Oficjalne otwarcie drugiego ORLIKA

45

01-04-2012

W miniony piątek (30.03) odbyło się oficjalne otwarcie drugiego Orlika w Nowej Dębie. Skorzysta z niego 400 uczniów Zespołu Szkół nr 2 oraz wszyscy chętni mieszkańcy gminy!

Wprawdzie na nowym kompleksie boisk można grywać już od 1 marca, to oficjalna uroczystość przecięcia wstęgi i poświęcenia Orlika miała miejsce dopiero teraz. Wynikało to z oczekiwania na polepszenie się pogodowej aury.

W piątek 30 marca na hali Zespołu Szkół nr 2 zebrali się uczniowie, nauczyciele, przedstawiciele organu prowadzącego placówkę czyli starostowie Krzysztof Pitra, Jerzy Sudoł, przewodniczący rady powiatu Dariusz Bukowski oraz radni powiatowi: Jacek Lubera i Leszek Surdy. Ponadto w uroczystości wzięli udział zaproszeni goście a wśród nich m.in. burmistrz Wiesław Ordon i szef prokuratury okręgowej w Rzeszowie Bogdan Gunia.

Wszystkich zgromadzonych przywitała dyrektor Zofia Kopeć, która nie kryła radości z powiatowej inwestycji. Przypomniała, że sport od lat był bardzo ważny w jej szkole o czym świadczy przykład olimpijczyka Grzegorza Sudoła, absolwenta „dwójki”. Dziękując starostwu powiatowemu wyraziła przekonanie, że Orlik będzie służył nie tylko 400 uczniom jej szkoły ale także mieszkańcom Nowej Dęby.

Następnie głos zabrali przedstawiciele władz powiatowych. –Kompleks sportowy składa się z dwóch boisk i zaplecza szatniowo-sanitarnego, które jest w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Cały teren jest oświetlony i ogrodzony.– mówi wicestarosta Jerzy Sudoł. – Jestem przekonany, że stanie się on elementem promocji szkoły.

Obecny na uroczystości dyrektor Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji Adam Szurgociński, który administruje boiskiem przy krytej pływalni stwierdził, że nie obawia się konkurencji – Ilość chętnych do gry często była większa i zdarzało się, że nie dla wszystkich było miejsce. Dlatego cieszę się, że powstał drugi Orlik. Dyrektor Szurgociński wraz z burmistrzem Wiesławem Ordonem wręczyli dyrektor Zofii Kopeć komplet piłek sportowych oraz symboliczną koszulkę piłkarską.

Po przemówieniach zaproszonych gości odbyła się część artystyczna w której zaprezentowali się uczniowie szkoły, a także mażoretki z Chmielowa. Następnie odbyło się poświęcenie boisk oraz konkurs rzutów karnych.Koszt inwestycji wyniósł 1,1 mln złotych. W skład tej kwoty oprócz środków Powiatu Tarnobrzeskiego, wchodzi dofinansowanie udzielone z budżetu państwa i województwa podkarpackiego.

Wszystkich chętnych zapraszamy w godzinach 16.00 – 21.00.
Zapisy i rezerwacja u animatorów sportu:
– Zierold Tomasz tel. 600 912 588
– Antoń Kazimierz tel. 721 201 258
WSTĘP BEZPŁATNY

/rek

45 KOMENTARZE

 1. ojjj sympatyk Juliana poco ta prowokacja ,chyba że jesteś nieślubnym dzieckiem Żięby :)
  Zięba "beton " zszedł ze sceny i chwała mu za to

 2. Super, że jest drugi Orlik w Nowej Dębie. Na tym koło basenu często brakowało wolnego miejsca. Nowe boisko zapewne rozładuje trochę ruch. Graliśmy już tam ze znajomymi jest spoko. Polecam.

 3. Drodzy Frustraci! Skorzystajcie z tego Orlika, pograjcie, pobiegajcie a wasze ciśnienie i kondycja psychiczna ulegnie poprawie. W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH!

 4. Jak to mozliwe ze posel pluta byl na otwarciu 30 gdy w tym czasie bylo posiedzenie SEJMU i mial dyscypline partyjna podczas glosowania o godz. 18 ???????????;)

 5. Nie ma go i nie było ale ten głupol przecież musi jątrzyć. Większość jego wpisów to brednie, kłamstwa i plotki które wymyśla ze sobie podobnymi.

 6. A wy tak na poważnie czy jaja sobie robicie.
  Ten z młody z kitką to starosta który nastał po Plucie

  [url]http://www.miroslawpluta.eu/index.php/o-mnie[/url] Tu macie Plutę

 7. Teraz kolej na budowę Orlika w osiedlu Dęba z którego pan pochodzisz,chyba wypada dać coś swoim mieszkańcom.
  Znając pana wierzę że jest to realne.

 8. Prędzej sobie rękę odrąbię niż jeszcze raz zagłosuję na Sudoła ,nic kompletnie nic dla miejsca w którym wychowałi go rodzice .Wstyd mi że tak głosowałem i dałem się omamić.

 9. Osobiście sądzę że ludzie którzy najbardziej przyczynili się do cofnięcia w rozwoju Osiedla Dęba to Pan Sudoł i Pan Wolanin.Czas ich pożegnać.

 10. Hola, hola. Orlik pod Zakladami to obiekt przy szkole podporzadkowanej powiatowi. W Osiedlu Deba sa obiekty ktore podlegaja gminie. Tu powinna zadzialac gmina.

 11. Panie v-ce starosto czy Pan przez te wszystkie lata w jakiś sposób podziękował Dębie za to że Pana wybraliśmy.Pana wspaniały śp. ojciec tak kochał naszą małą ojczyznę -wstyd.

 12. "wesolo mi" to taka krowa co dużo ryczy a mało mleka daje, obraża ludzi nie mając pojecia o czym mówi – kolesia Pluty nie widział na oczy a wrzeszczy jakby mu matka jeśc nie dała. Uwaga!!! teraz "wesolo mi" mi dowali (mądrze lub głupio) aż mi w pięty pójdzie

 13. Nie ma jak psy wieszać na każdym siedząc przed komputerem w izbie lasowiackiej chaty i wypisywać głupoty jedząc suchy chleb i popijając wczorajszym barszczem. Drodzy lasowiacy, wezcie się do roboty. Starosta – fatalny, orlik – fajny ale dlaczego nie zbudowali go u nas pod domem, Ostapko – za bardzo wygadany, Ratusz – be, Nasz Samorząd – fu, Wolanin – zły, organista – gra źle, Pluta – za mało się stara, Polska – i tak przegra na Euro, pogoda na Święta – na pewno deszczowa. Oto lasowiacka wiejska (nowodębska) mentalność. Nic Wam nie pasuje.
  Sukces każdej gminy to zwykli ludzie, ktorzy codziennie uczciwie pracują na jej pozytek, poswiecaja swoj wolny czas, pracuja spolecznie.
  Ile kazdy z Was jest w stanie wygenerowac czasu pracujac spolecznie w ciagu tygodnia? Ilu z Was tak dziala?
  Wchodze na strony internetowe roznych miast, i takiego jadu i opluwania jak na nowodebskich stronach nie spotkalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here