JANINA LUBERA W SPRAWIE BUDŻETU 2014

131

Przedstawiony przez burmistrza projekt budżetu na rok 2014 zakłada poziom zadłużenia gminy w wysokości 22 101 515 zł . Zaplanowano zaciągnięcie kolejnego kredytu długoterminowego

– na kwotę 3,6 mln zł.

Kolejny z kredytów jest zaciągany na płacenie wcześniej zaciągniętych zobowiązań, czyli pożyczek i kredytów, których obsługi gmina, w deficytowej pętli, nie jest już w stanie spłacać z dochodów. Kredyt spłaca kredyt, który spłaca kredyt!… i tak do 2025 r.! Powtórzmy sobie to, proszę Państwa, do 2025 roku!

Przy nowym tzw. indywidualnym wskaźniku zadłużenia gminy, zdolność kredytowania inwestycji gminy w nadchodzących latach będzie automatycznie ograniczona. Nieszczęśliwie zbiega się to nową perspektywą finansowania projektów unijnych 2014 – 2020.

Gmina pogrążona jest w stagnacji. Dochody własne zaplanowane w tegorocznym budżecie są na podobnym poziomie jak dochody własne w roku ubiegłym. Czyli mimo wszystkich kosztownych inwestycji czy pseudo-inwestycji, wydany pieniądz nie pracuje na to, by przyciągnąć większy pieniądz. Jeżeli zestawimy ten fakt z warunkami spłat zobowiązań do 2025 roku, ograniczoną przez to zdolnością kredytową, stanem infrastruktury w mieście, spadkiem dzietności, rozmiarem emigracji, pogarszającą się sytuacją budżetu państwa i związanym z tym zagrożeniem pomniejszenia wszelkiego rodzaju subwencji wobec horendalnego wzrostu kosztów stałych, można skonstatować, że przedłożony nam projekt budżetu, jak i cała dotychczasowa polityka obozu \”Naszego Samorządu\”, mimo wszystkich gładkich sformułowań, jak budżet zrównoważony, budżet, tak naprawdę jest ODERWANY OD RZECZYWISTOŚCI.

JANINA LUBERA

Stanowisko wygłoszone podczas sesji budżetowej

131 KOMENTARZE

 1. [quote]Kolejny z kredytów jest zaciągany na płacenie wcześniej zaciągniętych zobowiązań, czyli [b]pożyczek i kredytów, których obsługi gmina, w deficytowej pętli, nie jest już w stanie spłacać z dochodów. Kredyt spłaca kredyt, który spłaca kredyt!… i tak do 2025 r.! Powtórzmy sobie to, proszę Państwa, do 2025 roku[/b]! [/quote]

  No to ładnie. Już po Nowej Dębie.

 2. jak sie co chwile inwestuje w poprawke remontów kolejne miliony czy kilka set tys złotych to są ku temu powody że mamy jak mamy, dlatego nie dopućmy do wygrania Wieśka w tym roku na wyborach

 3. Aż mnie boli jak czytam co się wyprawia w tym mieście. Władzom gratuluję przyszłościowego myślenia: nie ma pieniędzy? weźmy kolejny kredyt na spłatę długów. Do 2025 to już nie będzie nasza sprawa, niech martwią się inni. Ale za to ile betonu w gminie :)

 4. Jak mawiał klasyk z Leżajska: "Budżet jest założony realnie – tu nie ma i tam nie ma", a jak mawiali starożytni: "Tempus fugit".

  Ciekawe, co na te długie powiedzieliby Starożytni z Leżajska? ( bo jeżeli wszyscy są piją na lasowiackich tańcach, to kto pilnuje sklepu? )

 5. Ja rozumiem , że żyjemy na kredyt jak pewnie większość gmin w Polsce. Ja rozumiem ,że trzeba je spłacać. Wszystko jasne.
  Ale nie bardzo rozumiem co w naszej gminie dzieje się w polityce , mam wrażenie ,że każdy gra dla siebie i każdy próbuje po po prostu d………ć przeciwnikowi a interes mieszkańców schodzi na plan dalszy.
  Mam wrażenie ,że to przez Ratusz gmina nie dostała pieniędzy za inwestycje w przebudowę plant , wydaje mi się że w tym przypadku doraźne rozgrywki polityczne przeważyły nad interesem mieszkańców. Zdaje sobie sprawę ,że planty zostały zrobione nie tak jak powinny tylko czy nie lepiej w interesie gminy było krytykować mniej że tak powiem medialnie? Mechanizm jest prosty gmina nie dostaje kasy z urzędu marszałkowskiego tak wiec nie ma za co spłacić kredytu na inwestycje. Czy w tym wypadku polityka i chęć dowalenia władzy nie przesłoniła interesu ogółu?

 6. Zastanów się. Kto wygenerował 22.000.000 zł długu przez 8 lat? Warto dodać, że sama obsługa tego długu w tym roku to wydatek 700.000 zł z budżetu gminy. Opisem słownym można próbować zataić aktualną sytuację, ale liczb nie oszukasz.

