Relacja z 2 sesji VI kadencji

24

Podczas II sesji Rady Miejskiej VI kadencji podjęto uchwały w sprawach: 1) zmian budżetu miasta i gminy Nowa Dęba na rok 2010, 2) zaciągnięcia kredytu długoterminowego w 2010 roku na sfinansowanie planowanego deficytu budżetowego, 3) ustalenia wynagrodzenia Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba, 4) uchwałę w sprawie zmiany uchwały w sprawie warunków i trybu finansowania rozwoju sportu w gminie Nowa Dęba.

We wtorek podczas zebrania komisji budżetowej jej członkowie w toku dyskusji wypracowali stanowisko dotyczące ustalenia wysokości uposażenia dla Burmistrza Miasta i Gminy uwzględniając stawki wynagrodzeń wójtów/burmistrzów sąsiednich gmin oraz wzrost inflacji. Komisja jednogłośnie przyjęła wniosek zwiększenia wynagrodzenia. Podczas sesji 14 głosami za i jednym wstrzymującym (p. Halina Drągowska) uchwalili następujące uposażenie:
[W nawiasach podano poprzednie stawki]
1) Wynagrodzenie zasadnicze w kwocie: 5200zł,(5000zł)
2) Dodatek funkcyjny w kwocie: 1600zł, (1600zł)
3) Dodatek specjalny w wysokości 30% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego w kwocie 2040zł, (1980zł)
4) Dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego w kwocie 1040zł (19% / 950zł)
Suma: 9880zł (9530zł)

Pozostałe uchwały zostały przyjęte przez aklamację. Poniżej zamieszczamy przyjęte projekty uchwał:

1) w sprawie zmian budżetu miasta i gminy Nowa Dęba na rok 2010

2) zaciągnięcia kredytu długoterminowego w 2010 roku na sfinansowanie planowanego deficytu budżetowego:

3) ustalenie wynagrodzenia Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba,

4) uchwała w sprawie zmiany uchwały w sprawie warunków i trybu finansowania rozwoju sportu w gminie Nowa Dęba:

Hala przy SP2
Po sesji osoby chętne (radni+ zainteresowani mieszkańcy obecni na sesji) zebrali się w sprawie budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 2. Na spotkaniu obecny był p. Jacek Szpunar, który w poprzedniej kadencji zainicjował te kwestie. Zebranie miało charakter informacyjny i odbyło się na prośbę p. Janiny Lubery (Ratusz) oraz nowych radnych, którzy chcieli bliżej poznać sprawę budowy sali gimnastycznej. Radni byli szczególnie zainteresowani wymiarami hali i kwestią budowy trybun dla publiczności. Podczas spotkania ustalono, że nowy obiekt powinien być wyposażony w trybuny oraz dostosowany do wymagań rozgrywek ligowych.

/INFO

24 KOMENTARZE

 1. juz mareczek potulnie glosuje? dopiero najezdzal na burmistrza a dzisiaj juz glosuje za jego podwyzka! zal mi cie chlopie! kupili cie juz?
  wytarles sobie tylek naszymi glosami!

 2. Podczas sesji 14 głosami za i jednym wstrzymującym (p. Halina Drągowska) uchwalili uposażenie.
  KWW RATUSZ odstawił szobkę na pierwszej sesjiii a na drugiej już głosuje jak nalezy i co wy na to obrońcy swego pupilka – pupilek łasi się już do kogoś innego, został dopuszczony przecież do korytka

 3. [img]http://img201.imageshack.us/img201/7509/glos.jpg[/img]
  Posiadanie własnego zdania to dla was szopka?…
  "Gosuje jak należy" – bo głosuje jak każdy?…
  żal mi Ciebie człowieku…

 4. ja na Marka głosowałem, dlatego bo ma swoje zdanie i to też pokazał na sesji……. nie rozumiem dlaczego niby ratusz miał nie głosować za nowym uposażeniem burmistrza…. właśnie przez to pokazali mądrość a nie małostokowość jak niektórzy w tej nowej radzie.

 5. głosowanie na "nie" dla zasady bez względu na argumenty? to zachowanie ludzi o poziomie intelektualnym autorów komentarzy nr 4 i 6. Cieszę się, że mamy w radzie konstruktywną opozycje, a nie taką która tylko myśli jak wszystko negować. Może Wiesiek się zmobilizuje do większej pracy. Ratusz znowu pokazał klasę.

 6. Nie zgadzam się z Wieśkiem i głosowałem przeciwko nie mu ale obiektywnie patrząc:
  1) Zdobył 80% głosów. I to trzeba uszanować.
  2) Pełni drugą kadencje (Każdemu szefowi dużej firmy przedłużając kontrakt daje się podwyżkę)
  3) Wiesiek nie dostał podwyżki bo: nasze pensje zjada tzw. inflacja (spadek siły nabywczej pieniądza).
  4) Na tle zarobków wójtów/burmistrzów z regionu Dęba wypada blado.

