Powiat będzie podejmował uchwałę o likwidacji ZS1 i rozwiązania ZS2 w Nowej Dębie!

60

Nowodębska „jedynka” do likwidacji, a „dwójka” do rozwiązania. Tymi sprawami będą zajmować się radni na najbliższej sesji rady powiatu. Jak zagłosują w tej sprawie nowodębscy radni ?

jerzy sudoł
Czy Jerzy Sudoł, w zamian za stanowisko członka zarządu powiatu, dalej będzie współtworzył koalicję działającą na niekorzyść Nowej Dęby?

O tym, że rządząca powiatem koalicja PSL-PO-Forum Samorządowe Jerzego Sudoła będzie zmierzać do ograniczenia wydatków na nowodębskie instytucje kierowane przez powiat było wiadomo już przed wyborami. Przed taki rozwojem wypadków otwarcie ostrzegali kandydaci KWW Porozumienie Prawicy, KWW Ratusz i kandydat na burmistrza Marek Ostapko. Jednakże większość wyborców nie dała wiary tym informacjom. Dzisiaj czarny scenariusz spełnia się na naszych oczach.

Z kręgów PSL i Platformy Obywatelskiej pomysł ten wyciekł rok temu w okresie wyborów samorządowych. Oficjalnie jednak zarząd powiatu (z naszej gminy Jerzy Sudoł i Helena Serafin) dementował te informacje, orzekając, że nigdy nie podejmowano dyskusji na ten temat.

Wszystko rozstrzygnie się na sesji rady powiatu, która odbędzie się w czwartek 26 listopada. Głosowanie to będzie testem dla nowodębskich radnych. Czy nowodębscy radni wybrani z komitetu PO, PSL i Forum Jerzego Sudoła pozostaną w koalicji, która wygasza nowodębskie instytucje i nowodębskie miejsca pracy na rzecz sponsorowania wyborczych fantów w Baranowie Sandomierskim i Gorzycach? Przekonamy się już za tydzień. /rek

60 KOMENTARZE

 1. jak może człowiek który pracował w tej szkole przez długi czas i wywodzi sie z Nowej Deby podcinać swoje korzenie?! Porażka! kto tego Sudoła wybrał?! Na takach go wywieź by trzeba za to co robi dla swojego środowiska!

  • Nie ważne kto go wybrał. Już nie raz pisali na tym forum, że w powiecie rządzi superskarbnica.

  • Bardzo ważne kto go wybrał i kto go lansował. Było nie było, ale prawdą jest, że sprzedał nasze miasto dla posady w zarządzie ca.1800zł/ m-c.Dzięki czemu mamy to co mamy, czyli obcego starostę, któremu to miasteczko po prostu wisi A Sudoł swoje dzieci już wykształcił i x.dr Wolanin przeszedł ze szkoły na zasłużoną emeryturę. Po co w Dębie liceum z 65-cio letnią tradycją.NIEPOTRZEBNE.

  • Sudoł powinien już dawno wziąć do ręki różaniec i się modlić w kościółku, nic innego nie powinien robić bo się na niczym nie zna. A wybrały go stare babki, którym szkoła jest tak potrzebna jak diabeł w Częstochowie.

  • Nie podpowiadaj mu pomysłu z modłami, bo jeszcze wymodli kolejną kadencję, a stare babki dopomogą w modlitwie, jak go zobaczą w kościele z różańcem.
   Tak na serio za stołek w zarządzie popiera działania obecnego starosty lub jak piszą niektórzy superskarbnicy.
   Wstyd.

 2. Żeby likwidować instytucje, PSL z Gorzyc i Wrzaw obstawił sobie stołki w pełni lojalnymi w tym celu narzędziami.

  „W miejsce byłego dyr. SPZ ZOZ Bogdana Tomczyka, który złożył rezygnację, zarząd powiatu wybrał Martę Piskór – byłego w-ce dyrektora ds. finansowych. W Zespole Szkół Nr 2 dyr. Zofia Kopeć z końcem wakacji bieżącego roku odeszła na emeryturę. Pełniącym obowiązki dyrektora ZS 2 została Iwona Strojek – nauczyciel przedmiotów ekonomicznych w tej samej szkole. W miejsce Janiny Lubery w ZS 1, będącej na urlopie zdrowotnym, wybrany przez zarząd powiatu został Robert Suska – nauczyciel wf-u w ZS 1.”

  http://infonowadeba.pl/psl-obsadza-kierownikow/#more-9620

  • Jeżeli Ola pisze prawdę i chodzi o połączeniu szkół to jestem ZA.
   Po co dwóch dyrektorów i kolejnych dwóch zastępców. Wystarczy jeden plus zastępca. Po co szkoły mają za sobą konkurować?
   Szkoda, że na stronach internetowych powiatu nie publikują projektów uchwał (innych dokumentów też), a MAJĄ TAKI OBOWIĄZEK USTAWOWY. Sprawa byłaby jasna. Chyba, że chcą coś przemycić po cichu.

