RADIO LELIWA: Będzie strajk w szpitalu?

94

Około 170 pielęgniarek i położnych ze szpitala powiatowego w Nowej Dębie zrzeszonych w związku zawodowym weszło w spór zbiorowy z dyrekcją. Stało się to po tym, gdy prowadzone od dwóch miesięcy rozmowy w sprawie podwyżek dla tej grupy zawodowej, nie przyniosły zakładanego efektu.

Załoga chciała dodatkowych kilkuset złotych dla każdego pracownika średniego personelu, ale na to z kolei nie chcą się zgodzić władze placówki mówi przewodnicząca związków zawodowych pielęgniarek i położnych w nowodębskim szpitalu Katarzyna SudołZaproponowali nam niewielką kwotę około 50zł. Od 7 -8 lat nie było żadnych podwyżek także to jest śmieszna kwota. Dziewczyny są po studiach wyższych magisterskich i zarabiają najniższą zasadniczą 1 750 zł. Około 30 pielęgniarek taką kwotę ma.

Dyrektor szpitala Bogdan Tomczyk wyjaśnia, że na spotkaniach ze związkami zawodowymi zaproponował po pięćdziesiąt złotych podwyżki podstawy pensji, oraz premii. Dodatkowo miałaby powstać komisja do spraw awansu zawodowego pracowników. Dzięki niej personelowi łatwiej by było się dokształcać, a to w ostateczności miałoby przynieść wzrost pensji. Na podwyżki, których chcą związkowcy potrzebnych jest kilkaset tysięcy złotych rocznie, a takich pieniędzy jak przekonuje dyrektor w kasie szpitala nie ma. Dodatkowo jest jeszcze inne zagrożenie mówi Bogdan Tomczyk: Ja bardzo dokładnie przekazywałem informacje na temat konsekwencji każdej podwyżki, jakie skutki zrodziłoby zwiększenie tylko dla tej grupy pracowników. Przedstawiłem związkom zawodowym również ryzyko redukcji zatrudnienia bo każde zwiększenie kosztów, w tym wypadku związane ze zwiększeniem wynagrodzenia, istnieje realne ryzyko redukcji zatrudnienia. 

Na najbliższy czwartek zapowiedziana jest kolejna tura rozmów związkowców z dyrekcją szpitala. Jeśli nie uda się osiągnąć porozumienia zostanie spisany protokół rozbieżności, a w dalszej kolejności negocjacje będą prowadzone przy udziale mediatora. Starostwo powiatowe w Tarnobrzegu, jako organ prowadzący szpitala w Nowej Dębie na razie nie chce komentować zaistniałej sytuacji.

Źródło: Radio LELIWA

——————————————————————————————————–

studio helena reklama

94 KOMENTARZE

 1. Zarabiają biedni ludzie po 1750zł a Ordon sobie podwyżkę miesięczną strzelił z ich podatków o 1200zł. Wybrali Ordonów, Sudołów, starostów z Gorzyc i Baranowa to teraz mają za swoje. Było przed wyborami mówione, że tak się stanie jak oni znowu zostaną wybrani. Szkoły i szpital padną jako pierwsze. Za chwilę zapłacicie za wodę więcej. Trzeba pokryć koszt tabletów jakie zostały kupione dla burmistrza i radnych.

 2. Dokładnie
  Trzeba było myśleć i nie wybierać tak jak żeście wybrali
  Ale skoro czarnosukienkowych bezkrytycznie słuchacie to teraz macie

  • Przed wyborami ci którzy je przegrali pisali, że jeśli znowu wygra układ Sudoł – Ordon i reszta bandy to tak właśnie będzie. Poczytajcie ulotki i gazetki wyborcze. Wszystko było napisane. Jednak większość wolała wierzyć słodkim kłamstwom niż gorzkiej prawdzie. Efekty już są. Proszę o informacje jak idą zwolnienia belfrów w nowodębskich szkołach średnich? Panie Sudoł! Poda je pan? Zarządza pan powiatem to na pana polecenie takie zwolenienia, prawda?

  • Za kursy, specjalizacje itp. pielęgniarek szpital dostaje dodatkową kasę od NFZ. Pielęgniarki szkolą się za własne pieniądze (dostając najniższą krajową), szpital zgarnia kasę, a one same nic. Taka polityka Pana Tomczyka.

 3. Wcale się nie dziwię . pracować za najniższą w warunkach zagrożenia życia( różne choroby zakaźne, żołtaczka,aids,hiv gróźlica itd). na zakładach więcej zaramiam. Chemy mieć porządny szpital i personel do dac im podwyżki. Lekarze zarabiają krocie a reszta ?

 4. Uważam, że pracownicy powinni zwrócić się do pana burmistrza Wiesława Ordona z wnioskiem o mediacje. W końcu wybrali go 80% przewagą. Osoba o tak wielkim zaufaniu społecznym powinna wziąć sprawy w swoje ręce i podjąć dialog na lini pracownicy – dyrekcja – władze powiatu. Pan Ordon zapewne stanie po stronie obywateli a nie kolegów polityków. Dlatego pracownicy szpitala powinni się do niego zwrócić o mediacje.

