Kto jest najbardziej pracowitym radnym Nowej Dęby?

69

Przewodniczący Klubu Radnych Ratusz Marek Ostapko najbardziej pracowitym radnym Nowej Dęby. Tak wynika z liczby złożonych przez radnych w latach 2010-2014 interpelacji.

Zgodnie z prawem interpelacje to narzędzie radnych do poruszania spraw bieżących gminy, wskazujące konieczność rozwiązania problemu, oraz żądanie zajęcia stanowiska przez burmistrza. Radny Marek Ostapko, który w wyborach 2010 roku zdobył rekordową liczbę głosów i corocznie w plebiscycie Echa Dnia wskazywany jest przez czytelników jako najskuteczniejszy radny, pobił kolejny rekord, tym razem w liczbie złożonych interpelacji.

W 2010-2014 złożył aż 128 interpelacji dotyczących spraw społecznych i ważnych dla mieszkańców problemów. O tym jak imponująca jest to liczba świadczy fakt, że wszyscy radni razem wzięci złożyli w tej kadencji zaledwie 36 interpelacji czyli o 92 mniej niż radny Marek Ostapko!

To co robię traktuję bardzo poważnie. Jako radny będący w opozycji nie mam wpływu na decyzje gdyż zawsze mój pomysł zostanie odrzucony przez rządzącą większość, ale interpelacje dają mi możliwość poruszania i rozwiązywania problemów mieszkańców. Dla wielu mieszkańców jestem ostatnią deską ratunku. Często na ulicy podchodzą do mnie i mówią: Byliśmy już wszędzie i odsyłali nas z kwitkiem, a znajoma powiedziała „Idź do Ostapki, Ostapko to załatwi”, dlatego do pana przychodzę. No i staram się te trudne sprawy, w miarę swoich sił i możliwości załatwiać. – mówi radny Ostapko.

/kk

69 KOMENTARZE

  • Mówią, że Marek się czepia. Ale skoro większość w radzie to ludzie Ordona, którzy zawsze zrobią to co burmistrz każe Marek nie ma innego wyjścia jak czepiać się czyli nagłaśniać pewne sprawy. Dzięki temu wywiera presje na Ordonie, który musi się jakoś przed opinią publiczną ugiąć. Jak nie drzwiami to oknem. Liczy się skuteczność.

  • Pan Marek nie jest sam są ludzie z boku.Sama krytyka niczego nie załatwi trzeba mądrze pracować,gmina Nowa Dęba poczyniła wielki krok do przodu.To że mamy umowy śmieciowe i niskie płace to już działka Warszawy i chytrych KAPITALISTÓW.

  • Do dęba: i pan Marek pracuje w przeciwieństwie do reszty co pokazano na wykresach. Od obrabiania tyłka panu Markowi przez pozostałych radnych nic dobrego nie będzie. Niech biorą z niego przykład. Pan Marek pokazuje że młody wiek to atut bo oznacza dynamizm, chęć do działania i świeżą głowe. A te leśne dziadki mają jeszcze w głowach komunę. Czeka nas pozytywna zmiana w listopadzie.

  • hmmm trzepiać się jest bardzo łatwo polemizować i krzyczeć pokazywać że można niestety same chęci nie wystarczą Panie Marku by pokazać że się działa w dobrej wierze trzeba stanąć twardo i samemu się wziąć do pracy bo przejść się po mieście ładnie pouśmiechać i robić młodzież w CH*** jest to proste dlaczego jest tak a nie inaczej tak jak np. z plantami zabrał pan głos po wykonaniu prac a dlaczego nie przed ich całkowitym rozpoczęciem hmmm myślę że tak było albo jest prościej czego nie czepi jak ta czy inna firma w takich śmiesznych pieniążkach ma się zmieścić :(

  • W papierach można tylko się utopić i nic dobrego z tego nie wyjdzie,liczy się to co można zobaczyć gołym okiem.Nasze miasteczko jest coraz ładniejsze i to jest dobry efekt pracy naszych obecnych władz.

