Czekamy na pracę dyplomantki

23

Jeżeli do czerwca nie będzie pracy dyplomowej, ogłoszony zostanie przetarg na opracowanie koncepcji zagospodarowania Zalewu, która z kolei powinna być wykonana do końca roku- zapowiadał w marcu burmistrz Wiesław Ordon.

Pracy jak nie było tak nie ma, a przetarg dalej nie został ogłoszony. Czy to znaczy, że zmian nad Zalewem nie będzie?
Opracowanie koncepcji zagospodarowania zalewu jest przedmiotem pracy dyplomowej studentki z Politechniki Krakowskiej. Wewnętrzne uwarunkowania uczelni wyznaczają kryteria wykonania pracy zarówno od strony merytorycznej jak i technicznej. Otrzymałem informację z uczelni oraz dyplomantki, że praca w formie możliwej do zaprezentowania na zewnątrz, będzie mogła zostać pokazana po spełnieniu kryteriów technicznych. Podany termin to październik 2010 roku.– odpowiada burmistrz.

Odrębną kwestią pozostaje sprawa dwóch prywatnych działek które znajdują się pod wodą
Gmina podejmie stosowne kroki, jeśli któryś z właścicieli wystąpi o to. Nie przeszkadza to w żaden sposób w opracowaniu koncepcji zagospodarowania– mówi Ordon.

/rek
Grafika: geoportal.gov.pl

23 KOMENTARZE

 1. Przypadkiem tak się składa, że 32/6 leży w miejscu gdzie kiedyś była "Wyspa Józefa". To tylko moje przeczucie, że te sprawy są jakoś związane? ;)

 2. Z terenu obecnego zalewu wywożono piasek na budowę tamy w Solinie.Potem na budowę LHS-u.Nie wszyscy właściciele wywłaszczonych działek przyjęli "odszkodowanie" i stąd uchowały się takie pojedyncze działki.

 3. [quote] Nie przeszkadza to w żaden sposób w opracowaniu koncepcji zagospodarowania- mówi Ordon. [/quote]

  Ale przeszkadza w urzeczywistnieniu tej koncepcji. Zatem krocząc drogą logicznego rozumowania, po co robić taką koncepcję. Wszak życie nie polega na wykonywaniu bezużytecznych koncepcji. Tak czy inaczej mam nadzieję na niezapowiadaną wizytę, jak 4 lata temu. Czekam koło wizjera.

 4. A ja czekam na te strzelania na poligonie, które były głośno obwieszczane przed grzybobraniem. A może to był kamuflarz ekologów na rzecz ochrony grzybni i runa leśnego ?!

 5. [quote]Wiesz na czym polega zarządzanie ? to m.in. właśnie planowanie.[/quote]

  Cierpi Pani na rozdwojenie jaźni, Pani Elżbieto. Proponuję mocniej zaprzeć się w blokach.

 6. Czy nie uważacie Państwo, że teren Zalewu to atrakcyjny "kąsek" pod każdym względem, a jego zagospodarowaniem zajmuje się studentka pisząca pracę !Osobiście uważam, że to jakiś żart. Kpiną jest, traktowanie tak tego terenu, proszę zauważyć na projekt zagospodarowania terenu "Plant , terenu wokół SOK oraz parku Koziołka Matołka" – ten projekt wyłoniony został w inny sposób. Teren zalewu zawsze był i będzie traktowany jak na załączonym obrazku. Dlaczego ? Pewnie niedługo się o tym dowiemy….lub też nie. Teren jak i obiekty popadają w ruinę, a sprawa nie może doczekać się rozwiązania. Czy komuś na tym zależy?

 7. A ja pytam ?
  Jak miasto wyrówna się z panią studentką ?
  Pod co podciągnie ten wydatek ?
  no chyba że pani studentka robi to za frytki !

 8. No,Kochani – absurdem jest '' dzielenie skóry na niedźwiedziu..'
  Rozsądek podpowiada by uregulować status spornej działki 'rybnej'' a potem, może przyjść czas na fanaberie ze ''studentkom'' …

 9. [quote]Rozsądek podpowiada by uregulować status spornej działki 'rybnej'' a potem, może przyjść czas na fanaberie ze ''studentkom'' [/quote]

  Zgadza się.

  [quote]Czy nie uważacie Państwo, że teren Zalewu to atrakcyjny "kąsek" pod każdym względem, a jego zagospodarowaniem zajmuje się studentka pisząca pracę !Osobiście uważam, że to jakiś żart. Kpiną jest, traktowanie tak tego terenu, proszę zauważyć na projekt zagospodarowania terenu "Plant , terenu wokół SOK oraz parku Koziołka Matołka" – ten projekt wyłoniony został w inny sposób. Teren zalewu zawsze był i będzie traktowany jak na załączonym obrazku. Dlaczego ? Pewnie niedługo się o tym dowiemy….lub też nie. Teren jak i obiekty popadają w ruinę, a sprawa nie może doczekać się rozwiązania. Czy komuś na tym zależy?[/quote]

  Ruinę taniej kupić, prawda? Więc już wiesz o co chodzi. Liczę na to, że informacja o sprzedaży terenu po dawnej zalewajce i innych terenach nad zalewem będzie dobrze rozreklamowana a nie tak jak zawsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here