 5. Jakie stanowisko i po czyjej stronie w tym konflikcie opowiadają się:

  1. Nowodębscy radni powiatowi, którzy rządzą powiatem: p. Kołodziej, p. Sudoł, p. Serafin i p. Zięba?
  2. Nowodębscy radni miejscy.
  3. Burmistrz Wiesław Odon.

  Czy zamierzają oni pomóc pracownikom nowodębskiego szpitala czy też olać ich i stać biernie bo wybory się już skończyły, a kolejne dopiero za 4 lata ?

  • A dlaczego referendum? Dlaczego z góry zakładasz, że Pan Ordon ma daleko w nosie zwykłych ludzi bo najważniejsze dla niego jest to, że sobie podwyższył miesięczną pensję o 1200zł?? Ja nie wiem po czyjej stronie jest pan burmistrz. Pytam bo chciałbym uzyskać odpowiedź. Mam nadzieję, że się wypowie i pomoże tym biednym kobiecinom. Tak samo wierzę, że strajkujących odwiedzi pan Jurek Sudoł i załagodzi konflikt. Po to ich wybraliśmy, prawda?

 6. Panie Tomczyk! zabrać lekarzom za śpiące dyżury pod telefonem za ok.2000 zł każdy i dać pielęgniarkom, bo komu jak komu ale im to się do cholery należy!!!

 7. jestem pewien że w przypadku (nie daj Boże) zamknięcia szpitala Burmistrza by odwołano! mieszkańcy by tego nie darowali…nikt nie bedzie jezdził do tbg.

 8. Po co pytać BURMISTRZA? burmistrz to urzędnik który reprezentuje mieszkańców! Więc nie pytać tylko nakazać żeby działał! to on działa w naszym imieniu a nie łaskawie pytać.taka prawda.

 9. W tak zarządzanym szpitalu nigdy nie będzie dobrze .Jezeli lekarz za dyżur zarabia tyle co pielegniarka za miesiąc , jeżeli ordynatorem zostaje się dlatego że mamusia albo teściowa jest skarbnikiem powiatu.

 10. „Przedstawiłem związkom zawodowym również ryzyko redukcji zatrudnienia bo każde zwiększenie kosztów, w tym wypadku związane ze zwiększeniem wynagrodzenia, istnieje realne ryzyko redukcji zatrudnienia.” No tak, już teraz brakuje rąk do pracy, a on starszy zwolnieniami. Pielęgniarek brakuje w całym kraju, a będzie jeszcze gorzej. Takie działanie jest na szkodę szpitala. Pielęgniarki odejdą do Tarnobrzegu, Stalowej Woli, Mielca, a tutaj będą zamykane oddziały bo nie będzie obstawy dyżurów. W najlepszym wypadku przyjdą „odpady”, których nikt nie chciał w okolicznych szpitalach. I stracą na tym najbardziej pacjenci.

 11. komisja w szpitalu, rada seniorów, rada sportu…to jakaś plaga…zwalania obowiązków z siebie na inne osoby…po to są przełożeni, kierownicy, radni aby działać samodzielnie..a nie tylko czekać na podpowiedzi z zewnątrz..zawsze później można powiedzieć, że to nie ja…to komisja..rada..ehhh

 12. oj Janek gdzie ty sie uchowales ze o jakies blokadzie piszesz do Kosciola nie chodzisz wstyd – to nie blokada tylko procesia z Figurka Swietego Michala Archaniola z jednej Parafii do drugiej zapraszam do uczestnictwa w nabozenstwie w Parafii Podwyzszenia Krzyza albo w srode w Slezakach

  • A to przepraszam pielęgniarki i parafian obu parafii. Dziękuję za zaproszenie, ale nie skorzystam.

 13. Szpital zarabia pieniadze, bo ciagle przyjmuje pacjentow. Gorzej jest natomiast z jego wynikami, bo np. z oddz.ch.wewnetrznych sa wypisywani ludzie niewyleczeni. Czyli jesli im tak bardzo nie zalezy na wynikach to moze caly szpital przeksztalcilby sie w placowke opieki geriatycznej, gdzie nie byloby tak silnego powiazania dochodow szpitala z poziomem swiadczonej opieki medycznej.

 14. do Janka fajnie ze przepraszasz widze ze wiesz o czym pisalam pozdrawiam przeprosiny przyjete mysle mozesz jeszcze skorzystac z zaproszenia bo przed Toba dwa dni pomysl warto .

 15. Panie robią kawał dobrej roboty, należą się Im podwyżki. Dla lekarzy, którzy swoimi zarobkami niszczą polską służbe zdrowia i śpią po nocach ciągnąc po trzy dyżury pod rząd zawsze pieniądze są. Każdy byłby wkur… jak zapier…. w robocie przez osiem lat nie dostając podwyżki.

 16. Panie Tomczyk niech pan sie przyzna ile pan zarabia. Z tego co wiem to blisko 10 000 miesiecznie, Czasem jakas nagroda, a czemu nie…. Dla pana pieniądze są prawda ? Musi pan odejśc !!!!!!!

