Strażackie zmagania

15

2013-07-10

W dniu 7 lipca na stadionie sportowym Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie odbyły się miejsko-gminne zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta i gminy Nowa Dęba.

Zawody przeprowadzono w dwóch grupach: grupa „A” czyli męskie drużyny pożarnicze oraz grupa „C” czyli kobiece drużyny pożarnicze. W grupie „A” wystartowało łącznie 8 drużyn (Nowa Dęba, Poręby Dębskie, Tarnowska Wola, Rozalin, Alfredówka, Jadachy, Chmielów, Cygany), natomiast w grupie „C” wystartowało 3 drużyny kobiece (Nowa Dęba, Alfredówka, Chmielów). Mężczyżni oraz kobiety startowali w dwóch konkurencjach: pierwsza to bieg sztafetowy 7 x 50 m, natomiast druga to ćwiczenie bojowe.

Ostateczne wyniki w obu konkurencjach przedstawiają się następująco :
Grupa „A” – męskie drużyny pożarnicze :
I miejsce – OSP Nowa Dęba z łącznym czasem 104,3 s.
II miejsce – OSP Jadachy z łącznym czasem 105,1 s.
III miejsce – OSP Rozalin .z łącznym czasem 107,2 s.
Grupa „C” – kobiece drużyny pożarnicze :
I miejsce – KDP Nowa Dęba z łącznym czasem 127,8 s.
II miejsce – KDP Alfredówka z łącznym czasem 135,5 s.
III miejsce – KDP Chmielów z łącznym czasem 150,2 s.

Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Nowej Dębie oraz Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba. Strażackie zmagania obserwowali m.in. komendant miejski PSP w Tarnobrzegu bryg. Andrzej Babiec, wicestarosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł oraz burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon.

Zwycięzcy w grupie „A” otrzymali cenne drużynowe nagrody rzeczowe w postaci sprzętu strażackiego natomiast w grupie „C” indywidualne nagrody rzeczowe.
W dniu 1 września br. zwycięzcy będą reprezentować gminę Nowa Dęba na Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które przeprowadzone zostaną w gminie Grębów .

Obserwatorzy zawodów podkreślili wysoki poziom przygotowania wszystkich startujących zawodników, co w konsekwencji przekłada się na podniesienie sprawności bojowej poszczególnych jednostek OSP.

Źrodło: UMiG

15 KOMENTARZE

  1. jak najbardziej nieaktualne, ponieważ jest z zawodów MDP które dawno dawno temu się odbywały w Nowej Dębie. Powinni zamieścić typowo aktualne zdjęcia z tych zawodów.

  2. Co za lipa! Kiedy to było, że na stadionie były ławki a nie krzesełka? WSTYD! Infonowadeba.pl Twoke źródło informacji… WSTYD!

  3. Zdjęcie jest ze strony Urzędu Miasta I Gminy. Jest podpisane w lewym dolnym rogu. Wstyd dla Burmistrza za takie zdjęcie, wstyd.

  4. Gościu, Gościu, zmień leki bo mózg ci się lasuje i rozumem dorównujesz dzikowi, ryjesz na tym portalu.
    Ale to tak jak naje się żołędzi ,bo nic innego nie ma w domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here