Burmistrzu! Nie zapominaj o tych którzy tracą pracę!

167

28-10-2012

Ciągle czytamy przechwałki o wielkiej inwestycji, o mających powstać wielu setkach miejscach pracy, o rzekomych sukcesach pana burmistrza. Czas złożyć parawan propagandy i spojrzeć smutnej prawdziwe prosto w oczy. Oto na naszych oczach – TU I TERAZ – ludzie tracą pracę, a władza samorządowa zajmuje się bardziej „pijarem” niż realną pomocą.


W ciągu 4 ostatnich lat w ZM Dezamet pracę straciło 200 osób! W chwili obecnej pracownicy Sanfarmu dowiadują się, iż 30 – 40% załogi (czyli 80-90 osób) niebawem straci pracę. Jeśli doliczymy do tego zwolnienia pojedynczych osób lub małych grup w innych firmach na zakładach otrzymamy liczbę ponad 300 UTRACONYCH MIEJSC PRACY.

„Sukces” tak – odpowiedzialność nie?
W 2010 roku Wiesław Ordon w wywiadzie dla serwisu TwojRegion24 zapowiedział: „Jestem przekonany, że na zakończenie przyszłej kadencji pozostawię gminę z kilkuset nowymi miejscami pracy. I nie opieram tego na czczych przechwałkach, ale na dotychczasowych działaniach i wiedzy, jaką posiadam na dzień dzisiejszy.” W wywiadzie tym chodziło o miejsca pracy w firmie Pilkington.

Skoro zatrudnienie ludzi przez firmę niezależną od siebie burmistrz Ordon traktuje jako swój sukces to analogicznie zwolnienia w innych firmach – zwłaszcza na terenie zaniedbanej przez samorząd strefy- winien traktować jako swoją porażkę. Wiesław Ordon nie może już powiedzieć: „proszę nie mieć do mnie pretensji, to prywatne firmy dokonują zwolnień a nie ja”. Skoro na listę swoich sukcesów wpisał wzrost zatrudnienia w prywatnej firmie, to chcąc być wiarygodnym i konsekwentnym na szeroką listę swoich porażek musi wpisać stratę setek miejsc pracy!Fot: Okładka pisma samorządowego \”Nasze Sprawy\”.

Dlaczego ta inwestycja powstała w naszej gminie?
W wywiadzie dla Telewizji Tarnobrzeg prezes Pilkingtona mówił, że o przenosinach inwestycji zadecydowała powódź w 2010 roku. Ponadto prezes firmy powiedział iż: „Ten zakład w Chmielowie będzie uruchamiany przede wszystkim z pomocą osób, które są zatrudnione w Sandomierzu. Planujemy przesunięcie około 200 osób”.

Zatrudniono 100 osób – połowa z Sandomierza
14 września prezes Pilkingtona powiedział, że na dzień dzisiejszy zatrudnienie w firmie znalazło około 100 osób z czego połowa przeszła z Sandomierza. Nie oznacza to wcale, że drugą połowę stanowią mieszkańcy Nowej Dęby! Wszak znajdują się tam tarnobrzeżanie oraz mieszkańcy innych miejscowości. Owszem, mówi się, że do końca 2014 roku zatrudnienie ma znaleźć w sumie 500 osób w tym 150 kooperantów, jednak nie mamy żadnej gwarancji, że będą to tylko i wyłącznie osoby z Nowej Dęby. Otwarcie mówi się o przesunięciu 200 osób z Sandomierza do Chmielowa…

O bezrobotnych ani śladu
Żeby było jasne. Mój felieton nie jest manifestem przeciwko inwestującej firmie. Jest natomiast sprzeciwem wobec propagandy sukcesu, jaką uprawia pan burmistrz Wiesław Ordon. W publikatorach pana burmistrza typu „Nasze Sprawy” znajdziemy jedynie piękne zdjęcia nowej fabryki przeplatane nowinkami o tym, że wydał nasze publiczne pieniądze na ten lub inny budynek czyli, że zrobił coś, co de facto potrafi każdy…Bo do wydawania publicznych pieniędzy w taki sposób w jaki czyni to Pan Ordon nie potrzeba żadnych tajemniczych umiejętności ani wiedzy. On podejmuje decyzje – resztę robi aparat urzędniczy. Ale to temat na oddzielny felieton.

W „Naszych Sprawach” nie znajdziemy jednak wskazówek oraz informacji o pakietach pomocowych dla zwolnionych pracowników, czy wskazówek gdzie bezrobotni mogą znaleźć przysłowiową „wędkę”. Nie znajdziemy porad mówiących, co poszkodowani robotnicy mogą zrobić, by poprawić swój byt. Ale co się dziwić. Informacja o fali zwalnianych nie pasuje do propagandowego wizerunku kryształowego burmistrza, wobec czego na próżno szukać jej na okładce „Naszych Spraw” jak i wewnątrz gazety… Mamy za to przecinane wstęgi i pozowane ustawki do zdjęć. A zwalniani? Ich się nie eksponuje. Zwalniani mogliby tylko popsuć \”pijarowski\” obrazek…

Marek Ostapko

167 KOMENTARZE

 1. [b]Pytam gdzie ten sukces? Oto proste wyliczenie, tak na szybko:[/b]

  500 miejsc pracy w Pilkingtonie – 50 już zatrudnionych z Sandomierza – 200 planowanych z Sandomierza – 150 kooperantów (już istniejących firma które będą współpracować z fabryką) = 100 miejsc pracy.

  Owe 100 miejsc pracy będzie podzielone na Tarnobrzeg, Nową Dębę i okolice. Załóżmy optymistycznie, że 60 miejsc pracy z tych 100 będzie dla Nowej Dęby.

  W Nowej Dębie tracimy 300 miejsc pracy!!!! Tak więc 300 – 60 – 240!!! Bilans jest taki, że na koniec kadencji pan burmistrz pozostawi ok 200 miejsc pracy mniej! W każdym bądź razie bilans będzie ujemny!!!!

 2. [quote]W wywiadzie dla Telewizji Tarnobrzeg prezes Pilkingtona mówił, że o przenosinach inwestycji zadecydowała powódź w 2010 roku. Ponadto prezes firmy powiedział iż: „Ten zakład w Chmielowie będzie uruchamiany przede wszystkim z pomocą osób, które są zatrudnione w Sandomierzu. Planujemy przesunięcie około 200 osób”.[/quote]

  Ilu jest tych szczęśliwców którzy są z ND i dostali tam pracę? I proszę opowiedzieć o tym za jakie stawki pracują. To będzie dopełnienie informacji o SUKCESIE.

 3. Mam pytanie do Pana Ostapko.Co Pan zrobiłby ,jakie Pan ma pmysły na zagospodarowanie strefy ekonomicznej na Zakładach?,przyciągnieciu inwestorów?czy wogóle ma Pan jakies realne pomysły? jesli takowe sie pojawią to zagłosuję na Pana przy następnych wyborach?
  Dla mnie praca jest b.ważna,pewnie jak dla wielu.Pozwala życ,czerpać przyjmność z życia,korzystać z życia -pieniądze które zarabiamy pozwalają nam na to (pomijając wysokość zarobków-ale trudno trzeba zyc oszczedniej i pracowac wiecej takie mamy czasy).Korzystamy wtedy częsciej i chetniej z tego wszystkiego co nas otacza.Praca mobilizuje do dalszego dzialania,napędza do zycia, do tworzenia.Czasem doświadczamy trudnych sytuacji w życiu i to w duzej mierze ona i obowiazek pracy wybawia nas od tego zeby za głeboko nie wniknąc w to wszystko.Wiec miejsca pracy i realne pomysly.

 4. Ja się pytam, dlaczego publiczne pieniądze wydawane są na propagandowy pijar władz gminy? Dlaczego znalazły się pieniądze na możliwość serfowania po stronie UMiG w Poczekalni PKS a nie znalazły się na zatrudnienie drugiego pracownika? Między 6:00 a 7:00 stałem tam ostatnio, ciemno, zimno, a ludzi tłum na zewnątrz, bo poczekalnia zamknięta:@

 5. Ostapko nie różnisz się niczym od Ordona. Jestem jednym ze zwolnionych z Dezametu. Co jako radny zrobiłeś dla mnie? Czy zaproponowałeś na radzie jakąś pomoc. Masz w d…pie bezrobotnych. Myślisz tylko jak nas wykorzystać do swojej propagandy. Już dawno przekonałem się że krowa która dużo tyczy mało mleka daje. A ty jesteś dodatkowo jak szalona krowa.

