BUBEL ZA 5,5 MLNA. WINNYCH BRAK?

46

Władze miasta odetchnęły z ulgą. Przynajmniej na chwilę. Prokuratura Rejonowa w Tarnobrzegu umorzyła wszczęte w grudniu 2013 roku śledztwo dotyczące przebudowy centrum miasta (Plant i Koziołka). Okazuje się, że mimo licznych nieprawidłowości potwierdzonych przez rzeczoznawców i służby Marszałka Województwa na chwilę obecną winnych nie znaleziono. Na tym jednak sprawa się nie kończy !

Oczywiście o winie lub jej braku decyduje sąd. Tak jak wszczęcie śledztwa nie było wyrokiem, tak jego umorzenie nie oznacza, że nic się nie stało. Jak widać jednym z największych sukcesów tej kadencji Wiesława Ordona jest fakt, że za fuszerkę w centrum miasta prokurator nikomu nie postawił zarzutów. Na tym jednak sprawa się nie kończy bo postanowienie nie jest prawomocne, a nowelizacja kodeksu postępowania karnego daje osobom zawiadamiającym prawo do jego zażalenia, co bez wątpienia zostanie zrobione.

JEŻELI JEST TAK DOBRZE TO DLACZEGO JEST TAK ŹLE?
Inwestycja została wykonana nieprawidłowo, co potwierdziła niezależna ekspertyza oraz służby kontrolne Marszałka Województwa, które wskazały na niedopełnienie obowiązków i złamanie prawa zamówień publicznych. W wyniku nieprawidłowości Gmina straciła część unijnej dotacji. W skrócie: Władze miasta odebrały i zapłaciły 5,5 mlna złotych za fuszerkę która w chwili obecnej ma być przebudowana! W ocenie prokuratury brak jest jednak znamion czynu zabronionego…

UCZCIWY WYKONAWCA – UCZCIWI BURMISTRZOWIE
Wiesław Ordon i Zygmunt Żołądź zapewniają, że będą bohatersko walczyć z problemami których sami narobili. Burmistrz Ordon mówi, że w chwili obecnej jego rolą jest wyegzekwowanie od wykonawcy prawidłowego wykonania napraw. Ale zapomniał, że jego rolą było też wyegzekwowanie prawidłowego wykonania budowy i z tej roli się nie wywiązał, a więc nie dopełnił swoich obowiązków. W efekcie trzecia transza unijnej dotacji w kwocie 1 mln złotych jest wstrzymana. Przepadło także 133 tysięcy złotych. I burmistrz Wiesław Ordon bezczelnie opowiada, że nie ma żadnej afery? Oczywiście, że politycznie musi tak opowiadać, ale nie ma to nic wspólnego z miłością do miasta, a jedynie z troską o własny interes.

SPIRALA DONOSÓW WŁADZY
O tym kto pierwszy zaczął się posługiwać tą „metodą argumentacji” pisaliśmy już w artykule „Spirala donosów władzy”. Inni doskonale pamiętają jak na sesji 30 grudnia 2013 roku, Wiesław Ordon z butą w głosie oburzał się na informowanie radnych o sprawach mogących mieć charakter karny i wzywał by takie sprawy kierować do prokuratury, a nie do rajców. Dzisiaj oburza się o to, że postąpiono zgodnie z jego wezwaniem… Ponadto warto przypomnieć, że Wiesław Ordon, Zygmunt Żołądź i skarbniczka Alicja Furgał złożyli donos na radnego Marka Ostapko do Sądu Cywilnego na jego artykuł opisujący nieprawidłowości nad zalewem. Domagają się od niego odszkodowania, kosztów postępowania sądowego i kosztów adwokackich czyli ok 25 000 zł.

/info

46 KOMENTARZE

  • Jak ukradniesz batonika to cię szybko osądzą. Jak narobisz bałaganu na miliony złotych to możesz być pewny że włos z głowy ci nie spadnie. To się nazywa PAŃSTWO PRAWA.

  • Kto mieczem wojuje od miecza ginie i mam nadzieje ze Ostapko doczeka sie sprawiedliwego wyroku ,co do odwolania to pospieszcie sie aby termin nie minalbo wtedy moze nastapic zawiadomienie o skladaniu falszywych donosow z czego powinni skorzystac Burmistrzowie

 1. Największy sukces kadencji Ordona – jeszcze nie ma zarzutów !!! Ordon Bedzie pisał na ulotkach wyborczych, ze mimo ze zrujnował budżet i spieprzył Planty to jak dotąd nie ma zarzutów karnych. Brawo panie burmistrzu, może jeszcze i od zalewu sie uda wywinać? I od paru innych rzeczy?

  • Jeżeli Urząd Marszałkowski stwierdza „niedopełnienie obowiązków” i złamanie „prawa zamówień publicznych”, a Prokurator nie widzi „niedopełnienia obowiązków” i złamania prawa no to która z instytucji się myli?

