Radni wybrali Zasłużonych

119

25-11-2011r.

Rada Miejska podjęła decyzję w sprawie nadania tytułów „Zasłużonych dla Miasta i Gminy Nowa Dęba”. Tytuły przyznano 9 osobom. Nie obeszło się bez kontrowersji które wywołał radny Tomasz Gazda wnosząc o zmianę przyjętego dotychczas w historii samorządu trybu głosowania nad nominacjami.

Zgodnie z przyjętym przez Radę Miejską regulaminem przyznawania tytułów, kandydatów do wyróżnienia mogli zgłaszać: mieszkańcy (grupa 50 osób), wiceprzewodniczący RM; komisja RM; klub radnych; osoby uprawnione do reprezentowania podmiotów tj. spółek, firm, instytucji; rada sołecka lub zarząd osiedla; organizacje pozarządowe i zawodowe. W tym roku wpłynęło 16 wniosków z czego jeden nie spełnił wymogów formalnych. Doszło również do sytuacji w której złożono dwa wnioski na te samą osobę.

Z godnie z ustaleniami przyjętymi przez większość radnych powołano Kapitułę której zadaniem było opiniowanie wniosków. W skład kapituły weszli: przewodniczący RM Wojciech Serafin, burmistrz Wiesław Ordon, Helena Tłusty, Marek Ostapko i dwie osoby którym wcześniej nadano tytuły: Kazimierz Chwesiuk i Józef Sawuła. Kapituła pozytywnie zaopiniowała 10 osób, których nazwiska przedstawiono radzie.

Na początku środowego posiedzenia Rady Miejskiej, Tomasz Gazda (Nasz Samorząd) zgłosił w imieniu jednej z komisji rady wniosek o podzielenie przygotowanego na sesje projektu uchwały w sprawie nadania tytułów, na dziesięć oddzielnych uchwał. W dotychczasowej praktyce (począwszy od roku 1996) rada akceptowała decyzje kapituł przyjmując jedną zbiorczą uchwałę zawierającą wszystkie zaaprobowane przez te kapituły nazwiska. Odstępstwo od tej tradycji było sygnałem, że podczas głosowania dojdzie do konfliktu. Tak też się stało.

Wątpliwości koalicji rządzącej wzbudziła nominacja Tomasza Licaka (Ratusz), zgłoszonego przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Pogoń Nowa Dęba za wkład w rozwój sportów wodnych, organizacje wielu inicjatyw społecznych i sportowych, działalność w Uczniowskim Klubie Sportowym Stenga oraz rozwój Drużyny Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.


Fot.: Tomasz Licak jest autorem wielu inicjatyw społecznych i sportowych w mieście

Zdaniem Heleny Tłusty (Nasz Samorząd) – która podkreślała, że była przeciwko inicjatywie przyznawania tytułów gdyż w jej opinii może rodzić ona może wiele antagonizmów- na przeszkodzie przyznania tytułowi Licakowi stoi fakt iż jest on radnym bieżącej kadencji samorządu:
Kontrowersyjne było to, że będziemy głosować na kogoś spośród nas. To dla nas jest ogromny dyskomfort. Jeśli się nawet ktoś wypowie przeciwko danej osobie to nie dlatego, że nie widzę zasług tylko dlatego, że ktoś jest radnym. Uważam, że to nie jest fajne, że radny startuje do takiego tytułu w obecnej kadencji.– mówi Helena Tłusty.

Radna Janina Lubera wyraziła swoje zdziwienie wobec sytuacji w której osoba będąca przeciwko przyznawaniu tytułów nie złożyła rezygnacji z zasiadania w kapitule.


Nagranie: Wypowiedź radnej Heleny Tłusty i radnej Janiny Lubery

Z argumentacją radnej Heleny Tłusty nie zgadzał się Marek Ostapko, który przypomniał, że w ciągu całej historii nadawania tego tytułu przyznawano go radnym wypełniającym mandat w tym: Janowi Flisowi, Marii Mroczek, Kazimierzowi Skiminie, Andrzejowi Chejzdralowi, Halinie Drągowskiej. Wspomniał również, że tytuły otrzymali także burmistrz Józef Czekalski, oraz pełniący wówczas funkcje sekretarza gminy Wiesław Ordon – Problemem nie jest to, że Tomasz Licak jest radnym. Problemem jest fakt iż jest on radnym z Ratusza. Nie było oporów w przeszłości by nadawać te tytuły radnym. Jest to sprawa polityczna a nie merytoryczna. Jestem ciekawy czy osoby, które gdy były radnymi i otrzymały ten tytuł, jak się dzisiaj zachowają? To dla mnie bardzo ciekawy eksperyment – mówił Ostapko

Nagranie: Wypowiedź radnego Krzysztofa Sałka i radnego Marka Ostapko

Ostatecznie, po zakończeniu dyskusji, większością głosów radni odrzucili kandydaturę Tomasza Licaka. Sam zainteresowany pytany przez media co myśli o głosowaniu odpowiedział krótko – To co robię, robię z pasji a nie dla odznaczeń.

Tytuły otrzymali:
1. Romuald Gondek
2. Bogdan Gunia
3. Weronika Jachyra
4. Antoni Malcharek
5. Leszek Mirowski
6. Stanisław Mityk
7. Kazimierz Szczur
8. Tadeusz Górecki (pośmiertnie)
9. Jerzy Lubera (pośmiertnie)

Od 1996 roku wyróżniono 87 osób.

Wręczenie statuetek nastąpi podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się już w grudniu.


Fot.: Zdjęcie z uroczystej sesji w 2000 roku.


/rek

119 KOMENTARZE

 1. Gazda ty nie jesteś mieszkańcem tego miasta ! Więc przestań zabierać głos w sprawach miasta bo psujesz wszystko czego się dotkniesz ! Posłuchaj GŁOSU LUDU ! BO SUMIENIA NIE MASZ ! I PRZESTAŃ MÓWIĆ WSZYSTKIM "CO JA MOGĘ" — BOŚ POKAZAŁ !!!

 2. Czy ten wielki pan Gazda nie widzi jak sobie burmistrz jego rękoma załatwia brudne sprawki???????????? a na koniec kopnie go jak najdalej od siebie, żeby mu pod nosem nie śmierdziało

 3. Polecam drugie nagranie, fragment od 1:10
  [quote]
  M. Ostapko: Nie było oporów w przeszłości by nadawać te tytuły radnym. Ja wymienię może. Przypomnę. Pan Jan Flis otrzymał, będzie głosował dzisiaj- Pani…
  J. Flis: Ja takie coś mam?
  W. Serafin: Ale chwileczkę, proszę nie wtrącać się.[/quote]

  Zianie :)

 4. Jakkowliek Ratusz zorbił wyborców w ciula deklarując wcześniej, ze nie będzie wystawiać kandydatów do wyborów samorządowych i łamiąc dane słowo, nieprzyznanie tego tytułu Licakowi to farsa. Facet działa jak mało kto w tym mieście.