 6. W polityce aby coś zrobić trzeba mieć większość głosów. Te większość ma Ordon a nie Ostapko. Wszystko co proponowala opozycja jest przez ludzi Ordona bojkotowane. Przestudiuj archiwalne teksty z InfoNowaDeba.

  Oto co Pan Ordon obiecał. Rozliczajmy więc tych co rządzą:
  [quote]W 2010 roku Wiesław Ordon w wywiadzie dla serwisu TwojRegion24 zapowiedział: „Jestem przekonany, że na zakończenie przyszłej kadencji pozostawię gminę z kilkuset nowymi miejscami pracy. [/quote]

  Póki co mamy 100 nowych miejsc pracy na 300 straconych … Doliczyłbym jeszcze tych małych jednoosobowych przedsiębiorców którzy upadli… Ale za to będziemy mieć NOWE PLANTY! Odnawiane za grubą kasę co 5-6 lat. Super! Gmina się ROZWIJA!

 7. Pan Ordon obiecał – zostały przytoczone jego słowa z 2010 roku z kampanii wyborczej. Już dziś widać, że nie uda się pokryć strat miejsc pracy a co dopiero zagwarantować setki NOWYCH miejsc pracy. Opozycja nie rządzi. Opozycja nie podejmuje decyzji. Ale jest po to by punktować rządzących i wytykać im błędy. I to nasza opozycja robi na 5+.

 8. Był czas, że to Pan Ordon, Pan Serafin, Pan Flis, Pan Gazda byli w opozycji do Pana Czekalskiego. Wówczas go krytykowali co nie miara. Dzisiejsze infonowadeba przy tamtejszych "Waszych Sprawkach" to pikuś! [b]Dzisiaj Pan Ordon, Pan Serafin, Pan Flis, Pan Gazda są u władzy. I to od nich jako mieszkaniec wymagam działań. Proszę! Wykażcie się! A jeśli nie potraficie to ustąpcie![/b] Taka jest kolej rzeczy. Będzie następna ekipa to się będzie ją rozliczać. Póki co rządzi i obiecuje Pan Ordon. Więc rozlicza się jego i jego ekipę.

 9. Okazuje się, że zaciągnąć kredyt i pożyczkę aby zbudować sobie jakiś obiekcik i przeciąć wstęgę w blasku fleszy to ŁATWIZNA. Ale zagwarantować gminie ROZWÓJ czyli: mieszkania dla ludzi, pracę dla ludzi, miejsca w przedszkolach itd. to już trudniejsza sprawa niż życie na kredyt i przecinanie wstęg. Tu już Pan Ordon się gubi. Widać, że nie ma żadnej wizji rozwoju.

 10. Zaraz ludzie, co Wy tu wyliczacie, że tylu dębian straci pracę jak mało kto z tego miasta pracuje bo kto będzie robił za 1200zł więc nie plujcie się, że robi ktoś z San czy TBG, jesteście śmieciarzami, zajmijcie się swoim życiem, a nie, że innych Wam szkoda, szkoda? Dajcie im pracę za 8000zł na minutę, A pan Ostapko kręci bydłem wybiorą go i nic nie zmieni bo nikt nie będzie z nim chciał współpracować.

 11. [u]Z twojej ekipy być może nikt, ale twoja ekipa jest tak nieudolna, że to miasto staje się wsią między Tarnobrzegiem a Kolbuszową[/u]. Nikt się z twoją ekipą nie liczy nie będzie liczyć. Co najwyżej pociągnie się ją do odpowiedzialności. [u]Jeszcze niedawno cała Dęba śmiała się z Kolbuszowej że to wioska. Dzisiaj jeździmy tam w poszukiwaniu pracy. [/u]

  [b]Co do różnic między Panem Ordonem a Panem Ostapko widzę zasadniczą: Pan Ordon woli wydać kasę na przekopkę plant a Pan Ostapko wzywa do odlesienia terenów przy Rzeszowskiej aby powstały miejsca dla inwestorów, oraz by na wzór TBG powstał park przemysłowo-technologiczny. Dla mnie ta różnica w podejściu do tego jak należy gospodarować publicznym pieniądzem jest widodczna, klarowna i czytelna.[/b]

 12. A ja tam popieram Ostapko i h.. Wam do tego. Przynajmniej ma pomysł na Nowa Dębę( np. odlesienie terenów dla inwestorów), A Ordonisko co robi? Inwestuje w szatnie dla Jadasocków

 13. [quote]że tzw. bydło wyborcze[/quote]
  Przynajmniej wiemy jak traktujecie mieszkańców.
  [quote]sieje zamęt [/quote]
  A do faktów z artykułu potrafisz się odnieść? Są zwolnienia czy ich nie ma? Pan Ordon złożył obietnice czy nie złożył? Rozmawiajmy o faktach.
  [quote]KWW Ratusz obiecywał że poczyni starania o odlesienie[/quote]
  I jako jedyni czyni, pisząc do posłów z prośbą o wsparcie. Tymczasem burmistrz Ordon nie poczynił ŻADNEGO KROKU w tej sprawie. A gdyby chciał to już temat dzisiaj byłby zamknięty.

  [quote]Gdyby była możliwość odlesienia tych terenów dawno byłoby to uczynione.Przykładem rondo ,można było go usytuować inaczej?Można było, tylko że MON trzyma na tym rękę.[/quote]

  Jasiu w remizie albo na targu ci tak powiedział? Jak trzeba było zrobić plac pod Stokrotkę to się dało. I tutaj tez się da. Tylko, że burmistrz nie podejmuje żadnych działań. Taka prawda.

 14. Co jest ważniejsze dla mieszkańców?
  1) Propozycja pana Ordona czyli kolejny raz w ciągu ostatnich raz przekopanie plant?
  2) Propozycja pana Ostapki czyli utworzenie parku przemysłowo-technologicznego + odlesienie terenów na strefie i przy Rzeszowkiej?

  Co waszym zdaniem może stworzyć szansę rozwoju miasta? Propozycja Pana Ordona czy Pana Ostapki?
  I to jest własnie różnica! Wiejskie Centrum Kultury w Chmielowie to tylko koszty. Park przemysłowy to zyski. Na szczęście coraz więcej osób to rozumie.

 15. [quote]Co jest ważniejsze dla mieszkańców?
  1) Propozycja pana Ordona czyli kolejny raz w ciągu ostatnich raz przekopanie plant?
  2) Propozycja pana Ostapki czyli utworzenie parku przemysłowo-technologicznego + odlesienie terenów na strefie i przy Rzeszowkiej?

  Co waszym zdaniem może stworzyć szansę rozwoju miasta? Propozycja Pana Ordona czy Pana Ostapki? [/quote]

  [b]Wybieram opcję numer 2[/b]

 16. [b][i][u]jak mozna siedziec w debie skoro nie ma pracy ? wziac sie w garsc i jechac do miasta a nie siedziec w tej pipidowie i narzekac ze zwalniaja heh tylko pomyslec , ja juz zarabiam krocie i sie smieje z was[/u][/i][/b]

 17. No tak Ty tak powiedziałeś to znaczy, że tak będzie.

  [b]Co jest ważniejsze dla mieszkańców?
  1) Propozycja pana Ordona czyli kolejny raz w ciągu ostatnich raz przekopanie plant?
  2) Propozycja pana Ostapki czyli utworzenie parku przemysłowo-technologicznego + odlesienie terenów na strefie i przy Rzeszowkiej?

  Co waszym zdaniem może stworzyć szansę rozwoju miasta? Propozycja Pana Ordona czy Pana Ostapki? [/b]

  Moim zdaniem będzie to odpowiedź numer 2.