 7. NIE WIDZIAŁEM JESZCZE GMINY KTÓRA NIE BYŁA BY ZADŁUŻONA TEŻ MI AFERA, A PO RESZTĄ ŻEBY COŚ DOSTAĆ OD UE TO TRZEBA SIĘ ZADŁUŻYĆ.DLACZEGO NIKT NIE MÓWIŁ ILE BYŁO DŁUGU PRZED OBIĘCIEM PRZEZ PANA ORDONA WŁADZY I NA DODATEK ZERO INWESTYCJI.

 8. Warto abyś także zainteresował się jakie inwestycje wykonał Ordon w całej gminie i za jakie pieniądze oraz przede wszystkim jaka była ich celowość

 9. Jeżeli gmina zaciąga kredyt na kredyt no to chyba nic więcej nie trzeba tłumaczyć. To pokazuje w jakiej finansowej matni jest Nowa Dęba. To musi pierdzielnąć. I pierdzielnie z wielkim hukiem. Będzie bolało bo za chwilę nie będzie na utrzymanie szkół, na wypłatę pensji urzędnikom, na remonty fuszerek itp itd

 10. A więc kampania wyborcza ruszyła na dobre. I pierwszy plakat wyborczy mamy załączony do artykułu. Niestety tej pani dziekujemy zanim zaczęła, bo jak dorwie się ze swoja świtą to dopiero będzie jazda.

 11. "Czyli mimo wszystkich kosztownych inwestycji czy pseudo-inwestycji, wydany pieniądz nie pracuje na to, by przyciągnąć większy pieniądz. Jeżeli zestawimy ten fakt z warunkami spłat zobowiązań do 2025 roku, ograniczoną przez to zdolnością kredytową, stanem infrastruktury w mieście, spadkiem dzietności, rozmiarem emigracji, pogarszającą się sytuacją budżetu państwa i związanym z tym zagrożeniem pomniejszenia wszelkiego rodzaju subwencji wobec horendalnego wzrostu kosztów stałych, można skonstatować, że przedłożony nam projekt budżetu, jak i cała dotychczasowa polityka obozu "Naszego Samorządu", mimo wszystkich gładkich sformułowań, jak budżet zrównoważony, budżet, tak naprawdę jest ODERWANY OD RZECZYWISTOŚCI."

 12. Ja bym nie miał takich obaw, po Ordonie bardzie popsuć już się nie da. Gmina osiągnęła dno finansowe. Teraz bardzo dużo pracy trzeba będzie włożyć, aby dźwignąć gminę.

 13. Chyba nie wszyscy z piszących rozumieją mechanizm inwestycji tzw. unijnych.
  Jeżeli planowana jest w gminie inwestycja na powiedzmy sumę 10 mln pln i ma być ona wspołfinansowana przez ''unie'' np. w 80% to i tak gmina zaciąga na początku kredyt na te 10 mln pln(no chyba ,że posiada srodki własne) Dopiero po zakończeniu tej inwestycji i odebraniu jej prze instytucje która to finansuje , "unia " zwraca gminie te 80% czyli w tym wypadku 8 mln pln. Po zwrocie tej sumy gmina spłaca cześc zaciągniętego kredytu.
  Dlatego pisałem wcześniej o tym ,ze każdy gminny polityk powinien się zastanowić czy działa w interesie lokalnym czy swoim tylko własnym , każdy głos docierający do np. urzędu marszałkowskiego że jakaś inwestycja jest spieprzona może wiazać się z tym , że gmina kasy nie dostanie i wtedy płacimy wszyscy a nie tzw przysłowiona ''unia"

 14. Przecież Żoładź z Ordonem mowią, że planty są spoko i że piasek się przesuwa pod płytką i że to się zagęszcza wszystko. Planty są tak piękne że Urząd Marszałkowski chciał je zobaczyć bo nigdzie takich nie ma. Gratulujemy panu Żołędziowi i Ordonowi tego sukcesu który rozsławia Nową Dębę wzdłuż i wszerz. No chyba, że planty są z**bane ale wtedy Ordon i Żołądź powinni ponieść odpowiedzialność, prawda???

 15. POJEDŹ ,A NAWET MOŻESZ PÓJŚĆ PIESZO DO MAJDANU KRÓLEWSKIEGO. ZOBACZYSZ NIE ZADŁUŻONĄ GMINĘ I TO NA WŁASNE OCZY. MOŻNA ? MOŻNA.

 16. Właśnie wróciłem z Majdanu[url]http://www.majdankrolewski.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&menu=2&artykul=1568&akcja=artykul[/url]

 17. Czytam co piszesz i wyciągam takie wnioski:
  – jeżeli wszystko jest świetnie zrobione, to po co piszesz?
  – jeżeli jednak nie, to mamy przymykać oczy na wydanie w taki sposób naszych pieniędzy; zresztą Ordon głosił hasła "przejrzysta gmina" to w czym problem?