 5. Jakkolwiek ktoś cię zrobił w ciula mówiąc Ci coś takiego, że Ratusz nie będzie wystawiał kandydatów do rady to w jednym się z Tobą zgadzam: Nieprzyznanie tytułu Tomaszowi Licakowi to farsa.

 6. Nie chce do tego wracać, mówiłąm to już orzy wyborach, ale:

  A czy chcecie w najbliższych wyborach wyłonić spośród siebie kandydatów na burmistrzów i radnych lub poprzeć jakąś kandydaturę?
  MO: Myślę, że nikogo nie będziemy popierać, bo to by nas przekreśliło, za bardzo związało z jedną opcją polityczną.
  JL: To jest jedna sprawa, a druga jest taka, że w polityce jest różnie – ktoś jest jedną, dwie kadencje, a potem znika. A „Ratusz” ma trwać i spełniać swoją funkcję jako miejsca, do którego przychodzi się po wiedzę o dobrej jakości. Nam zależy na tym, żeby, niezależnie od tego, kto będzie rządził, władza też mogła z tego korzystać. Nowa Dęba to jest za małe środowisko, żeby się dzielić na drobne grupki. Wydaje mi się, że lepiej traktować Nową Dębę i rządzenie Nową Dębą jako funkcję administracyjną niż władzę. Tutaj tak naprawdę nie ma czym rządzić, nie przesuwamy legionów, nie wydajemy gigantycznych pieniędzy, a jest masa technicznych problemów do rozwiązania, jak na przykład sieć wodociągowa, infrastruktura, drogi, udrożnienie Specjalnej Strefy Ekonomicznej tak, żeby dało się od razu ruszać z nowymi inwestycjami. Nowa Dęba to nie jest ośrodek, który sam jest w stanie produkować, tutaj nie ma kapitału, konieczne są inwestycje z zewnątrz.
  M.O.: To, że nas jakoś będzie się utożsamiało ze stowarzyszeniem politycznym czy quasi-partią, wynika też stąd, że tutaj każda działalność jest odbierana jako polityczna. To specyfika Nowej Dęby. Robisz imprezę? To znaczy, że robisz sobie festyn wyborczy. Chcesz coś zrobić, na przykład modelarnię czy Uniwersytet Latający? To znaczy, że chcesz się pokazać i tworzysz wokół siebie grupę, która szykuje zamach stanu… To bardziej kwestia błędnej interpretacji naszych działań niż chęci zdobycia władzy.
  JL: Potrzeba ludzi, którzy zaczną wykonywać taką pozytywistyczną pracę u podstaw. Jest dużo problemów, które nie są rozwiązywane, bo na świeczniku są problemy mniej ważne, ale politycznie bardziej chwytliwe.

  Całość:

  http://www.korsokolbuszowskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1357&Itemid=5

 7. I podczas wyborów zostało wypunktowane że dokonujesz manipulacji. Nie ma tu mowy o tym, że Ratusz nie będzie startował. Mowa jest o tym, ze nikogo nie poprze: i nie poparł (wziął sprawy w swoje ręce). Mowa jest o tym, że Towarzystwo Ratusz ma trwać bez względu na sytuacje polityczną: i trwa, mimo nieprzychylnych warunków zewnętrznych. Mowa jest o tym, ze inicjatywy społeczne nie są robione pod wybory: i nie są (wybory minęły a inicjatywy dalej są przeprowadzane).

  Proponuję nie rozmywać tematu jakim jest przyznanie / nieprzyznanie tytułów Zasłużonych. W pełni zgadzam się ze stwierdzeniem, które padło:
  [quote]nieprzyznanie tego tytułu Licakowi to farsa. Facet działa jak mało kto w tym mieście.[/quote]

 8. Brawo Tomek, powinieneś dostać nagrodę "publiczności" , bo tu powinni wypowiadać się mieszkańcy a nie jakieś chore gremium, które jest sterowane odgórnie.

 9. Wiwat Panie GAZDA ze zapobiegles Pan tej FARSIE przyznajac tytul LICAKOWI ! A TERAZ RATUSIKI CHUZIA NA WESOLEGO,CHUZIA I UJADAC DO WIECZORA ALBI I DLUZEJ:|

 10. Zimna piłko, nie manipuluję, przytaczam jedną z wypowiedzi. Dla mnie dosyć jasną – To bardziej kwestia błędnej interpretacji naszych działań niż chęci zdobycia władzy… Czyli była ta chęć, czy nie? ;> . I
  nne były na bogu Ostapki, który skasował – tam było sporo o metapolityce, etc.

  No ale co do tematu dyskusji – brak tytułu dla Licaka to głupawa gierka polityczna, w żenującym stylu. Niech się Pan trzyma, Panie Tomaszu!

 11. Ja też odnoszę się do tych samych wypowiedzi z tej samej gazety. Lubera powiedział również:" Potrzeba ludzi, którzy zaczną wykonywać taką pozytywistyczną pracę u podstaw." Chcą ją wykonywać niech robią. Słowa które cytujesz są jasne i odnoszą się do zarzutów, że pewne inicjatywy są podejmowane z chęci zdobycia władzy a nie z chęci zmiany rzeczywistości, lub też zrobienia czegoś dla swojego środowiska. Nie zgadzamy się co do interpretacji i niech tak pozostanie. Wkleiłeś tekst, każdy może go przeczytać, zapoznać się , obaj wstawiliśmy swoje uwagi, niech ludzie interpretują.

  Napisałaś:
  [quote]No ale co do tematu dyskusji – brak tytułu dla Licaka to głupawa gierka polityczna, w żenującym stylu. Niech się Pan trzyma, Panie Tomaszu![/quote]

  W 100% się zgadzam

 12. Wśród nas są mieszkańcy którzy zasłużyli na wyróznienie (osoby w
  podeszłym wieku których mijamy codziennie) ale ich nie zauwazamy drodzy samorządowcy . Wstyd mi za was pokazaliście klasę i wy
  reprezentujecie naszą społeczność .