 18. Uwaga! Na drogi w Chmielowie na strefie wydano z naszej kasy 8 milionów złotych. Załóżmy, że znajdzie tam pracę do 2014 roku 100 mieszkańców Nowej Dęby. Okazuje się, że na pozyskanie jednego etatu zapłaciliśmy 80 000 zł.
  [b]Gdyby to 8 mln dać na otwarcie nowych działalności gospodarczych (po 20 tys na głowę) mielibyśmy 400 nowych małych firm. [/b]

 19. Przyjscie w nocy Zimy do tego przesuniecie czasu spowodowalo u Ostapki wielke wpadniecie do DOLKA , ogromny zal ze to byc moze jego pierwsza i ostatnia kadencja w radzie i prosze jak fachowo propagandowo wylal to ze siebie , w czasach komuny zaden politruk by tak nie potrafil ,stawiam ocene na 5 za ta swietna wylana z zalem propagande ze wszystkiemu jest winien ORDON i Nasz Samorzad ale mysle ze na te banialuki nie wielu da sie nabrac przy wyborach B)

 20. [img]http://zapodaj.net/images/05de9ad755fc8.jpg[/img]

  Fragment artykułu:
  [i]Skoro zatrudnienie ludzi przez firmę niezależną od siebie burmistrz Ordon traktuje jako swój sukces to analogicznie zwolnienia w innych firmach – zwłaszcza na terenie zaniedbanej przez samorząd strefy- winien traktować jako swoją porażkę. Wiesław Ordon nie może już powiedzieć: „proszę nie mieć do mnie pretensji, to prywatne firmy dokonują zwolnień a nie ja”. Skoro na listę swoich sukcesów wpisał wzrost zatrudnienia w prywatnej firmie, to chcąc być wiarygodnym i konsekwentnym na szeroką listę swoich porażek musi wpisać stratę setek miejsc pracy! [/i]

 21. Wara ci ostapko od drzew które nas chronią przed poligonem!!!!
  Co może otworzysz jakieś kolejne TESCO.
  A gdzie drobni przedsiębiorcy Na bruk???Co to za pomysł?
  Poza tym Na strefie nie można wylesić i Ostapko dobrze o tym wie.
  Kolejne kitowanie wyborców tym razem ci nie wyjdzie!!!

 22. Czy w tak trudnej sytuacji gospodarczej wydawanie milionów złotych na planty oraz setek tysięcy na wiejskie centrum kultury w chmielowie który grozi że się odłączy to najważniejsze dla gminy sprawy? Przecież władza samorządowa powinna robić wszystko by rozwijać Nową Dębę. Rozwój to nie zaciąganie kredytów na remonty kolejnych budyneczków. Rozwój to coś do daje rozkwit miastu, sprawia że na tle innych jest ono atrakcyjne i konkurencyjne w efekcie ściągają do niego ludzie.

  [b]Z naszego miasta ludzie uciekają. Zostaje armia emerytów, armia bezrobotnych i dywizjon urzędników. Obie armie i ów dywizjon nie produkuje bogactwa lecz pobiera daniny od gminy/państwa. Kto więc spłaci długi pana Ordona???? Kto tego nie widzi jest albo ślepy, albo głupi albo ma interes by o tym nie mówić (np. czerpie profity z istnienia obecnego układu władzy).[/b]

  Pan Ordon jest w układzie władzy od kilkunastu lat. Najpierw jako radny, potem sekretarz u dwóch burmistrzów teraz jako burmistrz. To człowiek który odpowiada za to co przez ostatnie kilkanaście lat działo się w gminie. Przez te kilkanaście lat nie udało mu się wzmocnić Dęby. Kilkanaście lat temu śmialismy się Kolbuszowej. Dzisiaj oni śmieją się z nas. Coś pan robił panie Ordon przez te lata?

 23. [quote]Wara ci ostapko od drzew które nas chronią przed poligonem!!!!
  Co może otworzysz jakieś kolejne TESCO. [/quote]

  Ne bredź. Na wysokości spółdzielni inwalidów, Stokrotki i Szpitala można odlesić. Teren jest uzbrojony. W sam raz pod inwestycje które dadzą miejsca pracy. Ale wy tego nie chcecie ekipo Ordona. Nie zrobiliście w tym kierunku przez ostatnie lata najmniejszego ruchu.
  [quote]Co może otworzysz jakieś kolejne TESCO. [/quote]
  O Tesco nie było mowy. Była mowa o PARKU PRZEMYSŁOWO-TECHNOLOGICZNYM.

  [quote]Poza tym Na strefie nie można wylesić i Ostapko dobrze o tym wie.[/quote]
  KŁAMSTWO! Można odlesiac i nie ma przeszkód.. no ale lepiej zrobić wiejskie centrum w chmielowie bo to da głosy… a odlesienie na strefie jest mało medialne.. nie ma jak przeciąć wstęgi. Zobacz jak odlesia prezydent Stalowej Woli.

 24. Burmistrz, będąc w urzędzie i samorządzie przez kilkanaście lat nie przyczynił się do rozwoju miasta.

  Celowo piszę "miasta", bo w sołectwach otwiera centra kultury, kupuje samochody dla OSP itd. Tam się nie martwi o miejsca pracy, bo mieszkańcy sołectw pracują poza miejscem zamieszkania.

  Zmiany są konieczne!

 25. Powtarzam: [b]ZACIĄGAĆ KREDYTY I WYDAWAĆ PUBLICZNĄ KASĘ NA REMONT/BUDOWĘ OBIEKTÓW X LUB Y TO ŻADNA SZTUKA. TO POTRAFI KAŻDY BO TO NIC TRUDNEGO. WYDAJE SIĘ DECYZJĘ, URZĘDNICY REALIZUJĄ, KASA JEST PRZELEWANA Z KONTA NA KONTO I TYLE. SZTUKĄ JEST TAKIE GOSPODAROWANIE ŚRODKAMI PIENIĘŻNYMI PODATNIKÓW BY LICZBA MIEJSC PRACY WZRASTAŁA NIE SPADAŁA, BY DOCHODY BUDŻETU GMINY ROSŁY A NIE MALAŁY, BY LUDZIE SIĘ TUTAJ OSIEDLALI A NIE STĄD WYJEŻDZALI. [/b]

  [quote]Panie Ordon za kilka miesięcy kończę studia. Jakie oferty pracy ma pan dla mnie? Jeżeli nie znajdę tutaj pracy, to wyjeżdżam stąd.[/quote]

  Jesteś z Nowej Dęby? Wybacz ale stanowisko promocji w Urzędzie Gminy u Pana Ordona ma pan z Tarnobrzega. Sekretarzem Gminy jest pani bodajże z Komorowa. Musisz jednak wyjechać…

 26. [b]Media Ostapki ogłupiają naród[/b]. [b][u][u]Daniel Passent zwraca

  uwagę, że "media są biznesem" – po prostu – i muszą zarabiać albo

  wręcz walczyć o swoje życie.[/u[/b]

 27. Gdzie pan Śmiech ma tartak? Coś nie kojarzę takiej firmy?I kto będzie zacierał ręce.
  Niestety w naszej Dębie musimy być przygotowani na to ,ze okres II Rzeczypospolitej i socjalizmu już się skończył.Miejsca pracy to działalność gospodarcza na własny rachunek.Pole do popisu ma każdy kto ma zdrowe ręce i otwartą głowę ,a nie malkontenci co chcą pracować na gotowym stanowisku pracy wyposażonym przez państwo lub osobę prywatną i w dodatku od 7.30 do 15.30.Zakładajcie żłobki, przedszkola, warsztaty rzemieślnicze i usługowe.a może Domy Spokojnej starości czy tez dla rekonwalescentów żołnierzy po powrocie z Iraku.Pomysł rodzi pomysł.Nie biadolenie da nam prace, a myślenie o pracy.Krytykować to każdy potrafi ,a robić nie ma komu(Kiepski)

 28. Za Wrobla KIEPSKO tak samo jak za Czekalskiego ,dopiero za Ordona ROZKWITLA i to bardzo boli Ostapke co by juz chcial byc Burmiszczem zapominajac ze wczesniej musi byc sie soltysem

 29. Aby otworzyć własną działalność gospodarczą potrzebne są w mieście i okolicy uzbrojone tereny inwestycyjne lub wolne lokale.
  A tego nie ma, bo władza nie myśli w ten sposób.

 30. Pan Ordon był w systemie władzy zarówno u pana Wróbla jak i pana Czekalskiego. Sekretarz to 3 osoba w gminie. Odpowiada więc za to jak wówczas wyglądała gmina. Był też radnym zanim został sekretarzem. Odpowiada więc za to jak wyglądała jeszcze wcześniej. Podobnie Pan Flis który tworzył władze z panem Wróblem i pan Skimina. Pani Mroczek też tworzyła władze z Panem Wróblem. Pan Ordon nie wziął się z nikąd. Został wyciągnięty ze szkoły przez pana Wróbla. I to było najgorsze co Wróbel zrobił tej gminie. Później ten błąd powtórzył Czekalski. Powinien Ordona wylać na samym początku.

