Burmistrz Ordon oraz większość radnych za podwyżkami wody!

65

Stało się! Najpierw podwyższyli sobie wynagrodzenie i kupili tablety. Teraz zadecydowali o podwyżce ceny wody.

Podwyżka za wodę ma dwa aspekty. Część podwyżki zapłaci bezpośrednio każdy mieszkaniec w rachunku za wodę, który będzie uzależniony od zużytych metrów sześciennych. Za każdy zapłacimy o 35 groszy więcej. 

„PODATEK OD WODY” NA „OPŁATY”
Drugą część podwyżki ulokowano w nieformalnym „podatku od wody”, którzy zapłacą wszyscy mieszkańcy bez względu na to czy są oszczędni czy nie. Podwyżka cen wody zostanie im pobrana w ramach ogólnych podatków, z których część pieniędzy pójdzie na tzw. „dopłaty do wody” z gminnego budżetu (91 groszy do każdego metra 3).
O ile w przypadku rachunków za zużytą wodę, każdy płaci za tyle wody ile wykorzystał, o tyle w drugim przypadku nie ma znaczenia czy ktoś jest oszczędny czy nie. Przykładowo oszczędnie żyjąca emerytka, która zbiera kapiącą z kranu wodę do wiaderka zapłaci w swoich podatkach za wodę wykorzystaną przez osoby zamożne, które wody nie oszczędzają.

GDZIE SIĘ PODZIAŁY PIENIĄDZE NA AMORTYZACJĘ SIECI?
Burmistrz Wiesław Ordon mętnie tłumaczy, że podwyżki są koniecznie ponieważ w minionej kadencji przeprowadzono wymianę części sieci wodociągowej. O ile wymiana jest faktem, to należy w tym miejscu zadać pytanie, gdzie się podziały pieniądze mieszkańców gminy, którzy w opłatach za wodę mają naliczoną opłatę amortyzacyjną? Bo to właśnie z tych pieniędzy powinna być pokryta wymiana sieci. Oczywiście nikt z radnych głosujących za podwyżkami takiego pytania nie zadał. Łatwiej było przerzucić koszty na mieszkańców niż poruszać trudne sprawy i domagać się odpowiedzi.

KUPUJĄC ZŁOM ZA 1,2 MLN ZŁ BURMISTRZ ZAPEWNIAŁ ŻE BĘDZIE TANIEJ
W tym miejscu należy przypomnieć, że gdy kilka lat temu burmistrz Wiesław Ordon kupował stare ujęcie wody za niebagatelną kwotę 1,2 mlna złotych, swoją decyzję argumentował faktem iż zapewni to tanie dostarczanie wody dla mieszkańców. Dzisiaj kupiony za 1,2 mlna złotych złom wymaga milionowych nakładów, a mieszkańców obarcza się zwiększeniem cen.

Jedno jest pewne. Władza funduje sobie podwyżki uposażenia i kupuje kosztowne zabawki (tablety), a mieszkańcy będą płacić za te zabawę wysokie rachunki. Przeciwko podwyżce z pośród obecnych radnych głosowali: Marzena Chmielowiec, Tomasz Dziemianko i Tomasz Wolan.

——————————————————————————————————–

studio helena reklama

65 KOMENTARZE

 1. Czekamy na premie i wynagrodzenia dla burmistrza i radnych oraz na kolejne podwyżki dla mieszkańców. Tym razem żeby spłacić bankierom długi Ordona.

  • Zużycie wody jest stale zmniejszane przez ciągłe kapanie jej np. do wanny, wtedy wodomierze nie sa w stanie nic zmierzyć.Innego sposobu nie znam, chyba, że zaprzestać gotowania, prania ,kąpania, mycia no i spłukiwania

  • jeżeli ty „mieszkańcu ” nakapiesz sobie wody do wanny i w tym samym czasie twoich dwóch czy tyeż trzech sąsiadów będzie robić to samo to liczniki w waszych mieszkaniach nic nie pokażą ale licznik na doprowadzeniu wody do waszego bloku już to wyłapie , a potem ludzie się dziwią ,że poszczególne wspólnoty mają duże straty wody na blokach.Potem domagają się, by im umorzyć zapłatę za te straty a z czegoś to trzeba pokryć. Uważam więc ,że pzez takich ludzi jak ty wprowadzono wyszydzany przez Ciebie podatek. Pozdrawiam

 2. „oszczędnie żyjąca emerytka, która zbiera kapiącą z kranu wodę do wiaderka” – a jak pada to i deszczówkę zbiera… nie dramatyzujcie już tak.

