Honoratka doczekała się nagrobka

18

27.04.11r.

Samotna za życia i opuszczona po śmierci nie miała nawet własnego nagrobka. Pochowana na nowodębskim cmentarzu Honoratka dzięki miejscowemu przedsiębiorcy doczekała się godnego grobu.

O sprawie poinformowała nas jedna z czytelniczek. -Powinniśmy doceniać takie gesty- mówiła w rozmowie telefonicznej. Honoratka urodziła się 22 sierpnia 1979 i zmarła kilka lat później. Większość z niecałych 5 lat swojego dzieciństwa spędziła w domu dziecka. Samotna za życia i opuszczona po śmierci nie miała nawet własnego nagrobka.

Od czasu do czasu mieszkańcy porządkowali mogiłę, stawiali znicze i kładli kwiaty. W tym roku, tuż przed świętami Wielkiej Nocy nowodębski przedsiębiorca Tadeusz Rak postanowił ufundować zmarłej dziewczynce nagrobek – Grób był zaniedbany. Wiedziałem, że dziewczynka nie ma rodziny i że nikt nie postawi nagrobka. Uznałem, że mogę dać coś od siebie– mówi.

Mieszkańcy opiekujący się grobem Honoratki za pośrednictwem portalu InfoNowaDeba dziękują Panu Tadeuszowi Rakowi za ten gest.

/mos

18 KOMENTARZE

  1. [b]A ja juz byłem przekonany ze w Nowej Dębie nie ma porządnych ludzi, tylko kłótliwi zaściankowi psychole, którzy w niedzielę na mszy prawie leżą krzyżem przed ołtarzem, a po wyjściu z kościoła skaczą sobie do gardeł. A tu masz, pomyliłem sie.
    Panie Rak, jesteś pan wielki.[/b]

  2. [b]Jak zwykle jakiś kretyn musiał sie debilnie odezwać, bo nie wytrzymał że są ludzie którym nie wszystko jedno, jak ci co tylko potrafią na truskawkę zbierać pod Tebinem. Do tego palanta spod #4 sie to tyczy[/b]

  3. Prostakiem to jesteś Ty,gburze. Ponieważ nie potrafisz zrozumieć paru słów prawdy.Pan Rak znalazł pieniądze na ulicy czy zarobił za swoją ciężką pracę w swoim kamieniarskim zawodzie.
    Reklama jest dżwignią handlu,tak ciężko zrozumieć słowa #4.
    Szacunek za gest płynący z serca dla WSZYSTKICH podobnych Panu RAK

  4. A jakby na ten nagrobek zrzucili się przedstawiciele katolików NYCZ I WOLANIN. Na pierdoły typu siec internetowa na plebani za pieniądze wiernych to się nie szczypią ,a każdy z nich zarabia .:@

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here