 17. A pamiętacie tą „żenującą akcję” personelu ADMINISTRACYJNEGO też po studiach wyższych /pewnie pomysł tej po socjologi/ zamiast kupować kwiaty na ślub to pieniądze dać na szpital.

 18. Zaproponowal podwyzke 50 zl (?), to tylko dowodzi, jak slaby jest to szpital.
  A za pare lat to tylko beda sie kompromitowac. Starostwo moze zrobic wspolnie z Tarnobrzegiem mocny ekonomicznie szpital, musialoby tylko zapewnic komunikacje publiczna dla mieszkancow do szpitala w Tarnobrzegu.
  Przestancie marnowac pieniadze.

  • Pani Krysiu – czy nie lepiej by było zrobić wspolnie z Tarnobrzegiem mocny ekonomicznie szpital i zapewnić komunikacje publiczną dla mieszkancow do szpitala w Nowej Dębie?
   Trzeba walczyć o swoje.

 19. Pan Minister zadbał o wynagrodzenia lekarzy ale o pozostały personel już nie; to zrzucił na dyrektorów szpitali. Macie pretensje, że mało zarabiacie to zwróćcie się do Ministra. W firmach prywatnych podwyżek nie ma od X lat i nikt nie strajkuje. Jak się nie podoba to droga wolna. Macie stałą, pewną robotę, nikt Wam nad głową nie stoi i kamerą nie śledzi. Nie narzekajcie bo źle to dopiero możecie mieć. Piszecie o magistrach. He he, ludzie , magistra to dzisiaj w firmie prywatnej ma prawie każdy i zarabia najniższą. Zdrowia życzę, to najważniejsze.

  • Zapraszam w takim razie z prywatnej firmy do pracy w SPZZOZ.Nikt Ci nie bedzie stal nad glowa,z kamera nie bedzie sledzil,prace bedziesz mial/miala pewna.

 20. „Przedstawiłem związkom zawodowym również ryzyko redukcji zatrudnienia bo każde zwiększenie kosztów, w tym wypadku związane ze zwiększeniem wynagrodzenia, istnieje realne ryzyko redukcji zatrudnienia” A tak w ogóle to o co chodzi ??? Ani składu , ani ładu. Po jakiej to zapewne zacnej uczelni takie wygibasy tworzyć potrafią, pseudo magistry.

 21. Jedzenie na szpitalu jest złe a kierownictwo chodzi i bajczy zamiast wziąć się do roboty .Pielengniarki też się nie zapracowują .Tylko kasa i kasa .To jest okropne jak bardzo materialne jest społeczeństwo .

  • Dobrze że burmistrz Ordon nie jest materialistą nie leci na kasę i nie podwyższył sobiepensji o ponad 1000zl. Zapierdzielać pilegniarki za grosze. Podwyżkę dostaniecie od polityków co sobie ich wybralyscie…podwyżkę cen wody hehehe. Były wybory była szansa zmiany. Teraz macie swoich Ordonów, Sudołów, Tomczyków.

  • Aska,pier……niczysz jak potracona.Posilki w szpitalu sa niezle i urozmaicone.To zasluga ciezkiej pracy personelu szpitalnej kuchni.Personelu ktorego jest za malo w stosunku do zadan i obowiazkow ktore wykonuja.A i to obecnemu dyrektorowi za malo.

  • Do szpitala idziesz sie leczyc czy sie odpasc.W domu panie/ni yapa wpierdzielasz chleb z cebula i jest dobrze a tu udajesz hrabiego z delikatnym podniebieniem.Jakby glod zajrzal ci do tylka to suchy chleb bylby dla ciebie rarytasem.

 22. Jak w naszym szpitalu ma być dobrze jak rządzić próbuje spadochroniarz? Napisałem próbuje bo rządzi tak naprawdę księgowa a ten człowieczek tylko fasadą jest. I najlepsze jest to, że żaden z Tomczyka dyrektor tylko P.O. dyrektor. Dlatego w szpitalu wszyscy są P.O. z mianowania P.O. dyr. Tomczyka. Czy nie było tak, że on do szpitala przyszedł w teczce P.O. bo w Baranowie zmienił się skład i trza było sprzątnąć sekretarzynę P.O. dla P.S.L.??? No a jak się powierza szpital z 400 pracownikami sprzedawcy radyjek co mu chyba własny biznes nie wyszedł to co się dziwić, że ludzie narzekają? A mówi się na mieście po ostatnim spotkaniu przedstawicielek pielęgniarek, że takiego buca i chama za dyrektora szpital jeszcze nie miał. Ale co się dziwić jak to P.O. dyrektorek a nie sprawdzony fachowiec? Pytam się czy to nie ktoś z tylnego fotela wrzuca Tomczykowi pomysły rozbudowy? a czy Tomczyk nie podpisuje się tylko pod nimi? Czy nie jedna i ta sama firma wygrywa przetargi na roboty w szpitalu? A podobno po niej na wewnętrznym co chwila sufit się wali a na nowym psychiatryku wychodzi grzyb. Więc coś tu jest dziwne. Na wewnętrzym niedawno moja sąsiadka leżała. i wiecie co? pani P.O. (można czytać Pseud.O.) ordynator leczyła ją polopiryną hahaha!! i wypisała do domu chorą!! no to jak to jest? za co kasę bierze? lekarka od cukrzycy, co się ludzie do niej boją chodzić i wolą pojechać poza dębę.. jak to mówią w dębie, czy ona nie ma matki księgowej powiatu? i ciekawe czy konkurs by wygrała na ordynatora? jakby stanęła przed komisją, to chyba by się pod własnym cukrem nogi jej ugięły, taki przykład daje pacjentom. a czego inni lekarze śpią na dyżurach nocnych a pielęgniarki zapieprzają za nich? a czego lekarze mają dyżury pod telefonem płatne 30zł za godz skoro i tak na oddziałach są lekarze na wersalkach?

