Kolejne podwyżki. Tym razem za wywóz nieczystości!

47

11-01-2011r.

Od 1 stycznia płacimy więcej za wywóz nieczystości stałych. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej wprowadziło podwyżkę opłat dla mieszkańców i Firm z terenu Miasta i Gminy Nowa Dęba w wysokości 10%!

Prezes Przedsiębiorstwa poinformował nas wprowadzenie wyższych cen spowodowane było przede wszystkim wzrostem cen oleju napędowego, którego cena w okresie grudzień 2010 – grudzień 2011 wzrosła w zakupie hurtowym z 3,65 zł/l netto do 4,29 zł/l netto tj. o 19%. –Jak wszyscy wiemy cena ta ulegnie w bieżącym roku dalszemu zwiększeniu o około 20 groszy za litr. Jak co roku zwiększeniu uległy również opłaty za składowanie nieczystości na wysypisku śmieci. Jednocześnie informujemy, że działalność wywozu nieczystości stałych jest prowadzona jedynie po kosztach własnych i w latach 2010 jaki i 2011 zamyka się niewielką stratą.- podaje Jakub Sudoł.

Do sprawy podwyżek podczas jednego z posiedzeń komisji budżetowej odniósł się radny Marian Tomczyk z Cygan. Stwierdził iż 13 grudnia 2011r. ukazało się zawiadomienie PGKiM w Nowej Dębie datowane na dzień 9 grudnia informującego, iż od dnia 2 stycznia 2012 roku nastąpi podwyżka cen za wywóz nieczystości stałych z posesji prywatnych w miejscowościach Chmielów, Cygany, Jadachy i Buda Stalowska.

Na końcu tego zawiadomienia widnieje informacja, że w przypadku braku akceptacji wprowadzonej podwyżki przysługuje prawo rozwiązania umowy za trzymiesięcznym wypowiedzeniem.
Jest to dla mnie działanie traktujące z góry mieszkańców tych miejscowości, bo jeśli ich obowiązuje trzymiesięczne wypowiedzenie umowy w związku z podwyżką cen to i PGKiM powinien obowiązywać trzymiesięczny termin wprowadzenia nowych cen.– mówi Tomczyk i dodaje –Przypuszczam, że w ten sposób są skonstruowane umowy, które nie traktują moim zdaniem równo obywdóch stron: mieszkańca z jednej a PGKiM z drugiej.

W opinii radnego Mariana Tomczyka należy przeanalizować umowy dotyczące wywozu nieczystości stałych i potraktować w nich mieszkańców jako równych partnerów a nie stronę której można narzucić w każdej chwili podwyżkę z siedemnastodniową, wcześniejszą informacją zawieszoną na tablicach ogłoszeń. –Przecież podwyżka cen to nic innego jak wypowiedzenie warunków starej umowy.- nie krył oburzenia.

Drugą sprawą to brak informacji dla radnych o wprowadzanych podwyżkach. –PGKiM w Nowej Dębie jest w 100% spółką należącą do gminy więc radni reprezentujący mieszkańców powinni być o tym informowani bezpośrednio od osób , które tę podwyżkę wprowadzają a nie z ogłoszeń wywieszonych na tablicach, powinni mieć możliwość wyrażenia swojej opinii na ten temat.Udzielenie takiej informacji było możliwe, gdyż 13 grudnia odbyło się posiedzenie Komisji Budżetowej na której był obecny Prezes PGKiM . Powinien On wytłumaczyć dokładną przyczynę tej podwyżki, jej zasadność i wysokość.- uważa Tomczyk.