 13. czyli jednak nie chodziło o faktyczne i niekwestionowane zasługi dla Tomka Licaka tylko o "RATUSIK"- jednak sprawa polityczna. Potwierdziłeś człowieku to o czym wszyscy już wiedzieli. Możesz sobie powiwatować. Żałosne

 14. [quote]I TYTULOW SIE ZACHCIALO MLOKOSOM[/quote]
  przedniej klasy myślenie i podejście !!!!!!!!!!!!!! Brawo
  W Nowej Dębie przyznaje się tytuły za wiek a nie za to że ktoś coś chce robić dla innych.
  W takim razie żądam tytułów dla moich sąsiadek (średnia okolo 80 l) …. WSZYSTKICH BEZ WYJĄTKU ….. mister radny T.G. !!!!!!!!!!!

 15. Takie tam przemyślenia WW:
  1. Czy Pan Licak zasłużył na nominacje?
  w mojej opinii nie , na jego zasługi czas dopiero nadejdzie i jestem o tym przekonany a teraz byłoby to jakby na ,,ZACHĘTĘ" – coś w stylu pokojowej dla BARAKA po miesiącu prezydentury Tomek na swoją zapracuje, a nominacja teraz chyba była błędem .. no chyba że zagrywką pod samorządzik coby miał okazje pokazać jak ratusika nie lubi, a nie lubi i to bardzo :)
  2. A odnośnie sytuacji na radzie, zachowania i argumentów Waszego Samorządu.
  ŻENADA, słoma z butów wyłazi.
  podsumowując – nominacja niepotrzebna – ale po tym co paczka burmistra pokazała WIWAT RATUSZ.

 16. [b]W większości kapituł na tym świecie zasiadają wcześniejsi kawalerowie odznaczeń, które dana kapituła przyznaje.[/b] W tej jakaś stara panna. Kim ta kobieta w ogóle jest?

  Po co powołano kapitułę, jak znowu decydowała rada?

  Leczcie się farmakologicznie.

 17. WW myślę sobie, że jednak patrząc na listę osób którym przyznano ten tytuł (wcześniej i podczas ostatniej sesji) Tomasz Licak jednak pokazał swoim działaniem i zaangażowaniem, że zasługuje na to wyróżnienie. Ale jak sam powiedział, nie robi tego co robi dla medali. Tak więc podsumowując: "odstrzelili" chłopaka bo nie z ich ekipy, ale tym samym pokazali to co nazwałeś "żenadą" i "wyłażeniem słomy z butów". A przewodniczący Serafin mówi, że to nie jest polityka. No to co to jest jak nie polityka?

 18. Tomku L. cała rozprawa odbywa się na twój temat , padają wypowiedzi, kłótnie, emocje, a ty jednym rozwiewasz to jednym skromnym zdaniem: [i]To co robię, robię z pasji a nie dla odznaczeń
  [/i]. Tak trzymaj bo za to Cię lubię. Pozostań sobą i niechaj polityka Cię nie zmieni.

  Pozdrawiam:)

 19. Piłeczko patrząc na listę osób którym przyznano ten tytuł to chyba nawet mi się należy :) albo inaczej mało komu się nie należy :) Pozdrawiam

 20. Ktoś ma plan na to miasto. Plan taki, aby wszystkich normalnych, młodych, nie malkontentów, zniechęcić do życia tu. Aby wyjechali i przestali się udzielać dla ludzi z tego miasta. Aby zostali tu tylko Ci, którym wszystko jedno kto jakie biznesy tu robi i w jaki sposób. Tylko, czy jak Ci ambitni wyjadą, to będzie na kim jeszcze te biznesy robić? Wątpię.
  Przykro mi Panie Tomku, ze tak tu Pana traktują.
  Pozostaje tylko czekać, kiedy Pan nie wytrzyma tego ustawicznego "tępienia" i zostawi Nową Dębę daleko w tyle, jadąc tylko w sobie znanym kierunku.
  Wtedy ta reszta, która tak po Panu się wozi, napisze na jakimś forum, jak tu smutno w tej smutnej mieścinie i jak tu nic fajnego się nie dzieje.
  Tylko drzewa będą sobie rosły dalej… no chyba, ze znowu ktoś będzie miał ochotę na dębowe meble…

 21. z tej ekipy to tylko prof. Gondek jest tak na prawdę zasłużony dla tego miasta i jego mieszkańców. Szkoda, że prof.C. Rybak została pominięta, a tyle jej wielu z nas zawdzięcza.

 22. Patrząc na fotkę przedstawiającą osoby które już otrzymały wyróżnienie to zastanawiam się co też dyr szkoły tam robi,obydwaj bliżniacy, pani ruda.Nie mogę sobie przypomnieć jakie posiadają zasługi? Dużo można pisać ale co to da?

 23. A tak zupełnie z przekąsem to Wieśkowi za co dali …. no i czy on o tym wie, że mu dali , czy jak Jachu nie pamięta…..
  Nie.. to nie pot.. to hipokryzja z pod pachy wychodzi

 24. Wieśkowi za lojalność…( do pracodawców …czyt. Czekalski)Jasiowi za wierność…( i mondrość życiowom) Tłustej nie dali ,bo za co?…No właśnie…nie wiem…

 25. Pan Gazda zwieńczył po swojemu jubileusz 50 – lecia nadania praw miejskich.

  Skończyło się na tym, że uroczystość, która miała łączyć, budzić wspomnienia i dawać przykład poprzez podkreślenie zasług najaktywniejszych z mieszkańców, skończy się tak samo nijako jako przebiegało całe 50 – lecie.

  Panie Gazda, po tym co się wydarzyło oczekuje od Pana poprawy już tylko w jednym. Na wiele nie liczę.

  Niech Pan podaje rękę na przywitanie nie pod postacią przysłowiowego "zdechłego śledzia".

