Występy nowodębskich badmintonistów w Jedliczach i Mielcu

0

113 Grand Prix Victora Masters w badmintonie w Mielcu

W Mielcu rozegrany został 113 Grand Prix Victora Masters w badmintonie. Bardzo dobrze spisali się w nim badmintonowi weterani i amatorzy z Nowej Dęby.

W turnieju Masters w grze pojedynczej mężczyzn w kategorii 'Old Boys” pierwsze miejsce wywalczył Tadeusz Szczur, miejsce trzecie Jacek Tomasiewicz, a na miejscu czwartym uplasował się Mieczysława Sitko.

W turnieju Masters w grze podwójnej rozgrywanej w formule 'open” miejsce trzecie wywalczyła para: Mieczysław Sitko / Jacek Tomasiewicz, a na miejscu piątym uplasowała się druga para z Nowej Dęby: Mateusz Piekarz / Tadeusz Szczur.

Turniej zamknięcia sezonu w grze pojedynczej zakończył się też sukcesem zawodników z Nowej Dęby, bo miejsce drugie wywalczył Tadeusz Szczur, a na miejscu piątym uplasował sie Mateusz Piekarz.

Klasyfikację generalną w grze pojedynczej w kategorii „Old Boys” w sezonie 2016/2017 wygrał Tadeusz Szczur, drugie miejsce przypadło Jackowi Tomasiewiczowi, a na miejscu trzecim uplasował się Adam Bunio. Całe więc podium dla nowodębian.

Klasyfikację generalną w kategorii gier podwójnych w kategorii „Open” wygrała para z Nowej Dęby: Mieczysław Sitko / Jacek Tomasiewicz, a na miejscu drugim uplasowali się: Adam Bunio (Nowa Dęba) / Bartosz Curzytek (Ropczyce).

Był to kolejny znakomity sezon w wykonaniu badmintonowych amatorów i weteranów z Nowej Dęby na mieleckich kortach.

Na zdjęciu badmintonowi amatorzy i weterani w turnieju Masters w Mielcu, stoa od lewej strony: Mateusz Piekarz, Tadeusz Szczur, Mieczysław Sitko i Jacek Tomasiewicz.

Mistrzostwa Podkarpacia Dzieci, Żaków, Młodzików Młodszych, Młodzików i Juniorów Młodszych w badmintonie w Jedliczu k/ Krosna

W miejscowości Jedlicze k/ Krosna rozegrane zostały Mistrzostwa Podkarpacia Dzieci, Żaków, Młodzików Młodszych, Młodzików i Juniorów Młodszych w badmintonie. W sumie na stracie mistrzostw stanęło prawie 130 zawodniczek i zawodników z całego Podkarpacia, w tym również ekipa badmintonistów z MKS „Stal” Nowa Dęba.
Badmintoniści z Nowej Dęby spisali się w tych mistrzostwach kolejny już raz  wręcz rewelacyjnie, zdobywając łącznie aż dziewięć medali (pięć złotych, trzy srebrne i jeden brązowy).
Na szczególne słowa pochwały zasłużyli juniorzy młodsi, którzy wywalczyli cztery złote i dwa srebrne medale i zdecydowanie wygrali nieoficjaną punktację klubową. W grze pojedynczej juniorów młodszych pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrza Podkarpacia na 2017 rok wywalczył w doskonałym stylu Rafał Lejko.
W grze podwójnej juniorów młodszych pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrzów Podkarpacia na 2017 rok wywalczy debel chłopców: Rafał Lejko (Stal Nowa Dęba) / Jakub Kufel (UKS Orbitek Straszęcin).
W grze podwójnej juniorek młodszych pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrzyń Podkarpacia na 2017 rok wywalczy debel dziewcząt: Natalia Róg (Stal Nowa Dęba) / Magdalena Golenia (UKS Orbitek Straszęcin), natomiast drugie miejsce, srebrny medal i tytuł wicemistrzyń Podkarpacia na 2017 rok miejsce wywalczył debel klubowy Stali Nowa Dęba: Beata Mycek / Zofia Tomczyk.
W grze mieszanej juniorów młodszych pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrzów Podkarpacia na 2017 rok wywalczy mixt klubowy Stali Nowa Dęba: Rafał Lejko / Natalia Róg, a drugie miejsce, srebrny medal i tytuł wicemistrzów Podkarpacia na 2017 rok miejsce wywalczył mixt kombinowany: Jakub kufel (UKS Orbitek Straszęcin) / Beata Mycek (Stal Nowa Dęba).
Dzięki trzem tytułom mistrzowskim Rafał Lejko (Stal) otrzymał tytuł MVP mistrzostw i z rąk Prezesa Podkarpackiego Związku Badmintona otrzymał specjalną nagrodę w postaci statuetki.
W kategorii młodzików bardzo dobrze spisał się Jakub Suszyński, który najpierw w grze pojedynczej chłopców wywalczył drugie miejsce, srebrny medal i tytuł wicemistrza Podkarpacia na 2017 rok.
Następnie w grze podwójnej młodzików pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrzów Podkarpacia na 2017 rok wywalczył debel chłopców: Jakub Suszyński (Stal Nowa Dęba) / Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin).
W kategorii Żaków w grze pojedynczej chłopców bardzo dobrze jak na debiutanta w spisał się młodziutki Krystian Wąsik (Stal Nowa Dęba), wywalczając trzecie miejsce i brązowy medal.
W kategorii młodzików młodszych dobrze spisał się Franciszek Tomczyk (Stal Nowa Dęba), również debiutant, który w grze pojedynczej chłopców wywalczył dobre piąte miejsce.
Na zakończenie mistrzostw tegoroczni medaliści, zdobywcy medali z mistrzostw Polski w rywalizacji indywidualnej, jak i drużynowej oprócz gratulacji ustnych, zostali uhonorowani również listami gratulacyjnymi oraz pamiątkowymi statuetkami, które zostały ufundowane przez Zarząd Podkarpackiego Związku Badmintona w Rzeszowie.
Z badmintonistów Stali Nowa Dęba takie wyróżnienia otrzymali: Natalia Róg, Beata Mycek, Jakub Suszyński, Tymoteusz Malik oraz Patryk Kopeć.
Był to mocny akord na zakończenie sezonu rozgrywkowego 2016/2017 w wykonaniu badmintonistów Stali Nowa Dęba, jakże znakomitego dla nich sezonu, najlepszego w 50 – letniej historii istnienia sekcji badmintona w środowisku Nowej Dęby, która to rocznica przypada w tym roku.

Serdeczne gratulacje tak dla zawodników, jak i ich trenerów!

Na zdjęciach badmintoniści Stali Nowa Dęba na kortach i na podium w Jedliczu oraz uhonorowani przez Zarząd Podkarpackiego Związku Badmintona.za wybitne osiągnięcia sportowe w sezonie 2016/2017

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here