STAL CUP 2013 za nami !

5

2013-12-09

Niesamowite emocje piłkarskie, wspaniałe występy zaproszonych gości, mnóstwo cennych nagród a to wszystko przy ponad tysięcznej publiczności, która przez cały dzień towarzyszyła jubileuszowej – V edycji Halowego Turnieju STAL CUP 2013 zorganizowanego w ramach obchodów 60-lecia istnienia klubu STAL NOWA DĘBA.

EMOCJONUJĄCE POJEDYNKI GRUPOWE

Zacznijmy jednak od początku, czyli od zmagań czysto piłkarskich, które towarzyszyły nam podczas spotkań grupowych w pierwszej części turnieju. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po 3 zespoły, a mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”.

GRUPA I – Wisłoka Dębica, Resovia Rzeszów, Stal Nowa Dęba I

GRUPA II – Czarni Połaniec, Stal Nowa Dęba II, JKS Jarosław

Ogromnych emocji dostarczyły dwa ostatnie mecze w grupach z udziałem naszych drużyn, które aby awansować do półfinału musiały odnieść zwycięstwa. Nasi piłkarze stanęli na wysokości zadania i w takim samym stosunku ( 4 : 2 ) pokonali swoich rywali – kolejno Resovię Rzeszów oraz JKS Jarosław.

ATRAKCYJNA PRZERWA

Sporo atrakcji organizatorzy zafundowali kibicom podczas godzinnej przerwy, w której każdy znalazł coś dla siebie. Jako pierwsze swoje umiejętności zaprezentowały dziewczyny z Cheerleaders Tarnobrzeg, które pod wodzą Kasi Dziergowskiej swoimi występami wprawiały w zachwyt zgromadzonych kibiców.

Następnie na boisku pojawili się młodzi piłkarze nowodębskiej STALI z rocznika 2002, którzy pod wodzą Andrzeja Majdańskiego zmierzyli się w meczu pokazowym U-11 ze swoimi rówieśnikami z Kolbuszowej. Młodzi stalowcy musieli uznać wyższość podopiecznych Roberta Szalonego przegrywając minimalnie 0 : 2

Po emocjach piłkarskich odbyły się bardzo ciekawe konkursy dla dzieci oraz dorosłych, jednak prawdziwą wisienką na torcie był bez wątpienia występ Szymona Skalskiego – mistrza świata w Freestyle Football, który swoimi wręcz akrobatycznymi trikami wprawiał w zachwyt tych, którym udało się obejrzeć jego występy. Szymon, który był gościem specjalnym imprezy swój tytuł wywalczył podczas tegorocznych zawodów Red Bull Street Style World Final Japan 2013 w Tokio.

W kolejnej części rozegrano następny mecz pokazowy, w którym ekipy Strzelca Dąbrowica oraz Wisanu Skopanie zmierzyły się o Puchar Prezesa Lasowiackiej Grupy Działania. Zdecydowanie lepsi okazali się piłkarze Wisanu, którzy w efektowny sposób pokonali graczy z Dąbrowicy 9 : 0. Obie drużyny nagrody oraz pamiątkowy puchar odebrały z rąk Dyrektora Lasowiackiej Grupy Działania – Piotra Pastuły oraz Pani Iwony Strojek ( STAL)

DODATKOWE ATRAKCJE

Organizatorzy zadbali aby przez cały dzień kibicom nie brakło dodatkowych atrakcji takich jak:

Wystawa fotograficzna ukazująca 60- lat działalności klubu, którą licznie zgromadzeni kibice oglądali z dużym zainteresowaniem,

Wystawa gadżetów klubowych – takich jak : szaliki, koszulki, kubki, breloczki, kufle, proporczyki, smycze, kalendarze, która również cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Wystawa Rękodzieła Artystycznego , gdzie podziwiać można było własnoręcznie wykonane prace przez artystki z Ludowego Centrum Kultury Lasowiackiej z Cygan.

Loteria- Każdy chętny mógł wziąć udział w zabawie , jaką niewątpliwie była loteria fantowa, w której można było wygrać cenne nagrody.

Przez cały dzień do dyspozycji kibiców była dostępna stołówka z ciepłą kawą i herbatą , oraz gorące posiłki dla wszystkich uczestników turnieju.

ROZPACZ KIBICÓW STALI

Po atrakcjach związanych z występami, meczami pokazowymi oraz konkursami, zawodnicy przystąpili do meczów półfinałowych. W pierwszym z nich STAL wysoko przegrała z Wisłoką Dębicą 1 : 5. Tak słaby wynik można wytłumaczyć czerwoną kartką, którą został ukarany zawodnik STALI na 7 minut przed końcem spotkania, Jak się później okazało był to kluczowy moment, bowiem gracze Wisłoki zdobyli wtedy 3 bramki.