 26. Uważam,że osoby które otrzymały tytuły (w większości) na nie zasługują. Osób tych jest jednak jeszcze wiele, ale z pewnością nie zostaną wyróżnione ze względu na skromność i brak znajomości wśród 'rZĄDZĄCYCH' .. ;/ Wielu wspaniałych pedagogów,( przed którymi do tej pory wstydzę się pokazać z papierosem ;P ), wielu społeczników i po prostu uczciwych i aktywnych społecznie ludzi .. cóż .. oni pewnie podobnie jak p.Licak mają gdzieś 'wielkie miejskie odznaczenia' !! Niech więc pozostanie w rozkwicie 'dębskie piekiełko' .. ;)

 27. przy zdjęciu zamieszczonym wyżej czytam "Tomasz Licak jest autorem wielu inicjatyw społecznych i sportowych w mieście" – czy ktoś jest w stanie wymienić choćby dziewięć z nich? Czy wiele to więcej niż 14 czy też może 22?
  Nadawanie tytułów dotyczyło „Zasłużonych dla Miasta i Gminy Nowa Dęba”, a Pan Tomek poza Nową Dębę czyli miasto chyba się nie ruszył.
  Perfidią było wystawianie jego kandydatury do odznaczenia. Ktoś kto to zrobił – uczynił z niego kozła ofiarnego albo tego nie przemyślał, no a jeśli przemyślał to przypuszczał jaki będzie tego efekt.
  Pan Tomek w istniejącym układzie politycznym jest gdzieś w cieniu, nie błyszczy, nie wychyla i raczej nie odzywa się. Tak mu chyba z tym dobrze. Czy jemu potrzebny był ten ORDER? Na pewno problem braku odznaczenia mu nie pomógł, tylko zaszkodził.

 28. Przede wszystkim to w przyznawaniu takich nagród powinni brać udział ludzie, którzy już takową otrzymali i wybrani do kapituły przez szersze grono z różnych organizacji działających na terenie Nowej Dęby. Tzw. "politycy" czyt. radni są do tego najmniej odpowiedni i nie mam tutaj na myśli pijarowskiego Ratusika ale wszystkich. Z całym szacunkiem dla Tomka L. uważam, że co jak co ale z szacunku dla wielu ludzi zasłużonych dla tego Miasta nie powinien pozwolić na taką zagrywkę swoich kolegów i koleżanek. żeby być człowiekiem zasłużonym w 50 lecie Miasta trzeba zrobić troszkę więcej niż tylko podziałać w wąskiej grupce ludzi. Na szerszym forum jego działalność wypłynęła nie tak dawno i to chyba nie wystarczy. A na pewno wielu ludzi w Nowej Dębie nie wie co Tomek robi poza tym, że jest radnym, a to nie wystarczy. Najgorzej, że ma się o sobie wielkie mniemanie, że kim to się nie jest. Tomek taki nie jest ale gorzej, że ludzie wokół niego tacy są i to jest ból.
  I najważniejsze. JEST TO NAGRODA DLA ZASŁUŻONYCH LUDZI W 50 LECIE MIASTA A NIE PLEBISCYT NA NAJPOPULARNIEJSZYCH LUDZI LUB NAJBARDZIEJ LUBIANYCH.

 29. Wnioski o nadanie tytułu "Zasłużonego dla Miasta i Gminy Nowa Dęba" mogą składać:
  1) wiceprzewodniczący Rady Miejskiej,
  2) komisja Rady Miejskiej,
  3) klub radnych,
  4) osoby uprawnione do reprezentowania podmiotów tj. zakładów pracy, firm, spółek itp.,
  5) rada sołecka lub zarząd osiedla,
  6) organizacje pozarządowe i zawodowe,
  7) 50 pełnoletnich mieszkańców gminy, posiadających czynne prawo wyborcze i zamieszkałych na stałe na terenie Gminy Nowa Dęba, podpisanych na liście osób popierających.

 30. Tu nie chodzi o to, czy Licak powinien czy nie powinien dostać tytuł.

  Chodzi o to, że kapituła prawomocnie stwierdziła, że powinien, ale G. skrzyknął swoje otoczenie, by robiąc odstępstwo od standardowej drogi stosowanej od lat, rozbić uchwałę na części.

 31. [b]G. nie był w kapitule, więc jedyną szansą na dla niego na pozbycie się wizerunkowego kandydata ( Licak jest w podobnym wieku, więc walczą o zagospodarowanie podobnego "wizerunku" politycznego ), było zablokowanie poprzez odstępstwo od reguły stosowanej do tej pory. [/b]

  Wcześniej kapituła oceniała, a rada wyłącznie "aklamowała", dając do zrozumienia, że kapituła nie popełniła żadnego formalnego błędu i działała w ramach swojego regulaminu.

  [b]Dla mnie to jest zazdrość.[/b]

 32. doprawdy nie wiem dlaczego takie pierdoły rozbudzają takie emocje, radni powinni się zająć czymś pożytecznym, no ale skoro nie potrafią to efekt będzie taki, jak działania pana "specjalisty" w MPGKiM, (pobudka z ręką w nocniku) pozdrawiam

 33. [b]Babo Jago[/b]
  Za co tytuł dostał Pan Leszek Mirowski? Za to, że dobrze wykonuje swoją pracę i ma dzięki temu co miesiąc PLN na koncie? Czy są jakieś apsekty jego działalności o których nie wiem?
  Kim jest odznaczony Pan Stanisław Mityk i czym się zasłużył? Pan Kazimierz Szczur też nie jest mi bliżej znany…
  A i proszę Babo Jago wymień 14, 22 inicjatywy wymienionych przeze mnie osób.

 34. W 2005 r wyjechałem z tego za****ia. I dziękuje tym ****kom radnym. To dzięki nim. Przefarbowanym zetemesowcom,towarzyszom i ormowcom, na chadeków, prawicowców ,kapitalistów. Zapytać by Gazdów. Flisów i innych Świętych jak organizowali 22 lipcowe zabawy i pierwszomajowe spędy i rocznice Rewolucji Październikowej. Nie będę wymieniał więcej zasług. Od tego czasu zmieniło się moje życie w każdej dziedzinie. Trafiłem do polskiego miasta, goły i wesoły ale z pomysłami. Zapukałem do Ratusza i o dziwo mnie wysłuchano. 4 miesiące wcześniej wyrzucono mnie ze spotkania z radnymi w Nowej Dębie jako fantastę i pożytecznego idiotę. Połowa radnych jest dzisiaj tylko Wiesiu był sekretarzem. Mroczkowa była identyczna jak teraz. Furmana lekarzyny nie ma. I Tłustej nie było. Teraz żyję spokojnie i dobrze zarabiam. Czasem pytają się gdzie jest ta Nowa Dęba i czego tam nie zrobiłem tych rzeczy dla swojego miasta. Człowieku dlaczego? Idę szybko do drugiego pokoju aby nie widzieli że jestem cały czerwony ze wstydu. Co im mam powiedzieć. Że mędrcy z Rady Miasta poczuli się zagrożeni?, Że są idiotami? Padnie pytanie a kto ich wybrał? I boję się odpowiedzi. Czyżby więksi i……… niż oni. Pozdrawiam Was mieszkańcy Nowej Dęby. Może wpadnę na Nowy Rok?.

