PIŁKARSKIE MIKOŁAJKI 2010

17


W dniu 4-5 grudnia 2010r., odbył się turniej mikołajkowy dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych.

W kategorii szkół podstawowych wystąpiło 5 drużyn, które rozegrały spotkania w systemie każdy z każdym.

* V miejsce zajęła drużyna „Orlik 2000”, zdobywając 1 pkt,
* IV miejsce zdobyła drużyna „Lech Poznań” zdobywając 3 pkt.
* Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy drużyny „Fc Melony” gromadząc na swoim koncie 5 pkt. i zdobywając brązowe medale dla każdego zawodnika.
* Srebrne medale przypadły drużynie „FC Nowa Dęba”, która zgromadziła 7 pkt.
* Zwycięzcami turnieju okazała się drużyna o nazwie „Kabanosy”, która zdobyła komplet punktów i strzelając 31 bramek a tracąc tylko 2 i to oni odebrali złote medale.

W kategorii szkół gimnazjalnych wzięło udział 6 drużyn, które były podzielone na 2 grupy po 3 drużyny.

* Z grupy A do finału awansowała drużyna „Garbaci” zdobywając komplet 6 pkt. II miejsce zajęła drużyna „Jadachy”, która zgromadziła 3 pkt i zagrała w meczu o III miejsce.
* W grupie B zwycięzcą okazała się drużyna „Faworyci”, która wygrała oba mecze. II miejsce i szansę na brąz wywalczyła drużyna „Brygada kryzys”.
* Mecz o brązowe medale przyniósł wiele emocji, po udanym początku drużyny „Jadachy” która objęła prowadzenia wydawało się, że spokojnie „dowiezie” wynik do końca, jednak tak się nie stało i drużyna „Brygady kryzys” odrobiła straty z nawiązką wychodząc na prowadzenie 3:1, walka była do samego końca, ostatecznie zwycięsko wyszli z niej piłkarze „Brygady”, którzy zdobyli brązowe medale.
* W finale spotkały się drużyny „Garbaci” oraz „Faworyci”. Pierwsza połowa była dość spokojna i żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć drogi do bramki. W drugiej połowie drużyna „Garbaci” wyszła na prowadzenie i po paru minutach podwyższyła na 2:0 i nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa do ostatniego gwizdka.
* Najlepszym piłkarzem wybrany został Karnat Kacper z drużyny „Faworyci”, natomiast najlepszym bramkarzem został Gancarz Bartłomiej z drużyny „Brygada Kryzys„

W kategorii szkół średnich drużyny zostały podzielone na dwie grupy:

* Grupa I – Blancos, Wirtual Fishing, Karedzie.
* Grupa II – Dwa razy dwa, Potęga, Super Partia.
* Zwycięzcy grup Wirtual Fishing i Potęga rozegrały pojedynek o pierwsze miejsce, który w normalnym czasie zakończył się remisem. Zwycięzcę wyłoniły rzuty karne, które skuteczniej strzelali zawodnicy Wirtual Fishing.
* O medal brązowy rywalizowały drużyny Dwa razy dwa i Karedzie. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Karedzie 4:2.
* Najlepszym zawodnikiem wybrany został Tomasz Marek z drużyny Potęga. Najlepszym bramkarzem Marcin Trzciński również Potęga.


W niedzielę 5 grudnia na parkiecie hali ZS nr 1 zagrali dorośli. Do turnieju przystąpiło 12 drużyn które rywalizowały w trzech grupach. Do finały awansowali zwycięscy grup oraz drużyna która spośród drugich miejsc zanotowała najlepszy wynik.

* W grupie A występowały: BF- BEZ FIRMY, FB DESIGN, STREFA11, PIZZERIA GIUFEPPE.
* W grupie B występowały: ZKŁADOWCY Z 1A, GORĄCE CYKACZE, LWY KURNIKA, PIZZERIA NOVA.
* W grupie C występowały: MEDIA TEL, LZS CYGANY, MARNE SZANSE, NOVA CLUB.
* W półfinale spotkały się NOVA CLUB- PIZZERIA NOVA wynik spotkania 1:3 oraz MEDIA TEL – FB DESIGN wynik spotkania 5: 1 dla MEDIA TEL.
* W meczu o brązowy medal drużyna FN DESIGN pokonała drużynę NOVA CLUB 5:1.
* W finale turnieju po bardzo emocjonującym i zaciętym meczu drużyna PIZZERIA NOVA pokonała MEDIA TEL 2:0.
* Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Andrzej Dudziak, najlepszym bramkarzem Sebastian Kotrych.

Dwudniowy turniej tradycyjnie cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W zawodach brało udział 260 zawodników. Trybuny hali ZS nr 1 wypełnione po brzegi.