   @administrator:
   Zawsze można wystąpić z wnioskiem w trybie zapytania o informację publicznej o treść uchwały.
   Wniosek można wysłać np emailem.

   Nie czepiam się, ale jeżeli opublikowalibyście w tym przypadku projekt uchwały to świadczyło by to o waszym profesjonalizmie.
   Uważam, że robicie dobrą robotę. Ludzie przynajmnie wiedzą dzięki Wam co się dzieje w naszej gminie i powiecie.

 3. Szkoły wchodzące w skład rozwiązywanego zespołu staną się szkołami nowo utworzonego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Dębie. OT CAŁY PROBLEM.

 4. Czyli według was gdzie do szkoły będą chodzić uczniowie oby dwóch szkół. Młodzież mieszkająca w okolicy będzie musiała jeździć do szkoły do Tarnobrzega, Kolbuszowej czy może do Rzeszowa? Dla mnie to jest śmieszne. Moja córka chodzi do ZS1 i jest z niej bardzo zadowolona. Nowy dyrektor Robert Suska stopniowo wprowadza zmiany przez które szkoła odradza się na nowo. Młodzież aż chce do niej chodzić. Nie wyobrażam sobie żeby ZS1 miało być zlikwidowane.

 5. Uważam, że to słuszna decyzja. Od wielu lat szkoły w Nowej Dębie odstawały poziomem od innych. Po co na siłę trzymać sztuczny twór? To jedynie utrzymywanie miejsc pracy dla nauczycieli, którzy wcale nie byli jednostkami wybitnymi w swoich dziedzinach – a tym samym poziom wiedzy uczniów również nie był najwyższy. Jako potwierdzenie mojej tezy wystarczy zasięgnąć opinii o współczynniku udzielanych korepetycji (większość uczniów musiała z nich korzystać aby w ogóle zdać maturę – nie mówiąc o poziomie, który otwierałby im drogę do uniwersytetów z prawdziwego zdarzenia – nie mylić z „uczelniami” np. w Tarnobrzegu).

  • W pełni popieram i już słyszę krzyki nauczycieli jacy oni są rewelacyjni i tych po tych „tarnobrzeskich uczelniach”hahahaha

  • To może wysilcie się i sprawdźcie jak się ma zs1 w rankingach? Bo chyba macie nieświeże info na temat poziomu tej placówki.

  • jeżeli mówisz o korepetycjach to chyba uczniów, np z Kopernika i Hetmana w Tarnobrzegu. A zdawalność matur na poziomie 96-100% raczej nie świadczy o niskim poziomioe szkoły

  • Owszem tam również są korepetycje ale dla uczniów, którzy zdają rozszerzone przedmioty (po kilka) i wybierają się na renomowane uczelnie. Niestety w przypadku Nowej Dęby dzieciaki biorą korepetycje, żeby zdać na minimum podstawę. Więc 100% zdawalność jest śmieszna. Trzeba być wyjątkowo zabawnym żeby to porównywać :) i jeszcze przedstawiać to jako SUKCES (a raczej „sukces”).
   Nowodębski beton myślowy – ale fajnie się porównywać do lepszych, to zawsze dobrze robi na własnego ego :)

  • Ale to nie zawsze wina szkoły, ci ,,lepsi,, uczniowie idą do tbg, a w dębie zostają tacy co w życiu ksiazki na oczy nie widzieli, nauczyciele robią co do nich należy, ale prawda też taka ze do pustego nawet Salomon nie naleje, więc nie ma co się czepiac grona pedagogicznego, coraz częściej do LO idą ludzie, którzy nie powinni się w nim znaleźć niestety…jestem pewna że nawęt jakby hetman i Kopernik dostał kogoś kto po gimbazie umie obliczyć tylko pole kwadratu a z historii ogarnia tylko datę 1410 i w dodatku nie jest zbyt ambitny to nie wyciągnął by go na zaskakująco wysoki poziom

 6. Sprawa wygląda tak. Na dzisiaj owa likwidacja sprowadzi się do połączenia szkół pod pretekstem oszczędności. Logiczne jest, że skończy się to redukcją etatów w szkołach. Następnie (np. za rok lub dwa) trzeba będzie podjąć deczyję który budynek zostawiamy jako szkołę, a który przestaje być szkołą. Jeśli nastąpi tzw. „połączenie” to po co dwa budynki tej samej szkoły, skoro wystarczy jeden? Trzeba być głupcem, żeby tego nie dostrzegać.