 35. Ach ,jeszcze jedno do pana Licaka. Pan jest pewnie młodym człowiekiem. Niech pan długo nie czeka. Gdy poczuje pan na plecach jad tego grajdołu przy Rzeszowskiej, niech będzie pan gotowy znaleźć miejsce dla swoich pomysłów. Jedyny żal mam do siebie o młodość która się nie wróci. Ale do jasnej ja kochałem i kocham to miasto. Tylko że zostały miejsca a mieszkańców Nowej Dęby już nie ma, nieprawdaż panie Gazda, Flis, Tłusta…… Wiesiu.

 36. [quote]trzeba zrobić troszkę więcej niż tylko podziałać w wąskiej grupce ludzi.[/quote]
  Z szacunku dla wielu osób wiele razy unikaliśmy zamieszczania komentarzy, jednak teraz nijako jako SKF "POGOŃ" czujemy się wywołani do odpowiedzi !
  Uprzejmie informuję Szanownych Państwa, że zgodnie z zapisami statutu naszego stowarzyszenia zamierzamy, i będziemy z całego serca wspierać działania jakichkolwiek osób w tym Naszego Przyjaciela Tomka Licaka dopóty, dopóki będą to działania na korzyść Dzieci i Młodzieży.
  Jego dotychczasowe inicjatywy – nawet te o których Szanowni Państwo nawet nie wiedzą – w naszej ocenie zasługują na szczególne uznanie.
  Był to wniosek SKF "POGOŃ" i takowe będziemy składać zawsze wtedy, gdy mieszkańcy Nowej Dęby niezależnie od ich światopoglądu będą podejmowali działania, które to poza aspektami sportowymi, czy też rekreacyjnymi będą promowały Nasze Miasto , gdyż w takich działaniach m.in tkwi jego rozwój.
  Przykro jest, gdy anonimowe osoby podejmują próby dyskredytacji kogokolwiek, zwłaszcza Naszych Przyjaciół.
  Mimo decyzji Rady Miasta nadal popieramy i będziemy popierać kandydata Tomasza Licaka, gdyż cytując słowa Jana Pawła II [quote]Każde pokolenie powinno zdawać sobie sprawę, iż wolnosć nie polega na tym, żeby robić, co nam się żywnie podoba, ale na prawie do robienia tego, co należy[/quote]
  wiele inicjatyw było i zapewne będzie podejmowanych w myśl tychże słów bez względu na jakiekolwiek zmyślone i krytyczne teksty mogące sugerować jakoby inne przesłanki.
  Jednocześnie pragniemy podziękować wszystkim osobom, które uważają, że nasz wniosek był zasadny mimo jakiejkolwiek przynależności – co było i jest nam bezpodstawnie przypisywane – ale jak sądzę dalsze działania będą wyraźnym potwierdzeniem zasadności takich inicjatyw.
  Pozdrawiamy
  SKF/ KS "POGOŃ" Nowa Dęba

 37. Dlaczego jakas tam SKF/KS/POGON chciala nominacji a nie na przyklad NASZ KOCHANY SZEWC CO JUZ PROWADZI DZIALALNOSC OD HO HO A MOZE I DLUZEJ I BARDZIEJ DLA NOWEJ DEBY PRZYDATNY:D

 38. W temacie :
  [i] M. Ostapko: Nie było oporów w przeszłości by nadawać te tytuły radnym. Ja wymienię może. Przypomnę. Pan Jan Flis otrzymał, będzie głosował dzisiaj- Pani…
  J. Flis: Ja takie coś mam? [/i]
  ten fragment przedstawia zainteresowanie Radnych, Radnego tematami rozpatrywanymi na obradach sesji , komisji i spotkań Radnych a przede wszystkim jak szanuję się PROBLEMY WYBORCÓW ! Pozostawiam to bez komentarza !
  Przypomnę, że właśnie Ci Radni ślubowali :[i] „Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuje uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”.[/i] i nie ma nic w tym ślubowaniu o przespanych kadencjach, zmarnowanych publicznych pieniądzach:(

 39. Panie radny M.Ostapko!Czepiłeś się tego J.Flisa jak rzep psiego ogona i drążysz temat.Za bezczynność w swoim środowisku nie udzielono mu kolejny raz poparcia..Przyjdzie czas że go wyborcy na taczkach wywiozą.Bez Twojej w tym pomocy.Zaczyna być to nudne.Nie bronię Pana J.Flisa lecz okazuje się jakim jesteś hipokrytą[b](hipokryta obłudnik, człowiek fałszywy, dwulicowy; faryzeusz. hipokryzja obłuda, dwulicowość, nieszczerość, fałsz, udawanie)[/b]

 40. Dlaczegóż tak T.Licak jest solą w oku tak wielu osobom?Pomińmy grupę Ratusz,niech się sami lansują,nie jestem ich zwolennikiem.
  Podczas gdy wielu z Was zostawiało po sobie śmieci nad zalewem,on deptał po urzędach,współpracował z kołem wędkarskim aby nasze bajoro, szumnie nazywane zalewem, uczynić zdatnym do wypoczynku nad wodą. Dla nas wszystkich.Nie czepiajcie się młodych,czas aby oni przejęli wreszcie po nas pałeczkę.Młody nie znaczy głupi.
  To nie hymny pochwalne na jego cześć tak jak to czynił drurek lecz fakty.Fakty szanowni przeciwnicy jego nominacji.

 41. [quote]Panie radny M.Ostapko!Czepiłeś się tego J.Flisa jak rzep psiego ogona i drążysz temat[/quote]
  1. Czytam tekst, słucham nagranie i oczepianiu się nie ma mowy! Marek Ostapko wymieniał nazwiska Zasłużonych. To, że pan Jan Flis nie wiedział, że dostał taki tytuł to chyba nie jest[i] "czepianie się jak rzep psiego ogona[/i]" Flisa przez Ostapkę, tylko ewidentna wtopa pana Jana. No ale jak chce się dowalić Ostapce to nawet za ignorancję innych się mu dowali, prawda? Rzuci epitetem, obrazi itd.
  2. To pan radny Jan Flis czepił się Marka co wszyscy pamiętamy ( http://nowadeba.com.pl/index.php/left/informacje/nasz_samorzad_atakuje_ratusz_dezinformacja_w_koalicji ). Jasiu zaczął używać mocnych ciosów, tylko zapomniał że nie każdy nastawia drugi policzek, albo ucieka przed walką.

