Burmistrz promuje się w telewizji za pieniądze podatników

68

Burmistrz Nowej Dęby promuje się w telewizji lokalnej za pieniądze nowodębskich podatników. Kosztuje to nas 1200zł miesięcznie ! W imieniu Gminy zlecenia na produkcje „audycji o tematyce nowodębskiej” podpisywał Zygmunt Żołądź.

W praktyce „audycje o tematyce nowodębskiej” sprowadzają się do promocji Wiesława Ordona i walki z opozycją. Odbiorcy stacji mogli obserwować audycję, w której Wiesław Ordon wspólnie z dziennikarzem atakowali opozycję. Stanowiska opozycji nawet nie wyemitowano. Do klasyki tematu przeszły jednak „filmiki”, w których Wiesław Ordon wciela się w rzecznika prasowego prywatnych firm i opowiada o ich planach inwestycyjnych, co u mniej rozgarniętych telewidzów może powodować wrażenie, że jest to jego zasługa, podczas gdy w rzeczywistości Wiesław Ordon z rozwojem tych firm nie ma nic wspólnego. W słynnym filmie „Miś” Stanisława Barei podkreślano, że „jest prawda czasów, o których mówimy i PRAWDA EKRANU”. Za te prawdę ekranu Wiesław Ordon bez cienia wstydu płaci naszymi pieniędzmi.

Wedle nieoficjalnych informacji usługi medialne zakupuje także starostwo powiatowe w Tarnobrzegu. W efekcie kupowania audycji przez władze gminy i powiatu widzowie telewizji byli świadkami serwisu informacyjnego, w którym na przemian pokazywano w różnych (aczkolwiek zawsze pozytywnych kontekstach), a to burmistrza Wiesława Ordona, a to starostę Krzysztofa Pitrę. I tak przez ponad 30 minut !


I sekretarz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej Władysław Gomułka mawiał „Raz zdobytej władzy nie oddamy nigdy”, dając tym samym do zrozumienia, że nie cofnie się przed niczym w walce z „reakcyjnymi bandytami”. Również burmistrzowie Wiesław Ordon i Zygmunt Żołądź nie cofną się przed niczym walcząc o utrzymanie stołków. Tym bardziej nie cofną się przed wydawaniem publicznych pieniędzy, na kupowanie przychylności mediów. Jak widać, nie wystarczy im oficjalna strona urzędu miasta i „Nasze sprawy”, które przekształcili w narzędzie walki politycznej. Dla pełni propagandy muszą kupować audycje w telewizji lokalnej. Warto zadać pytanie czy nie dotyczy to także innych mediów, które są baaaaardzo przychylne wobec poczynań burmistrza Wiesława Ordona i jego zastępcy Zygmunta Żołędzia, a wręcz publikują artykuły przesłane im przez Urząd jako własne…

PONIŻEJ PREZENTUJEMY FRAGMENTY WARUNKÓW UMOWY

Zobacz całą treść umów: KLIKNIJ TUTAJ

68 KOMENTARZE

 1. To już przechodzi ludzkie pojęcie. Ordon kupuje sobie audycje w telewizji za gminną kasę. Próżność, buta, i chamstwo bo inaczej tego nazwać nie można. I takie oszukiwanie ludzi, że to niby poważny materiał dziennikarski, a okazuje się że wszystko za nasze pieniądze.

  • Co wielkiego się stało ciągle plujecie nic wam w naszym miasteczku się nie podoba,lasek wam się nie podoba, ścieżki rowerowe wam się nie podobają, ciągle coś pijecie i pijecie i po co to wszystko.Najlepiej spakujcie manele i do Londynu na zmywak tam wam krytykantom będzie dobrze.Nie ma w Polsce gminy gdzie sami mieszkańcy pod wpływem paru osób sieje taki ferment i po co to wszystko wstyd i tyle.Będą wybory wygracie swoje rządy wprowadzicie.I może żeby było uczciwie to podpisujcie się pod tymi ciekawymi artykułami będę wiedział na kogo mam głosować.Pozdrawiam.

 2. 1200zł miesięcznie z kieszeni podatnika idzie na to, żeby Wiesław Ordon robił sobie „PIJAR”. Żenada! A jak ludzie przychodzą coś załatwić to słyszą „nie ma środków, nie ma pieniędzy”.

  • Cała prawda cała dobę za nasze pieniądze, Ordon i Żołądź to złodzieje publicznych pieniędzy.

