Co dalej w kwestii ujęcia?

9

Ceny wody rosną, bo nie mamy własnego ujęcia– tak samorządowcy argumentowali ostatnią podwyżkę wody. Przypomnijmy: za podwyżkami rękę podnieśli wszyscy radni obecni na styczniowym posiedzeniu gminnego ciała ustawodawczego. Padały wówczas ze strony mieszkańców pytania, dlaczego Nowa Dęba nie zadba o własne ujęcie wody, dzięki któremu zyska samodzielność w ustanawianiu taryf. Obecnie gmina Nowa Dęba ma w Zakładzie Produkcji Wody 33 udziały, co daje 10 procent ogólnej liczby udziałów. Pozostałe 90 procent, czyli 289 udziałów, jest w posiadaniu Agencji Rozwoju Przemysłu.


Nagranie z marcowej konferencji prasowej


Na jakim etapie jest samorząd?
Na marcowej konferencji prasowej burmistrz zapewnił, że gmina przystąpi do procedury wykupienia udziałów od Agencji lub budowy nowego ujęcia. Postanowiliśmy sprawdzić na jakim etapie prac znajdują się obecnie samorządowcy.
Wedle informacji udzielonej nam przez burmistrza Wiesława Ordona Gmina złożyła ofertę wiążącą zakupu 289 udziałów ZPW sp. z o.o. w Nowej Dębie. W chwili obecnej w Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie dokonywana jest ocena złożonych ofert.
Gmina podjęła się realizacji zadania inwestycyjnego dot. dostawy wody dla mieszkańców miasta i gminy. Zadanie to realizowane jest przez PGKiM Sp. z o.o. w Nowej Dębie, które ogłosiło kolejny przetarg nieograniczony (pierwsze postępowanie przetargowe zostało unieważnione z uwagi na kwotę oferty przewyższającą środki zabezpieczone na to zadanie) na opracowanie dokumentacji technicznej stacji uzdatniania wody, modernizacji oraz budowy sieci wodociągowej. PGKiM otrzyma od miasta środki finansowe mające służyć podniesieniu kapitału zakładowego spółki. PGKiM jest spółką ze 100% udziałem skarbu gminy.

/rek

———————————————————————————————————————————————-

GŁODNY ? NA CO CZEKASZ?
\"GIUFEPPE\"

9 KOMENTARZE

  1. TEN PROBLEM BEDZIE TAK ROZWIAZANY JAK;; KAWKI,PSY SRAJACE BEZ KAGANCOW, I PIJACZKI POD KAZDYM SKLEPEM,POD PAZDYM KRZAKIEM,LEJACE NIE ZWAZAJAC NA BAWIACE SIE DZIECI [skwer przy ul.1maja] mieszkancy bloku przy 1maja 3 juz dwa lata czekaja na wymiane przylacza wody [ prezez obiecal rok temu ze ta sprawa bedzie zalatwiona] ale widocznie zapomnial,a cisnienie na wyzszych pietrach w piatki i soboty pod psem, Aby bylo weselej na tylnej okladce oplat jest haslo OSZCZEDZAJ WODE B)!!!!!

  2. Zabawne jest to,że TEORETYCZNIE woda jest dobrem wspólnym – wszystkich obywateli ,według konstytucji RP – UPRASZCZAJĄC – PłACIMY ZA dystrybucję / rury etc. Miasto ''odkupując '' ŹRÓDŁO '' – eksploatuje /i cały z tym związany reżim eksploatacyjny i laborka/ i dalej pójdzie w kierunku,że [color=#990000]zainwestowało miasto[/color] i trzeba ponosić ciężar tej inwestycji [słusznej zresztą] – ''będzie spłacone'' – okaże się ,że nowe rury/pompy/''infrastruktura przestarzała'' i trzeba inwestować , modernizować…:D:D:D a rachunki za wodę siłą rzeczy ''troszeczkę'' wzrosną :D:D

  3. No nie przypuszczałem ze do tego dojdzie, ze będę sie zgadzał z tym co napisze sanczo, czy jakoś tak. Chyba sie starzeję, albo on nabrał rozumu

  4. myślę, że sprawą wody a dokładnie sprzedania udziałów przez radę w której zasiadali między innymi: obecny jej przew. Wojciech Serafin, Wiesław Ordon, Maria Mroczek, panowie Skimina i do tego jeszcze ówczesny burmistrz Wacław Wróbel sprzedali właśnie Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie powinna zająć się NiK bo to właśnie oni przyczynili się do tego, że miasto obecnie nie ma swojej wody. Jest to karygodne. Teraz Ci sami ludzie zastanawiają się jak można z powrotem odzyskać własność gminy, jest to żenada…

  5. wiadomo o co chodzi o nowy kredyt i kosztami obciążą nas wszystkich to normalka tak się robi wszędzie. mogliby zrobić krok do przodu i wzbogacić wodę w [url=http://witamina-k.tdnet.com.pl/]witaminy[/url] magnezu i wapnia byłoby zdrowiej dla wszystkich:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here