Zespół Szkół Nr 1 w Nowej Dębie mistrzem województwa !!!

6

Olbrzymim sukcesem nowodębskiej ,,Jedynki” zakończył się Festiwal Sztafet rozgrywany na stadionie w Rzeszowie w dniu 9 czerwca.

Finał wojewódzki w biegach rozstawnych czyli 4x100m (sztafeta olimpijska), oraz 100 m – 200 m – 300 m – 400 m (sztafeta szwedzka) były również eliminacją do Międzynarodowych Mistrzostw Polski, w których prawo startu zdobywali mistrzowie województwa.

Uczniowie ZS Nr 1 wystartowali w niezwykle prestiżowej sztafecie olimpijskiej (4x100m) w składzie Mateusz Maćkowiak, Bartek Rębisz, Kamil Rębisz, Adam Olucha. Osiągane wyniki oraz fakt, iż Mateusz i Kamil nie są zawodnikami sekcji LA sprawiały, że nasz zespół nie był wymieniany w gronie faworytów nawet do podium. Wspaniały bieg i płynne zmiany sprawiły jednak, że sensacja stała się faktem i to zawodnicy ,,Jedynki’ wznieśli do góry puchar za zwycięstwo.

Sam bieg miał dramatyczny przebieg i podniósł ciśnienie wielu widzom, na ostatniej prostej po zmianie pałeczki sztafetowej Adam Olucha był dopiero czwarty, nasz zawodnik potwierdził życiową formę i na ,, kratach” przed metą był już pierwszy. Wyświetlacz fotokomórki pokazał czas 45.29 s, a nasza ekipa oszalała z radości.

W dniach 19-20 czerwca odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Łodzi na których województwo podkarpackie będzie reprezentował mistrz: ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 NOWA DĘBA. W zawodach tych weźmie udział 16 mistrzów województw oraz mistrzowie Niemiec, Czech, Słowacji, Węgier i Litwy. Już teraz mocno ściskamy kciuki za występ naszych zawodników. Opiekunem drużyny podczas zawodów był nauczyciel wychowania fizycznego Pan Robert Suska.

sukcesjedynki1

Hubert Krasowski
Źródło: ZS1

 

———————————————————————————————-

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here