Obchody Światowego Dnia AIDS

1

06-12-2012

Sprawozdanie z obchodów „Światowego Dnia AIDS” zorganizowanego przez Szpital Powiatowy w Nowej Dębie w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie.

3 grudnia br. o godz. 11.00 w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie odbyło się spotkanie Pani Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Tarnobrzegu Lek.med. Małgorzaty Korczyńskiej z młodzieżą szkolną z Zespołu Szkół Nr 1 i Nr 2 w Nowej Dębie. Pani Dyrektor zapoznała uczestników spotkania z najważniejszymi faktami dotyczącymi HIV i AIDS oraz o statystyce zachorowań na AIDS w Polsce i na Podkarpaciu. Uczestnicy spotkania otrzymali bezpłatnie materiały edukacyjne, ulotki i broszury na temat HIV i AIDS. Materiały edukacyjne o HIV i AIDS otrzymaliśmy bezpłatnie z Krajowego Centrum ds. AIDS w Warszawie. Spotkanie w/w było nagłośnione w mediach prasowych oraz radiowych. Na zakończenie spotkania, Naczelna Pielęgniarka Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie Urszula Panek wręczyła podziękowanie Pani Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej W Tarnobrzegu a Koordynator ds. promocji zdrowia SPZZOZ w Nowej Dębie wręczyła kwiaty. Spotkanie było interesujące i na pewno przyczyni się do większej świadomości młodzieży na temat HIV i AIDS.PT

1 KOMENTARZ

  1. młodym ludziom dajcie pracę a nie tylko swoim kumotrom i rodzinie to problem się rozwiąże sam, to co pani tak lansuje wraz ze swoją facjatą jest nieistotne i nieproporcjonalne do prawdziwych i faktycznych problemów!, niech sobie pani w tej nażelowanej główce uświadomi, że w powiecie stalowowolskim tylko w tym roku odnotowano 18 samobójstw!!!!!!!!!!!!!(dzisiejsze Echo Dnia), ale panią to przecież nie rusza….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here