Sukcesy sportowe 2010 nowodębskiej młodzieży

29

Miniony rok obfitował w szereg sukcesów sportowych naszych młodych sportowców. O ich sukcesach informowaliśmy na InfoNowaDeba.pl W ramach corocznych podsumowań warto jeszcze raz przypomnieć ich osiągnięcia.

Katarzyna Wojciechowska– lat 15, uczennica Gimnazjum Nr 1w Nowej Dębie, zawodniczka sekcji lekkiej atletyki MKS STAL Nowa Dęba. Na szczególną uwagę zasługuje zdobycie brązowego medalu na 1500 m na Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich w stylu anglosaskim w kategorii młodziczek, oraz złoty medal na 3km i tytuł Mistrzyni Polski Młodziczek na Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich w stylu alpejskim w kategorii młodziczek.


Na zdjęciu Kasia Wojciechowska wraz z trenerem Bogdanem Karkutem

Kamil Gurdak– 20 lat, student Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku wychowanie fizyczne, zawodnik lekkiej atletyki MKS STAL Nowa Dęba. Kamil zdobył IV miejsce na 800 m na Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce i posiada I klasę sportową. Trener: Julian Zięba.


Fot.: Kamil Gurdak

Kamil Piórek– 21 lat, student Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku wychowanie fizyczne, zawodnik sekcji lekkiej atletyki MKS STAL Nowa Dęba. Kamil jest członkiem Kadry Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w kategorii młodzieżowej- chód sportowy. Zdobył V miejsce w chodzie sportowym na 20km na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Gdańsku. Posiada klasę mistrzowską w chodzie sportowym na dystansie 20km. Trener: Julian Zięba.


Fot.: Kamil Piórek

Izabela Tomczyk– lat 20, uczennica szkoły średniej, zawodniczka sekcji badmintona MKS STAL Nowa Dęba. Zdobyła brązowy medal w grze mieszanej i V miejsce w grze podwójnej podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Jest członkiem kadry narodowej i posiada mistrzowską klasę sportową. Trener: Adam Bunio.


Fot.: Izabela Tomczyk

Mateusz Czachor-lat 21, student, zawodnik sekcji badmintona MKS STAL Nowa Dęba. Zdobył brązowy medal w grze mieszanej i brązowy medal w grze podwójnej podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Jest członkiem kadry narodowej i posiada mistrzowską klasę sportową. Trener: Adam Bunio.


Na zdjęciu od lewej: Adam Bunio (trener) Izabela Tomczyk i Mateusz Czachor

Adrian Pasek– lat 19, uczeń szkoły średniej w Rzeszowie. Dyscypliny: stunt, wyścigi. Należy do Teamu Yamaha POLand POSITION. Zdobył Puchar Polski w klasie Rookie 600, 4 miejsca klasie SuperStock 600, 7 miejsca na międzynarodowych zawodach German Open i wielu innych.


Fot.: Adrian Pasek \”Pasio\”

/info

29 KOMENTARZE

 1. Brawo!!!!!!!!!!!! Panie Julianie Wielki SZACUN się Panu należy. Dzięki Panu można usłyszeć o Nowej Dębie i sportowcach wywodzących się z tego miasteczka.

 2. Z każdej sekcji można kogoś wyróżnić lub całą drużynę a co z siatkówką? W tym roku kiszka !!! Może wypada coś zmienić? Kasa jest pompowana a sukcesów brak.

 3. #2 – ja jak #5 jestem ciekaw? możesz przybliżyć ociupinkę bliżej ? ''co'' jest nie Hallo? Dziękuję za odpowiedź – pan s.a.