 3. Moment, przecież do zadań gminy należy promocja. Więc o co pretensje? Oj Marek czepianie się wszystkiego nie przysporzy głosów :(

  • Od kiedy do zadań gminy należy PROMOCJA WIESŁAWA ORDONA? Wiesław Ordon niech się promuje za swoje prywatne pieniądze a nie żeruje na pieniądzach publicznych. Gmina to MY mieszkańcy. A robieniem sobie kampanii wyborczej za pieniądze podatników Wiesław Ordon wyborów nie wygra.

  • Promocja gminy a promocja pana Wiesława Ordona to dwie różne rzeczy. Po emisji materiałów w tarnobrzeskiej telewizji widać, że kasa poszła na promocje Ordona a nie gminy Nowa Dęba. Ładna kasa idzie na to żeby media o panu Ordonie pisały tylko piękne i bezkrytyczne artykuły.

 4. Miłość do miasta Wiesława Ordona polega na płaceniu pieniędzmi miasta za własne spoty wyborcze w telewizji nomen omen kablowej.1200 miesięcznie, mozna by dać prace jednej osobie z gminy nowa deba. A mówi sie ze nie ma na nic pieniędzy. No może nie ma, ale na polityczne nagrania Ordona muszą sie znaleźć.

 5. Na remont pomieszczeń dla Szurgocińskiego kasa jest. Na zakup gier planszowych które Ordon rozdaje w ramach kampani wyborczej kasa jest. Na propagande telewizyjną Ordona kasa jest. Ale jak ktoś przychodzi do urzędu załatwić sprawę to słyszy że nie ma kasy. Kłamstwo i obłuda.

  • Emeryci oglądają. Nie korzystają z neta to oglądają te opłaconą propagandę. Poza tym później te kupione filmiki zamieszczają w necie i prezentują je ludziom tworząc wrażenie, że tak oto niezależne przedstawiają określony problem. Manipulacja za pieniądze podatników na zlecenie Ordona i Żołędzia. Śmieszne to.

 6. Pojawiła się propozycja aby obok ilustracji obejmującej fragmenty umów zamieścić całą ich treść do wglądu. Pod zdjęciami zamieszczono link dzięki któremu można pobrać skan dokumentów.

 7. Juz Ostapko zapomniał jak się wypowiadał sam bez Ordona w tej samej telewizji? Czyżby tvp rzeszów działa na zlecenie Ostapki, bo nadawała programy z jego udziałem?
  A tak na marginesie, to kto powinien wystepować w telewizji, radio i wypowiadać się do prasy w celu promocji gminy jak nie burmistrz?
  Czepiactwo i tyle!

  • Czepiać to ty się próbujesz ale ci jakoś nie wychodzi.W materiale o którym mówisz o zdanie zostali poproszeni obaj. Zarówno Marek Ostapko jak i Wiesław Ordon. Wiesław Ordon dobrowolnie odmówił wypowiedzi. W TVP szansę wypowiedzenia własnego zdania także miały dwie strony sporu. To się nazywa rzetelność dziennikarska. Natomiast w materiałach za które zapłacono gminnymi pieniędzmi mamy laNS Ordona i plucie na opozycje. Nie ma to nic wspólnego z troską o gminę i jej promocję a jest jedynie walką polityczną jaką Wiesław Ordon uprawia za publiczne pieniądze. PRYWATA I TYLE!

 8. Burmistrz repreztuje gminę a więc dobrze że się o jej sprawach wypowiada gdy go o to poproszą. Naggane jest natomiast opłacanie z publicznej kasy audycji których celem jest prywata tzn. Promicja wizerunku burmistrza. Tym się powinien zającz rzecznik dyscypliny finansów publicznych.

 9. Ciekawe jakie armaty zostaną użyte na nieratuszowych kandydatów w wyborach samorządowych.Aż strach kandydować bo wyciągną np.wagary z czasów liceum.

  • A na temat coś napiszesz, czy będziesz wrzucał tutaj swoje rozważania na każdy temat? Admin powinien kasować wpisy które nie dotyczą tematu artykułu, a jedynie są jakimiś ogólnymi przemyśleniami.

 10. To jest idioci promocja Nowej Dęby a nie Pana Ordona. Kiedy ten ostapko przestanie mącić i siać ferment.Ukraina takich potrzebuje -nie Nowa Dęba

 11. kampania nienawiści ostapki trwa,
  kiedyś ten portal coś sobą reprezentował, od jakiegoś czasu stracił jakikolwiek obiektywizm! Niniejszy artykuł po raz kolejny to potwierdza.