  • Nikt tu nie dramatyzuje, to są fakty. Moja babcia też tak robi… niestety emerytów w nowej dębie nie stać na normalne życie i muszą oszczędzać, a burmistrz się bawi: podwyżka wlasnej pensji, tablety… Szkoda tylko babci

  • Babcia po kapieli nie powinna spuszczac wody wiec by zaoszczedzila w nastepnych tygodniach

  • Babcie biedne i ubolewające ale na Ordona poszły zagłosować. Powinien im podnieść jeszcze z 10 razy to może ten prosty naród wreszcie zmądrzeje, chociaż bardzo w to wątpię.

 3. Ten radny z porąb chyba nie wie za czym głosował i jakie ceny są wody bo on ją ma za darmo ze studni,żyć nie umierać,

  • Już widać że nie ma różnicy między Skiminą a Wołoszem. Tak samo się zachowują, tak samo głosują. Taki to PiSowiec z Wołosza i Puziów że jak Platforma przerzucają na ludzi coraz większe koszty życia. Jedną ręką Puzie i Wołosze plują na PO, a drugą ręką zachowują się tak jak właśnie PO-paprańce. Obłuda.

 4. Prosze mi powiedzieć jesli miasto by nie kupiło tego ujecia ? pewnie kupiła by jakaś firma zewnętrzna i woda pewnie by była duuużoo droższa. Także spokojnie z takimi tekstami że złom itd…. Chyba że sie myle ??

  • Jakby miasto nie kupiło zatrutego ujęcia i tego złomu to by nikt tego nie kupił bo się nie opłaca. Trzeba wywalić miliony złotych na ten złom, żeby jako tako to działało. Za połowę tej kwoty można było zbudować nowe ujęcie. Te 1,2 mln złotych to ordon za działkę w lesie zapłacił. Woda w ziemi jest i tak nasza. Agencja mu nawet budynku w tej cenie nie dała co jest na wjeździe do strefy. Agencja zabrała to co było najbardziej wartościowe z tego całego kapitału hehe.

  • Ten pod adresem „kto pyta nie błądzi” jest kompletnym laikiem. Człowieku nie znasz tematu a piszesz bzdury. Na leczenie do psychiatryka

  • Napewno sie mylisz bo w warszawie jest tańsza a unas mamy głebinowe pompy i nie trzeba jakis uszlachetniaczy jak w innych miasta .

  • temu kto pyta nie bladzi zaden psychiatryk juz nie pomoze tylko kubel zimnej wody

 5. Nie róbcie pisarze problemu z gówna; Co to jest złotówka na miesiąc. Gdyby np. ujęcie kupił jakiś obcy prywaciarz to byście dopiero poznali dziada w kożuchu. Dziękujcie Bogu., że ujęcie jest nasze a nie obcego żyda.

 6. czy radna Ratusza zapomniała o swoich wyborcach aby być przeciw podwyżkom za wodę a jest za tym aby brać dietę bez przychodzenia na sesje,wydaje mi się,że pan radny Karkut głosował za podwyzką czy zarząd Ratusza nie udzielił lekcji jak głosować.

  • W tej radzie nie ma już władzy i opozycji, „naszego samorządu” i „ratusza”. Nie ma radnego Marka Ostapki, nie ma głosów protestu. Wszystko jest pięknie, tak jak dawniej. Atmosfera rodzinna na sesji. A co do diet za nieobecność. Jak radny Flis taką uchwałę przyjął aby wypłacać diety tym którzy nie chodzą na sesje i komisje to do kogo ma pretesje? Niech zmieni uchwałę którą przyjąl miesiąc temu aby za nieobecność na sesji i komisji potrącano 100% diety. Droga wolna panie Flis. Do dzieła!

 7. Ja tam się nie martwię bo mam swoja prywatną wodę ze studni i nikomu nie muszę płacić ,jakość wody jest ok bo była badana.

 8. Nie wiem czy widzieliście jak wójt Majdanu Królewskiego przygotował infrastrukturę pod zabudowę jednorodzinna. Wyasfaltował drogi, jak na zachodzie itp. U nas nawozi się błoto ze śmieciami, ulica Torowa jest tak wyremontowana przez byłego radnego Porąb Dębskich że ludzie wola jeździć przez Las. Ale nasz Super Burmistrz nie widzi w tym problemu. On jest najmądrzejszy i wie najlepiej.