/rek

47 KOMENTARZE

 1. Panie tusk jak tu żyć!!! wszystko idze w góre a wypłaty 1200 na miesiąc skandal!! Ludzie jakoś dają rade a jak proste jedna osoba z rodziny siedzi za granicą i pomaga w postaci euro dolarów czy funtów.A do czego to najczesciej prowadzi do rozpadu małożeństwa BRAWO PANIE TUSK **** HUJU i RYDZYKA tEŻ JEBAC

 2. Nie wiem czy wiecie ale to nie Tusk sprawuje nadzór nad PGKiM ale wasz kochany Burmistrz Wiesław Ordon. Głosujcie dalej jak głosujecie i szukajcie roboty poza Dębą bo tutaj jest praca ale dla RKL-i oraz ludzi z TBG.

 3. Nowe umowy nowe ceny i wywóz wszystkich śmieci nawet wielkogabarytowych z osiedli Dęba i Porąb Dębskich.Coś mi się obiło o uszy że tak ma być a za porządek będzie odpowiadać gmina.

 4. popieram i polecam p. Wieśka i Norbusia a do tego dodać ciemne ulice i chodniki w mieście ND oni wiedzą jak zagospodarować nasze podatki

 5. "Nie wiem czy wiecie ale to nie Tusk sprawuje nadzór nad PGKiM ale wasz kochany Burmistrz Wiesław Ordon. Głosujcie dalej jak głosujecie i szukajcie roboty poza Dębą bo tutaj jest praca ale dla RKL-i oraz ludzi z TBG." No no kolego smutny nie prowokuj nas z Majdanu, Huty Komorowskiej, Krzątki, Wilczej Woli my tu w Nowej Dębie są elita, my są w urzędach w szkołach w szpitalku – a ty dembiaku szukaj pracy za granicą kraju. RKL rządzi ![color=#33ccff][size=16][/size][/color]

 6. Pan Jakub powinien pomyśleć o jakości usług a nie tylko o podwyżkach. Mam na myśli bezczelność i chamstwo podległych mu pracowników , a w szczególności kierowców śmieciarek, którzy to mają się za nie wiadomo jak kierowców uprzywilejowanych. A słoma z butów wyłazi.
  A tak na koniec to co za głąb wymyślił godzinę opróżniania śmietnika przy szkolnej w dzień targowy ( piątek ). śmieciarka korkuje tam ulice na 1/2 godziny a ten palant z szoferki czeka aż mu wszyscy ustąpią.

 7. Prawdą jest że pracownicy PGKiM kulturą nie grzeszą . Co nie którzy to trzy magiczne słowa znają . Ale reszta to koniecznie do tuningu… A ta ul. szkolna w godzinach szczytu to mistrzostwo logistyki PGKiM.

 8. Podpowiem, zakasać rękawy i do pracy ,a nie biadolić i czekać że może burmistrz poda na tacy obiad z MOPS.
  A jak nie to wyjechać za granicę,tam turcy lub murzyni nauczą cię pracy i przestaniesz biadolić.

 9. w którym miejscu?
  palanta nazwać palantem to żaden afront.
  pogadaj lepiej z panami kulturalnymi o ,, napiwkach " albo ,, naflaszecznikach " za zabranie nad normatywnej ilości śmieci z podwórek , bo to jest chyba przyczyna czucia się szefem wszystkich szefów w ich przypadku

 10. Proszę o pilnowanie kultury wypowiedzi, ponieważ bełty o wybijaniu zębów i wyzywanie od gnojów nie są na zbyt wysokim poziomie.
  Dziękuję

 11. Pan jest nieobiektywny forując jedną osobę , radnego kolesię lewicowca.Dlaczego brak innych wypowiedzi które były na komisji i na sesji grudniowej.Ten pan co jak mówi to się trzęsie nie był jedynym wypowiadającym się.Kolesiostwo to proszę uprawiać prywatnie a nie forować kogoś kto……. każdy niech się domyśli sam o co chodzi.

 12. A moim zdaniem opłata za wywóz nieczystości nie powinna w ogóle istnieć. Skoro jest nałożony zakaz wywożenia śmieci do lasu itd(popieram oczywiście) to dlaczego mamy za to płacić. To gmina powinna zadbać o to żeby takie odpady wywozić bezpłatnie.