 18. Planowane dochody gminy Majdan 26528114,00zł. Planowane wydatki 29928114,00zł. Różnica 3,4mln zł. Myślisz, że Wójtowi tę różnicę Św. Mikołaj pod choinkę przyniesie??? Czy może jednak bank. I masz swoją nie zadłużoną gminę osiołku :)

 19. # 20 Wystarczy popatrzeć na inwestycje. Tam głupoty nie zobaczysz, nikt nie zrywa 3 razy tej samej kostki, nikt nie leje wielu ton betonu w ziemię, inwestują w to , co służy ludziom , głównie drogi, i to w całej gminie. A 3 mln. to 7 razy mniej niż nasze 22. Tak na marginesie ; Nikt nie nazwał ciebie osłem, a więc może waż na słowa i nie obrażaj innych.

 20. Co z rozkradzioną ulicą Żeromskiego??? Jak można rozkraść ulicę w Dębie żeby burmistrz nic nie wiedział ???

 21. Kostkę zdjęto z Żeromskiego w sierpniu 2012 r. 1,5 roku Nowodębianie czekają na odpowiedź Ordona gdzie jest ta kostka. Ile mamy jeszcze czekać?

 22. Wyjazdy do Afryki za pieniądze podatników też nie nazwiesz głupotą? To też służy ludziom? Meritum było iż Majdan niema długów a to nie prawda. Poza tym 3,4 razy 7 to nie 22 a 23,8 więc znów brak dokładności. A biorąc pod uwagę liczbę ludności, dzielimy to przez 2. Co daje nam 3 a nie 7 razy. Tak na marginesie, jak tu ważyć słowa skoro same cisną się pod palce :) Poza tym od tego jest ten portal, aby sobie frywolnie poobrażać kogo zechce, co jest tutaj powszechnie stosowane :)

 23. Ja w temacie pełnie wiedzy posiadam. Polecam i Tobie uzupełnić. Szczególnie polecam &3.
  [url]www.biuletyn.net/nt-bin/_private/majdankrolewski/469.pdf[/url]

 24. NO I MAMY OBJAWIENIE!!! JEST TWARZ NOWEJ BURMISTRZYNI!!! BRAWO.NIE WIDZĘ POZA TĘPĄ KRYTYKĄ NIC KONKRETNEGO W TEJ WYPOWIEDZI! TA PANI MOŻE BYĆ BURMISTRZEM NA MIARĘ TOW.CZEKALSKIEGO. ZERO KONCEPCJI.

 25. Następny pedagog pcha się na burmistrza ?Ponoć "tresuje"jatej materii ostapko z grzędą. Urabiają sobie grunt. BRAWO .

 26. No to wszystko jasne. Niech się pojedynkują na placu Gryczmana a MG Ośrodek Kultury niech to obejmie patronatem. Można jeszcze biegi uliczne i promocję zeszytów dokoptować…Mdli mnie

 27. Zróbcie dyrektorem LO pana z SOK czy od sportu albo podobnego im menadżera, no chyba , że ty byś porzadził ? Spróbuj.

 28. A ja swój kredyt na mieszkanie będe spłacał do 2039 r. Chciałbym skończyć w 2025 r.Kredyty na inwestycje tak mają, że się je spłaca długo. Taka mała akcja edukacyjna.

 29. [quote]Kredyty na inwestycje tak mają, że się je spłaca długo[/quote]
  Wykaz inwestycji za ktore będziemy bulić latami:
  – fuszera na plantach
  -rozpadający się taras na domu kultury
  – popękana wczasowa
  -błoto nad zalewem
  -zagrożone ujęcie wody
  i inne…
  A bieda i bezrobocie jak były tak będą. A nawet większe bo trzeba pospłacać to wszystko, a więc ludziom podwyższyć opłaty i podatki

 30. Skoro mówimy o zapleczach to ja chcę porozmawiać o zapleczu Wiesława Ordona czyli:
  – radny powiatowy Baracz z Tarnowskiej Woli ( tuza intelektualna nr 1)
  – Krzysztof Sałek z Rozalina ( tuza intelektu nr 2 z małym czołem)
  – Jan Flis
  – Kazimierz Skimina

  No jak widać są to osoby o niezwykłym potencjalne intelektualnym. Mają liczne zdolności (zwłaszcza retoryczne). Oni mają plan na Nową Dębę uzgodniony w chałupie w Tarnowksiej Woli.

 31. Rozmowa na tym forum przypomina rozmowę z superkomputerem ZSRR na każde niewygodny wpis odpowiedź brzmi "A u Was to murzynów biją"

 32. Każdy dobiera sobie partnerów inteletualnych na swoim poziomie. Nic dziwnego, że Ordon z Flisem i Skiminami rozumieją się bez słów. Wtóruje im Serafin.