 1. Zastanawiam się co z tymi radnymi, a wedle moich wyliczeń jest ich aż ośmiu co nie złożyli ani jednej interpelacji czy zapytania. Co robiła przez 4 lata mająca najwięcej do powiedzenia (zwłaszcza o innych, za ich plecami) pani nauczycielka Maria Mroczek? Na mieście potrafi radnemu Markowi Ostapce obrobić tyłek „że nic nie robi tylko krytykuje”. A okazuje się, że to on robi najwięcej z całej tej ferajny radnych, a sama krytykująca Maria Mroczek nie ma na swoim koncie żadnej formalnej interwencji. Obłuda wychodzi spod tego pudru pani Mario.

  • Do Anonima. Ordon czy Żołądź będzie do kitu. A Ostapko przynajmniej straż miejską rozwiąże. I ma za to mój głos.

  • Glosuj, glosuj,masz takie prawo ale po 16 Listopada po ogloszeniu wynikow twoja reka znajdzie sie w nocniku pelnym sikow

  • Zastanawia fakt ,dlaczego zwolennicy obecnego burmistrza są tacy prymitywni i momentami wręcz chamscy. Zero argumentów, tylko prostackie, agresywne inwektywy.Coś w tym jest/

 2. Tak to prawda że radna M.M . to fałszywa osoba , nie liczy się ze zdaniem innych jeśli jest nie po jej myśli , lub okazałoby się ,że ktoś ten mógłby być mądrzejszy od niej. Liczy się tylko z tymi gdzie widzi korzyść dla siebie , uprawia kolesiostwo, kłamstwo poparte oszczerstwami, wyśmiewanie się z ludzi taktownych .Jest obłudna i cyniczna. Jak to ma się do rozdawanych całusów i uścisków .nie pisząc o wierze.

  • Tak,to prawda że M.O to kukiełka której sznurki pociągane są przez lalkarza.Jeżeli chcecie przekazania resztek tego co pozostało w naszej pipidówce do „łyknięcia” w ręce krakowsko-warszawskiego słupa to głosujcie na kukiełkę.Praca po 5zł/h czeka

  • Kukiełkę to masz w majtkach. Praca po 5zł to jest teraz za Ordona. Dla ludzi spoza Dęby Ordona ma lepsze etaty. Dla „uczciwych wykonawców” jest tutaj prawdziwa żyła złota. Zbijają goście majątki. Jedyna kariera dla młodych ludzi w tym mieście to praca na kasie.

 3. Miałem raz ciekawą rozmowę z jednym człowiekiem bliskim burmistrza. Znaliśmy się ze szkoły średniej, później razem przez jakiś czas pracowaliśmy. Jak dostał POSADĘ to przestał się odzywać do starych znajomych. Miesiąc temu nagle się do mnie po latach odezwał. Cześć, co słychać, co u ciebie i takie tak. Rozmowa się nie kleiła bo nie wiedziałem o co mu chodzi. W końcu przeszedł do rzeczy i mówi, że za chwilę będą wybory i trzeba głosować na Wieśka bo to fajny gość. Powiedziałem mu wówczas, że mam zupełnie inne zdanie i będę głosował na Ratusz, na Janinę Luberę albo Marka Ostapko. Na nazwisko Ostapko aż go zmroziło. Zaczął się trząść, że Ostapko to tylko krytykuje i nic nie robi. Zacząłem mu wówczas mówić, że krytyka to bardzo dobra rzecz, zwłaszcza gdy krytykujący ma rację i mówi prawdę. A tak jest w przypadku radnego Ostapki. Gość ma po prostu rację. Dalej zacząłem mu tłumaczyć, że radny Ostapko poprzez patrzenie władzy na ręce wykonuje kawał świetnej roboty. Jako jeden z nielicznych nie boi się tego robić bo jest niezależny i Ordon nie może mu nic zrobić ani zemścić się na jego rodzinie. Teraz jak zobaczyłem powyższe wykresy tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że Marek Ostapko to jest człowiek na którego należy postawić. A jak spotkam Cie mój drogi kolego kolejny raz to przygotuj dla mnie odpowiedź na pytanie: jeżeli mówicie, że Ostapko nic nie robi, to powiedzcie jak opisać pozostałych radnych.