 31. faktycznie mamy do czynienia z ogłupianiem publiczności i to na dwóch poziomach.
  A czytam jakie bzdury pisze Ostapko.I tak sobie myślę że:
  Serwowanie sieczki i redukowanie wszystkiego do prymitywnego przekazu – to jedno. A drugie to propaganda polityczna sprowadzająca się od jakiegoś czasu do lokalnej agitacji. Szerzej można powiedzieć, że media, nie tylko w N.Dębie, ale w Polsce szczególnie, są elementem establishmentu. I robią wszystko w jego obronie czyli w obronie obecnego status quo.

 32. [quote]Aby otworzyć własną działalność gospodarczą potrzebne są w mieście i okolicy uzbrojone tereny inwestycyjne lub wolne lokale.
  A tego nie ma, bo władza nie myśli w ten sposób.[/quote]

  Zgadza się Piotrze. I bardzo ciekawe jest to wyliczenie:
  [quote]Uwaga! Na drogi w Chmielowie na strefie wydano z naszej kasy 8 milionów złotych. Załóżmy, że znajdzie tam pracę do 2014 roku 100 mieszkańców Nowej Dęby. Okazuje się, że na pozyskanie jednego etatu zapłaciliśmy 80 000 zł.
  Gdyby to 8 mln dać na otwarcie nowych działalności gospodarczych (po 20 tys na głowę) mielibyśmy 400 nowych małych firm.[/quote]

  To pokazuje że liczy się mały i średni biznes a nie kombinaty. Mały i średni biznes generuje miejsca pracy i dochody. Jest filarem gospodarki. Ale nie ma tutaj warunków dla rozwoju takiego biznesu. Władza nic w tym kierunku nie robi.

 33. A więc widzisz że to co się dzieje w gminie dotyczy wielu ludzi Pana Ostapki, Pani Lubery i Pana Licaka Również i to nie zwalnia ich od odpowiedzialności. Ich działanie obecnie jest moim zdaniem negatywne.

 34. Widać, że kilka słów prawdy napisanych przez 24 letniego radnego który ma odwagę głośno sprzeciwiać się upadkowi naszego miasta bardzo zabolało decydentów. [b]Rozmawiajmy o faktach: są zwolnienia czy ich nie ma? Ilu ludzi z Dęby i za jaką płacę znalazło pracę w Pilkingtonie? planty są najważniejszą inwestycją czy może lepsza byłby park przemysłowy? [/b]Jakoś nie widzę by zwolennicy pana burmistrza i jego "suckesów" odnieśli się merytorycznie do przedstawionych faktów. Widzę tylko opluwanie i obrażanie młodego człowieka który protestuje przeciwko propagandzie pana Ordona.

  Pan Ordon porównuje otwarcie Pilkingtona do CENTRALNEGO OKRĘGU PRZEMYSŁOWEGO. Czy ten człowiek wie co mówi? Jak powstawała wytwórnia amunicji nr 3 to budowano tutaj osiedle, napływali ludzie. Gdzie te nowe osiedla skoro to drugi COP? Gdzie ten napływ mieszkańców? Propaganda Ordona jest naprawdę rozbudowana.

 35. Osoby które wymieniłem były CZĘŚCIĄ WŁADZY a nie OPOZYCJĄ. A więc DECYDOWAŁY LUB WSPÓŁDECYDOWAŁY o losach gminy. Dzisiejsza opozycja nie tworzyła nigdy władzy a mając jedynie 3 głosy na 12 przegrywa w głosowaniach. Wobec tego pozostaje jej walka na arenie medialnej po to by przekonać mieszkańców do swoich racji i obalić Pana Ordona oraz jego cyrk.
  Bo jak zauważył Piotr:
  [quote]Skoro Ordon ma taki długi staż pracy urzędniczej i nie nauczył się co jest ważne dla miasta, to znaczy że jest niereformowalny i powinien odejść.[/quote]

 36. Nie zgadza się!!![b]Gmina nie może dać ot tak sobie komuś kasy
  na działalność.Przede wszystkim to nie ta instytucja do której kierujesz pretensje w takiej sprawie.
  Każdy by tak chciał. Ale w powiatach są pieniądze na otworzenie działalności a dodatkowo są pieniądze z uni na otwarcie własnej działalności. Pan Ostapko pracuje w powiecie może cię pokierować.[/b]

 37. [quote]Nie zgadza się!!!Gmina nie może dać ot tak sobie komuś kasy
  na działalność.[/quote]

  [b]MOŻE! Wystarczy że przygotuje program aktywizacji zawodowej np poprzez Ośrodek Pomocy Społecznej. Wówczas daje wkład własny, bierze kasę z Unii i wciela projekt w życie. I co głupio? Za 8 milionów mielibyśmy 400 miejsc pracy a nie 100. [/b]

 38. Tak jak robi się szkolenia (Zygmunt Żołądź coś o tym wie) tak samo można robić programy donacyjne coś w stylu "Moja pierwsza firma". Gmina może taki program przygotować poprzez swoje jednostki.

 39. jak czytam o odlesianiu to nie wiem płakać czy śmiać się chce miejsca w strefie jest od groma a oni będą inwestorów ściągać na rzeszowską.
  głosowałem na ratuszowców ale teraz w rozmowach to wstydzę się do tego przyznać.jesteście takimim małymi Leperkami,wcale nie martwicie się o gminę ani o ludzi tylko myślicie jak by tu dorwać się do władzy

 40. To ty się mylisz !!! Co mi po marnym kursie.Na biznes trzeba trochę kasy i pomysł.Zresztą takie kursy owszem były w OPS-sie ale trzeba spełniać odpowiednie warunki na taki kurs

 41. Jaki CENTRALNY OKRĘG PRZEMYSŁOWY??? Skoro firmy w całej Polsce ba EUROPIE mają problemy!!!I albo likwidują albo zwalniają!!! Głosowaliśmy za UNIĄ za PLATFORMĄ to mamy finał.To kolejna kiełbasa przedwyborcza RATUSZOWYCH.

 42. jeżeli piszesz czyjeś nazwisko to pisz z dużej litery-analfabeto…
  Piszesz tartak, rozumiem piszesz o przemyśle drzewnym, a jeżeli to ci powiem że niedawno ukazał się artykuł o włodarzu miasta z naszej okolicy, który właśnie jest na finiszu rozmów z firmą IKEA , gdzie ta firma wybuduje zakład w naszej okolicy i zatrudni kilka setek ludzi z naszego regionu, a z podatków do gminy ( St. Wola) wpłynie ok 3 mln. złotych…da się? da!
  Ratusz o tym pisał w programie wyborczym, pisał także o radarze, który został wyśmiany min na tym forum przez zwoleników "Naszego samorządu" i co?
  Radar jest? czy nie ?
  To miasto, a raczej jego władze mają w du.ie wyborców, a głównie ich dzieci, które nie mają przyszłości w tym mieście. Dieje się to dzięki kilku osobom, którzy przy pomocy kilku klakierów maja się dobrze.

 43. Ja mam pomysł na działalność gospodarczą ale potrzebuję teren uzbrojony w media i w pobliżu miasta. Oczywiście żeby był tam także przyzwoity dojazd. I władza nie jest przygotowana żeby mnie wesprzeć.
  Po drugie – mieszkam u swoich rodziców. Marzę o domku jednorodzinnym. Chciałem koło miasta kupić działkę to jest to możliwe tylko od prywatnych właścicieli.

 44. [b]Wy tu pitu pitu ale mamy problem:[/b]
  [quote]W ciągu 4 ostatnich lat w ZM Dezamet pracę straciło 200 osób! W chwili obecnej pracownicy Sanfarmu dowiadują się, iż 30 – 40% załogi (czyli 80-90 osób) niebawem straci pracę. Jeśli doliczymy do tego zwolnienia pojedynczych osób lub małych grup w innych firmach na zakładach otrzymamy liczbę ponad 300 UTRACONYCH MIEJSC PRACY.[/quote]
  [b]Władza jest w rękach Pana Ordona, Pani Mroczek, Pana Serafin i Pana Flisa, Pana Gazdy i reszty. Czy władza ma pomysł jak rozwiązać ten problem? Czy władza ma pomysł jak go rozwiązać? Jeśli tak to jaki? [/b]

 45. jak czytam o braku umiejętności władzy w odlesianiu to nie wiem płakać czy śmiać się chce. strefa zalesiona, atrakcyjne tereny przy drodze krajowej nr 9 zalesione.
  głosowałem na "Nasz Samorząd" i Wiesława Ordona ale teraz w rozmowach to wstydzę się do tego przyznać.jesteście takimim małymi PAPANDREU i prowadzicie te gminię do upadku. Wcale nie martwicie się o gminę ani o ludzi tylko myślicie jak by tu utrzymać się koryta.