 33. [quote]

  Kolejny z kredytów jest zaciągany na płacenie wcześniej zaciągniętych zobowiązań, czyli pożyczek i kredytów, których obsługi gmina, w deficytowej pętli, nie jest już w stanie spłacać z dochodów. Kredyt spłaca kredyt, który spłaca kredyt!… i tak do 2025 r.! Powtórzmy sobie to, proszę Państwa, do 2025 roku! [/quote]

  [b]DĘBA ZNALAZŁA SIĘ W SPIRALI DŁUGÓW. KOLEJNE DWIE KADENCJE TO BĘDZIE SPŁACANIE DŁUGÓW ORDONA. ZERO INWESTYCJI, ZERO ROZWOJU. MIASTO SIĘ JUŻ PO RZĄDACH ORDONA NIE PODNIESIE.[/b]

 34. Dęba znalazła się w okresie przedwyborczym, i KWW Ratusz się uaktywnił. Taka prawidłowość.. jak się chce dostawać 6 tyś zł na rok lub więcej trzeba się napluć trochę na forum. Tylko Ciekawe co KWW Ratusz zrobi jak dojdzie do władzy? Ulice Leśną? Budowa przemysłu drzewnego? A może bedzie odważny i pozamyka szkoły we wsiach?

 35. Twój ordon cały czas robi kampanie wyborczą zamiast pracować dlatego miasta. I mamu skutki. 22 mln zadłużenia, brak ludzi, miasto duchów, nie wiadomo gdzie jest ulica Żeromskiego, nie wiadomo gdzie kostka z plant Czelaskiego.

  Co zrobi kolejna ekipa jak dojdzie do władzy? NIC NIE ZROBI! BĘDZIE SPŁACAĆ PRZEZ 2 KADENCJE DŁUGI ORDONA. TAK DĘBA ZOSTAŁA ZAŁATWIONA NA LATA ! BYĆ MOŻE JUŻ SIĘ NIE PODNIESIE PO TYM SPUSTOSZENIU JAKIEGO NAROBIŁ ORDON I JEGO SPÓŁA!

 36. Ja się tak poczyta te komentarze to widać, że ratusiki mają może ze trzech hejterów którzy piszą wkółko to samo. Poczytajcie komentarze pod różnymi pseudo artykułami. Wszędzie ta sama jazda. Kopiuj – wklej dobrze opanowane :)
  A czy godna poratowania zdrowia dyrektorka LO może i ma siłę prowadzić kampanię wyborczą? Panie starosto czy tak można? Pracować nie może ale rządzić gminą tak? Coś mi tu nie pasuje :(

 37. Dziwią mnie te wszystkie wpisy powyżej przeciw Luberowej. Pytanie zasadnicze, czy ona lub ktokolwiek sensowny w ogóle wystartuje. Następna kadencja będzie b. trudna. Pieniędzy nie będzie na inwestycje, bo długi Ordona trzeba będzie spłacać.
  Niech ludzie z Ordonowego "naszego samorządu" naprawią co zniszczyli, niech wobec mieszkańców poniosą konsekwencje za zniszczenie miasta.

 38. Ordonowcy mają 2 hejterów którzy nie piszą nic prócz bluzgów bo nie mają nic mądrego do powiedzenia. Nadrabiają pyskówką i chamstwem. Widać to pod każdym artykułem. Te same 2 chamidła. Ordon podobno jest na chorobowym a na stronie urzędu piszą, że on się wypowiada w artykułach. To z jakich czeluści on się wypowiada skoro nie ma go w urzędzie? Kto z nim te rozmowy przeprowadza? Sam ze sobą je prowadzi? Czy Żołądź pisze za niego???

 39. Planty Czekalskiego były wykonane z kostki brukowej. Gdzie ta kostka jest ? Gdzie jest kostka z ulicy Żeromskiego? Przecież to wszystko jest warte duże pieniądze. Czy gospodarz Wiesław Ordon przypilnował wszystko tak jak trzeba? Dęba to mała mieścina. To nie Rzeszów czy Kraków. Tutaj nie da się nie wiedzieć co się dzieje.

 40. Zarządzanie gminą to ogromna odpowiedzialność. Podjął się tego W.Ordon.
  Jak wywiązał się z tego zadania?
  – pozostawił 22 mln długu,
  – nie wykonał żadnej rozwojowej inwestycji.

 41. – nie wykonał żadnej rozwojowej inwestycji

  A fabryka Pilkingtona w Gminie? Mało rozwojowa inwestycja. Majdan pewnie robi coś podobnego tylko o tym nie wiem.

 42. Ordon nie ma nic wspólnego z Pilkingtonem. To tak jakby Sudoł z Pitrą mówili że to ich zasługa bo wydali ( tak przy okazji w ekspresowym czasie) pozwolenie na budowe. Gdyby nie powódź nie było by tu żadnego Pilkingtona. Do tego rząd dał olbrzymią dotację aby on został w Polscę a nie uciekł do Rumunii. Tak więc jeśli komuś dziękować to premierowi Tuskowi. I ostatnia sprawa: Chmielów został wybrany po to by ludzie z Sandomierza mieli bliżej.

