Orszak Trzech Króli wyruszy po raz trzeci!

1

Już po raz 9 na świecie i w Polsce, a po raz trzeci w naszym mieście, przejdzie ulicami Orszak Trzech Króli, aby w dniu Święta Objawienia Pańskiego podążyć za Trzema Królami do Stajenki i ukłonić się Nowo Narodzonemu Dzieciątku Jezus! W roku 2017 orszak przejdzie ulicami ponad 500 miejscowości! 6 stycznia 2017 r. zwykli ludzie: rodziny, sąsiedzi, na ulicach wiosek, miast i miasteczek złączą się razem opowiadając tak, jak potrafią, swoimi słowami i swoim sercem historię sprzed 2000 lat.

Pokój i Dobroto franciszkańskie pozdrowienie, jest hasłem OTK 2017, a św. Franciszek głównym patronem orszaku. Scenariusz opowie historię zbawienia, pokazując jej początki. Pomysł zrodził się z pragnienia jedności z Ojcem Świętym, który skierował do nas Encyklikę Laudato si – W trosce o wspólny dom – o szacunku dla świata i przyrody oraz o roli człowieka, który ma ten świat zachować dla przyszłych pokoleń. W Encyklice Papież zwraca uwagę na piękno stworzenia i zachęca ludzi do troski o nasz wspólny świat, dlatego scenariusz Orszaku Trzech Króli 2017 nawiązuje do prawd biblijnych o stworzeniu świata i o życiu pierwszych ludzi w raju. Będzie podziękowaniem Ojcu Świętemu za tę encyklikę oraz za wizytę w naszej ojczyźnie podczas Światowych Dni Młodzieży. Wraz z Trzema Królami, wyruszymy w drogę historii Stworzenia, Życia i Zbawienia Świata. W organizację uroczystości włączyły się szkoły, którym te ideały nie są obce: Szkoła Podstawowa nr 2, Gimnazjum  nr 1 , Zespół Placówek Oświatowych.

W Nowej Dębie Orszak wyruszy o godz. 13:00 z Kościoła Matki Bożej Królowej Polski. Na podcieniach  zostaną uformowane 3 orszaki: europejski Króla Kacpra – kolor czerwony, azjatycki Króla Melchiora – kolor zielony, afrykański Króla Baltazara – kolor niebieski. Uczestnicy Orszaku otrzymają korony i śpiewniki, a dzieci także chorągiewki orszakowe. Orszak przejdzie ulicami Szpitalną i Korczaka pod Pomnik na osiedlu Północ, gdzie będą odegrane sceny orszakowe, następnie  skieruje się na Planty, gdzie zostaną przedstawione kolejne sceny. Finał uroczystości – złożenie darów, pokłon królów, wspólna modlitwa i kolędowanie – odbędzie się na tarasie  SOK. Dla wszystkich przewidziano gorąca herbatę, a dla dzieci słodki poczęstunek.

 Będzie się działo, przecież to wcale nie taki zwykły będzie dzień! Zapraszamy mieszkańców Nowej Dęby i okolic: dzieci, młodzież i całe rodziny na wspólne radosne rodzinne świętowanie!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here