Były poseł Mirosław Pluta zostanie dyrektorem nowodębskiego szpitala?

29

Zaledwie 300 głosów zabrakło Mirosławowi Plucie do zdobycia mandatu posła na kolejną kadencję. Pojawiają się głosy, że były deputowany niebawem przeniesie się z ulicy Wiejskiej w Warszawie na ulicę M. Curie-Skłodowskiej aby zarządzać nowodębskim szpitalem.

Wedle nieoficjalnych informacji PSL dalej zamierza przekazać fotel dyrektora Tadeuszowi Gospodarczykowi, ale nie pozwalają na to wewnętrzne tarcia w powiecie. Czy rządzącą powiatem koalicję PSL-PO-Forum Jerzego Sudoła pogodzi Mirosław Pluta?

Sam Mirosław Pluta w rozmowie z InfoNowaDeba.pl zdementował te pogłoski i zapewnia, że nie zostanie dyrektorem nowodębskiego szpitala. Co więc będzie robił dalej? – Jeszcze przez te kilkanaście dni jestem posłem, a potem zobaczymy. Myślę, że moje doświadczenie może się komuś przydać – mówi.

Jeśli chodzi o plany polityczne były poseł zamierza założyć stowarzyszenie, które będzie działało na terenie miasta Tarnobrzeg i powiatu tarnobrzeskiego. Zamierza również wystartować w wyścigu o fotel prezydenta Tarnobrzega.

29 KOMENTARZE

 1. Może to jest dobre posunięcia. Najwyższy czs żeby dyrektorem został ktoś kto mógłby zrobić choćby oddział wewnetrzny z prawdziwego zdarzenia, bo to co jest teraz to jest tylko prowizorka nie ma lekarzy i nikt tu nie chce się leczyć myślę, że pan Pluta może to zmienić. Jestem za.

  • Kaska dopuki PIS nie wysiuda PSL i PO z Powiatu to wszystko jest mozliwe, a doswiadczenie?, poco mu ono?, chyba ze do rachowania kasy wiec juz je ma

  • Tyle prac w obu szpitalach ile wykonał dyr. Tomczyk jeszcze nikt nie wykonał. Lecz dla dupków z PO i PSL nie istotne jest czy ktoś jest kompetentny i daje serce w tym co robi lecz ważne są układy, przekręty i w tym oczywiście kasa. Tak przewidywałem kiedy dowiedziałem się że Bogdan jest dyrektorem szpitala, że kiedy wyprowadzi szpitale z długów i je odremontowuje to go wywalą i wsadzą swojego, a następnie sprzedadzą przynajmniej jeden ze szpitali.

  • O tak wykonał.Dwa barany,fontannę tryskającą do nieba i światełka na wszystkich słupach oświetleniowych SPZZOZ w okresie przed Bożym Narodzeniem.Byłbym zapomniał,konfesjonały przed budnkiem nr.1 Miał zamiar spowiadać?

 2. Dawniej jeszcze przed po jeśli ktoś przegrał wybory to odchodził często w niepamięć, dzisiaj niestety mamy inne nowoczesne standardy wg. mnie bardzo przykre i żałosne. Kiedyś obowiązywało hasło „Bóg, honor, ojczyzna”. Dzisiaj Bóg – może tak, ojczyzna – tak ale subiektywnie widziana, honor … no właśnie tu problem. Przecież wielu ludzi z wyższym wykształceniem pracuje np. na kasie za ok. 1200 zł. więc w czym problem. Ja życzę powodzenia i dużo zdrowia do 67 lat

 3. Był w końcu dyrektor z prawdziwego zdarzenia to ten szkodnik sudoł i reszta owsików musiała go skutecznie zniechęcić… i nie żartujcie sobie z tym plutą, niech wraca uczyć dzieci w-fu w podstawówce a nie bierze się za rzeczy o których nie ma pojęcia. Dosyć tego

 4. Tomczyk mistrz od wszystkiego.Bez przesady z tą tęsknotą za tym osobnikiem.Dzięki wazelinie i kolesiostwu robił karierę w tym dziwnym mieście.

 5. Stanowisko dyrektora szpitala w naszej okolicy jest na pewno intratne, jeżeli chodzi o zarobki.
  Raczej nie trzeba być specjalistą od służby zdrowia,aby go objąć. Od tego są pracownicy, żeby zasuwali,od nich oczekuje się wiedzy i wydajnej pracy za dość niskie stawki. Zawsze można ich postraszyć zwolnieniami jak zaczną się sprzeciwiać.„Specjaliści”z klucza partyjnego czekają.
  Liczy się zawartość portfela,osoby piastującej stanowisko powierzone przez działaczy partyjnych z Powiatu. Tak więc kto będzie dyrektorem nie jest tak bardzo ważne dla przeciętnego mieszkańca Nowej Dęby.
  W Powiecie najwięcej radnych ma PSL.
  Były poseł raczej nie zostanie dyrektorem szpitala,ponieważ po wyborach parlamentarnych dość dużo ”specjalistów” z PSL straci stołki. Po sukcesie wyborczym PSL nie będzie miało gdzie ich zagospodarować. Dlatego stanowisko dyrektorskie jest dla nich ważne.
  Jak PO będzie podskakiwać,to wejdą w koalicję z PIS. Wicestarostą zostanie osoba z PIS do tej koalicji dobije Sudoł.
  Będzie nie jedna,ale dwie osoby z kitkami bez zajęcia.

  • Jeżeli się rozpadnie koalicja w radzie powiatu to ja bardziej stawiam na nową koalicję pis +po z prostego powodu ani pis ani psl nie zgodzi się na stanowisko wicestarosty, a po już wicestarostę ma i o więcej nie ma co marzyć. Swoją drogą, czy to nie logiczne, że jeżeli w całej Polsce rządzi pis, a zwłaszcza na Podkarpaciu to czy nie korzystniej byłoby, żeby tak też było w powiecie tarnobrzeskim?

 6. Nie żebym kochał prezesa i jego przydupasów ale samorząd to inna bajka i przy odrobinie rozsądku i wzajemnym zaufaniu w ustalonych ramach wspólnego działania są duże szanse na poprawę skuteczności zwłaszcza w gminie N.D. Wiązałoby się to z ograniczeniem wpływu pewnych niezrealizowanych „kadrowych”szkodników ale w tym przypadku ,cel uświęca środki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here