  Zaraz się dowiemy, ze 2 hotele szypowskie, stokrotkę, sklepy Tebina, fabrykę bombek, karczmę Jorgula inne to wykonał Ordon. Pękne ze śmiechu zaraz. Ordon z Żołędziem to tylko żyli i żyją z podatków jakie wypracowują ci przedsiębiorcy.

 43. [quote]To tak jakby Sudoł z Pitrą mówili że to ich zasługa bo wydali ( tak przy okazji w ekspresowym czasie) pozwolenie na budowe. Gdyby nie powódź nie było by tu żadnego Pilkingtona.[/quote]

  No taak! Gdyby nie pozwolenie na budowę Pitry to by nic z tego nie było :)

 44. Wam nikt nie wmówi. Ale takie są fakty. Gratulacje dla Jerzego Sudoła i premiera Tuska za Pilkington. I oczywiście Bozi za to, że zesłała powódź bo bez tego nic by nie było.

  [quote]Zaraz się dowiemy, ze 2 hotele szypowskie, stokrotkę, sklepy Tebina, fabrykę bombek, karczmę Jorgula inne to wykonał Ordon. Pękne ze śmiechu zaraz. Ordon z Żołędziem to tylko żyli i żyją z podatków jakie wypracowują ci przedsiębiorcy.[/quote]

  Ordon kocha się podpinać. W artykule na starej stronie urzędu o tym, że otworzono hotel szypowski strefa bryluje Ordon z Serafinem. Tak jakby to oni otwierali. Żenada. Może ciemny lud takie focie kupuje ale nikt normalny tego nie łyka :)))

 45. Wydaje mi się, że poziom agresji wzrasta za każdym razem gdy padnie pytanie o doświadczenie członków KWW Ratusz. Liczba śliny się zwiększa…

 46. Tutejszy nie chce rozmawiać na temat bo musiałby przyznać, że wybór Wiesława Ordona to był błąd. Ale tego zrobić nie może, bo nie taka jego rola. Do żadnego argumentu przedstawianego przez oponentów nie odniósł się treściwie i odnieść się nie ma zamiaru.
  Kredyt na kredyt. Tak działa alkoholik: klin klinem. Pijana Gmina. My już nawet nie spłacamy długów Ordona tylko zaciągamy kolejne by jakoś trwać!

 47. Ok nie prowadze statystyk zadłuzenia gmin, ale powszechnie wiadomo, ze wszystkie gminy zblizają się do granicy zadłużenia. I wiem też, że gdyby Gmina nie sięgała po środki unijne ekspert Marek by biegał i nagłasniał ten fakt. Gmina sięga – też nie dobrze. Co do oderwania od rzeczywistości to mam wrażenie że program Ratusza w poprzednich wyborach taki był. Mam nadzieję, że ten na te wybory będzie lepszy.

 48. Pilkington wybudował fabrykę ponieważ zagrożenie powodziowe sprawiło że nie mógł inwestować w Sandomierzu. najbliższe wolne tereny były w Chmielowie i tyle. Ordon nie mógł nawet temu przeszkodzić, chyba żeby się bardzo starał, np. obrażał po pijanemu inwestorów. To że wtedy nie popił i nie obrażał to jeszcze nie zasługa, a że wydał na nich miliony to głupota.

 49. Warto sięgać po projekty unijne ale takie których realizacja da szansę gminie na powstanie np. nowych miejsc pracy. Realizacja projektu na planty nic pożytecznego miastu nie wniosła.
  Znowu używasz terminu "wszystkie", aby usprawiedliwić 22 mln zadłużenia. Ta argumentacja absolutnie nie przekonuje. Poszukaj innych argumentów.

 50. Tarnobrzeg – dług ok. 100 mln. Na mieszkańca wypada ok. 2 000 zł. Nowa Dęba 22 mln. Na mieszkańca wypada ok. 1158 zł. Licząc do wykazanych Urzędowo mieszkańców a nie "śmieciowych" . Na podstawie danych z sieci, szkoda że radaktorowi brakło staranności by porównać.

 51. Tylko zapomniałeś podać rodzaj inwestycji, na jakie Tarnobrzeg wziął kredyty. Czekam na uzupełnienie.

 52. Przestań mi człowieku pisać czego mam się wstydzić, na kogo pluć i jakie dane podawać. Skoro artykuły na tym portalu są na kiepsim poziomie pod kątem danych to pogadaj z autorami. Taki Putin się odzywa "Czekam na uzupełnienie" wyluzuj gościu.

 53. Pomogę Ci: Tarnobrzeski Park Przemysłowo – Technologiczny o powierzchni 29 hektarów; a o innych inwestycjach e Tbg doczytaj sobie.

