężnym krokiem naprzód dojdziemy do ostatecznego zwycięstwa. Zapraszamy serdecznie do lektury.
  :|

 7. Tu -[quote]W dziale biblioteka , pojawiła się właśnie książka będąca zapisem przemówienia Szanownego Przywódcy Towarzysza Kim Dzong Una pt. Wyżej wznoszcząc sztandar Songun, prężnym krokiem naprzód dojdziemy do ostatecznego zwycięstwa. Zapraszamy serdecznie do lektury.[/quote]
  :|

 8. Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu,
  Wóz nurza się w zieloność i jak wódka brodzi,
  Śród fali łąk szumiących, śród kwiatów powodzi,
  Omijam koralowe ostrowy marazmu.
  Już mrok zapada, nigdzie drogi ni zakładu;
  Patrzę w niebo, strefy szukam, przewodniczek łodzi;
  Tam z dala błyszczy obłok – tam jutrzenka wschodzi;
  To błyszczy Ordon, to weszła lampa Samorządu.

 9. A mnie się podoba.Centralny punkt programu,to parada Turków,SUPER,tego jeszcze u nas nie było,byle do przodu!I jeszcze sugestia z mojej strony,aby każdy mieszkaniec miasta i gminy na dzień parady z nakazu włodarzy musiał obowiązkowo włożyć turecki sweter,co będzie szczególnym podkreśleniem tych zacnych uroczystości.

 10. SZKODA , ŻE NA TARASIE DOMU CHŁOPA NIE MA IMPREZY… A NO TAK.. UCZCIWIE PŁYTKI ODPADAJĄ Z TEJ UCZCIWEJ ROBOTY UCZCIWEGO BURMISTRZA… A WIECIE, ŻE UCZCIWY MARSZAŁEK WPADŁ W SIDŁA W CBA???

 11. Jaka "święta" ta Nowa Dęba. Czy ktoś zabronił świętować 1 maja? To takie brzydkie komunistyczne święto. W Nowej Dębie sami kapitaliści i proletariackich świąt się nie obchodzi.
  Pierwszy raz się spotykam z sytuacją, że długi weekend zaczyna się od 2 maja :)

 12. Obchody, rocznice, złożenie wieńców, kwiatów, wciąganie flagi,musztry paradne, śpiewanie pieśni patriotycznych, uroczyste msze, smutek, powaga i łzy.
  A gdzie radość i zabawa??? Mamy wiosnę :)

 13. No w końcu porządnie zorganizowana majówka i swięto . Przez 3 dni będziemy mieli wspaniałe uroczystości, spotkania, koncerty. Imponujace przedsięwzięcie. Jestem pod WIELKIM wrażeniem:)

 14. Tak jak pisałem na facebooku: Programu już nie zmienimy. Ale możemy zmienić ekipę która go układała. Do czego konsekwentnie i systematycznie nakłaniam :)))))

  Ratusik Marek :D

 15. Na takiego wójta pomnik to za mało !!! Ja myślę że w Kościele w Tarnowskiej Woli i Dębie Wsi powinny być witraże z facjatą wójta Ordona, przewodniczących Serafina i Mroczkowej, oraz zastępcy Żołędzia. I dzwon Zygmunta!!!!

 16. I jak pan Ratusik będzie już Prezydentem miasta to będą flagi, baloniki i wata cukrowa, muza ludowa, bedzie świeciło słoneczko i pan prezydent nie weźmie ani złotuweczki kredytu na to wszystko a proboszcz W. nie będzie się już wtrącał w program obchodów?

 17. Zygmunt Dzwon – powinien rozbrzmiewać na placiorach. Codziennie niczym hejnał promieniować swą melodią i napełniać serca mieszkańców wieczną miłością.

  Po mieście są już rozstawianie KAMIENIE FILOZOFICZNE i sadzone krzewy miłości. Dzięki temu wszystkim będzie żyło się lepiej i dostatniej.

  Pagórek to wzgórek na którym stanie posąg wójta Wiesława Ordona – tak wysoki, że wjeżdżając do Dęby będzie go można zobaczyć już z wiaduktu.

 18. Jako osoba wykształcona z okoloic miasta, uważam ze zieleni mamy dość i nie potrzebne w środku mista są krzaki, z cementu ładne otoczenie bedzie kolorowe i za pieniądze z unii europejskiej, a burmistrz jest ogłoszony menadżerem na skale naszego kraju

 19. [quote] #14 | inmo dnia 04/23/2013 20:08
  co ma "…ostatnie lato II RP" do 3 maja??[/quote]
  A to ma wspólnego, że przed wybuchem II wojny światowej to było ostatnie lato roku 39 dla Polski, dla pokoju na świecie itd. A jeśli chodzi o 3 maja jest to dzień flagi państwowej. Zakończenie II WŚ w Europie obchodzone jest 8 maja a w Rosji był to już 9 maja.

 20. Tego nie da się czytać! Co do jasnej anielki wspólnego ma inauguracja konkursu wielkanocnego 1,5 miesiąca po wn ze świętem narodowym.małych liter użyłem rozmyślnie.

 21. Skończcie z tym lizo****stwem dla tych starych klech.Kasę włodarze biorą z budżetu miasta a nie z kościelnego.Jak klechom nudno to niech jadą do rzeszowa na roksanki.Olać ich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here