 2. 5,5 mlna … a jak patrzę na te planty i koziołka to pytam gdzie ta kasa? Co tyle kosztowało? Heh wielu sié musiało nachapać na tym. Wielu będzie więc tego bronić.

  • Bo w koziołku jest fajny plac zabaw, który mógł spokojnie powstać bez wywalania 5,5 mlna złotych na wycięcie pięknych dębów i wybetonowanie środka miasta. Jeżeli przy 5,5 mlna złotych udaje się tylko jedna rzecz czyli plac zabaw warty może ze 300 tys złotych no to jest obciach.

 3. Coś pisałem o karze …. Książkę taka…. Poczytajcie moi mili. Niech sie radują niewinni, kto jest winien nie powinien sie cieszyć. Przyjdzie czas na wyjaśnienie kto zmarnował miliony złotych nowebskeigo podatnika.

 4. Swoją drogą dobrze że Panu Ostapce i całemu „Ratusikowi” ktoś delikatnie ryjka utarł. Kampania wyborcza na ramionach „Wszechmocnego” Grzędy im nie wyszła. Szukaj Pan Panie Ostapko dalej. Może znów coś ciekawego wywęszysz.

  • Przecież urząd marszałkowski potwierdził nieprawidłowości i zabrał kasę gminie. Planty będą przebudowywane. I to jest ten sukces Ordona? Ciekawe co napisze i co powie jak zażalenie zostanie pozytywne rozpatrzone i sprawa zostanie wszczęta na nowo?

 5. ok,planty nie wyszły ale cała reszta nie jest zła,nad zalewem codziennie ludzi jak mrówek w koziołku tez nie brakuje dzieciaków wiec po co tyle dymu?chyba na pokaz i nic wiecej!Nie jestem za p.Ordonem ani za p.Ostapko ale trzeba szczerze powiedziec ze w koncu cos ktos w Debie robi dla ludzi,a tak naprawde to mógl by grzać stolek i nic nie robic a kasa i tak by na konto wplywala.

  • Ja też nie jestem ani za jednym ani za drugim. Ale prawda jest taka, że robić na kredyt każdy może. I jak się wydaje publiczne pieniądze to ma być zrobione dobrze, a nie fuszerka. Plac zabaw w Koziołku fajny. Ale całe zadanie kosztowało 5,5 mlna i wyszedł im tylko plac zabaw który kosztuje może ze 200 tysięcy. No to przecież chyba jakaś kpina.

   Zalew też fajny. Wszyscy chcieli aby został zrobiony. Przecież to właśnie opozycja domagała się aby wreszcie zająć się tym tematem. I teraz się okazuje, że asfalt się zapada, że trzeba było wymieniać ścieżki, że inwestycja jest robiona źle.

   Nie wolno robić fuszerek i brać za to kasę. To są publiczne pieniądze a zamiany materiałów to forma kradzieży. Ordon nic nie robi tylko czeka aż mu kasa wpłynie na konto. Bo gdyby robił to przecież nie dopuściłby do takich fuszerek.

  • chcesz powiedzieć że nie jest źle ! bo mogło być gorzej !!
   ja tego nie kupuję ! panu burmistrzowi podziękuje już wkrótce !

 6. Żałosny narodzie i tak dalej wybierzecie Ordona w następnej kadencji. Pucujecie się pod Ostapkę. A to wszystko tylko dla wyborów:) Tyle w tym temacie.

  • Tarnowska za swym „burmistrzem” pójdzie wszędzie. Dęba tak samo. Wiec nie ma co maglować temat wyborów.

  • Mylisz się. Pamiętamy jego obietnice w sprawach OSP. Kolejny raz się już na to nie nabierzemy. W mieście zieją z Ordona i młodzi i starzy. Nie ma gostek szans. Ale to nie o tym jest ten artykuł.. Heh. Admin skasuje zaraz.

  • obietnica obietnicą fakt. Ale młodzi na wybory nie pójdą (nie chcę się) ludzie starsi poprą Ordona „za ławeczki wokół plant” i nad zalewem. Wielka nie wiadoma to CI „średni wieko” bo tak na prawdę oni tylko wiedzą co się dzieje. Ale cóż pożyjemy zobaczymy.

 7. Małe sprostowanie. Nie jestem za Panami Burmistrzami. Moja wypowiedź jest spowodowana długą obserwacją i nieczystą grą polityczną jaką prowadzi „ratuszowa ekipa” Może niespełnione plany biznesowe pana Grzędy i niespełnione ambicje pani Lubery odstawmy na boczny tor i nie róbmy „chlewu” rękami pana Ostapko. Jestem za rozliczeniem błędów i wskazywaniem winnych ich popełnienia ale w cywilizowany sposób.

