Ciąg dalszy sporu o podwórko

21

Po publikacji w naszym serwisie materiału „Wojna o podwórko” zwróciła się do nas Pani, która zidentyfikowała się na filmie. Jej zdaniem obraz ten jest zmanipulowany.

Pani Henryka (nazwisko do wiadomości redakcji) przed odejściem na emeryturę pracowała w urzędzie miasta. Jej Zdzisław mąż ma orzeczenie o niepełnosprawności. Oboje są już w podeszłym wieku i pragną ciszy i spokoju:
Tłuką się na deskorolkach, kopią piłką po samochodach i bloku– mówi. –Rozumiem, że dzieci mają prawo się bawić pod blokiem ale nie wolno niszczyć cudzej własności -dodaje. W tej sprawie kierowała pisma do Straży Miejskiej oraz wielokrotnie dzwoniła na policje.

Nagranie które krąży po internecie obejrzała podczas dzisiejszej wizyty u burmistrza u którego prosiła o zajęcie się sprawą. – To nagranie jest zmanipulowane. Dlaczego nie nagrał jak mnie obrażają, wyzywają, pokazują wulgarne gesty, przeklinają mnie?– pyta z łzami w oczach. –Małe dzieci niech się bawią, niech odbijają piłką, wiadomo, że one nie mają tej siły uderzenia i krzywdy nikomu nie zrobią, niczego nie zniszczą, ale te starsze mogą iść na Orlika albo na stadion.

Po wizycie w Urzędzie Pani Henryka postanowiła zadzwonić do INFO i ustosunkować się do krążącego po sieci nagrania. Zaprosiła nas do siebie do mieszkania by wraz z sąsiadkami opowiedzieć o sytuacji. Zdaniem seniorów autor obrazu (jej sąsiad) celowo nagrał tendencyjny film by oszkalować ją i jej męża. – Nigdy nie powiedziałam, że dzieci są głupie. Prosiłam, żeby nie kopały piłki po wywieszonej bieliźnie czy przyblokowych ogródkach.

Według relacji Pani Henryki burmistrz Wiesław Ordon zapewnił, że w rejonie ulicy Krasickiego, 1 Maja i Jana Pawła II będą wzmożone patrole Straży Miejskiej. Jednak czy to rozwiąże spory pokoleniowe?

/rek

21 KOMENTARZE

 1. Brawo panie burmistrzu właśnie na takie decyzje czekałem i oto są .Teraz się zacznie ,straż goni biedne dzieci na osiedlu bo grają w piłę i lu go pałą tego sześciolatka .i Kasi z 2c mandat i na glebę nogi szeroko . Daliście się zwariować myślę że sami strażnicy zbojkotują taki rozkaz .
  Ta kobieta może nie wie że mamy inne lata i nie mieszka w TW ani HK i starych majtek nie wiesza się i taki strażnik pierwszej mam nadzieję da mandat .Panie Burmistrzu zawiodłeś mnie kolego a już byłem za .
  Panie Marku proszę zawiadomić rzecznika praw dziecka że u nas szykanuje się dzieci nasyła straż miejską i zabrania się im bawić .Powiadomię Uziela jakie to polecenia dał straży Miejskiej Burmistrz Nowej Dęby
  Panie Marku czy zechciałby Pan napisać jak straż egzekwuje polecenia Pana Ordona .
  Burmistrz Nowej Dęby .:@

 2. Przecież to SKANDAL ! Dzieciaki biegają za piłką, jeżdżą na deskorolkach kto to widział ! Normalne dzieci w tym wieku powinny pić piwo, siedzieć na klatkach i włóczyć się po nocach z nożami ! Jestem zwolennikiem likwidacji placów zabaw i zabierania piłek ! Dilerzy muszą mieć nowych klientów !

 3. [size=16]Ale sie kojot zapienił….Zaraz zacznie gdakać ze złości….Ciekawe tylko dlaczego wyręcza się innymi ( w tym wypadku panem Ostapko) do załatwienia swoich problemów. No i burmistrza ma za kolegę..no no, coraz więcej się dowiadujemy o kogucie, znaczy sie -kojocie[/size]

 4. Panie Burmistrzu niech Pan nie zwraca uwagi na to co pisze etatowy "komentator" Don Quijote-Idijote. Uzielem Pana straszy – buchcha,ale się uśmiałem. A jeżeli chodzi o jego głos na wyborach to proszę się tym nie przejmować, moja rodzina = 5 głosów.

 5. Pani Henryko popieram pani działania, trzeba zrobić porzadek z tymi "grzecznymi" przeklinającymi chłopcami. A zabawa tego "tausia" ze swoimi dziećmi polega na wychylaniu od czasu do czasu swojej dużej głowy przez okno.
  Pozdrawiam – Stenia

  '

 6. tal tylko Szanowna Pani Henryka zapomniała, że miała dzieci w tym samym wieku i wówczas jej nie przeszkadzało, że ….krzyczą, biegają, grają w piłkę…… LUDZIE TO NIE JEST PARK KRAJOBRAZOWY…. to może faktycznie dajmy dzieciom po 5 zeta na flaszkę coby morde obili np.PANI FRANI.