  czy i ten przykład nie pokazuje, kto rządzi naszym szpitalema kto jest fasadą i za pierdzielenie ludziom kłamst w żywe oczy bierze ponad 10000 zł miesięcznie + premie? I niech się nie martwi o pielęgniarki bo one dadzą sobie radę z pracą jeśli doprowadzi nasz szpital do likwidacji! w Polsce brakuje pielęgniarek Tomczyku a takich miglanców jest już koniec i ludzie im mówią: spieprzać dziady! a jak się nie podoba i twierdzisz, że kasy nie ma szpital bo z torbami pójdzie, to nie waż się brać tyle pieniędzy za dupne zarządzanie. od tego jesteś, żeby szpital się nie cofał nie kosztem pracowników, tylko zyskiem dobrej organizacji. jak mówisz, że masz mało na wypłaty dla personelu i tylko 50 zł możesz dać, zmniejsz swoją wypłatę o 5000 zł. będzie na kolejne 50 zł dla 100 pielęgniarek. one bardziej zasługują na to bo w większości nie są dla szpitala pasożytem. skończ ze śmiesznymi dyżurami pod telefonem, będzie kasa 300 zł podwyżki dodatkowo dla każdej pielęgniarki. lekarze i tak w nocy są w szpitalu więc po co płacić niegospodarnie?

  na koniec hasło reklamowe w zbliżających się wyborach prezydenckich. jeśli któryś z kandydatów chce mieć poparcie w Nowej Dębie, niech woła z nami z tego kołchozu: „P.O.-dyr. Tomczyk; MU-SI ODEJŚĆ”

  dziękuję za uwagę i zastanowienie nad powyższymi pytaniami. mam nadzieję, że burmistrz i radni też to czytają, bo ostatnio dali kasę na szpital więc mają prawo i obowiązek wymagać to co mieszkancóm i pracownikom się należy!
  ps. a sąsiadka już się sama wyleczyła..

  • Ale się naprodukowałeś zniesmaczony pracowniku i to w godzinach pracy zapewne sądząc po czasie wpisu. Czytając Twoje wypociny nie wiem czego Tobie życzyć. Chyba tego, żebyś zarabiał z 5 tys. a szpital tonął w długach. Tylko do kiedy byłbyś zadowolony? Pewnie do momentu dopóki miałbyś pracę bo później to już tylko bezrobocie. Tak się zastanawiam, marudzisz ale siedzisz na miejscu. Kto Ciebie tam na siłę trzyma. Szukaj pracy w innym szpitalu, w końcu chcesz dla siebie lepiej. Powodzenia…

  • Większość Twojego tekstu to wymyślone twierdzenia i tzw. ” po mieście wieść idzie”. Fakt faktem dyrektorami szpitali nigdy nie są specjaliści – z uwagi na fakt, że znają anatomię polskiej służby zdrowia i patologii z nią związanych od podszewki. Jeżeli szefem kompanii węglowej może być człowiek, który nigdy nie zarządzał ludźmi i nigdy nawet własnej firmy nie prowadził, to cóż jest dziwnego w tym, że jest tak jak jest – publiczne pieniądze – niczyje. Jeżeli myślicie, Państwo, że to jak to ujął autor P.O robi źle, to poczekajcie Państwo… jak będziecie ssać PiS`iorom.

  • @Łukasz i @Heniu
   I dobrze niech się produje po to są komentarze.
   Nik nie każe Wam ich czytać.
   Niewygodna prawda w oczy kole?

  • Ludzie dostają odleżyn w szpitalu i to chyba nie jest wina lekarzy a właśnie PIELĘGNIAREK!!!!!!!!!!!!!!!!!, a więc już tak nie pisz że tak te biedne pielęgniarki „zapierdzielają” w szpitalu bo tych oddanych pacjentom jest ze 2.

  • Pielęgniarki troszczą się jedynie o pacjenta który jest z rodziny lekarskiej, to wtedy na całym oddziale słychać co trochę „pani Marysiu co potrzeba….” i wtedy nie przeszkadza im że ktoś przy łóżku przebywa za długo, a tak to wielkie pretensje mają do odwiedzających „OBCYCH CHORYCH”

 23. Czy Pani kierowniczka ktora zarzadza Paniami, ktore zajmuja sie sprzataniem w szpitalu (wczesniej salowe) to też jest z P.O. ?????