 46. A róbcie własny biznes !!! a nie tyle energii tutaj marnujecie. Ja zaczynałem od maleńkiej firmy , zasuwałem do 6 rano by na drugi dzień rozwieźć towar. Teraz mam ludzi , zarabiam rocznie tą "wielką" wygraną co była w ND w rok. Trzeba tylko mieć pomysł i chęci do ciężkiej pracy na początku . Wiem że to brzmi trywialnie bo też tak to odbierałem jak miałem zaczynać biznes. Ale na miłość boska nikt za was niczego nie załatwi , ani Ordon ani Ostapko , oni są dla mnie jak z Matrixa / ludzie urzędu/ wiele mówią , nic nie robią albo udają że coś robią , wydają nie swoje pieniądze i lubią jak człowiek udaje przed nimi głupka by czuli się ważni i mądrzy. Wierzcie mi nie chciał bym nawet za majstra mieć któregoś z nich bo strach było by im powierzyć firmę chociażby na 5 min. Pozdrawiam wszystkich którzy pracują na własny rachunek i życzę tego innym bo ja w tym kraju jako pracownik najemny przepracowałem raptem pół roku a i tak traktuję ten czas za zmarnowany choć i teraz nie jest łatwo poruszać się w gąszczu tych bzdurnych przepisów które nam zafundowali ci "dbający" o nas urzędnicy .[/b]

 47. witam. Pozdrawiam Cię serdecznie.!Ludziom z N.dęby trzeba dać wędkę, a nie rybe… wybraliśmy ludzi, którzy za nasze pieniądze miel/,maja zarządzać majątkiem gminy na nasz i naszych dzieci pożytek…a tu kupa. Nie jeden z nas prowadzących działalność zastanowiłby się czy podołałby się takiego zadania jakim jest zarządzanie takim majatkiem jakim jest gmina. Taka odpowiedzialność.!Ale są " menagery", które z urzędu to potrafiom. Tak się im wydaje. Odpowiedzialność za swoje decyzje mają w d…ie. Mam nadzieje że kiedyś ich ktoś rozliczy- DO CZWARTEGO POKOLENIA!

 48. Masz rację, h.. mi do Twojego zdania tak jak Tobie do mojego, , masz również rację że Jadachy to część gminy. Skoro tak obstajesz-tak mniemam za Ordonem, to powiedz mi po cholewe inwestować tyle kasy na szatnię, po cholerę po raz kolejny rozkopywać planty, po cholerę również pakować kasę w jadachowski łuzyk(przecież tak potrzebny ponad wszystko)? Lepiej pić czarną cuchnącą wodę z dębskiej kanalizacji prawda?! Bo wymienione wcześniej INWESTYCJE były ważniejsze niż chociażby wymiana starej magistrali, no tak, topmy się, bo rury coraz częściej puszczają, a my za to płacimy. Może Ciebie aqq na to stać, większości ludzi w N. Dębie- w tym mnie- NIE. Pozdrawiam

 49. Czytajac te wszystkie ****y jednych i drugich ze smiechu dostalem kolke , Mysle ze tak Ordon jak i Ostapko pokladaja sie ze smiechu ale im kolki nie zycze :);):(:|:oB):D:@

 50. Ale burza w necie!!!! Ale taka właśnie mamy władze i trudno się dziwić, ze puszczają każdemu nerwy! Prawda jest taka, ze od wielu, wielu lat nikt nic nie zrobił aby mieszkańcom Nowej Dęby żyło sie lepiej! PANIE ORDON NAS NIE ZADOWOLĄ JAKIEŚ TAM PLANTY, bo plant do gęby nikt nie weźmie aby się najeść i wyżywić dzieci!!!!

 51. Biadolenie,biadolenie i biadolenie.jest nie różowo ale tez w całym kraju podobna sytuacja.U nas w Nowej Dębie trzeba aktywizacji zawodowej ludzi.Nie można czekac tylko na nowe stanowiska przygotowane przez zakłady pracy.Burmistrz nie tworzy miejsc pracy ,może wesprzec tylko inicjatywy z jakimi zwracają sie mieszkańcy.Ci którzy Go biczują niech napiszą czy sie zwracali z wnioskami o pomoc i jakimi.Może na dworcu PKS otworzyć trzeba całodobowy bufet i "kroić " kasę,a może świadczyć usługi remontowe i hydrauliczne ,a wreszcie może założyć żłobek bo takiego brak albo szkołę muzyczną …Pomysły potrzebne .Piszcie>>>!

 52. Mogę tylko dodać do waszego skamlania te oto słowa.Nie ma tworzenia na Naszym terenie nowych miejsc pracy to o czym słyszycie to wynik przenoszenia zakładów ,gdzieś tnie się zatrudnienie a naszym się wmawia że to są nowe miejsca pracy .Nie gdzieś płaczą zwolnieni .Bezrobocie procentowo rośnie więc jak się to ma do nowych miejsc pracy. Firma Nikol której Burmistrz nie zwolnił od podatków zatrudniała ponad 100 osób .Takich firm jeszcze mogę wskazać kilka na tym terenie .Sami zniszczyliście zamiast promować własne firmy .Dla was oszukaniec z Warszawy może sobie kupić wszystko a wasz własny jest niszczony. I ostatnia sprawa nikt tutaj nie przyjdzie bo nie ma pracowników .A ci co są do niczego się nie nadają.

 53. Burmistrz ma daleko przedsiębiorców w tym miescie,jaka kolwiek prośba o odroczenie spłaty podatków kończy się śmiechem w twarz to jest hamstwo i prostactwo

 54. Masz rację.jak chcialem aby znaleść fachowca do polalowania scian budynku to przyszło dwoch poogladali,ponarzekali i poszli.Trzeci przyszedl bez narzędzi i drabiny ale jakos robotę zrobil.:D

 55. W Kolbuszowej budowany jest McDonalds. Mają olbrzymiego Rossmanna, Tesco, Media Expert – dlaczego w Nowej Dębie nic nie budują?! Dlaczego Ordon nie stara się, aby Nowa Dęba rozwijała się także pod względem sklepów? Przecież Lidl chętnie wybudowałby w Nowej Dębie sklep, jeśli Urząd Miasta zaproponowałby atrakcyjny teren! Dzięki temu będą nowe miejsca pracy dla mieszkańców!

 56. [quote]Burmistrz ma daleko przedsiębiorców w tym miescie,jaka kolwiek prośba o odroczenie spłaty podatków kończy się śmiechem w twarz to jest hamstwo i prostactwo[/quote]

  Przedsiębiorcy z Dęby a raczej resztka tych co pozostała powinna się zjednoczyć aby wyłonić odpowiednią reprezentację do samorządu. Powinni wesprzeć tych którzy walczą o zmiany w Dębie.

 57. Na wyremontowanych plantach za wielkie pieniądze ,na ławeczce beda siedzieli Pan Ordon , Serafin ,Flis ,Gazda i Pani Mroczek bo wszyscy mlodzi wyjadą zDęby w ,ktorej nie ma przyszłości .

 58. a wyremontowanych plantach za wielkie pieniądze ,na ławeczce beda siedzieli Pan Ordon , Serafin ,Flis ,Gazda i Pani Mroczek bo wszyscy mlodzi wyjadą zDęby w ,ktorej nie ma przyszłości .
  Tylko tak będzie jak w wyborach jednomandatowych wymienimy całą radę i nie będziemy sluchac "czrnych sukienek"z ambon

 59. [i]Jestem za wymiana calej ekiwy rzadzacej.Wybrac trzeba teraz tych co prowadzaą solidna dzialalnośc gospodarczą i mają juz kase.Ale wiem ,ze będzie to trudne bo po co im obrzucanie blotem ,a może wykrycie z przeszlosci grzeszkow.[/i]

 60. Oprócz sanfarmu źle się dzieje także w cav aerospace… Strefa w Dębie siada!!!!! Ale nic dziwnego. Totalnie ją zaniedbano, a kasę wpakowano w Chmielów.