 13. A do naszego śmietnika – miejskiego przywożą śmieci z okolic. Podjeżdżają samochodami i wyrzucają po kilka wielkich worów!!!Najlepiej TAK po co płacić i zaśmiecać sobie wokół domu jednorodzinnego skoro można wyrzucić w mieście!

 14. W kontekście #25. Wystarczy wprowadzić takie same zasady opłaty za "śmieci" na terenie całej gminy. W mieście ludzie płacą w zależności od liczby osób w gospodarstwie domowym i to bez względu kto ile "produkuje" i wyrzuca śmieci, a z tego co wiem to w wioskach płaci się od gospodarstwa i to w zależności ile kubłów się wywiezie. Jest więc interes przywozu śmieci do śmietników w mieście.

 15. Aż mi wstyd ,że Ordon mnie kiedyś historii uczył w szkole!! Trzeba jak najszybciej burmistrza zmienić! Wy myślicie ,że Ordon te swoją wille za swoje wybudował? tu sie nadaje na naszą Gmine i ten Mpgi K Elżbiete Jaworowicz ściągnąć!!!!!:|

 16. owsik Ordon na wioche swoja niech spada:PKiego tu szuka burak jeden co tylko rodzince pomaga i burakom z tarnowskiej nas z Dęby ma w **** daleko i wy na niego głosujecie!!!!!!:oZobaczycie będzie jeszcze gorzej jak tak będzie Ordon rządził!

 17. pozwalniać tych nierobów ze śmieciarek brak kultury zostawiają otwarte kubły na śmieci na środku drogi mylą kolory worków łaskę robią że zabierają śmieci

 18. jedno chcialbym wiedziec, to juz bylo pewno wiele lat temu, ktory burmistrz pozwolil na budowe tych p… garazy, ktore zamknely zjazd z Diabelskiej Gorki

 19. [quote]#36 | do 35 dnia 01/13/2012 15:17
  To bylo za KOMUNY , a KOMUNA robila co chciala[/quote]
  Nie chcieliśta sierpa i młota to tera mota :D

 20. to prawda jeden jak zaniosl ciele to i zona nauczyla sie po schodach chodzic i dostala prace w biurze czyli ciele nauczylo sie chodzic po schodach

 21. czerwony pajaku,widac ze tesknisz za ZOMO , NACZELNIKAMI [KOMISARZAMI ] wiec do tego SIERPA I MLOTA DROGA OTWARTA DO LUKASZENKI :):(:oB)

 22. oj tęsknię,tęsknie.Jakbym cię internauto tęsknota dopadł wtedy w swoje ręce i parę prętów przyłożył na pięty to chodziłbyś na paluszkach :D

 23. Czerwony bandyto , wlasnie reaminowaliscie trupa millara co to nie warta ani jednego zera , i gdyby nie bolek to dyndalibyscie na drzewach i slupach jak pajacyki na choinceB)

 24. :D:D:D:D:D:D
  Czerwone pająki mają się dobrze,natomiast ci co obalali komunę chodzi na zupki do MOPS-u.[b]Wesoło im czy Tobie? :([/b]

 25. Gdyby wieśniaki mieszkające na osiedlu czasowo, bądź na stałe segregowały śmieci, to może nie doszłoby do tych podwyżek. Mam sąsiadów/sąsiadki ze wsi, którzy swoim wiejskim zwyczajem stawiają przed drzwiami worek ze śmieciami i nigdy nie widzę drugiego z odpadami segregowanymi. Wszystko jasne, buractwo ze wsi przyjechało i nawet PETa po coca coli nie wrzuci do kontenera

 26. MÓWIĄ na miescie że Wacek z ratuszem cos kombinują nie wiecie co tam sie rozstrzyda???????????????????????????????????????????????????????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here