  • Ja bym zaprosił ks. Flisakowicza – Zalewanego – on napewno by wiedział co zrobić….no ale niestety on robi teraz w rzeźni w Wołowie.

 24. „Jak łatwo skrzywdzić drugiego człowieka oceniając anonimowo”

  Szanowny „zniesmaczony pracowniku”

  Nie wiem cóż takiego złego zrobiłem, że tyle żółci Pan/ Pani wylał/a na moją osobę.
  Pragnę poinformować Pana/Panią że:
  1) Nie należę do żadnej partii politycznej,
  2) Posiadam, myślę że dosyć dobre przygotowanie do pełnienia funkcji dyrektora szpitala czy innego zakładu pracy – ukończyłem pięcioletnie studia prawnicze na UMCS w Lublinie (UR) uzyskując tytuł magistra prawa, ukończyłem czteroletnie studia doktoranckie na wydziale prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, dwuletnie studia podyplomowe na Polskiej Akademii Nauk w Warszawie oraz szereg kursów i szkoleń, między innymi: zarządzanie w służbie zdrowia, zarządzanie projektami przygotowującymi do certyfikacji IMA, Menadżer w służbie ochrony zdrowia, zarządzanie w podmiocie leczniczym, i in.
  3) Stanowisko, najpierw zastępcy dyrektora, a następnie dyrektora Szpitala zostało mi zaproponowane przez koalicję samorządu Powiatu Tarnobrzeskiego: Forum Samorządowe, PSL oraz PO. Także nie prawdą jest jakoby moja osoba na stanowisko dyrektora została „nadana” przez PO,
  4) Jestem przekonany, że nieprawdą jest jakoby ktokolwiek z samorządu Baranowa Sandomierskiego „chciał się mnie pozbyć” – jak to Pan/Pani określił/a. Pracowałem jak mogłem najlepiej, współpracując z instytucjami i kompetentnymi osobami dla dobra środowiska.
  5) Nie uprawnionym jest sugerowanie, jakoby w jednostce którą kierują „rządziła księgowa”. Takie twierdzenie może wysnuć tylko osoba nie znająca faktów. Każdą decyzję podejmuję samodzielnie, po konsultacjach ze swoimi zastępcami, kierownikami i innymi pracownikami merytorycznym, a każdego pracownika dobrze pracującego niezwykle cenię,
  6) Wyjaśniam, że w procesie decyzyjnym analizuję warunki funkcjonowania jednostki którą kieruję, podejmuję działania w kierunku rozwoju nowodębskiego Szpitala konsultując rozwiązania z Radą Społeczną oraz Zarządem Powiatu, podejmuję następnie decyzje samodzielnie i ponoszę za nie odpowiedzialność. Zapewniam Pana/Panią, że nie są to rozwiązania „anonimowe” jak ocena do której postanowiłem ustosunkować się. Każda decyzja jest przeze mnie podpisana. Opracowałem samodzielnie Strategię Rozwoju Szpitala. Nie zlecałem opracowania strategii firmie zewnętrznej, za które Szpital musiałby zapłacić nie małą kwotę).
  7) Każda decyzja podejmowana jest w oparciu o plan rzeczowo-finansowy, po przeanalizowaniu jej pod względem celowości i gospodarności. Nowodębski Szpital jako jeden z nielicznych zachowuje płynność finansową, finansuje działalność z własnych środków, bez angażowania kredytów, czy pożyczek. Ma to miejsce w czasie gdy sytuacja zewnętrzna w ochronie zdrowia jest trudna, szpitale publiczne zadłużają się w stopniu zagrażającym realizacji zadań dla których są powołane. Wiele szpitali posiada wielomilionowe zobowiązania wymagalne. Niektóre publiczne szpitale regulują należności ze znacznym opóźnieniem, w ratach (w tym także wobec pracowników),
  8) Remont Oddziału Wewnętrznego, dobudowa tzw. wejścia głównego z podjazdem dla karetek przy ul. Kościuszki oraz rozbudowa Oddziału Psychiatrycznego wykonywane były przez firmy budowlane: DUD BUD, WIDBUD, oraz WOJNAROWSKI, w oparciu o umowy zawarte w trybie zamówień publicznych.
  9) Nie są mi znane źródła informacji z jakich Pan/Pani korzystał/ła sugerujące jakobym niewłaściwie zachowywał się na ostatnim spotkaniu z przedstawicielkami pielęgniarek. Wiele czasu poświęciłem na tym spotkaniu, aby przedstawić swoją propozycję podwyżek dla personelu pielęgniarek i położnych, zachowując daleko idącą powściągliwość, o czym mogą zaświadczyć osoby biorące udział w spotkaniu. Negocjacje mają to do siebie, że strony przedstawiają swoje stanowiska i szukają porozumienia, a każda ze względu na ten cel ze stron czyni ustępstwa.