  • Jaka kampania nienawiści?
   Informuje o tym co istotne.
   jeżeli telewizja szukając materiału przyjechałaby do burmistrza z prośbą o przedstawienie swoich sukcesów to oki.
   ale tu sam ów zapłacił za to publicznymi pieniędzmi
   nikt burmistrza o wywiad nie prosił !!! kupił sobie audycję promocyjną!!!
   Zgadnij Zniesmaczona dlaczego przy korycie tak ciężko o zmiany?
   Albo pis Albo po
   bo oni mają kasę podatnika na promocję
   Porównaj możliwości Ostapki przeciw Ordonowi.
   jeżeli byłyby co najmniej zbliżone, to wynik wyborów byłby przesądzony, ale w obecnej sytuacji piłeczka niestety po stronie Ordona.
   A tak na koniec . Żadna z afer obecnej władzy cię nie przeraża?

  • Kampania Ordona trwa w najlepsze i to na koszt podatnika. Koleś kupuje wychwalające go materiały telewizyjne i płaci pieniędzmi podatnika. Na koszt gminy uprawia swoją propagandę. Chce się Ordon promować? Niech płaci ze swojej prywatnej kieszeni a nie wykorzystuje swoje stanowisko. Co innego jest gdy udziela wywiadu mediom bo te go sane o to proszą a co innego gdy jak się okazuje opłaca media by go wychwalały. Teraz na koszt podatnika wydali gre planszową i rozdaje ją w blasku kamer Wiesław Ordon. Przecież to żenujące widowisko kosztuje te biedną zadłużoną gminę. Koszty lansu Ordona pokrywa robotnik zarabiający 1200zl.

  • Sowa, do pewnych ludzi i tak ta oczywista oczywistość nigdy nie dotrze, takie to nasze społeczeństwo niestety jest. Bezrozumne i tyle.Potem płacza i narzekają nie rozumiejąc prostych zależności przyczynowo-skutkowych.

 12. W którym miejscu oplaconej audycji za pieniądze podatnika jest mowa o PROMOCJI NOWEJ DĘBY bo ja tylko usłyszałem wynaturzenia skompromitowanego człowieka.

 13. „co u mniej rozgarniętych telewidzów może powodować wrażenie, że jest to jego zasługa”
  To kto jest bardziej rozgarnięty?

  • Rozgarnięci są ci co rozumieją że kupowane przez Ordona za gminne pieniądze materiałyprasowe to propaganda rodem z PRLu i że lokalne media są na usługach Ordona i nie opisują prawdy.

  • Rozgarnięci – czyli mądrzy, ale jak? A nierozgarnięci to głupi inaczej?
   Ja bym Szanowny twórco tego artykułu, jednak nie obrażał inteligencji czytających te eseje.

  • mniej rozgarnięci to mniej rozgarnięci i tyle. nie przeinaczaj czyiś słów na swoją modłe. mniej rozgarnięty to taki osobnik co łyka jak młody pelikan wszystko co pokażą w telewizji. nie ma własnego zdania, nie rozumie czytanego tekstu itd. tacy ludzie też są wśród nas czy ci się to podoba czy nie. i to z myślą o takich ludziach tworzy się takie matriały telewizyjne na zamówienie władz.

  • @rzemyczek
   Ja wiem,że krwi napsułem ocean..
   cyt.”…te eseje.” Wiemy prawda,jaką formą literacką jest esej?
   Wiemy.To po cholerę mieszać to „słowo” z komunikatem strony politycznej?
   Aby było jasne – jam jest nierozgarnięty i głupi.
   Trza mieć dystans do siebie :)bliźnich,życia.Polecam!:)

 14. Jak kampania na całego to niech wyborcy poznają zastępców naszych kandydatów.Mamy prawo wiedzieć czy dalej nieomylny Zygmuś czy może niezatapialny Wacuś itd.

 15. taka promocja nie daje duzych efektow, moze by sciagnal jakas siec handlowa, przygotowal im plac, bylaby praca i podatki placone dla miasta..

 16. Niezła selekcja komentarzy o godz.0.51 dodałem komentarz następującej treści i znikłłłł
  Incognito 29.08.2014 00:51
  Tak z ciekawości czemu jest tylko fragment umowy ? Jak można komentować coś czego się całego nie widzi dla mnie to żaden obiektywizm. Tak samo z tą zapłatą “wyprodukowanie audycji w sposób określony w punkcie 2″ a co się w nim mieści!!!