Olbrzymie emocje towarzyszyły drugiemu półfinałowemu spotkaniu, w którym Stal zremisowała z Połańcem 3:3 ( trzykrotnie prowadząc w meczu ). Rzuty karne okazały się być prawdziwym festiwalem goli, których strzelono aż 27. Niestety ku rozpaczy miejscowych kibiców gospodarze przegrali 13:14 i to gracze z Połańca zmierzyli się w wielkim finale z Wisłoką.

W meczu o 5 miejsce lepis okazali się gracze Resovii Rzeszów, którzy w efektowny sposób pokonali JKS Jarosław 6 : 1. Podium dla zawodników STALI było pewne, ponieważ w meczu o III miejsce zmierzyły się obie drużyny STALI. Aby dostarczyć kibicom kolejnych emocji, mecz w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem 1 : 1, co sprawiło, że kibiców czekała kolejna seria rzutów karnych. Zwycięsko z pojedynku wyszli zawodnicy Stali I wygrywając 3:2.

Przed Wielkim Finałem już po raz trzeci na parkiecie pojawił się Szymon Skalski. Swoim występem ponownie zachwycił zgromadzonych za co zebrał ogromną porcję braw. Gość specjalny nie pozostał dłużny i podziękował organizatorom oraz kibicom za wspaniałe przyjęcie. Na koniec zaprosił do zabawy kibiców, którzy mogli sami spróbować swoich sił w trikach piłkarskich.

EMOCJE W OSTATNICH SEKUNDACH

Wszystkim, którym wydawało się, że finał bez drużyny gospodarzy będzie nudny byli w wielkim błędzie. Meczy był bardzo zacięty i momentami bardzo ostry jak na turniej halowy. Gdy do zakończenia meczu pozostało kilka sekund, a triumfu pewni byli już gracze Wisłoki Dębica, którzy prowadzili 2 : 1 stało się coś z czym nie mogli poradzić sobie nawet organizatorzy. W ostatniej sekundzie – równo z syreną padł gol wyrównujący! Emocje i kontrowersje związane z tym golem były tak duże, że do wyjaśnienia potrzebny był zapis video. Ostatecznie ku uciesze zawodników Wisłoki gol nie został uznany, ponieważ został zdobyty minimalnie po czasie. Tym samy puchar V edycji STAL CUP zdobyli gracze z Dębicy.

IMPONUJĄCE ZAKOŃCZENIE

Na zakończenie organizatorzy przygotowali uroczystą część oficjalną podczas której nagrodzono zwycięzców oraz zaproszonych gości. Nie zabrakło również wielu niespodzianek i atrakcji.
Swoją obecnością część oficjalną zaszczycił Pan Mirosław Pluta – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, który objął Patronat Honorowy nad imprezą. Patronat nad turniejem objął również Prezes Polskiego Związku Futsalu oraz Prezes Podkarpackiego ZPN – Pan Kazimierz Greń. Wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym nagrody wręczali : Pan Poseł Mirosław Pluta, Pan Adam Szurgociński oraz Pan Piotr Pastuła.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Łukasz Barycza z Wisłoki Dębica

Najlepszym bramkarzem turnieju został Roman Brzostowicz z Połańca

Statuetka króla strzelców trafiła w ręce Kamila Serafina ( STAL ND ) który z sześcioma trafieniami został najskuteczniejszym snajperem.

Miłym akcentem była obecność Krzysztofa Lipeckiego – zawodnika oraz aktualnego trenera I-ligowej Termaliki Bruk-Bet Nieciecza, który otrzymał z rąk prezesa STAL NOWA DĘBA – Damiana Diektiarenko oraz Dyrektora SOSiR – Adama Szurgocińskiego pamiątkową statuetkę „Zasłużony Dla Klubu Sportowego STAL NOWA DĘBA”

Nagrody otrzymali również sędziowie w osobach : Marek Strzelczyk, Ryszard Mokrzycki oraz Jacek Grygiel, którzy przez cały dzień sprawnie czuwali nad przebiegiem sportowej rywalizacji.

Kolejnym punktem oficjalnej części była prezentacja strojów sportowych, w których w przyszłej rundzie będą występowali juniorzy oraz seniorzy Miejskiego Klubu Sportowego STAL. Pierwszy komplet został ufundowany przez firmę YesSport – oficjalnego sponsora IV ligi Podkarpackiej. W tym miejscu wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę Pana Kazimierza Grenia, który przekazał komplet strojów dla naszego klubu. Drugi komplet został ufundowany przez firmę Tyskie oraz Delikatesy Centrum dzięki nawiązanej współpracy z klubem.