 7. …..Lasowiacy, Lesioki – jedna z nielicznych grup zamieszkujących ziemie polskie…… Wzajemne przenikanie różnorodnych kultur doprowadziło do powstania odrębnej, [b][u]różniącej się od sąsiadów [/u][/b]społeczności……. (źródło WIKIPEDIA) BARDZO RÓŻNIĄCEJ SIĘ OD SĄSIADÓW NORMALNI LUDZIE szukają normalnych zajęć a nie jak ta BABA, byle tylko DZIECKU ZASZKODZIĆ BO JEJ ZA GŁOŚNO.

 8. Za niedługo burmistrz zatrudni oddział USMC aby strzelali do dzieci bawiących się na placach zabaw. Moim zdaniem to są uroki miasteczka.

 9. Taki Burmistrz jak jego wyborcy i odwrotnie .Poziom idygo .
  I pytam Was dzieci ? Jeżeli we wszystkię knajpy w okolicy mpeg itp .opanowały hordy pijane ludy z okolicznych wiosek to gdzie spędzacie wieczory lasowiacki narodzie:|na trzepaku hi hi babka i straż was pogoni;)

 10. Zawsze można wyprowadzić problem na zewnątrz (odsunąć od dzieci, rodziców i niezadowolonych z tego, że człowiek nie rodzi się emerytem) i zbudować plac zabaw z boiskiem z prawdziwego zdarzenia. Z zabezpieczeniami, ogrodzeniem.
  Ale sznurki z bielizną – cudowne. Warto odwiedzić ND czasem dla tego widoku;-)

 11. Pani która w stary Lasowiacki sposób suszy bieliznę podaję sposób na pozbycie się żółtych kresek na kalesonach i ewentualnych plam po piłce dzieci sąsiada .Polej kobieto ludwikiem i niech poleży zaprać ręcznie i na słoneczko przed blok .
  Czy ktoś z czytelników ma jakieś sprawdzone sposoby dla pani która kocha dzieci z podwórka ?
  :@

 12. ja mam sposób na dzieci …… wyprowadzam swojego kochanego pieseczka (jest cudowny i miły – tak na marginesie) do piaskownicy ….. następnie pozwalam się mu tam ZESRAĆ (ale tak zdrowo, aby mój piesunio-curunio dobrze oczyścił swoje kiszecki)….. czekam, aż WYPRÓŻNI się do końca po czym jeszcze wrzucę jakieś szkło lub śmiecia coby było na dzieci i mam spokój na jakiś czas….. no chyba, że jakiś bezczelny zwróci mi uwagę … to zaraz zawiadamiam Urząd Miasta i mam znowu z głowy…. DOBRY SPOSÓB NIEPRAWDAŻ.

 13. [b]aha zapomniałam dodać[/b]……………..oczywiście mówię moim sąsiadkom, że……… to "NIE MOŻE BYĆ", ………."ŻEBY PIASKOWNICA PRZY BLOKU"…… i……. "KTO TO WIDZIAŁ DZIECI W PIASKOWNICY"……. "TOŻ TO NIEWYOBRAŻALNE" …. "DZIECI POWINNY SIEDZIEĆ W OBOZACH" (z tym już pojechałam ale coś koło tego)…………….. i tak tworzę PIJAR ….jakoby wszystko wina dzieci i [b]"TRZA TĄ WSTRĘTNĄ KUWETĘ ZWANĄ PIASKOWNICĄ ZLIKWIDOWAĆ"[/b]…….. gdyż mój [b]piesunio-curunio [/b]nie może siedzieć w tak dużej miseczce, bo co gorsza przeziębi sobie stópki…A PRZECA ZWIERZATKA WAŻNIEJSZE OD JAKICHŚ TAM BACHORÓW….. oczywiście KUWETĘ z PIASKOWNICY ROBIĘ SAMA, ale i tak zwalam na dzieci ………..dobre NIE ? i co wy na to

 14. Ach jakie miłe te tercjanki księdza proboszcza w myśl 'szanuj bliźniego swojego jak siebie samego' ah pięknie.
  Proponuję wydzielić np. jedno z osiedli i wywieść tam wszystkie osoby które uważają, że małe dzieci przeszkadzają, niech sobie tam żyją ot taka utopia: 'kościół, plebania, sklepik z dewocjonaliami, apteka i ławki co 2 metry.
  Tylko nie wyjeżdżać mi tu że to drugie getto, bo przecież Ci ludzi świetnie by się czuli tam ot, cisza spokój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here