Była kotłownia – będzie komisariat?

18

Zdaniem władz miasta, na terenie po starej kotłowni mógłby powstać komisariat policji.

O przeprowadzce mundurowych z ulicy Słowackiego mówi się od dłuższego czasu. Gmina zamierza pozyskać atrakcyjne grunty wzdłuż krajowej dziewiątki z możliwością przeznaczenia ich pod centrum usługowo-hadlowe, dlatego jej władze negocjują z policją nową lokalizację komisariatu.

W zamian za zgodę na zamianę terenów burmistrz i starosta tarnobrzeski zaoferowali policjantom partycypacje w kosztach budowy nowego komisariatu. Początkowo planowano przenieść siedzibę stróżów prawa nieopodal basenu i przedszkola, jednak, jak udało nam się ustalić, ten pomysł nie znalazł akceptacji wśród strony policyjnej, stąd też gmina musiała poszukać innej opcji. Kolejnym czynnikiem, który pokrzyżował plany samorządowców jest nie najlepsza kondycja finansowa formacji, która sprawiła, że Komenda Główna Policji podjęła decyzję o wstrzymaniu działań inwestycyjnych.

Dziś wiemy już, że burmistrz Wiesław Ordon złożył Komendzie Wojewódzkiej Policji propozycję lokalizacji obiektu w miejscu starej kotłowni. 
Złożyłem wniosek do KWP, by się jasno określiła, czy jeżeli gmina Nowa Dęba wykona dokumentację techniczną na budowę komisariatu policji, to zadanie zostanie rozpoczęte w przeciągu dwóch lat. Na to pytanie nie otrzymałem odpowiedzi.-mówi Ordon.

Rozmowy będą toczyć się dalej, natomiast jeśli policja ostatecznie zrezygnuje z propozycji samorządu i pozostanie przy dotychczasowych terenie przy ul. Słowackiego, wówczas plac po kotłowni zostanie przeznaczony pod budowę bloku.

rek
fot.: http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/

18 KOMENTARZE

 1. A kiedy przekopanie górki do Leśnej? Wszyscy jeżdżą na dziko koło Paulusówki, ktoś niegłupi wyciągnął jednego słupa. Można się zmieścić. Takim problemem jest tych kilka metrów piachu? Mamy jeździć 2 kilometry, naokoło miasta, do sklepu za górką?

 2. Nie ma potrzeby. Lepiej przekopać górkę, co jest praktycznie żadnym kosztem, jest już częściowo wybrany ( nie mówiąc już o tym, że piach i tak urząd może wykorzystać pod inne budowy ), a skracamy dojazd do zakładów połowie miasta. Proste.

 3. Witam
  Tematem górki zapewne zajmiemy się w innych publikacjach, dlatego zachęcam Państwa do dyskusji na temat artykułu czyli lokalizacji komisariatu policji.
  Pozdrawiam

 4. słyszałem że baterie słoneczne zamontowane na tyłach basenu nie działają/ Jezeli tak jest to ja piernicze pakowac taka flote w szajs/

 5. Ecie pecie, dobrze wiecie….
  No to jaki w końcu problem z tą policją jest, lokalowy, kadrowy, czy oba naraz?:D Wnioski to były dobre za komuny. Teraz to trzeba kierować umowy do podpisu.:@ No i ta straż miejska, po kiego grzyba ona jest ? 60 -tysięczna Stalowa Wola już dawno zlikwidowała tą formację, czy wy macie społeczeństwo za idiotów!!!!!!!!!!!!!!!!!!:o

 6. Straż miejska jest to [color=#cc0000][b]mega pasożyt !![/b][/color]
  ZLIKWIDOWAĆ PASOŻYTOM POSADY I na to miejsce stworzyć etaty dla policji.Dla dobra wspólnego .

 7. komisariat policji – temat powraca jak bumerang pomimo,że policja wojewódzka obwieściła już dawno temu (zaraz po ogłoszeniu kryzysu gospodarczego w roku 2008) cięcia budżetowe co wstrzymało jakiekolwiek inwestycje i zmiany lokalowe więc sprawa przeprowadzki siedziby stróżów prawa spaliła na panewce. Aż tu nagle ! Znalazły się pieniążki !? No chyba nie w komendzie wojewódzkiej ! A może jakiś sponsor ! Pewnie sponsor, bo znając sytuację ekonomiczną naszej Policji to gdyby były środki to przeznaczono by je na braki kadrowe. no cóż mając wór pieniędzy można (należy) naszej władzy postawić nowy lokal, ale czy my mamy ten worek z pieniędzmi !? No chyba, że mamy dobrego wujka z walizką. Ale ten wujek to przypomina mi takiego jednego destruktora, któremu zależało na zniszczeniu wszystkiego w koło by móc w przyszłości kupić te nieużytki za grosze! Powiem, że to chyba nawet jest ta sama szkoła. Czyżby uczeń przerósł mistrza ?
  No ale kto tam będzie płakał jak Policja zostanie przeniesiona w inne miejsce i tak za nasze dudki . Zostanie jednak plac po Policji i to BARDZO ATRAKCYJNY PLAC !!!!!!!! I co z nim się stanie ? jak znam życie to miasto wystawi ten plac na przetarg, kupi go ten co i tak ma go kupić, otrzymane pieniądze zasilą kasę miasta co po części pokryje koszty przeniesienia lokalu Policji i w ten sposób upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu – uszczęśliwiając Policję i kupca terenu robiąc im prezenty. co my mieszkańcy zyskamy ? a tak zyskamy nowe miejsca pracy w nowo powstałym centrum handlowym na po policyjnym placu i nowiusieńki komisariat Policji – i tak zapłacimy razy dwa !!!