  10) Kłamliwe są informacje, że zaproponowałem pielęgniarkom i położnym jedynie podwyżkę wynagrodzenia przez podniesienie wynagrodzenia 50 zł miesięcznie. Pomija Pan/Pani, że w skutkach łącznie z dodatkami np. za pracę w porze nocnej czy w niedziele i święta, dodatki za wysługę lat jest to kwota prawie 100 zł. średnio dla każdej pielęgniarki i położnej. Oprócz wspomnianych 50 zł. do wynagrodzenia zasadniczego dodatkowo zaproponowałem podwyższenie kwoty premii stałej (dla każdej) o 150 zł. kwartalnie. Pragnę poinformować, że począwszy od kwietnia ubiegłego roku został wprowadzony przeze mnie system premiowania pracowników. Na ten cel średniorocznie przeznaczana jest kwota ponad 500 000 zł ale ten fakt jest pominięty. Wymieniona premia kwartalna została wypłacona w całości. Na marginesie dodaję, że ja nie otrzymuję premii, podana informacja jest więc nieprawdziwa.
  11) Nie prawdą jest by, jak Pan/Pani pisze, że sufit na Oddziale Wewnętrznym „co chwila się wali”. Był owszem incydent „puszczenia” kilku kołków podwieszenia sufitu w części dobudowanej (jedyny przypadek), jednak szybko usterka została usunięta przez wykonawcę firmę DUD BUD. W oparciu o zapisy umowne dot. gwarancji. Również nieprawdziwa jest informacja by „dostał się grzyb” w rozbudowanej części Oddziału Psychiatrycznego. Owszem miało miejsce miejscowe zawilgocenie ścian w dwóch miejscach. Spowodowane to było jednak tym, iż tynki wykonywane były w niskiej temperaturze i w dwóch miejscach nie do końca tynki te wyschły. Dosyć szybko ten problem został usunięty również w ramach gwarancji.
  12) Bezzasadnym jest podważanie kwalifikacji Pani Kierownik Oddziału Wewnętrznego z pododdziałem Chorób Płuc. Pani doktor jest bardzo dobrym specjalistą i jej pracę bardzo sobie cenią zarówno pacjenci jak i ja osobiście.
  Szkoda, że nie dostrzegł Pan/Pani pozytywnych zmian w nowodębskim Szpitalu.
  Proszę rozejrzeć się , zapoznać z sytuacją ogólną publicznych szpitali wśród których są i te zaciągające wysoko oprocentowane pożyczki w trudnej, przymuszającej sytuacji finansowej. Jest to niemała grupa szpitali, którym brak środków m.in. na wypłatę wynagrodzenia dla pracowników. W tych warunkach jest Pan/Pani delikatnie mówiąc bardzo niesprawiedliwy/a i nieobiektywny/a. Nie mam pojęcia dlaczego czuje się Pan/Pani tak bardzo skrzywdzony/a. Trzeba naprawdę nie chcieć albo po prosu nie umieć zauważyć, nie umieć dostrzec jak Szpital w Nowej Dębie pozytywnie zmienił się przez te kilka ostatnich lat, jak poprawiły się warunki techniczno-sanitarne obiektów i pomieszczeń, jak Szpital został doposażony. Dostrzegli to inni. Szpital i Oddział Pomocy Doraźnej uzyskał Certyfikat ISO. Zostały więc zweryfikowane procedury udzielania świadczeń zdrowotnych, a poziom bezpieczeństwa pacjentów oceniony wysoko wg obiektywnych, sprawdzalnych kryteriów. Skoro ocenia Pan/Pani, że Szpital jest tak bardzo źle zarządzany – to oczekuję sugestii działań. Jeśli będą one możliwe i zasadne do wprowadzenia – podejmę starania w tym kierunku. Zawsze starałem się i staram korzystać z wiedzy i doświadczenia tych, którzy chcieli lub chcą włączyć się w pracę i wprowadzanie rozwiązań dla dobra środowiska. Sądząc po pomysłach i zauważonych już w opinii możliwych rozwiązaniach być może posiada Pan/Pani umiejętności menadżerskie.
  Jeżeli jest Pan/Pani w stanie zasugerować działania w kierunku poprawy zarządzania Szpitalem – zapraszam do osobistego spotkania się ze mną, wspólnie przeanalizujemy możliwości sugerowanych rozwiązań. Może ten tryb współpracy pomoże wyjaśnić bezpośrednio zasygnalizowane nieprawidłowości, które na ten czas uważam w całości za niezasadne, krzywdzące i oczerniające mnie i podrywające niezasadnie ocenę Szpitala w środowisku.

  Bogdan Tomczyk

  • No to w końcu jak piszemy, bo już nie wiem, a Pan tyle przecież szkół ukończył: mieprawdą, czy nie prawdą ??? Źle się to kojarzy z pewnym 'bulem”, też z PO.