 61. [b]Czy Burmistrz odpowiada za kryzys?? Za brak zamówień, czy politykę spółki dominującej (które są przyczyną zwolnień w Dezamecie i Sanfarmie?).
  Z lektury portalu infonowabeda.pl wiemy już, że Burmistrz jest winien niezaradności życiowej niektórych mieszkańców, bo powinien poczytać tablice ogłoszeń i znaleźć im mieszkanie do wynajęcia… Albo /zdaniem ratusika/ powinien wystąpić do komisji europejskiej o zmianę przeznaczenia środków unijnych: nie na modernizację plant, ale na budowę mieszkań dla nieudaczników!!

  Ratlerki ratusika znów ujadają, aby dyskusja napędzała elektorat!
  Ciekawe czy zdążyły zauważyć, że burmistrz przejął drogi w nowodębskiej strefie i teraz je remontuje?

  CZYSTY POPULIZM, szkoda słów i pomyśleć, że autor tego portalu ponoć robi doktorat…. widać jaki mamy poziom szkolnictwa [/b]

 62. Ten niedobry Burmistrz zadeklarowal na komisji Budzetowej ze nie bedzie podwyzki podatku w przyszlym roku a ja sie z tym nie zgadzam i zadam podwysek :o

 63. Myślisz, że jak napiszesz "zdaniem ratusika" to jest to zdanie Ratusza? Zaraz mogę napisać "zdaniem ordonowych" po czym wpisać stek banialuk i bawić się, że to niby zdanie burmistrza Ordona i jego piewców.

  [b]Burmistrz ma taki sam wpływ na spadek zatrudnienia w Sanfarmie i Dezamecie jaki miał wpływ na wzrost zatrudnienia w Pilkingtonie. [/b]Masz to napisane w artykule:
  [quote]Skoro zatrudnienie ludzi przez firmę niezależną od siebie burmistrz Ordon traktuje jako swój sukces to analogicznie zwolnienia w innych firmach – zwłaszcza na terenie zaniedbanej przez samorząd strefy- winien traktować jako swoją porażkę. Wiesław Ordon nie może już powiedzieć: „proszę nie mieć do mnie pretensji, to prywatne firmy dokonują zwolnień a nie ja”. Skoro na listę swoich sukcesów wpisał wzrost zatrudnienia w prywatnej firmie, to chcąc być wiarygodnym i konsekwentnym na szeroką listę swoich porażek musi wpisać stratę setek miejsc pracy! [/quote]

  [b]WYKAZANO POPULIZM pana ORDONA. [/b]

 64. Wiesław Ordon w kampanii wyborczej 2010 powiedział:
  [quote]„Jestem przekonany, że na zakończenie przyszłej kadencji pozostawię gminę z kilkuset nowymi miejscami pracy. I nie opieram tego na czczych przechwałkach, ale na dotychczasowych działaniach i wiedzy, jaką posiadam na dzień dzisiejszy.”[/quote]

  Mamy 300 straconych miejsc w Nowej Dębie. Wedle ciekawych wyliczeń z komentarza nr 1 powstanie zaledwie 100 miejsc pracy. Wychodzi więc że będziemy mieć -200 na koniec kadencji. [b]POPULIZM W KAMPANII WYBORCZEJ DZISIAJ JEST ROZLICZANY.[/b]

 65. [quote]
  Mamy 300 straconych miejsc w Nowej Dębie. Wedle ciekawych wyliczeń z komentarza nr 1 powstanie zaledwie 100 miejsc pracy. Wychodzi więc że będziemy mieć -200 na koniec kadencji. POPULIZM W KAMPANII WYBORCZEJ DZISIAJ JEST ROZLICZANY.[/quote]

  [b]Burmistrz nie odpowiada za kryzys gospodarczy, strasznie ciężko to niektórym pojąć[/b]

 66. Nie może być tak, że burmistrz – ktokolwiek by nim był – opowiada o tym, że stworzy kilkaset miejsc pracy, przypisuje sobie to co dzieje się w prywatnej firmie niezależnej od niego bo to nic więcej jak tylko propaganda. Jednak każdy kij ma dwa końce. Jak słusznie zauważył logika i konsekwencja wskazują, żeby teraz wziął odpowiedzialność za ludzi zwalnianych – mimo że podobnie jak w przypadku Pilkingtona nie ma na to wpływu. DZIWI MNIE PEWNE PRZYZWOLENIE NA TO ABY BURMISTRZ UPRAWIAŁ TUSKOWY PIJAR ALE GDY WYKAZUJE SIĘ, ŻE JEGO SUKCESY SĄ JAK AMBER GOLD ( z zewnątrz złote a w środku puste) TO OBRYWA NIE TEN CO UPRAWIA OWĄ PROPAGANDĘ LECZ TEN CO DEMASKUJE JEJ MECHANIZMY.

  No zbyt wielu ludzi żyje z tego że pan Ordon jest na stołku. Dla nich gdy trzeba wybrać między PRAWDĄ a CHRONIENIEM WŁASNEGO TYŁKA zawsze wygrywa własny tyłek.

 67. Popieram RATUSZ w 100% za to że mają odwagę głośno mówić o problemach swoich mieszkańców – wyborców ! Że nie chowają głowy w piasek, że przeciwstawiają się kłamstwu i obłudzie. Pomimo tych wszystkich fałszywych zarzutów i pomówień wierzę że prawda się obroni i RATUSZ otworzy oczy wszystkim niedowiarkom.
  Życzę powodzenia i wytrwałości RATUSZOWI i jego zwolennikom.

 68. [quote]W 2010 roku Wiesław Ordon w wywiadzie dla serwisu TwojRegion24 zapowiedział: „Jestem przekonany, że na zakończenie przyszłej kadencji [b]pozostawię[/b] gminę z kilkuset nowymi miejscami pracy. I nie opieram tego na czczych przechwałkach, ale na dotychczasowych działaniach i wiedzy, jaką posiadam na dzień dzisiejszy.” [/quote]

  [b]GDZIE TE MIEJSCA PRACY???[/b] Ile ich STWORZYŁ?

  [quote]Burmistrz nie odpowiada za kryzys gospodarczy, strasznie ciężko to niektórym pojąć[/quote]

  [b]JEŚLI MIEJSCA PRACY W PILKINGTONIE – KTÓRYCH NIE STWORZYŁ – TRAKTUJE JAKO SWOJE OSIĄGNIĘCIE TO RÓWNIE DOBRZE MOŻNA MU PRZYPINAĆ STRACONE ETATY NA KTÓRE TAKŻE NIE MIAŁ WPŁYWU. [/b]

  Co ty myślisz, że będzie sobie propagandowo przypinał nie swoje zasługi a wszyscy będą klaskać? Ludzie nie są tak głupi jak sie wam wydaje.

 69. [u]Burmistrz Ordon nie stworzył ani jednego etatu w Pilkingtonie. W jaki sposób spełni więc obietnice z 2010 roku? Zatrudni kilkuset nowychy urzędników z Tarnobrzega?[/u]

 70. Nasze sprawy – to jedna wielka ściema.
  A najnowszy numer to już lekka przesada.
  Jak można tak ogłupiać ludzi ?
  Co to jest kampania wyborcza za publiczne środki finansowe.?!
  Tak wiele jest organizacji w naszym regionie, tak wiele innych różnych spraw związanych z funkcjonowaniem naszego miasta i gminy i nikt nie raczy o tym pisać – tylko same pochlebne wypociny:(
  Komu to pismo ma służyć ? Pytam ?

 71. …pozwolę sobie zadać jedno MAŁE pytanko… skoro jesteśmy już w temacie pracy.
  [b]W której firmie w "NOWO-Dębskiej" Strefie są na dzień dzisiejszy przyjęcia do pracy ??[/b]

 72. [quote]JEŚLI MIEJSCA PRACY W PILKINGTONIE – KTÓRYCH NIE STWORZYŁ – TRAKTUJE JAKO SWOJE OSIĄGNIĘCIE TO RÓWNIE DOBRZE MOŻNA MU PRZYPINAĆ STRACONE ETATY NA KTÓRE TAKŻE NIE MIAŁ WPŁYWU.