 4. Czy może ktoś mi wyjaśnić .O co chodzi w nowodębskim sporcie .Kto z kim ?kto przeciw komu ?Czy jest to taki kontuzjowany sport jak ta panienka niby mistrzyni a kolanko owinięte .czyli zdrowa czy nie zdrowa ta nasza nowodębska sportsmenka ?Oczywiście do Izy nic nie mam i jej gratuluję [size=16]sukcesów i [/size]życzę szybkiego powrotu do zdrowia.:)I czekam na wyjaśnienia .:)

 5. To owinięte kolanko to prawdopodobnie stabilizator, stosuje się go najczęsciej do wzmocnienia stawu kolanowego. Chroni on także przed niepotrzebnymi kontuzjami. Czasem takiej kontuzji można nabawic się podczas wykonywania prostych ćwiczeń np. przysiadów. Dlatego nie uważam, że to w jakikolwiek sposób przekreśla zawodnika. Każdy sport wiąże się z kontuzjami i to normalne przecież. Po drugie nie wiemy kiedy to zdjęcie zostało zrobione. Po trzecie liczą się wyniki a te w przypadku badmintonistów mówią same za siebie. Więc nie rozumiem twojego pytania. A cha i pytałeś jeszcze o co chodzi w nowodębskim sporcie. A więc tłumaczę : w nowodębskim sporcie chodzi o to o co chodzi w sporcie na całym świecie. http://pl.wikipedia.org/wiki/Sport mam nadzieję, że pomogłem. pozdrawiam

 6. Skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle ?To kolanko to tylko przenośnia :)ale dziękuję za odpowiedź. Pytanie postawię wprost, bo widzę że nie łapiecie lub udajecie że nie rozumiecie pytania..
  [size=16]Czy nie nadszedł najwyższy czas, na pysk wywalić ,nic nie robiącego i przez nikogo nie lubianego prezesa [/size]?

 7. Do wyboru nowego dalej jest nim p. Krzysztof Michałów.
  Swoją drogą kogo widzicie jako prezesa Stali? Może wreszcie czas na kogoś młodego i dynamicznego co na poważnie zajmie się sprawami nowodębskiego sportu? Jakieś propozycje?

 8. a karate ? tu nic nie wiadomo,( tu rodzice sami muszą za wszystko sami płacić ),miasto czyt. burmistrz uważa, ze to nie nowodębskie dzieci uczęszczają na treningi tylko jakieś ufoludki więc cicho sza, nawet IINFO nie jest w stanie cokolwiek o ich sukcesach się dowiedzieć, przykre.

 9. To może szefowie karate pomyślą o czymś takim co się nazywa PROMOCJĄ. O sukcesach w bilardzie tez nic nie ma a całkiem możliwe że jakieś były. Czasem wystarczy wysłać maila do redakcji, dać sygnał itd. :) Skutki będą lepsze niż taki komentarz który nic nie wniósł.

 10. Również uważam, że Damian Diektiarenko powinien zostać prezesem. Jest aktywny i mu bardzo zależy. Są jeszcze jakieś nazwiska na naszej lokalnej giełdzie? Słyszałem o pomyśle aby wsadzić Wojtka Serafina który miał gwarantować kasę z urzędu. Ale to moim zdaniem kiepski pomysł.

 11. wskakuj na kort i wygraj chocby zawody wojewodzkie a nie **** sie nie chce ruszyc tylko krytykowac…daj znac jak sie bedziesz wybieral to przyjde popatrzec…pozdrawiam :D

 12. A co niby piłka … mamy sukcesy jakieś ?? W Badmintonie walczymy żeby przejść do extraklasy a co … w piłce przedostatnia liga… Ale oczywiście ktoś kto tylko sie piłką interesuje myśli że badminton to lipa tak ? Mamy osiągnięcia w badmintonie których nie jedno większe miasto by sie nie powstydziło …

 13. Was paletkarzy dawno powinni pogonić .Dość naszych pieniedzy na błazenadę .Panie burmistrzu prosimy nigdy więcej ani złotówki dla posranych dyscyplin niczemu i nikomu nie służących kilka osób bawi sie za nasze kase

 14. seniorzy są w 4 lidze na 7 możliwych a juniorzy są w pierwszej lidzie i wyżej się już nie da więc myślę ze jest to jakiś sukces, natomiast badminton jest w drugiej lidze – najniższej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here