  • W dzielnicy Dęba wszak nie ma osoby godniejszej niż Flis Jan by sprawować mandat radnego . No może Serafin Wojciech …. . Reszta to głąby i nieudaczniki, o czym świadczyć mogą też wyniki wyborów.

 9. myślę że można poczynić oszczędności w PGKiM likwidując jedno sztuczne stanowisko dla Pana byłego Starosty. On może iść na świadczenia przedemerytalne – i już mamy z 60tys. brutto co roku. Pani radna Janina może się zawsze zrzec mandatu – bo i tak nie reprezentuje swoich wyborców – kolejne z 3000zł oszczędności rocznie (podałem już obniżoną dietę za absencję). Ogólnie mówiąc to ludzie bez dramatu, wystarczy wejść na internet i zobaczyć zestawienie opłat w innych gminach w Polsce – jesteśmy w tych najtańszych. Myślę, że jak Ratusz ze swoim Zarządem uważa że można lepiej i taniej dostarczać wodę do mieszkańców to niech poprosi głównego inwestora w swoim środowisku i orają miasto kładąc rury i sprzedając wodę nawet choćby za 1zl per m3 – a chętnych będzie wiele, nawet pewnie ta babcia wyżej wspomniana się skusi. Pozdrawiam.

 10. A jak głosowała drżąca osika, drży nawet kiedy nie ma wiatru. Ręce w górę?. Kobylarz był wszystkiemu przeciwny kiedy nie był radnym.

 11. teraz to se możecie tylko poklikać na tym forum….. gdy trzeba było stanąć do wyborów to żadnego nie było. Teraz morda w kubeł i grzecznie całować władzę w rąsię….

  • ” poklikać ”
   Przepraszam ale takiego słowa nie ma w języku polskim, wpis do utylizacji. Gdzie są moderatorzy?

 12. to teraz macie za swoje placcie za swoje bledy bura….i chcieliscie ordo.a na burmistrza o dlugach nie wspomne takich jeszcze zaden z wczesniejszych nie zrobil a to bendzie odzyskiwanie tylko od mieszkanow zycze powodzenia i wybieranie tylko takich burmistrzow kturzy sobie robia podwyszki itp

 13. burmistrz metnie tlumaczyl, bo on tego wyraznie nie widzi, nie jest technikiem wod-kan ani ekonomista, poza tym siec wodociagowa jest ciagle we mgle, woda w zalewie tez jest metna

 14. Co to za idiota napisał ten artykuł na temat wody. Człowiek ten wogóle nie zna ani tematu ani problemu, Czyżby „odżył ” Ostapko ?

 15. Czas na budowanie wlasnych studni z wodą moze jest ktoś chętny zrobić zrzutke zainwestować i nie dać się okradać ?

  • Jakie Ty masz prawo człowieku starszym ludziom ubliżac?Myślisz ze już
   wszystkie rozumy pozjadałeś Gnoju Parszywy?Odp..dol się raz na zawsze od starszych ludzi
   Ty capie za dychę.Zostaw w spokoju tzw.”mocherów”
   Ty im BARANIE nigdy poziomem nie
   dorównasz,bo PARSZYWYM GNOJEM matka Cię już urodziła.

 16. @głos1 – ma racje … narzekaliście na Ordona a go wybraliscie to on dalej nas dyma i podwyżki wymysla, swoim podnosi diety jak i sobie. Tablety funduje co połowa radnych nawet nie potrafi z nich korzystać.
  @ktoś – ty sie uspokój bo troche się galopujesz swoimi odzywkami bo to właśnie wybrały „nasz samorząd”

 17. nie ma wody na pustyni, tlumaczy wodz oazy, potrzeba kupic nowe wielblady do transportu wody z odleglego o 300 km zrodla..

 18. ciekawe czy jak by zarabiali najniższa krajowa to by Debile podyższali wszystko własna woda a drozsza jak ze sklepu bedzie i to woda z bakterjami!!!!!!!!!! brawo oRDON

  • poniewaz koszty sa niskie to mozna pomajstrowac przy cenie, trzeba go bylo nie wybierac, on tylko akceptuje decyzje innych..

 19. Ceny wody rosną tylko jej jakość spada.Już ponad tydzień z kranów leje się rdzawa breja. Czyli płacimy za bubel i to po zwiększonej cenie.
  A płacimy pieniędzmi pełnowartościowymi a nie usterkowymi.
  Za taką wodę złej jakości nie powinniśmy płacić.Jak płacimy to powinniśmy mieć dostarczaną wodę pełnej jakości a nie breję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here