  Co ty myślisz, że będzie sobie propagandowo przypinał nie swoje zasługi a wszyscy będą klaskać? Ludzie nie są tak głupi jak sie wam wydaje.[/quote]
  drogę do pilkingtona zbudował, jak na wlodarza gminy wystarczająco.
  pewnie miał jeszcze wynająć autokar i zawieść chętnych do pracy na romowę kwalifikacyjną ;)

 73. No to równie dobrze wszystkie zaniedbania na strefie w mieście Nowa Dęba są przyczyną braku inwestorów i ciężkiej sytuacji dziaających tam podmiotów i on za to odpowiada.

  I TERAZ NAJLEPSZE
  Dodam jeszcze, że Pilkington by tam powstał a drogę zbudowałaby Agencja Rozwoju Przemysłu. Oczywiście nasz burmistrz nie umie prowadzić negocjacji i jak mu powiedzieli, że musi wydać 8 baniek z kasy miasta to wydał. W Agencji znowu ziali co nie miara ( pierwszy raz śmiali się jak mu wcisnęli ujęcie wody za 1,2 mln złotych). Klepią go po plecach jak Angela Merkel Tuska a on myśli, że jest fajny i mądry. Tylko, że on i jego drużyna tego nie rozumieją. Wystarczy obejrzec wywiad z prezesem Pilkingtona w TV TBG i on tam jasno mówi, że chcieli budować jak najbliżej Sandomierza żeby móc przeciagnąć swoich pracowników. Chmielów był najbliżej. I skoro państwo polskie dało olbrzymie dofinansowanie na powstanie tej iwenstycji to bądżcie pewni że dałoby jeszcze 8 milionów na drogi. Ale goście w ARP wiedzą jak trzeba Wiesia poklepać po pleckach.

 74. Starosta Pitra i Starosta Sudoł równie dobrze powinni mówić – wzorem Pana Ordona – że pozostawili w Nowej Dębie kilkaset miejsc pracy bo przecież wydali w ekspresowym jak na polskie warunki tempie pozwolenie na budowę – co zachwalał sam prezes Pilkingtona. Gratuluje starostom!!!

 75. Och jak dobrze, ze mamy światłego, bystrego i wszechstronnie wykształconego radnego Ostapko (nadal poza pyskówkami do burmistrza i inicjatywą nazywania ronda z żadnym pożytecznym działaniem go nie kojarzę) to nam szybciutko tutaj powyliczał i otworzył oczy…
  artykuł na poziomie gówniarza jak zwykle

 76. [b]Och jak dobrze, ze mamy światłego, bystrego i wszechstronnie wykształconego radnego Ostapko (nadal poza pyskówkami do burmistrza i inicjatywą nazywania ronda z żadnym pożytecznym działaniem go nie kojarzę) to nam szybciutko tutaj powyliczał i otworzył oczy…
  artykuł na poziomie gówniarza jak zwykle[/b]

  na szczęście niedługo Ratusz przejmie władzę i zapanuje porządek, że HO HOOOOOO

  i miejsca pracy się znajdą i mieszkania dla nieudaczników, planty się zaora, bo po co miałaby zostać pamiątka po starym ukladzie…:P

 77. Pan Ordon zachowuje się jak dziecko. Chciałby aby go oklaskiwać. Wszystko co się dzieje dobrego w gminie – mimo iż to nie jego zasługa – przypisuje sobie. Poczytajcie sprawozdania z działalności burmistrza między sesjami. Wpisano tam nawet medal wywalczony przez olimpijczyka Grzegorza Sudoła. Rozumiem, że Wieslaw Ordon osobiście trenował naszego mistrza (hłe hłe hłe). Natomiast gdy pojawiają się problemy i porażki wówczas Wiesław Ordon jak dziecko ucieka i piszczy: że albo winne są procedury, albo że on nie ma wpływu na to, albo że to kwestia rady miasta. To ma być szef gminy??? Czas na prawdziwego gospodarza, człowieka odważnego a nie zachowujacego się jak dziecko.

 78. Gratuluję panom Starostom Krzysztofowi Pitrze oraz Jerzemu Sudołowi, że załatwili tyle miejsc pracy dla naszego powiatu. Gdyby nie to, że wydali tak szybko pozwolenie na budowę ta inwestycja nie powstalaby. Dziekujęmy za te pracę Powiatowi. Podziwiam skromność obu starostów bo w "Głosie Powiatu" nie widziałem epatowania tym faktem i nowej fabryki na okładce. Wielki szacunek.

 79. przypominam że burmistrz J. Czekalski zwolnił p. sekretarza , ale p.sekretarz jak został burmistrzem zwolnił człowieka burmistrza Czeklaskiego…oko za oko?

 80. [b][quote]Pan Ordon zachowuje się jak dziecko. Chciałby aby go oklaskiwać. Wszystko co się dzieje dobrego w gminie – mimo iż to nie jego zasługa – przypisuje sobie. Poczytajcie sprawozdania z działalności burmistrza między sesjami. Wpisano tam nawet medal wywalczony przez olimpijczyka Grzegorza Sudoła. Rozumiem, że Wieslaw Ordon osobiście trenował naszego mistrza (hłe hłe hłe). Natomiast gdy pojawiają się problemy i porażki wówczas Wiesław Ordon jak dziecko ucieka i piszczy: że albo winne są procedury, albo że on nie ma wpływu na to, albo że to kwestia rady miasta. To ma być szef gminy??? Czas na prawdziwego gospodarza, człowieka odważnego a nie zachowujacego się jak dziecko.[/quote][/b]

  [b]ZGADZAM SIĘ W CAŁEJ ROZCIĄGŁOŚCI[/b]

 81. Wszystko co sie dzieje dobrego w gminie to zasluga Ordona, ja tak tylko BLE BLE BLE zachowuje sie jak dziecko no ale taka praca ZGADZAM SIE W CALEJ ROZCIAGLOSCI

 82. aqq- tu nie chodzi żeby gnoić ludzi z pasją. Takich ludzi się szanuje..czy biegają w zawodach OSP.czy chodzą po górach, czy biegają z piłką, czy puszczją latawce… z czasem ludzie zakładają rodziny ,chcą żyć normalnie. I tu następuje zderzenie z rzeczywistością. Potrzeba pracy, i jeszcze pracy! Stabilizacji. Kiedyś sikawki się kończą, jak piłka i latawce- a żyć trzeba. I o to walczy RATUSZ.

 83. No właśnie aqq, przez to g… jakim nas obdarzają obecni rządzący musiałam zostawić półtoraroczne dziecko i wyjechać za granice, bo w okolicy pracy nie było, a urzędzie pracy kobitka powaliła mnie na kolana tekstem że mam za wysokie wykształcenie i nie ma dla mnie ofert. PARANOJA!!! To znaczy że w N. Dębie najlepiej być bezmózgowcem bez szkoły, wtedy będzie się mieć ciepłą posadkę

 84. Nowa Deba ma szanse na to zeby wyrobic sobie swoja wlasna marke:
  Miasto powinno promowac sie poprzez nowoczesna gospodarke, nizalezna kulture i artystyczna edukacje. Miastu potrzebna jest kreatywna idea.

 85. No tak.Nowa Dęba będzie stolica powiatu,no może regionu albo Zachodniej Ukrainy.Zapędy naszych mieszkańców są powyżej nie tylko lokalnych możliwości.Tu jest nas maly świat w ktorzym żyjemy spokojnie,radośnie i nawet nas nie interesuje kti jest premierem czy ministrem.Nas interesuje lokalne podwórko,podwórko sąsiada i troche poszpanowanie na targowisku i kościele.

 86. Tu tworzą,tam zamykają.Jedni na bruk,na marny,bardzo ograniczony zasiłek,a pracujący szczęśliwcy za marne grosze u wyzyskiwaczy ze strefy,lub u podobnych,okolicznych pseudo przedsiębiorców,za marne grosze,bo taki panuje układ wśród naszych…dobroczyńców.Nasi rodzice,wiele przeżyli,by ich marzenia się spełniły,byśmy my,ich dzieci mogli żyć lepiej,by po obaleniu czerwonych,było tak jak w krajach zachodnich.a tym czasem rozpanoszyli się panowie dorobkiewicze i karierowicze,a nas i was młodych faszeruje się taka w ogólnym słowa znaczeniu socjotechnika,ze można nami pomiatać w okolicznych kołchozach,a większość uważa,że tak musi już być!Tak się buduje pański,a nie ogólny,wspólną pracą,dobrobyt!Znając historię,podobne działania doprowadziły do rewolucji w Rosji,a jak to się skończyło,to chyba większość z nas wie!Pozdrowienia dla panuf prezesuf i fszystkih prywaciarzuf,dorobkiewiczuf i karierowiczuf…CZEść.