  • Litości… Czepianie się o jedno słówko to Twoja odpowiedź? Ambitnie. Skoro już odpowiadasz to mógłbyś odnieść się do sensu wypowiedzi, ale zapewne nic mądrego nie jesteś w stanie napisać. Szukasz więc niezłomnie błędu ortograficznego…i masz! Zuch chłopak, Pani od Polskiego będzie dumna jak jej opowiesz w poniedziałek :) No może nie do końca, bo co, drugie, słowo, dajesz, przecinek, „Panie Miodku”.

  • ale ja się nie przechwalam jakie szkoły skończyłem, tak jak robi to p. Tomczyk. Jeśli już jest taki wykształcony i zajmuje eksponowane stanowisko, to niech pisze bez błędów, jeśli to robi publicznie.

 25. Panie Bogdanie, niepotrzebnie Pan ręczy za nieistnienie ludzi, których istnienie w różnych sprawach jeszcze może ujrzeć światło dzienne. Co Pan wtedy powie światu?

  Nie wierzę w pańskie oświadczenie, że to Pan podejmuje kluczowe decyzje. Natomiast bierze Pan za nie odpowiedzialność. W tym kontekście publiczne wystąpienie Pana tutaj jest samobójczym golem. Ci którzy ograniczają personel, ograniczają też pańską inicjatywę jako pełnoprawnego zarządcę.

  Niech Pan albo stanie po stronie Nowej Dęby, albo przynajmniej umiejętniej balansuje. Świadków i narzędzia się usuwa, kiedy pękają bariery, a bariery pękły kiedy Nowa Dęba przestała mieć w listopadzie któregokolwiek ze starostów. Jak Pan wystawi swoich pracowników na całkowitą pastwę powiatu, prędzej czy później, tak jak zmieniono kierownictwo wewnętrznego, zmienią kierownictwo szpitala, na takie bardziej północno-powiatowe.

  Bo wieśniakom apetyt zawsze tylko rośnie.

  • Przeczytalem oswiadczenie Dyrektora i po prostu wpadlem w oslupienie bo usterki byly ale ich nie bylo,sufit czesciowo opadl ale zdaniem dyrektora to byla drobna usterka,wilgoc byla ale to nie grzyb i tak dalej i tak dalej ot same banialuki i tak sie chwalic jakie to ja mam szkoly to juz zenada

  • Prawda, gdyby FRU-FRU był starostą, to szpital miałby się świetnie jak nigdy dotąd, pielęgniarki dostałyby znaczącą podwyżkę, no i bariery by nie pękły. Ale FRU-FRU starostą nie został i nie zostanie.

 26. Śmieszne jest to, że 99% z tych hejterów tutaj nie ma bladego pojęcia o zarządzaniu takiego zakładu, ale w internecie to wszyscy znawcy.

  Nieważne unowocześnianie szpitala, rozbudowa, remonty. Komu to potrzebne? Liczą się tylko PODWYŻKI! I wszyscy będą szczęśliwi. Po pielęgniarkach przyjdzie czas na strajki innych grup zawodowych. Skoro im się udało to czemu nie spróbować?
  Ja ten szpital kilka lat temu spisywałem na straty, a dziś jestem naprawdę pod wrażeniem zmian jakie zaszły. Są pozytywy, ale cokolwiek by nie zrobił to zawsze będzie źle. Taka mentalność.
  Pielęgniarki faktycznie zarabiają mało, ale ten problem jest chyba wszędzie. A może tylko w Dębie dyrektor taki zły i nie potrafi wyczarować pieniędzy? Może w innym szpitalu będziecie mieć el dorado i mniej skąpego szefa? Droga wolna.

  Ch… mnie już po prostu strzela jak po raz kolejny słyszę słowo „strajk” Najlepiej wszyscy idźmy strajkować, „nie będzie niczego”.

  • Z Twojego tekstu wnioskuję:
   – albo dobrze zarabiasz,
   – albo Twoja żona dobrze zarabia i Ciebie utrzymuje.

  • @drwal,czasy czynow spolecznych dawno sie skonczyly.Pielegniarki i pozostaly personel,nie liczac lekarzy i niektorych biurowych pasozytow chca otrzymywac za swoja prace godna zaplate,nie ochlapy.A ten Ch.. to Cie nie powinien strzelac.Powinien Cie pier…..c w ta pusta glowke.

 27. nie wiem jak jest na innych oddziałach,ale wielokrotnie leżałam na ginekologii,pielęgniarki i położne z tego oddziału są swietne,odwalają kawał ciężkiej roboty ,powinny godnie zarabiać ,jestem dziewczyny z wami!!!

 28. Szpital jest zle zorganizowany, odz.wewnetrzny nie leczy, a to jest jedna z najwazniejszych spraw dla mieszkancow ND. Maja troche dochodow , bo przetrzymuja ludzi, ale nic z nimi nie robia, placa glodowe pensje pielegniarkom i personelowi pomocniczemu i dlatego utrzymuja sie na powierzchni. Pytanie do dyrektora: szpital jest dla mieszkancow ND czy dla paru lekarzy? Nastepnie pytanie jest bez sensu, bo chcialem sie go spytac, czy zamierza to zmienic..

