Budżet bez deficytu, bez kredytów, z olbrzymim dofinansowaniem!

35

01-02-2013

-Takiego budżetu w ciągu 15 letniej historii Powiatu jeszcze nie mieliśmy – mówi starosta Krzysztof Pitra. –Tak dużego dofinansowania wydatków powiatu ze środków zewnętrznych nie było w latach poprzednich. – dodaje.

Co bardzo ważne budżet na rok 2013 został zaplanowany w taki sposób aby nie zaciągać kredytów i pożyczek. – Staramy się bardzo ostrożnie podchodzić do zaciągania zobowiązań. Większy nacisk kładziemy na redukcje wydatków – mówi starosta Pitra. Dzięki rozważnej polityce finansowej w tegorocznym budżecie wypracowano nadwyżkę finansową w kwocie 700 tysięcy złotych, którą zdecydowano się przeznaczyć na spłatę wcześniejszych kredytów.

W 2013 roku planowane dochody wyniosą blisko 52 miliony złotych, natomiast wydatki zaplanowano na kwotę prawie 51 milionów 230 tysięcy. Wkład środków unijnych wyniesie aż 12,5 miliona złotych!

Najwięcej pieniędzy starostwo wyda na oświatę, która będzie w tym roku kosztować niemal 17 milionów złotych, oraz inwestycje drogowe, na które, na które zaplanowano w budżecie ponad 11 milionów złotych mówi starosta powiatu Tarnobrzeskiego Krzysztof Pitra:Kontynuujemy remonty dróg powiatowych zniszczonych podczas powodzi. Dokonamy także naprawy dwóch ważnych mostów na rzecz Trześniówce i Babulówce w Baranowie Sandomierskim, oraz remonty pięciu odcinków dróg i budowa chodników.

Ponadto zaplanowano kontynuacje takich zadań jak Regionalne Centrum Transferu Nowoczesnych Technologi w Zespole Szkół w Gorzycach, Podkarpacki system E-Administracji, projekt dotyczący oświaty „Podkarpacie stawia na zawodowców”, oraz szereg projektów dla osób bezrobotnych których realizacji podejmie się Powiatowy Urząd Pracy.

PT

35 KOMENTARZE

 1. [quote]PIYU PITU STAROSTO GADKA DLA CIEMNYCH I I LYKAJACYCH SLOWA JAK PINGWINY RYBKI[/quote]

  No tak. Nie wiadomo co zrobić z tym uczuciem które się pojawiło a zwane jest w psychologii jako "dysonans poznawczy". Oto wódz Ordon mówi, że nie da się bez kredytów, że musimy, że tak trzeba, że wszyscy tak robią. Nagle się okazuje, że Powiat stwarza najlepszy w ciągu 15 lat budżet bez kredytów, bez zadłużania mieszkańców. Człowiek myślący dokonuje w tym momencie refleksji i dochodzi od wniosku, że wódz Ordon jednak nie jest taki wspaniały. Ale człowiek nie myślący nie chce przyznać się do błędu że łykał propagande Wiesława jak młody pelikan, więc zaczyna obrażać tych co dobrze robią. Typowo lasowiackie.

 2. Krzysztofa znam od wielu lat i zastanawia mnie czy on faktycznie jest taki bystry czy to tylko PR Platformiany,życze wszystkiego

 3. Możesz sprawdzić zaglądając w budżet Powiatu.
  [b]Budżet bez deficytu, bez kredytów, z olbrzymim dofinansowaniem! [/b] Skarbnikowi należy się moim zdaniem nagroda.

 4. ale zadłużenie powiatu wynosi mniej więcej tyle co Nowej Dęby będzie dopiero wynosił.Może Powiat nie może już brać pożyczek.

 5. Jakto? Przecież Wiesław Ordon mówił, że jesteśmy bezpieczni, że możemy jeszcze wiele zaciągąć. Nie wierzysz wodzowi Ordonowi? Cosik się Twoja opowieść nie klei. Nie mówiąc już o tym, że zadłużenie powiat u jest znaaaaaaaaacznie mniejsze niż gminy Dęba.

 6. Do # 3, jezeli ci Burmistrz Ordon nie lezy a wolisz tego z Powiatu to jaki problem abys w podskokach tam sie przesiedlil??

 7. pogratulowac powiatowi ! a nasz burmistrz chodzi zadowolony, kolejny kredyt wzioł, ale to nic spłaca nastepcy w kolejnych kadencjach, a jeszcze niedawno tak wytykał p. Czekalskiemu …sam grubo pomnozył kredyty!!! ale jest zadowolony :)

 8. Gratulacje dla STAROSTY mimo, że On nie musi się znać, ale szacunek dla niego że zatrudnia osoby, które wiedzą co robią i to jest rola Kierownika intsytucji. Myślę o SKARBNIKU POWIATU. Dla mnie szacun bo to osoba na właściwym miejscu. I mam pytanie to jak to jest, że 25 km od Dęby się da a tu się ludziom wciska ciemnotę, że bez kredytów się nie da. Halo HALO …..ziemia do ORDONA…….tu "HIUSTON" ….mamy problem !!!!!!!