 54. Cóż za łaskawe sformułowanie. Doczytaj sobie. To tak jak ze Stalinem powiedział WON a mógł zabić. Popracuj nad kontaktem z ludźmi.
  A odnośnie wątku zadłużenia ponoć jest małe kłamstwo, duże kłamstwo i statystyka. Chciałeś przykład innej Gminy i masz, rozmowa o zadłuzeniu gminy powinna być prowadzona w odniesieniu do faktów i takiej dyskusji w Nowej Dębie brakuje. Podobnie prowadzona powinna być ocena efektywności inwestycji. Ciekawe co by wyszło np. przy kotłowni na biomase na którą projektował duet czy basenie. Ale to już poziom dyskusji którego Ratusz nie udźwignie bo skupia się na rozliczaniu płytek.

 55. [quote]Przestań mi człowieku pisać czego mam się wstydzić, na kogo pluć i jakie dane podawać. [/quote]

  Masz jakiś monopol na kategoryczne stwierdzenia?

  [quote]rozmowa o zadłuzeniu gminy powinna być prowadzona w odniesieniu do faktów i takiej dyskusji w Nowej Dębie brakuje. Podobnie prowadzona powinna być ocena efektywności inwestycji. [/quote]

  Planty, zalew, dom chłopa, wczasowa i inne. Mnóstwo pieniędzy, ogromne koszty, zadłużenie gminy i [b]FATALNE WYKONANIE[/b]

 56. Owszem mam prawo do kategorycznych stwierdzeń jeśli dotyczą tego co ja mam robić i reagować jak ktoś mi mówi co mam myślec i pisać. A co do drugiego wątku albo rozmawiamy o zadłużeniu w oparciu o jakieś realne informacje albo stosujemy technologię zdartej płyty – bo płytka odpadła. Dlatego uważam, ze Ratusz nie jest w stanie podołać merytorycznej dyskusji.

 57. Przykre że "kandydatka" na burmistrza juz kłamie :( Przeciez Ordon przejął 13mln długu Czekalskiego. Mam jeszcze archiwalne Wasze Sprawki, gdzie Wacek W. pisał o tym. Dlaczego więc wciskacie kit ludziom? Myslicie że mieszkańcy to jołopy które nic nie kumają?
  Widze że teraz jest taki sam rodzaj postepowania. Wacek działa! :)

 58. Przeczytaj jeszcze raz treść artykułu, masz tam liczby i konkretne stwierdzenia. Odnieś się do nich i przestań robić uniki jak: brak odpowiedzi nt. inwestycji w Tarnobrzegu ( bo musiałbyś podać niewygodną informację o inwestycjach przemysłowych w Tarnobrzegu vs planty w Nowej Dębie ), czy granie na emocjach poprzez przywołanie Putina i Stalina ( to jakbyś łapał się brzytwy, bo nic innego Ci do głowy nie przyszło ).

 59. Nie łapie się brzytwy tylko stosuje Twoje techniki:) nie jest to miejsce do prowadzenia poważnej dyskusji na temat zadłużenia Gminy a co do zadłużania Tarnobrzega ani mnie to ziębi ani grzeje niech sobie Norbert radzi. Aby rozmawiac o zadłuzeniu trzeba partnera który nie bawi się w plucie tylko chce rozmawiać. Ratusz nie potrafi rozmawiać z nikim kto nie jest po ich stronie.

 60. Jaki jest sesns "rozmowy" z propagandzista skompromitowanego burmistrza Ordona? Z takim nie ma rozmowy bo on nie prowadzi dialogu tylko sączy swoje propagandowe teorie. Niech antycypuje nagrode w chacie u Baracza z Sałkiem. Tam duże stężenie intelektu. Wręcz.Krynica Mądrości.

 61. W ustach propagandzisty taka uwaga to ostateczny komplement. Poczuj się jak każdy który tu próbuje napisać coś i dostaje w odpowiedzi zestaw bluzgów zgodnych z intrukcją. Pisze z Tobą i reprezentuje samego siebie. Kolega się coraz bardziej denerwuje, nerwy puszczają?

 62. Świetnej odpowiedzi udzielił Ci "79". Od wskazanych osób otrzymasz odpowiedzi na co, dlaczego, gdzie, po co i za ile. Bedziesz miał wiadomości z pierwszej ręki.

 63. Tutejszy. Idz pogadać z Flisem i Skiminam oraz innymi radnymi Ordona. Tam masz merytoryke, retorykę, intelekt.

  Jak idziesz w politykę musisz rozmawiać z każdym, nie tylko przed wyborami. Polityka ocenia się po tym co osiąga a nie po tym na kogo się obrazi. Dlatego jednak wolę naszego burmistrza. Jak zostaniecie burmistrzami też powiecie że nie mozecie się dogadać z Marszałkiem, posłem czy kims innym??