 7. Tak się zamyka szkoły. To proste. Dzisiaj jeden dyrektor i jedna kadra nauczycielska (ciekawe kogo zwolnią), a jutro jeden budynek bo po co dwa? Dajcie się dalej robić w konia. Ciekawe dlaczego w Gorzycach niczego nie łączą, nie likwidują i nie robią oszczędności. Frajerzy dębioki jesteście i tyle. Wieśniaki z Gorzyc rozwalą wam szkoły mające 65 lat tradycji. Ale skoro sobie takich wybraliście przedstawicieli to właśnie na to zasługujecie.

  • znam pare osób po szkole w Gorzycach i jedno im trzeba przyznać – tam uczniowie którzy nie poszli na studia maja doświadczenie i mogą od razu podjąć pracę w obecnym tam zakładzie – a w Dębie ??kończysz szkołę i co….brak u nas współpracy szkolnictwa z nowodębskim biznesem- to dlatego tak mało osób jest w tych szkołach

 8. Jakie połączenie?
  Likwidacja ZS 1 ma polegać na tym, że przestanie istnieć w ogóle ta szkoła, a więc WSZYSCY ZOSTANĄ W ZS 1 W TRAKCIE LIKWIDACJI ZWOLNIENI.

  W nowej szkole ( którą błędnie nazywają tu politycy „połączoną” ) będą zatrudniać, bez obowiązku zatrudniania kogokolwiek z tych, którzy stracą pracę w ZS 1. Mogą sobie wziąć babę z Grębowa do historii, a zioma z Kaczaków do fizyki, jeżeli tylko zarządowi takowi odpowiednio dadzą…

 9. smialiscie się z wieśniaków ze dojeżdżają do miasta do szkoły, sami teraz do miasta do szkoły dojeżdżać będziecie. Kolejny dowód ze nauczyciele się nadają do rządzenia, nawet we własne gniazdo s..ją.

 10. Oto jak potoczą się losy nowodębskich szkół średnich:
  1/ Podjęcie uchwał o likwidacji ZS1 i rozwiązaniu ZS2 w Nowej Dębie. Obie uchwały są w porządku obrad sesji o czym każdy może się przekonać wchodząc na stronę powiatu: http://tarnobrzeski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1315&Itemid=1

  2/ Na początku nic się nie zmieni. Powołają jednego dyrektora, jedną księgową. Następnie stopniowo będą tworzyć jedną kadrę nauczycielską. Kilku belfrów straci robotę: po co tylu historyków, tylu matematyków itd.

  3/ Następnie trzeba będzie podjąć decyzję który budynek zostaje wygaszony. Po co dwa budynki skoro wszyscy pomieszczą się w jednym? Skoro likwidują ZS1 to znaczy, że wszyscy (za jakiś czas) zostaną przeniesienie do ZS2. C
  Co się stanie z budynkiem ZS1 ? Może ktoś kupi, może ktoś przerobi na dom starców?

 11. A mnie ciekawi Pan Jerzy S. Zgarnął ponad 30 tys złotych za niewykorzystane URLOPY i dalej PRACUJE,,,na pewno bez urlopów bo nie ma kiedy ich wykorzystać,tak zapracowany?? Ja mam wykorzystać urlop do konca wrzesnia następnego roku a ci zapracowani samorządowcy to co co? Kodeks prac ich nie obowiązuje

 12. Stare babki wybraly ordona i innych dobrodziejów a my cierpimy teraz na tym gdzie te dzieci sie maja uczyć a może halas babkom przeszkadza zapomnialy jakie były normalnie to za durniów wybrali trzeba bylo brać ostapka a nie teraz plakac

 13. Nie byłoby uchwał gdyby dyrekcja rządziła jak potrzeba. Jak się do Liceum przyjmowało z zaniżoną punktacją żeby nie zwalniać kiepskich nauczycieli to teraz są efekty. Renoma szkoły do której kiedyś jeździli z tarnobrzegu, padła na pysk.. Uczniowie idą do tarnobrzegu a dyrekcja ucieka na urlop zdrowotny. Jedyna metoda żeby to zmienić to zlikwidować to dziadostwo i powołać jedną mocną szkołę. Może w ten sposób odejdą partacze a nie nauczyciele, którzy sami doprowadzili do upadku tej szkoły.

 14. W najbliższym czasie planowana jest reforma oświaty – mają zniknąć gimnazja. Dlatego nie ma sensu spieszyć się teraz ze zmianami, bo za chwilę znowu wszystko trzeba wszystko zmieniać.

 15. Dobry nauczyciel z wiedzą i z umiejętnością jej przekazania był, jest i zawsze będzie spokojny o pracę a ślizgaczy żerujących na pracy innych wreszcie pożegna tzw.ręka sprawiedliwości.Bay bay lesery.

  • Nie zgodze się niestety, bardzo prawdopodobne jest że zwolnieni zostaną nauczyciele kompetentni i dobrze wykonujący swoją pracę, zresztą w ostatnim roku było podobnie, a zostali lub wrócili tacy którzy się kompletnie nie nadają :(

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here