 42. Mów co chcesz,pisz co chcesz szanowny rzeczniku Ratusza(czytaj mecenasie M.Ostapko)masz ku temu pełne prawo.Lecz mojego zdania na jego temat nie zmienisz.Mojego i wielu innych,wielu którzy dali się nabrać na ekologiczne reklamówki i jednorazowe zapalniczki.Już był jeden "działacz" i pracownik urzędu przez jedną kadencje który idąc do pracy aktówkę i klatę wypinał przed siebie.Teraz mamy drugiego,dumnie kroczącego.Patrzcie,to ja idę M.Ostapko..Szkoda słów,pisz co chcesz,mnie to kalafior.

 43. do 48
  Kazimierz Szczur, prezes Stowarzyszenia Nowodębskie Koło Diabetyków, które zostało uhonorowane wyróżnieniem w konkursie "NAJLEPSZA INICJATYWA POZARZĄDOWA PODKARPACIA 2008".
  po 2008 roku działa dalej. Zgodnie z poniższymi informacjami
  http://www.nowadeba.pl/organizacje_pozarzadowe/art194.html
  http://www.nowadeba.pl/organizacje_pozarzadowe/art189.html
  http://www.nowadeba.pl/organizacje_pozarzadowe/art127.html
  http://www.nowadeba.pl/organizacje_pozarzadowe/art127.html
  http://www.nowadeba.pl/sluzba_zdrowia/art3.html
  http://www.nowodebskiekolodiabetykow.republika.pl/index.html
  tego jest dużo, dużo więcej… Dopóki nie zachorujesz i nie zabraknie Ci pieniędzy to nie będziesz wiedział kim jest.
  Bardzo przepraszam osobę o której mowa wyżej, że naruszony został jego spokój w trakcie tej beznadziejnej dyskusji.
  I pamiętaj numerze 48, że to Pan Tomek nie grzeszy skromnością – fotka tu, fotka tam, a czy ktoś wie jak wygląda Pan Kazimierz Szczur?
  Za co tytuł dostał Pan Leszek Mirowski? -za to, że dobrze wykonuje swoją pracę. Niech się znajdzie ktoś, kto zrobi to lepiej.
  Kim jest odznaczony Pan Stanisław Mityk i czym się zasłużył? Zastanawiam się dlaczego odpowiadam na te pytania. Oczywiście jestem w stanie odpowiedzieć na nie, ale to moje pytania zostają bez odpowiedzi. To ja pytam o inicjatywy. Nie odpowiada się pytaniem na pytanie. Chcę powiedzieć, że nie oczekuję na odpowiedź, dochodzę do wniosku, że było to pytanie na które nikt nie oczekuje odpowiedzi.

 44. "Nie odpowiada się pytaniem na pytanie".

  Może dlatego, że zadała później pytanie inna osoba niż ta, do której skierowałaś/eś swoje wcześniejsze pytanie?

 45. Ciekawe kto teraz ?
  Ostapko – dostaje cały czas !
  Lubera – oberwała i długo będzie odzyskiwała zaufanie swoich wyborców !
  Teraz kolej na Licaka !
  Otłukli całego ! Pa pa pa ! Ale urwał ! Ale to było dobre !…
  Komu jeszcze otłuką facjatę ? No chyba , że znowu zaczną od początku, i tak w kolejności Ostapko, Lubera i Licak, a zapomniałbym dodać i każdy dostanie kto zbliży się do RATUSZA !

 46. [quote]Pan Tomek nie grzeszy skromnością – fotka tu, fotka tam[/quote]
  Czy to jakiś grzech ? Najlepiej by było jakby wzorem innych "pseudodzialaczy" robił coś pod stołem po cichu, żeby nikt nie slyszoł bo po co majo wiedzieć.
  To jest typowe podejście PRL-owskie.
  Czas na zmiany TOWARZYSZE czas na zmiany. PRL-u już nie BEDZIE SZTANDAR został wyprowadzony.

 47. [quote]Pan Tomek nie grzeszy skromnością – fotka tu, fotka tam[/quote]
  baba jago nie rozumiem co masz na myśli, jeżeli ktoś jest działaczem i go widać czy słychać to chyba dobrze tak czy nie ?

 48. Za co tytuł dostał Pan Leszek Mirowski? Za to, że dobrze wykonuje swoją pracę i ma dzięki temu co miesiąc PLN na koncie? Czy są jakieś apsekty jego działalności o których nie wiem?

 49. Za słabo się zbliżył, jest niezależny, więc po co go drażnić? Z resztą dostaje od burmistrza to czego chce. A burmistrz się na to zgadza bo podczas ostatnich wyborów w Cyganach pokazali Wieśkowi, że jak nie będzie im budował tego czy tamtego, to nie dostanie głosów. I Wiesiek teraz odrabia straty. [b]Na moim osiedlu mieszka więcej ludzi niż w Cyganach ale o takich nakładach finansowych na moją dzielnice mogę jedynie pomarzyć[/b]. No ale miasto i tak zagłosuje na Wieśka więc po co miałby się on tym przejmować? Lepiej wydać miliony w Chmielowie niż na strefę w Nowej Dęby.
  Zgadzam się z tym co napisał/a/ali Jas i malgosia:
  [quote]
  Ciekawe kto teraz ?
  Ostapko – dostaje cały czas !
  Lubera – oberwała i długo będzie odzyskiwała zaufanie swoich wyborców !
  Teraz kolej na Licaka !
  Otłukli całego ! Pa pa pa ! Ale urwał ! Ale to było dobre !…
  Komu jeszcze otłuką facjatę ? No chyba , że znowu zaczną od początku, i tak w kolejności Ostapko, Lubera i Licak, a zapomniałbym dodać i każdy dostanie kto zbliży się do RATUSZA ![/quote]

 50. Do Roofio #49:
  [i]"Zasada podstawowa: nic nie może być dobre, w każdym razie: nic nie może być dobre przez dłuższy czas. Dobre musi być zniszczone. Robić dobrze to ściągać na siebie podejrzenie, prowokować wyrok skazujący. Zniszczenie tego, co dobre, efektywne, twórcze, jest odruchem samoobronnym systemu źle funkcjonującego i mało ; wydajnego. Mechanizmy takiego systemu poruszają się tylko na wolnych obrotach. Wszelkie przyspieszenie zmusza je do najwyższego napięcia i wysiłku, co grozi awarią, zawałem. Dlatego instynktownie system broni się przeciw takiemu przyspieszeniu w obawie, że nadmiar energii, nadmiar woli działania i tworzenia doprowadzi go do przeciążenia i katastrofy. W tych warunkach robić coś dobrze, coś pomnażać i doskonalić, to jakby uprawiać swoistą opozycję, zagrażać istniejącemu porządkowi, demaskować jego słabość."[/i]