 7. No znowu nie przesadzajmy. Nie zarabia na tyle kosmicznych pieniędzy, żeby było o co kopię kruszyć.
  To właściwie nie podwyżka tylko utrzymanie realnej wartości pensji na zbliżonym poziomie, także czystą złośliwością by było głosowanie przeciw. Jeśli się uda zrealizować to co zapowiadał Burmistrz czy Rada – wtedy można spokojnie pomyśleć nad prawdziwą podwyżką.

 8. [b]Jakie to typowe dla małego prowincjonalnego zakompleksionego miasteczka w starej Galicji gdzie stare odeszło a do nowego jeszcze nie potraficie przywyknąć bo nie wyobrażacie sobie ze może być inaczej niż do tej pory….Jęczycie jak stare cioty. Każdy z was mógł startować na burmistrza czy radnego…Dostalibyście wtedy kasę, splendor i krzesło w miejskiej radzie…Więc o co chodzi? Chyba że proboszcz wam kazał jęczeć, to wtedy to tłumaczy wasze jęki…[/b]

 9. Cieszę się, że temat sali przy SP2 nie został olany i rusza do przodu. Jedna uwaga: jak już to robimy to już zróbmy to porządnie i niech to wszystko będzie przemyślane

 10. w pełni zgadzam sie z #10 własne zdanie Ratusza pewnie się nie zmieni tym pokazali tylko swoja klasę. W sprawach ważnych na pewno można liczyć na nich jako głos rozsądku, na nowe pomysły i w ogóle coś świeżego. A w sprawie głosowania nad wynagrodzenie burmistrza to co w imię zasad zawsze na NIE bo tak, czy z rozsądkiem akceptują to co jest do zaakceptowania. A dla was pieniacze, po 4 latach pracy podwyżka 200 czy 350 zł jest pożywką do piltykierowania w interencie.

 11. ta podwyzka nalezala sie jak mowil klasyk jak psu micha, a co ze starej pensji mial kupic nakrycie glowy na bilbordzie przy gararzach na 1 maja:|

 12. Podwyżka dla burmistrza wynosi 350 zł brutto; netto jest wyraźnie mniej. Podwyżka wynosi tyle ile wskaźnik inflacji.
  Działanie Ratusza podoba mi się. Myślenie i rozwaga – oby tak dalej :)

 13. Piotr ma racje. Mogli bić piane, kłaść się krzyżem itd, tylko po co? by zadowolić kilku etatowych pieniaczy i frustratów? mogli się mścić za to co działo się na pierwszej sesji i robić dym ale zachowali się naprawdę rozsądnie i widać, że nie poszli do rady po to by się awanturować tylko rzeczywiście działać. tylko czy druga strona będzie wstanie to zrozumieć?

 14. Ja głosowałam na Marka ponieważ to jest jedyny młody chłopak który ma poustawiane w głowie. Zresztą chyba tylko on jedyny w tej radzie jest wykształcony pod względem polityki reszta tylko dba o swoje tyłki i nic nie robi.

 15. [size=20]Ja głosowałam na Marka ponieważ to jest jedyny młody chłopak który ma poustawiane w głowie. Zresztą chyba tylko on jedyny w tej radzie jest wykształcony pod względem polityki reszta tylko dba o swoje tyłki i nic nie robi.[/size]

 16. [b]
  co do "burmiszcza"….Jak mu rada miejska zatwierdziła podwyżkę to dlaczego ma jej nie wziąć? Ale nie gadajcie mi tu o czaplach na plantach, luksusowej wiacie na przystanku PKS gdzie nawet nie ma jak się schronić przed deszczem i wiatrem czy innymi bajerami zrobionymi pod publiczkę gawiedzi.
  Jakoś nie widzę i nie słyszę o miejscach do pracy aby nikt nie musiał wyjeżdżać za nią do innych miast, jakoś coraz mniej widzę młodych ludzi chcących zamieszkać w tym miasteczku. A patrzę na to od czterdziestu lat i pamiętam tłumy wracające z DEZAMETu po pracy i kolejki autobusów rozwożące pracowników z okolicznych miejscowości. Cały mój rocznik wyjechał z Nowej Dęby, połowa ma własny business z czego co trzeci za granicą zachodnią, i jakoś nie pchają się na "ojcowiznę" z zakładaniem interesów. A wiecie dlaczego? Bo najpierw cię mamią takimi gadkami o strefie ekonomicznej i temu podobnymi, a potem jak się zaczynasz rozkręcać to doją z ciebie jak z mlecznej krowy.
  Więc może o zasługach ob. Ordona będziemy gadali gdy takie naprawdę sie pojawią… [/b]

 17. Te sale sportowe to dla kogo. W N. Dębie trzeba budować prosektoria albo halę sportową pod zakładami zamienić na dom pogrzebowy Blisko cmentarza. Zostali sami starzy i debile na forum O matko jedyna….czas się zbierać

 18. jestem zdziwiony marna podwyzka dla Burmistrza.uzyskal 80% poparcia.bardziej docenili go wyborcy niz obecna rada.podwyzka to tylko kwota inflancji.panie przewodniczacy nie jest to eleganckie wobec wyborcow ktorzy tego burmistrza szanuja juz druga kadencje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here