Serbia Mistrzem Europy

19

12/09/11r./

W rozgrywanym w Nowej Dębie finale Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Powiatu Tarnobrzeskiego Serbia pokonała Holandię 3:1.

W rolę reprezentantów Serbii wcielili się piłkarze nowodębskiej Stali, natomiast w barwach podopiecznych Berta van Marwijka wystąpili zawodnicy Ludowego Zespołu Sportowego Strzelec Dąbrowica. Oba zespoły były pełne sił i żądne zwycięstwa zwłaszcza, że w miniony weekend nie rozgrywały żadnych meczy (LZS Dąbrowica specjalnie przełożył jeden z pojedynków na inny termin).

Upamiętnili ofiary zamachu z 11 września
Niedzielny finał przyciągnął rzesze kibiców. Trybuny nowodębskiego stadionu przy ulicy Chopina zapełniły się po brzegi, a atmosfera była radosna i piknikowa. Odnotować należy fakt, że do Nowej Dęby zjechała bardzo liczna reprezentacja kibiców Dąbrowicy. Oprawa finału była adekwatna do rangi wydarzenia. Zawodników obu drużyn wprowadzili na boisko młodzi adepci futbolu na co dzień trenujący na nowodębskim Orliku. Następnie odegrano hymn ligi mistrzów po którym kibice i piłkarze uczcili minutą ciszy ofiary zamachu terrorystycznego z 11 września 2001 roku. Mecz był emocjonujący i bardzo zacięty, ale jednocześnie rozgrywany według zasad „fair play”. Ostatecznie lepsi okazali się gospodarze i to do nich trafił Puchar Starosty Powiatu Tarnobrzeskiego.

Wsparcie dla Klubów
Rozgrywany w niedzielne popołudnie mecz kończył piłkarskie zmagania w ramach których wystąpiło 17 drużyn z terenu czterech gmin powiatu tarnobrzeskiego. Oprócz promocji sportu, postaw „fair play” futbolowe zmagania mają także wymiar integracyjny -Jednym z celów turnieju jest integracja mieszkańców naszego powiatu zarówno w wymiarze lokalnym jak i europejskim zwłaszcza w kontekście polskiej prezydencji w Unii Europejskiej – wyjaśnia Krzysztof Pitra Starosta powiatu tarnobrzeskiego, organizator rozgrywek. Pitra dodaje, że w akcje włączyły się wszystkie gminy z terenu powiatu oraz liczne organizacje i instytucje – O randze turnieju świadczy fakt, że patronat honorowy nad wydarzeniem objął między innymi Prezes Polskiego Związki Piłki Nożnej Grzegorz Lato. Za pomysłem Mistrzostw Europy Powiatu Tarnobrzeskiego kryje się były starosta, a obecnie poseł na Sejm RP Mirosław Pluta, który objął patronat honorowy nad imprezą –Cieszę się, że inicjatywa spotkała się z tak dużym zainteresowaniem mieszkańców powiatu. Mam nadzieję, że w tej lub podobnej formie wpisze się ona w stały kalendarz imprez sportowych ziemi tarnobrzeskiej.

Organizacja tak dużej imprezy sportowej na obszarze całego Powiatu wymagała znacznych nakładów organizacyjnych i finansowych. Wydatki każdego z Klubów zostały wsparte z budżetu Powiatu kwotą 5 tys. złotych. Środki te przeznaczone zostały na uzupełnienie strojów sportowych, przejazdy na mecze wyjazdowe, zakup sprzętu do utrzymania boiska.

PT19 KOMENTARZE

 1. Wtajemniczeni wiedzą że już druga firma z Nowej Dęby zostanie wkrótce sponsorem "Siarki".(kwota około 30 tyś poszła SIĘ J…..)Wartościowi ludzie odchodzą z N.Dęby a szkoda. A Wy Panowie nadal nazywajcie sponsorów debilami,to na pewno do was powrócą.

 2. pachołku bombki daj sobie na luz. Dla mnie może iść nawet do zaklikowa To jest wybór sponsora kogo chce wesprzeć a ty się nie podniecaj. Jak ma być taki sponsor jak bańka to niech idzie w podskokach

 3. Obrażasz ludzi których inni cenią i szanują .Zawodnicy Stali Marianie nie myślą tak jak ty, Mam nadzieję że ktoś poprosi Administratora o Twoie IP,hamstwa nikt ci nie podaruje, to tylko kwestia czasu.Podałam informację sprawdzoną .Nikomu nie ubliżając.Bez odbioru

 4. oj gamoniu :@ Jeszcze ci kopara opadnie oszuście jak zobaczysz kto będzie sponsorował Stal.
  Jak się nie mylę to już jakiś czas temu był podobny wpis " sponsorzy się wycofują " a jedyne co zauważyłem to to, że z każdym miesiącem ich przybywa.