  • Zabierzmy lekarzom i dajmy pielęgniarkom, też jestem za tym. To nie jest jednak takie proste jakby się mogło wydawać. Lekarzy jest bardzo mało, nie ma konkurencji. Oni o tym wiedzą i dlatego stawiają warunki. Jestem ciekaw, jakbyś to rozegrał będąc dyrektorem. Rozpętałbyś wojnę z lekarzami? Byłbyś Napoleonie stracony już przed bitwą.

 29. Panie Starosto widać wyrażnie że należy w tym Szpitalu zrobić prządek.
  Dlaczego dotąd nie powołano Dyrektora i Oddziału Wewnętrznego z konkursu.Jak długo mają zrządzać tym Szpitalem ludzie powołani systemie PO jako pełniący obowiązki.Ile lat tak jeszcze będzie.
  Nie sądzi Pan że te konflikty są tego powodem.Takie stanowiska PO stwarzają podejrzenie kumoterstwa.Czego i tu nie można wykluczyć.

 30. Żenada 50 zł podwyżki dla pielęgniarek a po 250 dla lekarzy pomijają to iż lekarze co niektórzy nie wiedzą już jak zastrzyk zrobić ale wiedzą jak sobie zastrzyk gotowki dać,przychodzi lekarz na dyżur już zmęczony przejdzie przez oddział jest jeszcze bardziej zmęczony doprosić się nie można o pomoc obchód obiadek i czekanie na wieczór aby wygodnie walnąć się w szpitalnym gabinetowym łóżeczku w zasadzie jak popatrzeć to większość pracy w szpitalu wykonują pielęgniarki od mierzenia ciśnienia do przebierania chorych lekarz przyjdzie podokazuje 3-min i tyle go widzieli a ty się męcz! za 50 zł podwyżki,następna sprawa p.dyrektor zapowiada ruchy kadrowe-czy to czasem nie jest straszenie pracowników podbiegający pod prawo??

  • Straszy to personel a nie dyrektor. To o czym on mówi to raczej smutna prawda. Szpitale ogólnie nie mają kasy, szczególnie te mniejsze (jak w Dębie). Dalej róbcie strajki i protesty a szpital padnie i wtedy dopiero będzie płacz.

  • do trans-gender-
   Wychowaj cudaku dwójkę dzieci wypraw ich do szkoły zrób im wakacje kup ubrania i książki za 1750 zł lekarze o tym nie wiedzą tylko otwierają portfel i na tym ich rola się kończy,ja mam drugi zawód jakoś podołam ale jak zamkną szpital będziesz busem zapierdzielał do Tarnobrzegu lub Stalowej myśl tak dalej tak bardzo pozytywnie jak teraz a będziesz miał szczęście w życiu mieszkając w Dębie

  • Ale ja nie powiedziałem, że pielęgniarki zarabiają dużo, zgadzam się też co do lekarzy. Wiadomo, że każdy chciałby mieć więcej, pielęgniarkom się to należy szczególnie. Problem dużej kasy dla niezapracowanych lekarzy i niskich stawek całej reszty to jednak problem bardziej skomplikowany i strajki są ryzykowną drogą. Nie do dyrekcji z pretensjami i żądaniami, tylko do polityków w sejmie. Z pustego to i Salomon nie naleje. To że ten szpital istnieje i jeszcze w dodatku jakoś się rozwija to efekt dobrego zarządzania nim. Takie jest moje zdanie.

 31. Trzymajcie się dziewczyny i nie popuszczajcie w Tarnobrzegu daliśmy radę i nie bójcie się pogróżek nie można zwolnić człowieka bo tak ktoś chce to jest chore że lekarze zarabiają krocie w szpitalu przychodni i prywatnie i jeszcze mało a my musimy zapierd….ć za głodową pensję myśląc

 32. W Sandomierzu jak czytam dzisiejszy tygodnik pielęgniarki dostały podwyżkę pomimo tego że szpital jest zadłużony ale dyrekcja i związkowcy się dogadali gratuluję

 33. Panie dyrektorze nie wstyd panu? dawać pieniądze dla swoich przydupasów,realizować puste zadania czy ot tak po prostu spojrzeć tym dziewczynom prosto w oczy i powiedzieć dla was nie ma nic tylko 50 zł bo muszę dać lekarzom i swoim w kadrze nie związanej z zawodem pielegniarki i położnej!

 34. Czy ktoś mi może napisać jak te rozmowy się skończyły bo mnie troszkę to ciekawi mieszkam poza Podkarpaciem ale kiedyś tam pracowałam moja stara gwardia już się wykruszyła poszli na emeryturę bądź ich już po prostu nie ma jestem z całym sercem za koleżankami mile wspominam te czasy kiedyś nie było takich problemów zawsze byl jakiś kompromis a szczególnie rozmowy i to rzeczowe rozmowy przynosiły efekty i jedna i druga strona była zadowolona dziś to jakby zanikło pozdrawiam koleżanki z pięknego miejsca na warmi trzymajcie się mocno razem ja już nic nie pomogę mam już swoje lata ale przychodzą wspomnienia z przed lat ech

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here