Organizatorzy dziękują Wiesławowi Ordonowi Burmistrzowi Miasta i Gminy, Pani Prezes Wandzie Bareja, Pani Janinie Lubera Dyrektor ZS nr 1 w Nowej Dębie za sponsoring turnieju. Wojciechowi Krzeszewskiemu, Jackowi Gryglowi, Grzegorzowi Wilkowi i Markowi Strzelczykowi za znakomite sędziowanie Turnieju. Obsługę techniczną i dokumentację turnieju prowadzili Julian Zięba, Adam Kucharski, Witold Bal za co serdecznie dziękuję.

Zapraszamy na turnieje organizowane przez SOSiR podczas ferii zimowych.
ZOBACZ GALERIĘ

Adam Szurgociński, Dyrektor SOSiR

17 KOMENTARZE

 1. [size=16]FN DEZING nie było takiej drużyny a była FB Design( Firma Bilinski)
  i to ona właśnie zajęła 3 miejsce[/size].;)

 2. [size=16]Design[/size]projektowanie produktu/wzornictwo przemysłowe .kreownie mody ,zachowań ,sztuka użytkowa .i wszystko co jest zwiazane z upiększaniem otaczającego Nas świata ;)

 3. Arek Kotrych jak najbardziej zasłużone wynagrodzenie ale Andrzej Dudziak najlepszy zawodnik? za co ? chyba z przyzwyczajenia mu co roku dają bo we wczorajszym turnieju o niebo lepiej zagrali Paweł Adamczyk czy choćby Wolan.

 4. Trybuny hali ZS nr 1 wypełnione po brzegi…. Chyba tylko w meczach finałowych.

  W końcu Media tel dostał baty.

  Zostałem na wręczaniu nagród i co??? Gdize puchary dla wszystkich drużyn z pudła? Pan Biliński czy Diektiarenko na pewno ucieszyliby się z kolejnego trofeum do firmowej ,,wystawki".

  Puchar za 1 miejsce bardzo ładny ale czy zabrakło pieniążków na 2 pozostałe?

  Jak zwykle organizacja imprezy na niskim poziomie nie wspomnę o nagłośnieniu.

  Zresztą co ja wiem????

 5. Jak już to wyróżnienie, a nie wynagrodzenie :P a co do najlepszego zawodnika to każdy ma prawo do własnej oceny, zwłaszcza jak się kogoś lubi bardziej albo mniej, bo choćby dla nie jednej osoby na trybunach Wolan nie zagrał nic specjalnego, zresztą nie tylko on.

 6. wy to byście tylko krytykowali. nagrody slabe ? daj 500 zł i beda lepsze.. To miała być zabawa a nagrody nie są wazne dla zawodników a sama przyjemność z możliwości gry na turnieju..

 7. IMPREZA PIŁKARSKO STAŁA NA WYSOKIM POZIOMIE NATOMIAST ORGANIZACYJNIE BARDZO KIEPSKO. NAGŁOŚNIENIE I " PUCHARY " TRAGEDIA !
  NATOMIAST CO DO WYBORU NAJLEPSZEGO ZAWODNIKA RÓWNIEŻ SIĘ NIE ZGODZĘ Z DECYZJĄ ORGANIZATORÓW

 8. Każdy narzeka! Zorganizuj jeden z drugim taki turniej i wysyp się z pieniędzy na puchary(nagrody). Wiadomo, że nikomu się nie przelewa, a najważniejsza jest zabawa i gra, tak poprostu, dla przyjemności. Czy turniej organizuje Ratusz czy SOSiR, lub czasami sam Media-Tel, dobrze, że coś ktoś organizuje i jest jakieś zajęcie dla dzieci, młodzieży, dorosłych.

 9. Duet Adamczk /Wolan był bezspornie wyróżniającym się. Ich rolą było: pokazywać i uczyć, więc swoje zadanie spełnili.Dziękujemy i prosimy o jeszcze.Wielu dobrych zawodników miał turniej i to dobrze świadczy o naszej piłce,mozna dużo się nauczyć .
  – Brak sponsorów i organizacja na odwal się to fakt – brak profesjonalizmu

 10. jakby się nikt do niczego nie dopierdykał to nie była by to dęba -nasza dębunia !!!
  Więc spokojnie gratulację dla ludzi aktywnych !!!!

 11. szacunek dla każdego zawodnika co podejmie walke trzy miejsca zasłużone szkoda tylko nova club bo podobno stigen nie może zrobić kupy do wczoraj.

 12. pozdrowienia dla chłopaków z Getta&HOOLS choć nie wygraliście zawodów to i tak jesteście dla nas liczącą się bandą na takie imprezy szkoda tylko że nie graliście lepszym składem.
  POZDROWIENIA Z LONDYNU HISZPANII I FRANCJI jebać p….je brak tolerancji.Do następnego chłopaki i na rundę zimową liczę na efekty które zadowolą nas tu i będziemy mieli satysfakcje oraz powód do następnego spotkania.
  WASZE ZDROWIE ZIOMKI
  NIE MARTWCIE SIĘ GŁOWY DO GÓRY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here