DEBIUT GARDY NA MISTRZOSTWACH PODKARPACIA

9

28 lutego i 1 marca odbyły się na Hali Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul.Pułaskiego w Rzeszowie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Boksie.

W zawodach wzięło udział 60 zawodników z 11 klubów bokserskich, między innymi z Dębicy, Mielca, Jarosławia, Przemyśla, Krosna, Stalowej Woli, Rzeszowa i Boguchwały. Nie zabrako również zawodników z KS Garda Nowa Dęba trenujących pod okiem Jakub Szyszki i
Bartosza Niemirycza – Andrzej Ortylewski kategoria senior, waga do 75kg oraz Michał Ziółkowski kategoria senior waga do 64kg.

Andrzej Ortylewski po trzech trzyminutowych rundach przegrał na punkty z zawodnikiem Stali Rzeszów Tomaszem Kliś Michał Ziółkowski w finale (zgłoszonych tylko dwóch zawodników) boksował z brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów z 2014r Dominikiem Kida reprezentującym Wisłok Rzeszów. Michał Ziółkowski przyjął otwartą walkę i po dobrym początku musiał niestety uznać wyższość znacznie bardziej doświadczonego zawodnika, po trzecim liczeniu został poddany przez sędziego ringowego. Mimo porażki Michał Ziółkowski został srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Podkarpacia seniorów w kategorii do 64 kg.

Na zawodach zdobyliśmy nieocenione doświadczenie, które będzie procentowało na następnych zawodach. Ciężka praca przyniesie upragnione efekty!

——————————————————————————————————–

studio helena reklama

9 KOMENTARZE

  • Do buraka zapewne podszywającego się pod parasola:
   garda – ustawienie rąk w sportach walki umożliwiające obronę przed ciosami przeciwnika i wyprowadzanie własnych
   garda – w brazylijskim jiu-jitsu klincz (chwyt) wykonywany nogami z pozycji leżącej
   garda – w szermierce metalowa osłona dłoni przy rękojeści broni białej
   garda – w żeglarstwie
   garda – we wspinaczce rodzaj węzła stosowanego m.in. do podchodzenia na linie
   Garda – miejscowość i gmina we Włoszech
   Garda – jezioro w północnych Włoszech

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here