  Ryszard Kapuściński [i]"Lapidaria"[/i]

 51. Do Sz.P. Radnego[b] Tomasza G.[/b]:
  Proponuję przemyśleć poniższy cytat:

  [i]"Można wprowadzić takie rozróżnienie systemów:
  – jedne, w których głównym źródłem awansu są rzeczywiste kwalifikacje;
  – drugie, w których źródłem takim jest lojalność.
  Pierwsze są dynamiczne, drugie – statyczne. Dynamika potrzebuje ciągłego dopływu energii i tej energii społeczeństwo dynamiczne domaga się od człowieka. W ustrojach statycznych cel jest inny – chodzi tam o utrzymanie równowagi wewnętrznej, o konserwację struktury, o niezmienność. Zamiast przedsiębiorczej, samodzielnej jednostki potrzebny jest wierny i czujny strażnik istniejącego porządku."[/i]

  Ryszard Kapuściński [i]"Lapidaria"[/i]

 52. RATUSZ zwany opozycją poruszył system NASZEGO SAMORZĄDU do tego stopnia, że popuściły im nerwy i w/w nagranie jest tego dowodem. Brak im samodzielnego myślenia a te głupoty które wygadują na posiedzeniach rady są bezwartościowym bełkotem np. : " ja takie coś mam ?!" czy też wypowiedź radnej Tłustej – co to jest ?
  Zgadzam się z tobą #73 masz zupełną rację cytując Ryszarda Kapuścińskiego – doskonałe porównanie z NASZYM SAMORZĄDEM !
  Wiem co zrobię za trzy lata i nie zmarnuję głosu, ja , moja rodzina i moi znajomi ! Pozdrawiam RATUSZOWCÓW – Jesteśmy z WAMI.

 53. Szkoda , że nie doceniamy osób które robią dla środowiska rzeczy nie wynikające z ich zakresów obowiązków służbowych (BRAWO PANIE TOMKU) natomiast nagradza się osoby , które dobrze wykonują swoje obowiązki służbowe – (a przecież takich osób w Nowej Dębie jest b. dużo – te osoby mają za tą pracę pensje) – więc ich OBOWIĄZKIEM jest
  dobrze i bardzo dobrze wykonywać pracę

 54. [quote]tego jest dużo, dużo więcej… Dopóki nie zachorujesz i nie zabraknie Ci pieniędzy to nie będziesz wiedział kim jest.
  Bardzo przepraszam osobę o której mowa wyżej, że naruszony został jego spokój w trakcie tej beznadziejnej dyskusji.[/quote]

  Potrafisz [b]baba jago[/b] krytykować LICAKA i RATUSZ (domyślam się, że ich po prostu nie lubisz-twoja sprawa) i naruszać ich spokój tą beznadziejną dyskusją.

 55. Czytając ten artykuł jeden wniosek nasuwa się do głowy : chodzi tu o podział Rady Miasta na koalicję i opozycję. Jedni drugim pokazują, że nie mają racji albo racja jest po ich stronie. Faktem jest, że przyszło nowe i stare nie chce nowego bo się boi nowinek i zmian. Dlatego jest konflikt interesów. Przykro się człowiekowi robi jak widzi w jaki sposób są traktowani młodzi radni przez doświadczonych "starych wyjadaczy". I jedno człowiekowi przychodzi do głowy "Gdzie się podziało człowieczeństwo?".

 56. Młodzi uciekają z Nowej Dęby. A Ci którzy jeszcze są i działają na rzecz innych -otrzymują sygnał – nie należy wam się żaden tytuł zasłużonego!
  Wierzycie, że oni w Dębie zostaną?

 57. Ponoć do kapituły wpłynęło kilkanaście wniosków. Kapituła 10 z nich zaopiniowała pozytywnie. Z czego rada przepuściła ostatecznie 9.
  A co z tymi wnioskami, które odrzuciła kapituła? Skoro radni nie ufają kapitule, to wnioski odrzucone przez nią też powinni głosować.Czyż nie?

 58. Jak ściagniesz inwestorów skoro wiesiek woli inwestowac na wioskach niz odlesic naszą strefe,żadna firma na swój koszt nie bedzie olesiać terenu.

 59. [quote]Jak ściagniesz inwestorów skoro wiesiek woli inwestowac na wioskach niz odlesic naszą strefe,żadna firma na swój koszt nie bedzie olesiać terenu.[/quote]
  Gdyby w teren dębskiej strefy zainwestować te miliony co poszły na strefę w Chmielowie, sytuacja wyglądałaby naprawdę obiecująco. I nie było by zagrożenia ze strony Tarnobrzega… heh. Tylko czy wnioski zostaną wyciągnięte?

 60. jak tam Panie Tomku! ładnie tak wprowadzać w błąd swój elektorat! nie masz pan sumienia – tak okłamywać starszych ludzi!
  tak wiem ! to oni panu kazali to zrobić! ale masz pan wytłumaczenie!

 61. Gazda od zawsze byl "narzedziem"w rekach wladzy, nie pamietacie jak sprzedal sie za stanowisko wiceprzewodniczacego ? To czlowiek bez charakteru i godnosci, nic wiecej.

 62. A gdzie moralność Ratusza! Sami zasiadają w kapitule. I głosują na swojego kolegę. Coś tu nie gra. Radni głosują na radnych. To hipokryzja. Trzeba to zmienić.

 63. Poza tym powinny być surowsze kryteria przyznawania takiej nagrody. Sami ludzie widzicie że wśród nagrodzonych są osoby wykonujące swoją pracę.

 64. Skąd wiesz jak kto głosował w kapitule? Przecież obrady kapituły są tajne. Ktoś złamał tajemnice?
  Kolejna sprawa: radni przyznawali radnym takie tytuły i do tej pory nikt nie protestował. Zobacz na zdjęcie tytułowe ilu masz na nim radnych ówczesnej kadencji: Stanisław i Kazimierz Skimina, Maria Mroczek, Jan Flis, Andrzej Chejzdral, Marian Tomczyk… Także słuszna uwaga: nie chodziło o to, że Licak jest radnym lecz o to, że jest radnym z Ratusza. A Licak dobrze podsumował: To co robię, nie robię dla tytułów. Dziwie się tylko, że Tomek Gazda dał się wypuścić i zamiast [b]trzymać się jako miasto razem,[/b] podjął taką a nie inną decyzje. Jego wybór.