  • I w zamian dostałeś umowę z której wynika, że pod płaszczykiem promocji gminy Ordon uprawia prywatę za nasze pieniądze opłacając dziennikarzy by pokazywali go w dobrym świetle, a jego przeciwników atakowali i opluwali.

  • Jak jakiś komentarz nie jest po myśli Marka i Pawła G. to trzeba usunąć żeby inni nie czytali i się zastanawiali …

  • @Incognito
   Bez urazy,jeśli zabrakło Ci cierpliwości aby doczytać artykuł to powątpiewam czy dasz radę To -Zobacz całą treść umów: KLIKNIJ TUTAJ – ogarnąć.Powodzenia! :)
   ps. Ha! musisz przeczytać raz jeszcze aby odnośnik znaleźć :)

  • Jak napisałem komentarz na stronie Facebook gminy to mi Ordon albo Żołądź też skasował mój wpis. Dlaczego niby trole ordnowe mają się tutaj uzewnętrzniać i pisać nie na temat? Jeśli wpis nie dotyczy tematu to admin ma obowiązek kasować, a nie zostawiać jakieś wypociny ordonowca, który zamiast dyskutować rzetelnie to obraża i pluje.

 17. Ordonie, płacisz naszymi pieniędzmi tylko telewizji czy także innym mediom ? Czy Echo Dnia albo Tygodnik Nadwiślański też dostają pieniążki za pisanie pięknych artykółow na twój temat?

  • Wiesz co, zanim zacziesz pouczać innych i pisać komentarze obraźliwe i kąśliwe to przypatrz się dokładnie. Pod zdjęciami które ci nie odpowiadają masz link (L-I-N-K) i jak go klikniesz zobaczysz treśc umowy. Kilka komentarzy wyżej admin napisał że dodał do treści artykułu ten link. Więc zanim się zaczniesz się czepiać to przeczytaj wszystko bo spamujesz swoimi wpisami te strone.Później będziesz płakał że ci admin ten spam kasuje.

  • Stali bywalcy stałym bywalcom włażą w dupsko, a jednocześnie chcą im wydłubać oczy,a fee internauto @haleegovski

 18. Trzeba być kompletnym idiotą żeby zagłosować na Ordona. Kto jeszcze nie miał okazji spotkać się z tym burmiszczem we własnej prywatnej sprawie ten nie wie co to za człowiek. Jedno jest pewne: Ordon, mieszkańcu miasta i gminy Nowa Dęba nigdy Ci nie pomoże!!! On ma daleko w du…e Twoja problemy. Kandyduje po raz kolejny bo kto na tej biednej podkarpackiej ziemi da mu na wypłatę 12.000 zł? Trzeba nie mieć wstydu żeby kandydować po raz kolejny. Ale Ordon taki jest. Zastanów się dobrze zanim zagłosujesz, bo Ordon nie będzie się zastanawiał jak Ci kiedyś pomóc tylko jak cię pogonić żebyś mu dup.y nie zawracał. JA NA ORDONA NIE ZAGŁOSUJĘ JUŻ NIGDY. KIEDYŚ ZAGŁOSOWAŁAM A ON DZISIAJ TRAKTUJE MNIE JAK ŚMIECIA.

 19. O co ten Ostapko się tak bije? O stołek w tak zadłużonej gminie? Skoro tak jest to nie ma czego zazdrościć. A umowę to się pokazuje całą a nie powyrywane coś z kontekstu, tacy sami manipulanci. Obie strony są siebie warte. Ja nigdy już na nikogo znanego nie zagłosuję

 20. A co ty się bijesz tutaj na tym forum? Umowę masz załączoną w artykule CAŁĄ ale trzeba umieć czytać ze zrozumieniem. Włóż okulary i zobacz link pod zdjęciami. Gmina zadłużona, owszem. Rządzenie nie będzie łatwe, owszem. Ale czy to oznacza, że należy Nową Dębę przekreślić i oddać na zmarnowanie? Są ludzie którzy to miasteczko kochają i w poczuciu obowiązku za losy wspólnoty chcą się zająć problemami tego miasteczka. Ktoś musi posprzątać ten bałagan po Ordonie.

