Cel… Pal! Za tydzień MILITARIADA!

8

Dwa wycelowane w nowodębski magistrat działa przeciwlotnicze to nie przygotowania do obrony przed nalotami. W ten niekonwencjonalny sposób Nowa Dęba zaprasza na Militariadę, która odbędzie się w przyszły weekend (18 i19 czerwca).

Tegoroczną, trzecią już edycję Militariady rozpocznie w sobotę o godz. 15:00 parada ulicami miasta (1 maja, Jana Pawła II, Kościuszki). Wezmą w niej udział m.in. pojazdy wojskowe – tak współczesne jak i historyczne, orkiestra wojskowa, grupy rekonstrukcji historycznej, \”Strzelcy\”, airsofterzy i wielu miłośników militariów – mówi Wiesław Ordon, burmistrz Nowej Dęby. Sama impreza jak co roku odbędzie się na tzw. piachach na osiedlu północ.

Pierwszy dzień \”Militariady\” odbywać się będzie pod hasłem \”Nowa Dęba – Miasto Mocnych wrażeń\”. W programie przygotowanym na sobotę znajdą się m.in. pokazy wojskowe – swój poziom wyszkolenia i wyposażenie, w tym ciężki sprzęt, zaprezentują żołnierze 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, 6 Brygady Powietrzno-Desantowej, 21 Brygady Strzelców Podhalańskich a także Żandarmeria Wojskowa. Przewidziane są ponadto stoiska i pokazy producentów wyposażenia wojskowego (Dezamet S.A., Centrum Produkcji Wojskowej HSW Sp. z o.o, WITU), umundurowania a także dioramy grup rekonstrukcyjnych oraz airsoftowych. Ci ostatni zaprezentują także swoje hobby w specjalnym pokazie. Po południu odbędzie się także przysięga członków \”Związku Strzeleckiego\”. Koncerty muzyczne rozpoczną się o godz. 18:30 a gwiazdą wieczoru będzie zespół Big Cyc, którego charyzmatyczny wokalista Krzysztof Skiba wcieli się także w rolę konferansjera podczas pierwszego dnia Militariady.


Drugiego dnia świętować będziemy 130 rocznicę urodzin gen. Władysława Sikorskiego. Wódz naczelny i premier polskiego rządu emigracyjnego w czasie II Wojny Światowej jest związany z naszym regionem – mówi Wiesław Ordon – urodził się w Tuszowie Narodowym a młodość spędził w Rzeszowie. Patronat nad rocznicowymi obchodami objął poseł na Sejm RP Zbigniew Rynasiewicz, inicjator wielu wydarzeń związanych z obchodami rocznicy urodzin gen. Sikorskiego.

Głównym punktem obchodów będzie inscenizacja historyczna oparta na kanwie walk pod Falaise we Francji w lecie 1944. 70 rekonstruktorów, 10 pojazdów, strzelające karabiny maszynowe z okresu drugiej wojny światowej, profesjonalna pirotechnika i komentarz historyka będą z całą pewnością nie lada atrakcją dla wszystkich miłośników historii i militariów. Przez całą niedzielę nadal będzie można także zwiedzać stoiska i dioramy przygotowane przez uczestników tegorocznej \”Militariady\”. Niedzielne koncerty rozpoczną się o godz. 17:30, gwiazdą wieczoru będzie zespół Armia a \”wybuchowo\” III \”Militariadę” zakończy pokaz sztucznych ogni.
PODCZAS IMPREZY WOLONTARIUSZE KOMITETU \”POMOC DLA ŁUKASZA\” BĘDĄ PRZEPROWADZALI ZBIÓRKĘ PIENIĘDZY NA OPERACJE.


——

8 KOMENTARZE

  1. jak sie wam nie podoba to nie przychodzcie niby nie bo to bo sramto
    a sami przychodzicie nie to nie
    jak masz inny pomysl to napisz cwaniaczku!!!

  2. Założę się ze ci jęczący powyżej pierwsi przybiegną, a raczej przydyrdają na miejsce aby mieć jak najlepsze miejsca widokowe. Tak było wcześniej i tak będzie teraz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here