Chmielów doczeka się przystanku kolejowego

16

W Chmielowie powstanie nowy, 100-metrowy peron, który będzie wyposażony w wiaty, ławki, oświetlenie oraz megafony, a także monitoring. – Przystanek ułatwi podróżnym, także tym o ograniczonych możliwościach poruszania się, korzystanie z połączeń regionalnych głównie w kierunku Rzeszowa i Tarnobrzega – mówi Dorota Szalacha, rzecznik PKP PLK.. Budowa przystanku kolejowego w Chmielowie to również wyjście naprzeciw planom samorządowym w zakresie udoskonaleń komunikacyjnych w związku z rozwojem zakładów na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nowy przystanek umożliwi mieszkańcom i pracownikom przedsiębiorstw łatwiejszy dostęp do kolei i przemieszczania się pociągami.

Radości z budowy nowego przystanku nie kryje chmielowska radna Marzena ChmielowiecCieszymy się, że starania naszej społeczności zakończyły się sukcesem i dziękuję za zaangażowanie posłowi Zbigniewowi Chmielowcowi oraz wszystkim osobom, które pomogły doprowadzić sprawę do pozytywnego finału – mówi.

16 KOMENTARZE

 1. Lepiej późno niż wcale. Szkoda tylko, że radni z Chmielowa poprzedniej kadencji uznali podczas przebudowy lini kolejowej Ocice-Rzeszów, że w Chmielowie nie jest potrzebny przystanek, bo ludzie mogą sobie dojść do Cyganów lub Jadachów.

  • Co za Ludzie gdyby nie dziwna polityka STARSZEGO POKOLENIA GODZĄCEGO SIĘ NA WSZYSTKO bo tego sobie życzy władza TO PERON OD 2-3 LAT BY JUŻ BYŁ I tylko KORZYSTAĆ

  • To może zlikwidować przystanek w Nowej Dębie niech ludzie do Rozalina na przystanek zasuwają na piechotę przecież to rzut beretem ha ha ha

  • Przez takie przystaneczki o wątpliwej frekwencji pasażerskiej (czytaj ZERO wsiadających i wysiadających) do Lublina będziemy się tłukli szynobusem 3 i pół godziny. Szynobus to nie Marcel, że jak nie widzi pasażerów, to się nie zatrzymuje.

  • Akurat przystanek w Chmielowie będzie miał większą frekwencję niż np. w Cyganach. Wielokrotnie było tak, że w Cyganach wszyscy wysiadający jechali do Chmielowa. A linia przebiega po wschodniej granicy wsi i na pewno będzie to dobra alternatywa dla podróżujących busami, szczególnie w zimie, gdzie jeśli ktoś kto nie miał transportu do Cyganów musiałby iść przez nieoświetloną drogę.

  • Priorytetem dla Chmielowa powinna być rewitalizacja linii 25, a w szczególności od Dębicy do Ocic

 2. Dla Chmielow oba kierunki są dobre Rzeszów- Lublin i Tarnobrzeg- Mielec To nie tylko duża wieś największa w gminie Nowa Dęba ale posiada Strefę Ekonomiczną z tego względu to ważne inestycje i trafne decyzje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here