  Oczywiście na temat kupowania chwalebnych audycji w telewizji nic nie powiesz. Musiałeś zmienić temat na plucie typu : a ja to uważam, że ten taki, a ten owaki… A Ordon za nasze pieniądze będzie sobie reklamy kupował w telewizji.. Heh.

  • Do @Syriusz.Link do całej treści umowy został umieszczony po pewnym czasie.Gdy internauci czytający ten artykuł zwrócili uwagę na manewrowanie zdaniami wyrwanymi z tekstu umowy.Posty te zostały usunięte gdyż były niewygodne a admin w odpowiedzi zaczął robić tym „mniej rozgarniętym”wodę z mózgu.

 21. Panie Orodon i Żołądź!
  Jakie są WYMIERNE korzyści DLA GMINY (nie dla was) z tego, że NASZYMI PIENIĘDZMI zapłaciliście za programy telewizyjne w TELEWIZJI TARNOBRZEG odbieranej w Nowej Dębie i Tarnobrzegu? Przed kim rzekomo promujecie „Nową Dębę” ? Przed nowodębianinami? Przed mieszkańcami oddalonego o 20 km Tarnobrzega? Nie wciskajcie kitu o promocji „Nowej Dęby”. Promujecie sami siebie. Płacicie za to, żeby was mieszkańcy Nowej Dęby oglądali w tych kupionych audycjach. Realizujecie w ten sposób swój prywatny interes nie mający nic wspólnego z dobrem Gminy, na które się obłudnie powołujcie. Płacicie „dziennikarzom” żeby o was pisali dobrze a nie by pisali prawdziwie. Jesteście żałośni. Sięgnęliście dna!

 22. Mały drobny kundelek i to jeszcze nie rasowy targa za nogawkę dorosłego faceta i myśli że uda mu się zedrzeć z niego spodnie.Nie wie o tym że nie ma żadnych szans i nawet go nie ugryzie,może tylko nogawkę poszarpie, a gość pójdzie dalej .Na tyle jest uczciwy że go nie kopnie.

  • To tylko sen , niestety. Rzeczywistość może być zupełnie inna , i co wtedy? Obyś nie przebudził się z ręką w nocniku bo i tak być może.A tak przy okazji . o jakiej to uczciwości piszesz? Bo raczej nie naszego burmistrza.

  • @Śniło mi się
   Ech te sny. Zapytaj wróżbitę Macieja co taka projekcja cyt:”..drobny kundelek i to jeszcze nie rasowy..” oznacza. Pomidory jagodowe.Śnij mój aniele:))!

 23. Jakie są WYMIERNE korzyści DLA GMINY (nie dla was) z tego, że NASZYMI PIENIĘDZMI zapłaciliście za programy telewizyjne w TELEWIZJI TARNOBRZEG odbieranej w Nowej Dębie i Tarnobrzegu? Przed kim rzekomo promujecie “Nową Dębę” ? Przed nowodębianinami? Przed mieszkańcami oddalonego o 20 km Tarnobrzega? Nie wciskajcie kitu o promocji “Nowej Dęby”. Promujecie sami siebie. Płacicie za to, żeby was mieszkańcy Nowej Dęby oglądali w tych kupionych audycjach. Realizujecie w ten sposób swój prywatny interes nie mający nic wspólnego z dobrem Gminy, na które się obłudnie powołujcie. Płacicie “dziennikarzom” żeby o was pisali dobrze a nie by pisali prawdziwie. Jesteście żałośni. Sięgnęliście dna!

 24. PANIE ORDON I PANIE ŻOŁĄDŹ
  Jakie są WYMIERNE korzyści DLA GMINY (nie dla was) z tego, że NASZYMI PIENIĘDZMI zapłaciliście za programy telewizyjne w TELEWIZJI TARNOBRZEG odbieranej w Nowej Dębie i Tarnobrzegu? Przed kim rzekomo promujecie “Nową Dębę” ? Przed nowodębianinami? Przed mieszkańcami oddalonego o 20 km Tarnobrzega? Nie wciskajcie kitu o promocji “Nowej Dęby”. Promujecie sami siebie. Płacicie za to, żeby was mieszkańcy Nowej Dęby oglądali w tych kupionych audycjach. Realizujecie w ten sposób swój prywatny interes nie mający nic wspólnego z dobrem Gminy, na które się obłudnie powołujcie. Płacicie “dziennikarzom” żeby o was pisali dobrze a nie by pisali prawdziwie. Jesteście żałośni. Sięgnęliście dna!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here