Brązowy medal Mistrzostw Polski Katarzyny Wojciechowskiej

20

09/08/11r.W dniach 6-7 sierpnia w Ustrzykach Dolnych odbyły się Mistrzostwa Polski w biegach górskich w których Nową Dębę reprezentowały dwie zawodniczki Marcelina Serafin w kategorii młodziczek i Kasia Wojciechowska w kategorii Juniorek młodszych.

Kolejny sukces odnotowała Katarzyna Wojciechowska, która zdobyła brązowy medal w kategorii juniorek młodszych. Jest to już piaty medal kategorii Mistrzostw Polski tej utalentowanej zawodniczki, która w przeszłości dwukrotnie zdobywała tytuł Mistrzyni Polski młodziczek. Brązowy medal jaki Kasia zdobyła w niedzielę jest dla niej wyjątkowo cenny bo zdobyty właściwie bez treningów, z których wykluczyła naszą zawodniczkę kontuzja kolana jakiej nabawiła się w czerwcu na Mistrzostwach Europy w Słowenii. Kasia wykazała się jednak niezwykłą wola walki i chociaż zemdlała po minięciu mety to w swoim piątym starcie w Mistrzostwach Polski po raz piaty stanęła na podium.Zwyciężyła Kamila Paluch ze Znicza Biłgoraj,zaś drugie miejsce zajęła reprezentantka gospodarza mistrzostw Halicza Ustrzyki Dolne Kamila Kobos.


Bardzo dobrze zaprezentowała się również Marcelina Serafin ,która w swoim debiucie w biegach górskich zajęła wysokie szóste miejsce w Mistrzostwach Polski Młodziczek.

Obok Mistrzostw Polski w młodszych kategoriach wiekowych odbyły się również Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia w Biegach Górskich, w których startowali również reprezentanci Ukrainy. Bardzo dobrze spisali się w nich najmłodsi reprezentanci naszego klubu.

Szymon Zięba pokonał o rok starszych rywali i zwyciężył w kategorii dzieci starszych na dystansie 1900 m, czwarte miejsce zajął Paweł Staszczak, zaś Michał Karkut był dziewiąty. Katarzyna Serafin zajęła w tej samej kategorii piąte miejsce wśród dziewcząt. Drugie miejsce w kategorii dzieci młodszych zdobyła Monika Serafin, zaś dziesiąte Filip Szałaj.

Wysokie lokaty naszych młodych zawodników sprawiły, że MKS Stal Nowa Dęba niespodziewanie zajął piąte miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Już w sobotę Kasia i Marcelina wyjeżdżają na obóz sportowy nad morze do Rewala gdzie będą się przygotowywać do drugiej części sezonu, w której najważniejszymi startami będą dla Marceliny Mistrzostwa Polski Młodzików na stadionie, zaś dla Kasi Mistrzostwa Polski w biegach górskich na krótkim dystansie.

/info20 KOMENTARZE

  1. Po liczbie młodzieży biorącej udział w tych zawodach widać,że lekkoatletyka jeszcze w Dębie nie umarła. Mam tylko tradycyjne pytanie czy Pan Burmistrz ma zamiar się zainteresować stanem bajora zwanego w N.Debie bieżnią lekkoatletyczną ?

  2. Na bieżni też się pokazała bo świetnie biega przeszkody. Z uwagi na biegi górskie weszła na bieżnię tylko na miesiąc i miała 3 starty a, w których 3 krotnie pobiła rekord podkarpacia na 2 km z przeszkodami -łącznie o 23 sekundy i była pierwszą od 4 lat finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zarówno w biegach przełajowych jak i na bieżni.Gdyby nie kontuzja kolana z jaką startowała na Olimpiadzie pewnie i tu walczyłaby o medal.To chyba coś jednak na tej bieżni pokazała?

  3. Co do bieżni to się zgadzam,że warto by położyć tartan. Wystarczy 4 tory i będzie można normalnie trenować a i szkoły na tym skorzystają.Obawiam sie jednak,że korzyść społeczna to dla polityka za mało. Komercja i rozgłos się liczy więc zróbmy kolejny kawałek asfaltu do jakiejś chałupy…

  4. Tartanowa bieżnia w Nowej Dębie nie powstanie za życia tych lekkoatletów co to zdobywają teraz medale ani za życia tych co to teraz siedzą w budynku UM.Oni nie widza takiej potrzeby!!!

  5. Że niby miała szanse na medal na olimpiadzie? Dawno się tak nie uśmiałem. To, co pokazała w płocku było żałosne. Z 7 wynikiem w tabeli chyba ciężko o medal… A jeśli chodzi o mistrzostwa polski w Ustrzykach Dolnych to ładnie dostała w **** od dwóch pierwszych zawodniczek.

  6. To nie żaden Pan tylko jakaś rywalka.
    Nawet się domyślam która ale nie ma racji.Bo po pierwsze jeśli chodzi o Płock to skoro o medal dzielnie walczyła 10 zawodniczka w tabeli P. Mulkityn,która przegrała tylko o ułamki sekundy brąz to tym bardziej Kasia mogła bo była od niej lepsza w tabelach o 2 sekundy a poza tym na wiosnę pokonała ją na przełajach. Poza tym po ME miała kontuzję kolana a w dniu startu dostała silnego uczulenia a to mocno osłabia organizm.W takich inny by nie wystartował a Ona zajeła 11 miejsce w finałach OOM .To chyba nieżle zważywszy,że przez 4 lata nikt się na Olimpiadę z Deby nie dostał. Co do Ustrzyk to poza zasięgiem jak zwykle była Kamila Paluch ale w normalnej dyspozycji z druga zawodniczką na pewno by nie przegrała bo lała ją cały sezon aż miło i na przełajach(3 do 0) i na bieżni (również 3 do 0) a na ME w biegach górskich włożyła jej ponad minutę.Pozdrawiam.

  7. Jeśli chodzi o zawody w Ustrzykach to Kasia przegrała bo po prostu w tym dniu była od rywalek słabsza i nie róbmy z niej mistrzyni świata xd. Zawsze wykręcacie się jakąś kontuzją, uczuleniem itp jeśli nie jest się zdrowym i w normalnej dyspozycji to się nie startuje ;p Cały sezon lała hmm xd chyba tylko na przeszkodach bo na innych dystansach to ona dostaje w d*** aż miło pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here