 9. Ot patrzcie jacy zaj*biści są w tym powiacie! Wysłać ich do Warszawy na wiejską darmozjadów jednych! Skar`bnicka awansować na ministera finansjery!
  Te nasze radne po(wiat)u to istne rekiny biznesu!

 10. Słuchajta co pon Wójto gadojo a nie słuchajta inszych. Wójto gadojo że juści dobze znaczy si że dobrze. Trza nom nowe "karczme" to wójto nam budujo. Dzie biedziewa siedzić po meczu z flaszko piwa. Toć przeci dzieś siedzić trza i jakiśik "sylwka" sie zrobi nawet.

 11. Kupiłem kalkulator Casio. Za [color=#cc0000]498[/color] postów = wyślę tego zarchaizowanego posta – do proboszcza. Bez wiedzy Wielebnego szafujesz takim ''stanowiskiem'' oj,oj:|

 12. Domyslalem sie pianka ze z glowy liczyc nie potrafisz bo w glowie jest tylko sieczka dlatego kupiles Casio ale co z tego jak u ciebie tabliczka mnozenia jest NIET:)[color=#330033][/color]

 13. Jeżeli do wydawania publicznych pieniędzy podchodzi się rozważnie, to mamy budżet powiatu.
  A jeżeli podchodzi się beztrosko, to mamy budżet gminy!

 14. To, że budżet powiatu jest taki a nie inny to może tylko świadczyć o tym, że jest u nich tak źle, że (gorzej być nie może), czyli już nie mogą się dalej zadłużać, albo że jest tak dobrze, że nie muszą już nic robić na co musieli by zaciągać kredyty (co jest mało prawdopodobne). Nadwyżka budżetu jest tylko dlatego, że nie ma z czego innego pokryć spłat wcześniejszego zadłużenia. Ustawa o finansach publicznych narzuca pewne warunki, które muszą być spełnione. Spełnienie tych warunków, niestety w niektórych przypadkach jest możliwie tylko przy spłacie dotychczasowego zadłużenia tylko z nadwyżki. Taka konstrukcja to niestety tylko konieczność. Inaczej mówiąc zaciągać kredyty i pożyczki mogą tylko Ci którzy spełniają wymogi ustawowe. Inni muszą tylko zaciskać pasa…. Więc przyjaciele w naszej gminie nie jest tak źle skoro jeszcze mogą….

 15. Głupio ordonowym bo się okazuje, że można pracować nie zadłużając ludzi. Ale trzeba umieć. Branie kredytów zawsze było najłatwiejsze.

 16. Widać że powiatowy pracownik od promocji się wykazuje :) . Szkoda tylko że nie napisał że powiat nie może się zadluzyc bo nie będzie miał z czego spłacić, bo nie ma dochodów własnych. Gdyby mógł wziąć kredyt a tego nie robi to byłoby to świadectwo głupoty a nie rozsądku. Bo skoro miałby z czego spłacać to powinien brać kredyty i zrobić choćby porządnie drogi powiatowe np. Odwodnic Jana Pawła, wyremontować Sikorskiego z chodnikiem i wiele innych. Widać nasi radni powiatowi śpią. Panie Lubera do roboty, bo naradzie to tylko.pan dietę niepotrzebnie bierzesz.

 17. [b]Czy naprawdę musicie kłamać by ukryć brak umiejętności????[/b]
  [quote]Szkoda tylko że nie napisał że powiat nie może się zadluzyc bo nie będzie miał z czego spłacić, bo nie ma dochodów własnych. [/quote]
  Ma takie same źródła dochodu jak gmina.

  Ordon bierze kredyty a mnóstwo dróg gminnych jest w opłakanym stanie. I tyle w temacie.

 18. Sikorskiego DO ROBOTY

  Dziury niemiłosierne. A w razie wypadku na DK9 wszyscy tamtędy jadą. A nawet w związku z remontem wiaduktu teraz dużo osobówek . Kiedy ta ulica będzie przynajmniej w takim stanie jak do torów od strony Majdanu.

 19. Panie Burmistrzu czy widział Pan dziury na ulicy Lesnej? Kola można urwac. Zasypcie choc te dziury zwirem aby kol nie pourywac. Czy chce Pan placic za urwane kola? Jak stoi woda to nie widac jaka dziura jest gleboka> Przed samym MPGKiM najgorsze dziury bo tam najwiecej soli sypali aby sobie odsniezyc. zlituj sie chlopie zasyp choc narazie te dziury zwirem, chyba ze wolisz placic za urwane kola?

 20. Nie miasto a lasowiackie osiedle,do miasta to jeszcze dużo brakuje.Gdzie kończy się prawie każda ulica to zaczyna się las.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here