COVAL 2011 Nowa Dęba

7

22.05.11r.

Rajd COVAL Pucharu Polski dowiódł po raz kolejny, że jest naprawdę najtrudniejszym zmaganiem przeprawowym w Polsce. Odcinek nocny stał się tylko potwierdzeniem tej tezy.

Rejon poligonu w Nowej Dębie, pod kątem trudności, zróżnicowania terenu i dużej nieprzewidywalności nie zawiódł nawet najbardziej wprawionych w przeprawach zawodników. Początek odcinka nocnego miał miejsce o godzinie 19 wraz z pojawieniem się na linii startowej pierwszego zawodnika.


Podobnie, jak to było w roku poprzednim, wszyscy mieli swoich faworytów i nie dało się ukryć, że w kwestii potencjalnych zwycięzców typowano ponownie zwycięskie załogi zeszłych edycji. Oczywiście w spekulacjach na największych faworytów stawiano na Marcina Łukaszewskiego, Roberta Kufla oraz Mariusza Wilka w klasie Extreme. Generalnie, podobnie jak to ma miejsce w przypadku większości dyscyplin sportowych, większość obserwatorów obstawiała, że to między faworytami rozegra się rywalizacja o najwyższy stopień podium.

Nowa trasa i urozmaicony teren dały zawodnikom się we znaki. Przede wszystkim terytorium poligonu w Nowej Dębie stało się miejscem egzaminu na wyciągarki. Główny element rajdów przeprawowych okazał się niezbędny do wyjścia z wielu nieprzewidzianych sytuacji. Strome podjazdy, gdzie auta zakopywały się w piachu, spora ilość odcinków bagnistych, w których wszelkie manewry okazały się niemożliwe do wykonania czy chociażby wysokie zjazdy przy odcinkach wodnych weryfikowały możliwości samochodu i kooperację załogi.Nie obyło się bez drastycznych awarii. Załoga nr 222 (Parol/Barczyk) straciła możliwość uczestnictwa w rajdzie z powodu spalenia auta. Była to jedyna niesklasyfikowana ekipa. Co do zwycięzców, typowania rzeczywiście się potwierdziły. W klasie Extreme najwyższe podium zajęła załoga Łukaszewski/Duhanik z nr 110. Druga lokata przypadła w udziale ekipie Owczarek/Popławski (121), trzecia pozycja należała do duetu Peczyński/Chołuj z nr 107. Robert Kufel uplasował się na niezłym, czwartym miejscu. Siedem załóg nie ukończyło odcinka. Klasa Adventure to zwycięstwo załogi z numerem 212 Iłowiecki/Iłowiecki. Druga lokata należała do ekipy Szkop/Andrzejczak (215), a trzecie miejsce do załogi 218 (Płatek/Tkacz). Cztery ekipy nie ukończyły rajdu. Najgorszy czas w klasie Extreme to 14:00:00, w Adventure – 07:12:00.

Dziś zawodnicy czekają na odprawę i start w odcinku dziennym II etapu.

Wyniki po Odcinku Nocnym:
Extreme:
1. Łukaszewski/Duhanik 1:38:00
2. Owczarek / Popławski 1:38:00
3. Peczyński / Chołuj 1:49:00
Adventure:
1. Nowakowski/Nowakowski 2:37:00
2. Szamszon/Krysa 2:39:00
3. Majcher/Stolarski 2:44:00


Źródło: COVAL

7 KOMENTARZE

  1. Wszystko ładnie tylko dlaczego nie można wjechać na poligon żeby zobaczyć zmagania kierowców . Powinny być wyznaczone parkingi gdzie można by postawić samochód i bezpiecznie oglądać.Kibice wjeżdżają na teren poligonu nielegalnie a przecież to jest promocja miasta ,dużo było przyjezdnych ,którzy tez chcieli zobaczyć jak wygląda off-road. Żandarmeria i policja miały tu wiele do popisu a nie zrobiły nic w tej sprawie .Jednym słowem można nazwać że impreza zamknięta poza prologiem ale prawdziwa walka zaczyna się na poligonie . Myślę że na następną edycję będą wyznaczone miejsca parkingowe obok trasy z mapkami dojazdu .

  2. How about shopping gucci product from the [url=http://www.guccioutletone.com/]gucci outlet[/url] store. I often go to the department to buy [url=http://www.guccioutletone.com/]gucci shoes[/url] and [url=http://www.guccioutletone.com/]gucci handbags[/url] in the past. Now I like buy from the [url=http://www.guccioutletone.com/]gucci outlet online[/url] more. Now discount[url=http://www.guccioutletone.com/gucci-accessories/gucci-belts/]Gucci Belts[/url], discount [url=http://www.guccioutletone.com/gucci-accessories/gucci-sunglasses/]Gucci Sunglasses[/url],[url=http://www.guccioutletone.com/gucci-bags/gucci-wallets/]Gucci Wallets[/url] for sale. Action now!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here