 64. Chodzi o to, że stanowisko Ratusza już poznałeś, a jak chcesz wiedzieć więcej to powinieneś zapytać drugą stronę czyli wskazanych radnych.
  Nie pytasz, bo już znasz ich stanowisko bo piszesz" nasz burmistrz" . Wszystko jasne!!!
  Innego punktu widzenia nie przyjmujesz.

 65. Nie znam stanowiska randych wymienionych nie mam tej przyjemności. Nasz burmistrz mogę spokojnie napisac bo na niego głosowałem podobnie jak większość mieszkańców Gminy którzy poszli na wybory. Na Was nikt nie mógł niestety głosować bo nie było odważnego. Jestem bardziej gotowy na zmianę swojego poglądu niż stronnicy ratusza, ale jakoś mnie nie przekonujesz. Powtarzanie zarzutów mnie drażni. Mam ochote porozmawiać z kimś o rozwoju tej Gminy, ale przykro mi jak na razie się nie da liczę na bardziej merytoryczną dyskusje.

 66. piach trzeba w nasmarowane osie garściami sypać ..:))
  Ważne by piasty wytrzymały – a kierunek jak pojadą ''wagoniki'' – ważny b. ważny. wagoniki mają głos – vox populi [b]:o[/b]
  Ps. sorry / wcinam się – motór.;)

 67. Jeżeli jest tak jak piszesz, miej pretensje do Czekalskiego. W takiej sytuacji Ordon powinien spłacać ten dług, a nie powiększać go o kolejne 9 milionów. Tak by zrobił dobry gospodarz.

 68. He he, kazdy ma swojego Ostapke :)
  [url]http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140207/POWIAT0303/140208964[/url]

 69. Potwarzam: Ordon rządził z Czekalskim ramię w ramię. Był u niego sekretarzem. Odpowiada za jego rządy. Odszedł dopiero jak mu się zachciało lepszego stołka wbijając Czekalskiemu nóż w plecy. Ordon się wyłożył w tej kadencji całkowicie. Planty zalew itd. Kompromitacja. Trzeba szukać nowego gospodarza. Póki co wiadomo, że będzie startował popierany przez nowodębską i baranowską platformę obywatelską Bogdan Tomczyk i popierana przez Ratusz Janina Lubera. Może wystartuje ktoś jeszcze? Szukajmy wspólnie bo czasy przed nami trudne.

 70. A co? Miał zbierać na kupkę jak to chce kandydatka na burmistrza dyrektorka na poratowaniu zdrowia?
  To byś teraz pływał w tarnobrzegu, do kina jeździł do rzeszowa, szmba wylewałyby się napola, jeździłbys po szutrze. No ale kasa byłaby na kupce :)
  Fajna perspektywa :(

 71. Ordon ma chorobowe z tego co słyszałem więc ratuje zdrowie a mimo to sieje propagandę w radiu leliwa. Masz jakiś problem gdy ktoś ratuje zdrowie? Zacznij od swojego prycypała. Atakując kogoś problemy zdrowotne zachowujesz się jak barbarzyńca. Zarówno Ordon jak i Luberowa mają prawo się leczyć jeśli tego wymaga sytuacja.

 72. Robi się tak – spłaca się należności i buduje się zdolność kredytową na mądre inwestycje.

 73. Skoro powiedziało się A to trzeba powiedzieć i B ,to co pani napisała czy podyktowała komuś mija się z prawdą i wprowadza w błąd naszych mieszkańców ,trzeba do tej liczby dodać jeszcze jaki gmina ma dochód i zobaczy pani co wyjdzie .Ale tak jak pani to zrobiła to bardzo nie ładnie,mamy ładne miasteczko i gminę i po co to wszystko.

 74. Warto zwrócić uwagę na dopisek pod artykułem, że jest to stanowisko wygłoszone na sesji budżetowej; tzn, że wygłoszone publicznie na najważniejszej sesji w ciągu roku w obecności wiceburmistrza, skarbnika, radnych, pracowników urzędu i jednostek organizacyjnych oraz przybyłych mieszkańców.
  Stanowisko było głosem w dyskusji nt. budżetu gminy na 2014 r. Korzysta Pan/Pani z mediów elektronicznych zatem może warto sięgnąć do nagrania z sesji i budżetu – jedno i drugie powinno już być umieszczone na stronie urzędu. Forum nie jest miejscem na prezentację całego budżetu. Jeżeli natomiast Pan/Pani oczekuje rozmowy, to zapewniam że będzie taka możliwość na spotkaniu Ratusza – informacja będzie podana publicznie. Pozdrawiam!

 75. Zwolennicy skompromitowanego burmistrza Ordona nie mają argumentów. Muszą stosować taki język jak ten (jedno)komórkowiec powyżej. :(

 76. A gdzie jest program Pani Janiny i Ratusza & Grzędy? Zostaje tak jak było 4 lata temu? Przekopać górkę by do domów na Leśnej było bliżej i rozwój przemysłu drzewnego? Czy pojawią się nowe wątki? Tak pytam zupełnie poważnie

 77. Czarny koń niby że Ratusz? Rumak to to nie jest… Ale na program czekam z wytęsknieniem zresztą jak na programy wszystkich startujących.