 87. Sprawy promowania zatrudnienia zgodnie z podziałem kompetencji pomiędzy gminy i powiaty należą do kompetencji powiatu w którym pracuje autor artykułu :). To powiat ma pieniądze na aktywizacje i pomoc bezrobotnym. Może Pan Ostapko jako pracownik powinien sam sobie udzielić odpowiedzi dlaczego tyle jest zwolnien na terenie powiatu tarnobrzeskiego. SKoro pisze taki artykuł albo nie zna podziału kompetencji albo przekracza granice populizmu.

 88. Niech burmistrz weźmie się do roboty i coś działa w Urzędzie Pracy by się coś działo ku lepszemu. Jak w Pilkingtonie zatrudniają to niby Ordona zasługa, ale jak Sanfarmie zwolenienia to Ordon od tematu ucieka. A tu i tu chodzi o sprawy ludzkie. Taki z niego gospodarz?

 89. [quote]Niech burmistrz weźmie się do roboty i coś działa w Urzędzie Pracy by się coś działo ku lepszemu. Jak w Pilkingtonie zatrudniają to niby Ordona zasługa, ale jak Sanfarmie zwolenienia to Ordon od tematu ucieka. A tu i tu chodzi o sprawy ludzkie. Taki z niego gospodarz?[/quote]

  Ale pitolisz jak potłuczony. Ja mam gotowe rozwiązanie, ide na księdza. Wszystkie laski moje.

 90. Potrzeba inwidualnej kreatywnosci i talentu ktore maja potencjal tworzenia bogactwa i nowych miejsc pracy.
  Nowo-debianie wykazcie sie swoimi umiejetnosciami i kreatywnoscia…

 91. [quote][/quote]

  ZGADZAM SIE W CAŁEJ ROZCIĄGŁOŚCI. POSTAWA TEGO PANA JEST MOMENTAMI WRĘCZ ŻAŁOSNA. ODNOSZĘ WRAŻENIA JAKBY SIĘ KOGOŚ/CZEGOŚ OBAWIAŁ.

 92. [quote] #147 | mieszkaniec dnia 10/30/2012 08:40
  Sprawy promowania zatrudnienia zgodnie z podziałem kompetencji pomiędzy gminy i powiaty należą do kompetencji powiatu w którym pracuje autor artykułu Smile. To powiat ma pieniądze na aktywizacje i pomoc bezrobotnym. Może Pan Ostapko jako pracownik powinien sam sobie udzielić odpowiedzi dlaczego tyle jest zwolnien na terenie powiatu tarnobrzeskiego. SKoro pisze taki artykuł albo nie zna podziału kompetencji albo przekracza granice populizmu.[/quote]

  [b]nom, to tylko świadczy o poziomie wykształcenia naszego radnego Marka O.
  populizm i propaganda przedwyborcza[/b]

 93. Za trzy lata jak burmistrzem zostanie p.Lubera a zastępcą p.Wróbel a sekretarzem p.Ostapko sytuacja bedzie pewnie podobna:P
  Z tym ,że tłumaczenie bedzie takie:niestety w spadku po porzednich burmistrzach i poprzedniej radzie zastalismy taki budzet, takie wieloletnie zaniedbania ,że nie jesteśmy w stanie nic zrobić w sprawie nowych miejsc pracy a poza tym burmistrz i gmina nie jest od tego aby zajmowac sie bezrobociem:P
  Czyli tłumaczenie każdej nastepnej władzy:P

 94. A Pan Licak będzie szefem Straży Miejskiej ? Czy może szefem SOSiR-u? A kto będzie szefem SOK-u? A kto szefem PGKiM? Kto dyrektorem poszczególnych szkół? Pisz śmiało, chętnie się pośmiejemy.

  [b]Wróbel swoją drogą to jakaś misterna postać. Miał być zastępcą u Ordona w tym wyborach – ale nie jest. Miał być szefem PGKiM – ale nie jest. Wróbel chłopie, wszędzie cię potrzebują od opozycji do rządzących a ty nic??? [/b]

 95. Mieszkam w Nowej Dębie pracuje 15 lat w Kolbuszowej ze względu na brak możliwości pracy na miejscu ,przepraszam jest praca za 1000 zł dla nielicznych:

 96. [quote] powinien sam sobie udzielić odpowiedzi dlaczego tyle jest zwolnien na terenie powiatu tarnobrzeskiego. SKoro pisze taki artykuł albo nie zna podziału kompetencji albo przekracza granice populizmu.[/quote]

  Jeśli ktoś polemizuje z tezami lub odnosi się do pytań które nie padły w tekście to albo nie umie czytać ze zrozumieniem albo przekracza granicę demagogii i populizmu.
  Nie padło w tekście pytanue "dlaczego są zwolnienia". Tekst jest o tym, że jak jakaś prywatna firma na którą pan Ordon nie ma żadnego wpływu wówczas czytamy o sukcesach pana Ordona. Jeśli zaś jakaś prywatna firma zwlania wówczas pan Ordon nie mówi że to jego porażka. Cały tekst obnaża manipulacje jakich dokonuje władza.

 97. [b] „Jestem przekonany, że na zakończenie przyszłej kadencji pozostawię gminę z kilkuset nowymi miejscami pracy. I nie opieram tego na czczych przechwałkach, ale na dotychczasowych działaniach i wiedzy, jaką posiadam na dzień dzisiejszy.” [/b]

  [u]GDZIE TE MIEJSCA PRACY PANIE ORDON?????[/u]

 98. za trzy lata pan Śmiech wejdzie do urzędu bo on jest kompetentny,ma znajomości i wiele planów ludzie czeka nas szereg kompromitacji proszę z przymróżeniem traktować cały ten Ratusz

 99. #159
  [quote]dlaczego nie uczyłeś się zostałbyś np.dentystą i miał kasy jak lodu -powiem ci bo jesteś śmierdzącym leniem i nierobem .[/quote]
  To ja odpowiem zamiast wywołanego…
  Po pierwsze jesteś Hamem czyli cham sosie własnym w metalowym pojemniku – patrz świnia pierwszej jakości na eksport.
  Grzeczny post a Ty od leni i nierobów.. Zezłoszczony obywatel – może miał aspiracje większe od Twoich a rodzina była licha finansowo? może,może.. OBRAŻAĆ mniej zasobnych finansowo łatwo ,prawda? Klawiaturą łatwo obrażać.Pomyśl ze dwa razy w rok by łatwo oczernić nie przyszło.To reperkusja – nic osobiście do Ciebie nie mam.
  Zezłoszczona pianka.:@

 100. [quote] #163 | mieszkaniec dnia 10/30/2012 22:10
  Do Gosc #110 no ina co nam drogi wyremontowane na strefie . Kto po nich bedzie chodził i jezdzil jak polikwiduja zaklady i miejsca pracy ?[/quote]
  [b]A ty sam będziesz zapierd… np. po paliwko, zmianę opon, czy do myjni, przedszkola.
  O ile będzie cię na to stać skoro wcześniej ponad 30 podmiotów działających w strefie upadnie:D[/b]

 101. Burmeister jest współojcem sukcesów w walce z Pasztunami i Pakistańczykami polskich sił zbrojnych w Afganistanie, bo poligon nazywa się "Nowa Dęba".

 102. gdzie ta praca w tym pilkinngtonie nie przyjeli mnie tam a spelniam wszystkie wymagania poprzyjowali pajacow po liceum i zecie aludzi z wyksztalceniem i doswidczeniem nie. pozostaje wyjazd za granice pozdrawiam normalnych ludzi

 103. w końcu kilka słów prawdy o "propagandzie". Jakbym czytał swoje myśli.
  Niestety, trzeba było wyjechać na drugi koniec Polski, żeby zacząć godziwie żyć, a nie wegetować. Smutek i przerażenie człowieka ogarnia jak się czyta co się u nas dzieje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here