  • A mylisz się, jeśli popełnili błędy powinni za nie odpowiedzieć !!!
   Tylko, że to co od roku się dzieje to wytykanie sobie nawzajem błędów to zwykła walka o władzę. Ratusz czyt. Grzęda zrobi wszystko by się zemścić za pokrzyżowane plany biznesowe na obecnej władzy. Szkoda tylko, że z założenia ugrupowanie „ratusz” dało się wciągnąć w te gierki. Choć kto wie może i oni mają w tym jakiś interes poza politycznym oczywiście. Jedno jest pewne, w naszym mieście potrzeba zmian by przyciągnąć młodych którzy uciekają za chlebem. To miasto robi się miasteczkiem „starych ludzi”

  • Ratusz robi to co ma robić opozycja czyli pokazywać wałki. Ordon i Żołądź popełnili co widać i co potwierdziła kontrola urzędu marszałkowskiego. Straciliśmy kasę. W jaki sposób mają odpowiedzieć za to?? Co do planów biznesowych i ich krzyżowania. Jeśli prawdą jest co piszesz że blokowali inwestycje a więc miejsca pracy to znaczy że są szkodnikami.

  • Działania Ordona i Żołędzia to też walka o władze. Politycy walczą o władze. Na tym polega demokracja. Tylko Ordon i Żołądź mają prawo do politycznej walki o władzę? O władzę walczy jeszcze Mroczkowa, Serafin, Flis, Sudoł, Tomczyk i wieeeeelu innych.

  • Debianin a u ciebie na oficjalnej stronie urzędu mozna komentować? Oj kasztan… Weź sie lepiej do roboty bo masz dużo do zrobienia.

 8. Nie jestem za Panem radnym Ostapko ale to co narobili burmistrzowie Ordon i Żołądź woła o pomste do nieba. Do tego uprawiają brutalną i nieczystą walkę polityczną wykorzystując do tego posiadaną władze. Wszystko byle tylko chronić stołków. Niech pan Ordon odda kase za straconą dotacje. Dlaczego mamy płacić za jego błędy?

  • Bubiel gdyby tak bylo to niebiosa juz by pomstowaly,a na razie to swieci piekne sloneczko

  • Cisza przed burzą. Ordon zapłać kasę którą straciliśmy z własnej kieszeni a nie z naszych podatków.

 9. Panowie Burmistrzowie miejcie jaja i odplaccie sie tym samym skladajac zawiadomienie o popelnieniu przestepstwa poprzez skladanie falszywych zawiadomien przez tych Panow

  • Nie zrobią tego, bo wszystko tam to prawda. A postanowienie prokuratury nie jest prawomocne co oznacza, że sprawa będzie miała ciąg dalszy. O ile pamiętam w historii nowodębskiego samorządu była już taka historia, że prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie ważnej osoby, a po zażaleniu okazało się że powstał akt oskarżenia. Następnie sprawa trafiła do sądu i został wydany wyrok skazujący. Dlatego byłbym panie „Podpowiedź” bardzo ostrożny z pomawianiem kogokolwiek o składanie fałszywych zeznań bo to pan może mieć sprawę o pomówienie.

 10. Bardzo obrzydliwie brzmi burmistrz tłumacz się publicznie, że nie jest aferzystą i łapówkarzem. I wszystko to na zasadzie chwilowego uniesienia, że prokuratura z małego ośrodka gdzie każdy każdego zna nie dopatrzyła się tego, czego dopatrzył się urząd marszałkowski. Ciekawe która instytucja się myli? Bo albo złamano prawo jak mówi Marszałek albo nie złamano?

 11. Takie prawo i takie orzeczenia to istne qrwiozum!!! Ale co się dziwić jak w całym katolandzie tak jest – we wszystkich dziedzinach życia.

 12. Ranking Samorządów Rzeczpospolitej sprawdził, które miasta i gminy najbardziej dbają o rozwój i standard życia mieszkańców.

  W kategorii „miasta na prawach powiatu” z podkarpackich Krosno uplasowało się na najwyższej – na 6 pozycji (przed rokiem na 19). 7 miejsce zajął Rzeszów (przed rokiem był 21). Za Rzeszowem i Krosnem znalazły się m.in. Wrocław, Gdynia, Kraków, Katowice i Lublin. 40 miejsce ma Przemyśl (było 37), a 49 – Tarnobrzeg (było 36). Listę otwierają: Sopot, Gdańsk i Poznań.

  Natomiast w kat. „Gminy miejskie i miejsko – wiejskie”, najwyżej z regionu uplasowała się Kolbuszowa. Zajęła 42 miejsce. 61 pozycję ma Nowa Dęba, a 78 – Tyczyn. Tu ranking otwierają: Krynica Morska, Dzierżoniów i Kórnik.

  reszta..
  http://wiadomosci.onet.pl/rzeszow/w-rankingu-samorzadow-krosno-przed-rzeszowem/rbf9f

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here