Na zakończenie odbyła się loteria przygotowana przez organizatorów, w której rozlosowano 25 bardzo cennych nagród takich jak: Oryginalne koszulki meczowe Górnika Zabrze z autografami, meczowe koszulki Stal Nowa Dęba, oryginalna koszulka Termalica Bruk-Bet Nieciecza, telefony komórkowe, karnety na basen, piłki, kosmetyczki, plecaki, torby sportowe i kosmetyki firmy adidas, a także gadżety klubowe oraz wiele innych wartościowych nagród.


PODZIĘKOWANIA

Ogromne podziękowania należą się Pani Iwonie Strojek, dzięki której tegoroczny turniej miał charakter wyjątkowy, ponieważ zorganizowany został ze środków pozyskanych z Unii Europejskiej .

Organizatorzy pragną złożyć serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie w realizacji projektu Panu Piotrowi Pastule – dyrektorowi Lasowiackiej Grupy Działania oraz Pani Zofii Hajduk i Pani Agnieszce Ataman – pracownikom LGD w Nowej Dębie.

Wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę Dyrektora Szpitala Pana Bogdana Tomczyka, który zapewnił profesjonalną opiekę medyczną podczas trwania całego turnieju.

Dziękujemy również Panu Dyrektorowi Krystianowi Rzemieniowi za pomoc w udostępnieniu nagłośnienia oraz Panu Kamilowi Hinzmanowi za obsługę sprzętu. Podziękowania należą się również specom od foto-video w osobach: Wiesław Szczur, Aleksander Diektiarenko, Tadeusz Rak, Grzegorz Lipiec, Piotr Morawski oraz Agnieszka Nycz.

Podziękowania kierujemy w stronę Straży Miejskiej , która czuwała nad bezpieczeństwem kibiców, jak również Pani Dyrektor Ninie Luberze za udostępnienie Hali Sportowej. Nie można pominąć również Pana Dyrektora Adama Szurgocińskiego, któremu dziękujemy za pomoc w organizacji. Dziękujemy również Pani Kasi Dziergowskiej wraz z całą grupą Cheerleaders Tarnobrzeg za wspaniałe występy.

Impreza nie odbyła by się również bez udziału Pana Marka Powrózka , który przez cały dzień w profesjonalny sposób ją prowadził , komentując wszystko co działo się w Hali Zespołu Szkół nr 1.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę wszystkich organizatorów , jak również osób , które bezinteresownie pomogły w przygotowaniu, przebiegu oraz w sprawnym zakończeniu turnieju. Nie sposób wymienić wszystkich z imienia i nazwiska , ponieważ lista tych osób jest długa. Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękujemy.

Tegoroczny turniej nie stałby na tak wysokim poziomie oraz nie zostałby zorganizowany z tak dużym rozmachem , gdyby nie wsparcie sponsorów klubu:

Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu, Pani Beata Tebin Tomczyk, Leszek Pabian, Dohmeyer Construction sp. z o.o, Bester Medical , Nadleśnictwo Nowa Dęba, DREBUD, Tadeusz Rak, Piotr Gaj, Krzysztof Ordon, Gmina Nowa Dęba, Spółdzielnia Inwalidów „Zjednoczenie”, PARTOM, Paweł Puzio, Piotr Ordon, Andrzej Kołodziej, G&G Sport, MEDIA-TEL, Bogusław Fryc, PC Nova, Władysław Czachor, Czesław Hopek, SPOŁEM PSS, Delikatesy CENTRUM, PGKiM – Woda Dębianka, SOSiR Nowa Dęba, Restauracja „Dębianka”

Patronat medialny nad imprezą sprawowali: Echo Dnia, nadwisla24, Nowiny, nowadeba.pl, Tygodnik Nadwiślański, Infonowadeba, stalnowadeba.pl, sportnowadeba.pl, którym dziękujemy za dobrą współpracę.

zdjęcia: Aleksander Diektiarenko, Piotr Morawski, Grzegorz Lipiec
GALERIA

MKS

5 KOMENTARZE

  1. Kawał świetnej roboty – gratuluje.

    Gmina powinna się wstydzić i wiele od was się uczyć jak się organizuje jakiekolwiek imprezy. o tyle.

  2. bardzo dobrze zorganizowana impreza, gratulacje dla organizatorow, bo po raz kolejny udowodnili, ze sa w tym bardzo dobrzy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here