 78. [b]Jak to jest, że można spieprzyć centrum miasta za 5,5 miliona, zostawić miasto z 22 milionami długu, wyłożyć się na zalewie, dopuścić do rozkradzenia ulicy i innych takich i jeszcze mieć czelność brylować że się jest dobrym gospodarzem?[/b]

 79. Propagada i powtarzanie tego samego w kółko- widać tylko to tego poziomu nauczyli Pana Marka na studiach. Planty nie są spieprzone, nie znam wyników "obdukcji" ale pewnie zastrzenia dotyczą kwoty góra kilku tysięcy przy projekcie z 5,5 mln. Więc to bzdura. 22 mln długu nie są wcale większym zadłużeniem niż w innych gminach. Im ktoś ma mniej do powiedzenia tym głośniej krzyczy. Nadal nie mogę się doczekać odpowiedzi na pytania o osiągniecia i doświadcznia członków Ratusza. To chyba jakaś forma tchórzostwa.

 80. [quote] Planty nie są spieprzone[/quote]

  Ile jeszcze chcesz się ośmieszać? Doktur powiedział Ci, że jak będziesz tak opowiadał to "zadziała" ? Antycypujesz nagrodę czy przeczytałeś książkę "Psychologia rewitalizacji" ?

 81. Aby pwoeidzieć że coś zostało spieprzone nalezy udowodnić że znacząca część została źle wykonana. Jakby ratusz brał odpowiedzialność za jakąkolwiek inwestycje pewnie też by się przychylił do tego stanowiska.

 82. Idź na planty i zobacz. Inwestycja zawiera wady istotne i wady trwałe. Czyli trzeba ją przebudować. Ratusz wam mówi o zalewie, a wy nic. Nie słuchacie i dopuszczacie by było bagno.
  Masz tutaj poczytaj o tym czym są planty i jak zostały spieprzone:
  [url]http://www.infonowadeba.pl/news.php?readmore=1722[/url]

 83. "Czyli trzeba ją przebudować." – ?? z powodu krzywej płytki chcesz wszystko przebuodowywać? Pisze tu jako ja a nie wy i sorry cytowanie stron propagandowych jakoś mnie nie przekonuje.

 84. Taaa. Jedna krzywa płytka, a nad zalewem jest plazadur. Na bank przekonasz takimi komentarzami ludzi do swoich racji. Na bank uwierzą w to co piszesz a nie to co widzą na codzień. Baw się dobrze, ale na dzisiaj beze mnie.

 85. Nie mam niestety możliwości zapoznania się ze słynna ekspertyzą więc nie wiem ile jest krzywych płytek i czy trzeba wszystko rozbierać. Na razie jest to coś jak potwór z Loch-Ness.

 86. [b]
  Z całym szacunkiem ale Lubera nie ma bladego pojęcia o budżecie ani o prowadzeniu szkoły co najwyżej zna sie na szkolnych korytarzach. [/b]
  [b]Kwitować może sobie uczniaków a nie ludzi którzy pracują w tym kilkanaście lat.Zachęcam do wysłuchania sesji gdzie Pani Lubera zwyczajnie sie zbłażniła he,he…[/b]

 87. HE, HE, WRESZCIE KTOŚ PRZELICZYŁ DANE.

  PULTAJĄ SIĘ, BO ZDALI SOBIE SPRAWĘ, ŻE ZBANKRUTOWALI.

  LUBEROWA PRZYNAJMNIEJ WIE, O CO CHODZI I W KAŻDYM MOMENCIE MOŻE OLAĆ WYBORY, JAK TO SOBIE DOBRZE PRZELICZY.

  LASOWIAKI ZOSTANĄ Z PUSTĄ MICHĄ. MYŚLELI, ŻE JAK ONI NARĄBIĄ BAJZLU, TO KOMUŚ BĘDZIE CHCIAŁO SIĘ PO NICH SPRZĄTAĆ I MARNOWAĆ NA TO KILKA LAT BEZCENNEGO ŻYCIA.

  A PROKURATURA PONOĆ NAD ŻOŁEKSPOLEM PRACUJE… ;-).

 88. Życzę odwagi ratusikom, chorej dyrektorce i innym szarym eminencjom przy wyborach samorządowych.Dane w poniedziałek pokażą wam gdzie jest wasze miejsce .

 89. Jedyną eminencją jest Icek Dawid L. Jeżeli ładnie poprosicie, znikną wasze długi. W przypadku nieskonsultowanych z centralą ruchów ze strony miejscowych chłopów, życzę powodzenia, ale nie wróżę przyszłości.

  Kłaniam się i uchylam kapelusza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here