 5. Pisaniem o jakimś IP się tylko kompromitujesz. Zapewne nie wiesz nawet co to router i wifi i nawet nie zdajesz sobie sprawy, że mieszkańcy jednego bloku mogą mieć to samo IP bo korzystają z neta sąsiada. Ponadto są : planty, Jorgula, Szypowski, Strefa – tam wszędzie jest wifi.

 6. KAZDY MOZE ZMIENIAC NICKI I ZGRYWAC CWELA NA NECIE ! KAZDY MOZE OBRAZAC, KRYTYKOWAC I PISAC KLAMSTWA ! ZAPAMIETAJ SOBIE TYLKO JEDNO SAMOTNY CZLOWIEKU : KTO MIECZEM WOJUJE OD MIECZA GINIE. 3/4 MIASTA WIE O KIM PISZE.

 7. Nie 3/4 MIASTA E a całe miasto wie że brak wam kultury i ogłady do tego jesteście skończoną grupą pijaków i nierobów.I pewnie skończycie w sądzie.Już.za niedługo zobaczysz czy twoje IP jest anonimowei czy ty jesteś anonimowy czy nie.

 8. od pewnego czasu da się zauważyć trend, że każdy kto wypowie się krytycznie na temat zarządu SND jest przez ich "obrońców" nazywany Panem Bombką albo kimś z nim związanym. Otóż wyobraźcie sobie szanowni kibice i obrońcy zarządu, że przed krytyką swoich poczynań nie uciekniecie. Jest to domena demokracji, a właśnie to dzięki tej idei wygraliście wybory na stołki.

  A propos pozyskiwania sponsorów. Byłem w sobote na meczu. A raczej chciałem być. Zarząd zaprosił uroczyście Pana G., dzięki któremu pozyskano Sanfarm jako sponsora. Przypadkiem pewnie ten Pan startuje w wyborach. No cóż politykę zostawmy z boku. Przywitano tego Pana oficjalnie. Nawet wstał, pokazał się i pomachał. I co? I nic. mecz się nie odbył. Brak było dokumentu stwierdzającego weryfikację boiska. Prezes Zarządu w w Echu Dnia powidział, że to ich wina.

  I tak się właśnie w SND traktuje sponsorów. Bardzo wymowna sytuacja. I znakomity sposób, by pokazać, gdzie się ma tego Pana

  pozdrawiam frustratów. Zachęcam do konstruktywnej rozmowy na poziomie bez inwektyw. Zwykła cywilizowana walka na argumenty

 9. Zarząd wie co to honor czy tylko wiedzą co znaczy to słowo grający zawodnicy? Prezes oświadczył " wrócimy pieniądze drużynie z Przeworska".Jako sponsor pytam Pana:Moje czy Pana własne "zwrócimy"pieniążki.Naraził Pan na śmiesznośc kibiców i całe miasteczko.
  Oby tak się nie stało jak czytam:

  Sprawa przekazana została do Wydziału Gier Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, który podejmie ostateczną decyzję w tej sprawie. Mecz może zostać powtórzony, ale nie wykluczone, że zostanie zweryfikowany jako walkower 3-0 dla Orła

 10. Bajzel raz na zawsze powinien zniknąć.A tak nawiasem jeden z gostków zapomniał sobie prezerwatywy i teraz biedak płaci. Mógł powiedzieć w Sądzie jak działacze z Dęby że mu się gdzieś zawieruszyła.

 11. [quote]Cała sytuacja nadaje się chyba tylko do filmu Barei……[/quote]
  a co to za Bareja …. to cuś z wodom mineralnom z Demby zwiazane ????

 12. [size=20]Diektiarienko,Pabian,Zięba,****,Rak,Horodyński -co za wstyd Panowie miejcie godność taki skandal na całą Polskę WSTYD[/size]

 13. Panie J…ustin B…iber wstyd to udawać człowieka na poziomie a zachowywać się jak gnojek. Kłamać, przekręcać celowo nazwiska wstyd! Niby szycha a naprawdę pionek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here