 65. Co ty zeus z choinki sie urwałeś. Sprawa dotyczy wszystkich Radnych bez wyjątku.Nie powinni w nominacjach tego typu startować Radni ani urzędnicy którzy wykonują po prostu swoją pracę.A tajemnicy nikt nie łamie. Jeśli chodzi o głosowanie domyśl się.

 66. Ludzie, którym brak "kręgosłupa" i własnego zdania będą zawsze iść z prądem ………. założę się, że gdyby (oczywiście hipotetycznie) wygrał Ratusz następne wybory (na co zresztą liczę) to ci co teraz na nich psioczą będą bić pokłony i mówić teksty typu "Nineczko, Maruniu, Tomuniu" ……………. interesiarzom, wszelkiej maści piskorzom i tym podobnym "gnidom" mówię stanowcze NIE. [b]Ratuszowe !!!!!!!!!! Wiem, że jest ciężko, ale nie dajcie się TOWARZYSZOM bo oni teraz płaczą i próbują w ludziach LITOŚĆ wzbudzić, ale mają o wiele gorsze metody postępowania[/b] ….. co już nie raz udowadniali i starają się robić z Wami …….. Wy przy nich (bez obrazy) to "pikusie"….. dla utrzymania władzy TOWARZYSZE są w stanie zrobić wszystko to co im będą kazali "zwierzchnicy".

 67. Pytanko mam w sumie to do Tomasza G. , ale on mi tu nie odpowie, ale na mieście nie omieszkam spytać ( mam nadzieje , że nie tylko ja) . Po co ta KAPITUŁA? Jaką pełni rolę w wyborze nominowanych ?
  mi się on taki etyczny wydawał, ale czy etyczne jest zmieniać uchwały na potrzeby chwili?
  Upadłeś nisko, ale Judasz też nisko upadł pozbieraj się chłopaku i jakoś to będzie.

 68. Panie Serafin, sluchajac pana slysze belkot polityczny i nerwowosc. W pana ustach slowa o byciu ponad podzialami to chyba zart. Niejednokrotnie bral pan udzial w "dokopywaniu" ludziom, ktorych Ordon uwazal za niewygodnych, pamietamy. A jak sie pan ustawil jako radny w kadencji Czekalskiego , jako opozycja czy sprzymierzeniec?

 69. [b]A może mi ktoś napisze za co nagrodę dostał Mirowski???? Bo z tego co wiem to on dla Nowej Dęby w swoim zyciu wiele nie zrobił……….. no chyba że za osiągnięcie weźmiemy to jak pijaczka z obiadu wygania[/b].

 70. Właśnie dlaczego nikt nie piszę w temacie powyżej ?
  Za co dostał kierownik Mirowski tą nagrodę?
  Proszę chociaż podać co było uzasadnieniem lub w nim?

 71. Przyjdź na wręczenie wyróżnień (na najbliższej uroczystej Sesji Rady Miasta) to posłuchasz uzasadnień dot. wszystkich wyróżnionych i będziesz mógł się dowiedzieć szczegółów oraz mieć swoistego rodzaju porównanie. Mam nadzieję, że również uzasadnienia (przynajmniej w skróconej wersji) pojawią się w Naszych Sprawach. Z tego co wiem to nikt w Kapitule ani w Radzie Miejskiej nie miał wątpliwości co do kandydatur tych dziewięciu osób, które zostały wyróżnione. Określone gremia wnioskujące o te dziewięć nagrodzonych osób również miały wystarczająco właściwe uzasadnienia aby takie wnioski skierować, a fakt że te wnioski znalazły uznanie i w Kapitule i w Radzie Miejskiej są w zupełności wystarczającym argumentem przemawiającym na korzyść wszystkich nagrodzonych.

 72. [quote]Z tego co wiem to nikt w Kapitule ani w Radzie Miejskiej nie miał wątpliwości co do kandydatur tych dziewięciu osób, które zostały wyróżnione. [/quote]
  Nie prawda. Odsłuchaj sobie nagrania z sesji (są na stronie urzędu). Dowiesz się, że nie wszyscy byli "za" a tym samym wątpliwości BYŁY!.

  [quote]wnioski znalazły uznanie i w Kapitule i w Radzie Miejskiej są w zupełności wystarczającym argumentem przemawiającym na korzyść wszystkich nagrodzonych[/quote]

  [b]Po co szopki z Kapitułą? Dlaczego rada nie głosowała nad tymi których Kapituła "uwaliła" skoro nie uznała decyzji Kapituły za właściwą? [/b]Następnym razem proszę nadać nazwę "Zasłużeni dla NASZEGO SAMORZĄDU" i wtedy będzie wiadomo, żeby nie zgłaszać ludzi mających inne spojrzenie na rzeczywistość niż miłościwie nam panujący "Nasz Samorząd".

  Zwycięsko z tej sytuacji wyszedł Tomasz Licak. Nie poddawaj się chłopaku!

 73. Mam nadzieję, że na wręczeniu i w Naszych Sprawach podadzą całościowe uzasadnienia do wniosków, a nie tylko te formalne jak na Sesji – urzędowe i lakoniczne.

 74. A ja mam nadzieję, że na wręczeniu i w "Naszych Spawach" podadzą odpowiedź na pytanie:
  [quote]Dlaczego rada nie głosowała nad tymi których Kapituła "uwaliła" skoro nie uznała decyzji Kapituły za właściwą? [/quote]

 75. Do wpisu 98. Yeus.
  Nie mam tytułu zasłużonego ani żadnego innego, i nigdy mi takiego nie przyznano tak, że nie wiem skąd wział Pan takie wiadomości.
  Uważam, że nie nie są ważne odznaczenia i tytuły. Czasami wystarczy zwyczjne słowo dziękuję lub zwykły ludzki uśmiech.
  Marian Tomczyk

 76. Jaka kapituła tacy ZASŁUŻENI – tylko Ci, co odeszli zasłużyli na tytuł – ale myślę, że dziś przewracają się w grobie…

 77. Jak podaje "Rzeczpospolita" : [i]Utworzenie specjalnej kapituły uprawnionej do nadawania tytułu honorowego obywatela gminy jest sprzeczne z prawem[/i] (…) [i]Nie ma przy tym żadnego znaczenia, czy powołany organ wyposażony został w kompetencje władcze czy też tylko opiniodawcze. Innymi słowy, każdy powołany organ, bez względu na przyznane kompetencje, musi mieć podstawy w obowiązującym prawie.[/i] http://www.rp.pl/artykul/305829,764565-Tytul–zasluzony-dla-gminy–moze-przyznac-tylko-rada.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here