 8. Skoro juz mowa o górce,jest tam sporo garaży,więc proponuję gminie podnająć jeden i zrobić tam [color=#0033ff]komisariat.[/color]
  Na takie zapracowanie policji i tak sporo.
  Po redukcjach ograniczeniach z ostatnich lat,nie ma czego wymagać,ci co zostali piją bez kontroli,bez szacunku do obywateli,już się nie kamuflują.
  I tak :
  Żłoby policyjne jak się będą chciały nachlać to wystarczy im garaż,a w tym tempie,to już nie długo [color=#660000]korzeń.[/color]

  [color=#ff0033]Nie potrzebne nam budowle do picia wódki na koszt podatników[/color].

 9. [b][/b]"Zdaniem władz miasta, na terenie po starej kotłowni mógłby powstać komisariat policji"

  [color=#ff0000]A czy ktoś pytał nas o zdanie? Przedstawił kilka projektów w formie map i renderingów 3D do oceny? Zrobił referendum ( gmina może i powinna w takich sprawach zrobić referendum ) Wiesław, słuchaj, swoim zdaniem to możesz sobie postawić stodołę za torami w Tarnowskiej! To my mieszkańcy mamy mieć proceduralną możliwość podejmowania decyzji dotyczących Nowej Dęby[/color]

  [b][u] BO MY TU MIESZKAMY, A TY TU NIE MIESZKASZ, CZAISZ PRZEBIERAŃCU[/u][/b]

 10. Stare chlory już powoli odchodzą na emeryturę, na ich miejsce wchodzą nowi, jeszcze nie na tym etapie uzależnienia więc można powiedzieć, że niosą promyk nadzieji. Wczójcie sie w rolę policjantów z Dęby :co można robić w robocie w której akta trzyma się na ziemi bo "biuro" jest mniejsze niż ten garaż w którym chcecie umieścić policje i nie ma w nim miejsca i warunków do normalnego wykonywania obowiązków, do tego szef z TBG ma swoją politykę, szef z Województwa swoją a minister spraw wewnętrzych średnio sprawuje urdząd krócej niż rok… i tak bajzel systemowy przeklada sie na bajzel w lokalnych srodowiskach…

 11. do przedmówcy powyżej …Czyj to pomysł? dnia 07/04/2010
  proponuję trochę ochłonąć, to nic nie da, że się nakręcasz – szkoda zdrowia … i tak zrobią po swojemu ! wystarczy mała wzmianka na stronie www miasta, że jest pomysł, koncepcja, projekt, informacja – trochę powisi w aktualnościach lub ważnych sprawach – ludzie się przyzwyczają , a potem powiedzą,że było, wisiało, nikt nie zaprzeczał, nie zabraniał itp. i w taki sposób naród, my mieszkańcy damy przyzwolenie na kolejny wspaniały pomysł. Nawet jeżeli zabierzesz-my głos w tej sprawie to i tak nam wskażą błędne myślenie lub inne właściwe rozwiązanie. Referendum !!! w takiej błahej sprawie powiedzą ! Nawet głowy sobie nie będą zawracać – więc proponuję trochę ochłonąć i szukać innego rozwiązania np. lista społeczna etc.

 12. Do Atylii:
  Masz rację. Popieram Twój pomysł [b]listy społecznej[b][/b]. To będzie im ciężko zmanipulować. Spox.

  Do observera:
  Też się zgadzam, ale nie idzie tu o policjantów, którzy mają swoje sprawy tylko o sposób załatwiania publicznych budów. Zostawmy gliny i wybudujmy ich za Nikol wzdłuż Kościuszki, bliżej Broniewskiego. Będę mieli swobodę a nie będzie dziwnie.

 13. Przed meczem rozgrzewka obowiązkowa. Do boju chłopaki buziaki
  [color=#ffffff][url=http://www.corel-draw.eu]corel draw[/url][/color]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here