Ogólnopolski Turniej Młodzików i Młodzików Młodszych w badmintonie w Ropczycach

8

2014-01-27

W Ropczycach rozegrany został kolejny klasyfikacyjny Ogólnopolski Turniej Młodzików i Młodzików Młodszych w badmintonie. Po raz kolejny w tym sezonie znakomicie spisali się w zawodach tej rangi młodzi badmintoniści Stali Nowa Dęba, którzy aż czternastokrotnie stawali na podium dla zwycięzców.

W kategorii młodzików doskonale spisała się Natalia Róg, która zwyciężyła w grze pojedynczej dziewcząt, pokonując w finale po zaciętym trzysetowym pojedynku Magdalenę Golenię (UKS Sokół Ropczyce) 2:1 (5:21;21:19;21:12).

Drugi złoty medal Natalia wywalczyła w grze podwójnej dziewcząt, gdzie wspólnie ze swoją prnerką Izabelą Jajko (UKS Orliki Ropica Polska) wywalczyły pierwsze miejsce, pokonują w finale parę UKS Dubiecko Klaudię /Bukowińską / Aleksandrę Dudziak 2:0 (21:13;21:13).

W grze mieszanej Natalia wspólnie z Konradem Płochem (UKS Start Widełka) wywalczyli trzecie miejsce. W grze podwójnej chłopców trzecie miejsce wywalczył debel: Rafał Lejko (Stal Nowa Dęba) / Jakub Kufel (UKS Orbitek Straszęcin). Nowodębscy młodzicy w Ropczycach stanęli na podium dla zwycięzców cztery razy.

Jeszcze lepiej spisali się młodzicy młodsi z Nowej Dęby. W grze pojedynczej dziewcząt znowu w sposób nie podlegający dyskusji zwyciężyła Beata Mycek (Stal Nowa Dęba) rakieta numer jeden w Polsce w tej kategorii wiekowej, która w finale pokonała swoją koleżankę klubową Aleksandrę Michalczuk 2:0 (21:8;21:11). Trzecie miejsce wywalczyła kolejna nowodębianka Zofia Tomczyk. Na miejscach 5-6 uplasowały się: Dominika Luboch i Klaudia Kostrzycka.

W grze podwójnej dziewcząt pierwsze miejsce wywalczył debel w składzie: Beata mycek (Stal) / Jessica Orzechowicz (UKS Mix Team Tarnowiec), który w finale pokonał parę klubową Stali Nowa Dęba Aleksandrę Michalczuk / Zofię Tomczyk 2:0 (21:16;21:15).

Na miejscu trzecim uplasował się kolejny debel klubowy Stali: Klaudia Kostrzycka / Dominika Luboch.

W grze podwójnej chłopców na miejscu trzecim uplasował się debel w składzie: Jakub Suszyński (Stal) / Szymon Maciąg (UKS Start Widełka). W grze pojedynczej chłopców na miejscu trzecim uplasował się Jakub Suszyński (Stal). W grze mieszanej młodzików młodszych zwyciężył w chili obecnej najlepszy mixt w Polsce w tej kategorii wiekowej: Patryk Michałek (UKS Orbitek Straszęcin) / Beata Mycek (Stal Nowa Dęba), który w pojedynku finałowym pokonał mixt kombinowany: Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin) / Aleksandra Michalczuk (Stal Nowa Dęba) 2:0 (21:12;21:15). Na miejscu czwartym uplasował się mixt w składzie: Partyk Kordek (UKS Aktywna Piątka Przemyśl) / Zofia Tomczyk (Stal Nowa Dęba).

Nowodębscy młodzicy młodsi w Ropczycach stanęli na podium dla zwycięzców w sumie dziesięć razy. Był to kolejny rewelacyjny występ utalentowanej nowodębskiej młodzieży badmintonowej.


——————————————————————————————————–
Witaj! Mam na imię Kacper. Urodziłem się w Nowej Dębie z bardzo rzadkim i wyjątkowo złośliwym nowotworem tkanek miękkich i kości . Żeby ratować moje życie moi rodzice musieli podjąć najtrudniejszą decyzję w ich życiu – musieli wyrazić zgodę na amputację mojej lewej nóżki. Chirurgom udało się uratować jedynie udo, resztę nóżki niestety straciłem. Potrzebuję Twojej pomocy!

KLIKNIJ NA OBRAZEK ABY UZYSKAĆ WIĘCEJ INFORMACJI

8 KOMENTARZE

  1. ale że tak zapytam to ile tych drużyn gra w lidze badmintona bo piszo że tylko 2 czyli Stal i jakiś tam z Warszawy zespolik to w takim razie liga po byku …. Deba idzie na MISZCZA bo WICEMISZCZA to już ma :)

  2. Ciekawe bo w samym artykule wymienione jest osiem (UKS Sokół Ropczyce, UKS Orliki Ropica Polska, UKS Dubiecko, UKS Start Widełka, Stal Nowa Dęba, UKS Orbitek Straszęcin, UKS Mix Team Tarnowiec, UKS Aktywna Piątka Przemyśl), a tobie wyszła tylko dwa?

  3. Gość spod #2 pisze o lidze, a nie o turnieju w którym może grać każdy klub,zespół czy stowarzyszenie. Z tego co wiem, to chyba rozgrywki I ligi zostały zawieszone,gdyż były tylko 2 drużyny i tu gość#2 ma rację.

  4. A nasza Stal w Badmintona gra tutajhttp://www.badminton-rz.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=386:liga-20132014&catid=40:liga&Itemid=91

  5. Tutaj się nie chwalą, no bo czym mają się chwalić. Ale już w tym artykule jednak coś się troszkę chwalą ( troszkę) http://badmintonnowadeba.cba.pl/index.php/114-podsumowanie-2013Jak na razie te cele i pokładane w nim nadzieje zespół spełnił, ponieważ walczył w I lidze z wielką determinacją i niesamowitą ambicją i swoją postawą wstydu nie przyniósł, a co najważniejsze zdobywał cały czas tak bardzo potrzebne doświadczenie. Ostatecznie Stalowcy uplasowali się na czwartym miejscu i utrzymali się w szeregach I – ligowców, a ligowe ogranie zaprocentowało rewelacyjnymi wynikami uzyskanymi w startach indywidualnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here