  • Zgodnie z ustawą o samorządzie, radni są od wyznaczania kierunków działania gminy i kontrolowania pracy burmistrza.

   Jak napisał Anonim, radni Wiesława byli całkowicie spolegliwi i głosowali za wszystkim co powiedział burmistrz. A o kontroli nie było mowy; jak w socjaliźmie.

  • Jest nowa siła polityczna w Nowej Dębie. To nie tylko Marek Ostapko ale wiele nowych osób. Wygramy te wybory, będziemy mieli większość w radzie miasta. Siły wsteczników odejdą w niebyt tam gdzie ich miejsce.

 4. Najlepszym radnym jak wynika z tego wykresu jest radny z osiedla Dęba.
  Czyż nie ma żadnych problemów w osiedlu, czy też nie chce narazić się burmistrzowi.Nigdy chyba nie głosował”Przeciw” tylko zawsze jak wygodnie jest gminie podnosi rękę „Za”.
  Może ten radny da sobie już spokój i nie będzie kandydował więcej do rady a zajmie się życiem rodzinnym.

  • Jeśli Ordon może rządzić gmina to znaczy ze każdy może. Ale lepiej żeby tacy jak Ordon nie szkodzili więcej. Nie było w historii Nowej Dęby gorszych burmistrzów niż Ordon i Żołądź.

  • Ordon z tego co pamiętam był bezrobotny gdy szedł do wyborów bo go Czekalski pogonił (o 4 lata za późno). Marek Ostapko pracuje i ma się dobrze. Kolejny kandydat Bogdan Tomczyk też pracuje i też ma się dobrze. Ale przykład Ordona pokazuje, że bezrobotny może rządzić gminą.

 5. Jak Marek zostanie wybrany pierwsze co niech zrobi to wypieprzy Rzemienia I kazdy bedzie ucieszony.Niech wkoncu tym Miastem zazadzaja madrzy ludzie a nie…..

 6. Co z tego że Ostapko tyle napisał jakiś interpelacji jak gó..no załatwił :( . On tylko ręce rozkłada że nic nie może bo ma mnejszość i nikt go nie chce słuchać. Bo ie można słuchac oszołoma. Niech spada z tej rady!

  • Andrej czyli Twoim wzorem skuteczności jest wielokadencyjny radny z Dęby, z Porąb, Maria itd. Gratuluję

  • Coś Ci się pomyliło. To Ordon pisze o sobie na stronę urzędu, albo do naszych spraw. Co ty myślisz, że przychodzi do niego urzędniczka i robi z nim wywiad? I może jeszcze zadaje przenikliwe pytania? Buahah :D

  • qwerty a do meritum byś się odniósł? chyba nie bardzo, bo przecież informacja że radny marek ostapko jest najbardziej aktywny, wygrywa plebiscyty w echu i ma największą liczbę interwencji w sprawach gminy i jej mieszkańców nie pasuje do „gęby” jakiej próbujecie mu przystawić ordonowcy.

 7. Gminne politykiery dajcie na luz, przecież jeszcze są wakacje.Przestańcie już bić pianę bo skakanie sobie do gardeł to zgrany przedwyborczy stail.Zostawcie to na pażdziernik.

  • Dieta + za uczestnictwo w komisji + za np.przewodniczącego komisji czyli ile w ciągu roku + – kosztuje nas radny?Budżet najperfidniej rozszarpują nicnierobiące v-ce przewodniczące. Może P.Ostapko podzieli się posiadaną wiedzą lub do niej dotrze i nas oświeci.

 8. do takich interpelacji trzeba przekonać ludzi, mieszkańców, a również całą resztę samorządu. samo składanie nic nie da. jeszcze jedno: skuteczności tu żadnej nie ma, jak się nie przekona reszty radnych.

 9. Ordon robi wywiady sam ze sobą, następnie puszcza je na stronie urzędu i wysyła do mediów. Płaci także mediom publicznymi pieniędzmi za to że robią o nim filmiki. Żenada, prawda internauto?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here