Opłatkowe spotkanie seniorów

6

22 stycznia o godzinie 16-tej w sali Klubu Seniora, Zarząd Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Nowej Dębie zorganizował „Spotkanie Opłatkowe” dla swoich członków.

Na Uroczystość przybyło 98 osób wraz zaproszonymi Gośćmi, co bardzo ucieszyło organizatorów. Zarząd Związku włożył wiele wysiłków, aby przygotować takie spotkanie, dlatego tak liczne przybycie naszych Członków sprawiło nam wiele radości. W śród zaproszonych Gości byli: władze Powiatu Tarnobrzeskiego, władze Miasta i Gminy w Nowej Dębie, przedstawiciele Instytucji państwowych, przedstawiciele zaprzyjaźnionych Związków Zawodowych i Stowarzyszeń.


Przewodnicząca Józefa Maria Kaczmarek serdecznie i ciepło przywitała wszystkich przybyłych na Uroczystość Opłatkową po czym, dla zaproszonych Gości, a zarazem naszych wspaniałych Sponsorów zaśpiewano „Sto lat”. Po przemówieniach i życzeniach, jakie złożyli nam z okazji Nowego, 2011, Roku zaproszeni Goście, kolędą „Nowy Rok Bieży” przy muzyce i śpiewie Pana Zdzisława Markowicza rozpoczęło się nasze „Spotkanie Opłatkowe”.

Następnie piękny występ słowno-muzyczny dał „Młodzieżowy zespół” z S.O.K. pod kierunkiem Pani Ewy Kieliszek. Pani Danuta Urbaniak i Pan B. Kosiorowski –członkowie Zarządu, wręczali przedstawicielom Babć i Dziadków, z okazji Ich Święta po czekoladzie, a Młodzieżowy Zespół śpiewał dla Nich Piosenki. Dla Pani Agnieszki Markowicz, Dyr. DPS w Nowej Dębie z okazji Jej Imienin, przewodnicząca JM Kaczmarek, podziękowała za wspaniałą i miłą współpracę z Naszym Związkiem oraz życzyła wszystkiego najlepszego z tej okazji, a Pani Maria Mączka i Pan Br. Kosiorowski wręczyli kwiaty od Całego naszego Zarządu.

Przed łamaniem się opłatkiem, wiersz pt. „Święty Opłatek” wykonała jak zwykle pięknie kol. Marysia Mączka. Po modlitwie jaką wygłosił nam Ks. Andrzej i połamaniu się opłatkiem, członkowie Zarządu podawali kawę i herbatę do wspaniałych pączków od Pana Busia. Piękne wiązanki na stoły, otrzymaliśmy jak zwykle od naszych przyjaciół, a zarazem naszych Sponsorów Państwa G. i Wł. Flisów z kwiaciarni „Gerbera”.

Uroczystość umilały kolędy w wykonaniu wszystkich przybyłych wraz zaproszonymi Gośćmi, przy muzyce i śpiewie Pana Zdzisława Markowicza do godziny 19.30.

Przewodnicząca
J M Kaczmarek
źródło: UMiG

6 KOMENTARZE

 1. Piękne! Te 2 egotyczne owoce i pąki! :) (ciekaw jestem czy z różanym nadzieniem – czy E-cyfry?…)
  My ładując emerytury w OFE – Pączek na 12 organizmów / mandarynka ? Chyba nie będzie – może wisienka? … agrest?jagoda?-
  MAK… ano Dina – Rulez.

 2. To cudowne, że nasi emeryci mają możliwość, w tak kulturalny sposób, spotkać się wspólnie i troszeczkę umilić sobie wolny czas.
  Powinniśmy być wdzięczni sponsorom i organizatorom tych imprez.
  Tak trzymać:).
  To miłe, że są osoby dobrej woli, i otwartego serca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here