Nowe parkingi

12

Dobiegają końca ostatnie prace związane z powstaniem nowych parkingów przy ulicy Kościuszki.

Nowe miejsca postojowe zlokalizowane są wzdłuż rzeczki Bystrzyk, na wysokości bloków od 1a do 11. W tym miejscu znajdą się 73 miejsca parkingowe, zarówno poprzeczne, jak i podłużne. Wykonawca został wyłoniony w drodze przetargu. Zadanie ma być zrealizowane do końca bieżącego miesiąca.

Na nowe parkingi w dalszym ciągu czekają mieszkańcy ulicy Krasickiego. Zgodnie z planem samorządowców przy ulicy Krasickiego ma powstać 41 miejsc postojowych o wymiarach 5m x 2,5m oraz 9 miejsc dla osób niepełnosprawnych (5m x 3,6m każde).
Zaprojektowano 11 zatok czterostanowiskowych i dwie zatoki trzystanowiskowe, które są usytuowane prostopadle do ul. Krasickiego- mówi Wiesław Ordon. Zgodnie z prawem budowlanym zatoki te muszą zostać oddalone od okien na 7 metrów. Burmistrz zapewniał, że rosnące tam kasztanowce nie będą wycinane.

Wedle informacji uzyskanych w nowodębskim magistracie poślizg z budową miejsc postojowych w tej części miasta wynika z faktu, że do pierwszego przetargu dotyczącego budowy parkingów na ul. Krasickiego, który był ogłoszony 24 sierpnia, nie zgłosił się żaden oferent. Kolejny nabór ruszył 15 września. Termin składania ofert to 1 październik.

/info

12 KOMENTARZE

  1. To juz wiadomo, bo pisali na nd.com.pl i męczennikau wex znajdź nowy lepszy temat, bo kolejny raz dowiadujesz się czego czego tak naprawdę do końca nie wiesz! OSTAPKO MĘCZENNIK!

  2. nie znasz definicji plagiatu mateuszku, nie nauczyli cie na tych pseudokursach za ktore tak slono placiles???

    no ale skoro bales sie podejsc do matury to musisz miec niezle problemy. a moze chcesz o nich porozmawiac????

  3. Do zakompleksionego który napisał 1 i 2 komentarz.
    Znowu chciałeś sobie ulżyć i znowu ci nie wyszło. Rzucasz epitetami i wyzwiskami co jest oznaką słabości i oznaką tego, że nie masz argumentów. 16.04.2010 na info był ten temat poruszany (jeszcze zanim pokazał się na nd.com.pl). Sprawdź sobie i odszczekaj co napisałeś jeśli masz honor… Ale honoru zapewne nie masz sądząc po wpisie.

  4. Dobra, już sobie nawtykaliście, a teraz do tematu. Co do bezpieczeństwa samochodów stojących na wybudowanych już parkingach. Mam na myśli ul.Krasickiego. Kasztanowce nie będą wycinane, a autka pod nimi parkowane….Fajnie, ale co można będzie zrobić z bandą wyrostków strącającymi te kasztany za pomocą dość sporych drewien ? A co zrobić z takimi rrrrozdartymi czarnymi ptakami, które to upodobały sobie właśnie kasztanowce na tej ulicy i niemiłosiernie srają po czym tylko popadnie, co tylko znajduje sie pod drzewami? Nie wiem co one żrą, ale taka sraczka potrafi przepalić blachę na wylot.Jak sie ma to wszystko do ochrony mienia obywatela?

  5. Ja tam się cieszę, że te parkingi budują w końcu będzie można normalnie parkować! [url=http://www.xnet.pl/adobe/adobe_design_premium_cs5.html]Design Premium CS5 PL Win [/url]

  6. Jestem zadowolony, że w końcu coś ruszyło w związku z parkingami na ul.Kościuszki – to co do tej pory się tam wyprawia to "cyrk na kółkach". Ludzie stawiają swoje śliczne samochodziki na chodnikach tuż przed klatkami schodowymi, nie ma jak przejść czy przejechać wózkiem z dzieckiem (mała uwaga do Panów ze Straży Miejskiej – proszę zwrócić uwagę na parkowane na chodnikach samochody po wykonaniu parkingów).Kolejny parking , który się prosi o wykonanie to parking przed blokami nr 4 i 2 – właściciele swoich pojazdów stawiają je na trawniku, a czasami na boisku do gier dla dzieci – rozumiem ich sytuację ale najwyższa pora coś z tym fantem zrobić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here