Dłużnicy zalegają PGKiM 3mln złotych

40


Dłużnicy zalegają PGKiM-u 3mln złotych

Podczas IV sesji rady miejskiej Maria Mroczek zwróciła się do prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Jakuba Sudoła z pytaniem o ogólną kwotę zadłużenia lokatorów z tytułu niepłacenia czynszów. Jednocześnie zasugerowała, że długi mogłyby zostać odpracowane w ramach prac społecznych.

Jakub Sudoł stwierdził, że sprawa zadłużenia jest jednym z głównych problemów Przedsiębiorstwa gdyż jego ogólna kwota sięga 3mln złotych co stanowi 1/3 kapitału zakładowego spółki. Roczny przyrost zadłużenia wynosi ok. 250 tys. zł. Prezes PGKiM podkreślił, że do dłużników wysyłane są pisma i wezwania, a także prowadzone są rozmowy mające na celu podjęcie ustaleń z mieszkańcami mającymi trudności finansowe. Sudoł ustosunkowując się do kwestii odpracowywania zadłużenia dodał, że dokonując oceny tego wariantu należy wziąć pod uwagę koszty pracy oraz jej niską jakość. Jednocześnie dodał, że w innych miastach funkcjonują tzw. spółdzielnie socjalne w ramach których podejmowane są tego typu działania.

opr.info

40 KOMENTARZE

 1. No to pięknie kwiatki wyrastaja, zróbcie im jeszcze nowe chodniki , na każdym rogu lampa , a na wioskach niech chodzą w błocie,oni muszą zapłacić podatki. Może by tak komornik zajął się tym problemem,pozabierał samochody tym co nie płaca,więcej miejsca by było do parkowania.

 2. a może wiesniaki zaczną płacić ZUS a nie KRUS i normalne podatki jak reszta.
  400-500 czynszu co miesiac plus media choc wieśniaku do miasta mieszkaj,do biedronki bliziutko,ale za co jak czynsz opłacisz ?
  Tylko kury u babki zostaw.

 3. Czynszu nie płacą ale na raty na nowe samochody mają.Jaki problem.Zlicytować dłużników,znajdą się tacy co będą płacić za mieszkanie.Ilu młodych w naszej mieścinie pragnie mieszkania.Swojego mieszkania.Wielu.Córusia z synkiem mają swoje mieszkania ale mamusię i tatusia nie łaska zabrać do siebie.Więc babcia lamentuje w 3-4 pokojowym mieszkaniu i nie płaci.Nie płacą również nasi przedsiębiorcy.Lepiej im się opłaca obrócić pieniędzmi za czynsz.Przecież w sytuacji podbramkowej pójdą na ugodę z MPGKim i wpłacą zaległości.Bez karnych odsetek.Proste? Gdyby komunalna złożyła pozew o natychmiastową eksmisję zaległości zostałyby uregulowane.A szanowna radna niech szasta swoimi pieniędzmi,nie moimi.Na obiboków i lawirantów płacił nie będę.Kilkutysięczny dług spłaci jeden z drugim grabieniem liśći czy inną niefachową pracą?Będzie robił tak aby dniówka zleciała.

 4. #6Nie w każdym przypadku pod most.Są wyjątkowe sytuacje w których trzeba pomóc.Ciężka choroba w rodzinie,nagła utrata pracy przez obojga.W tym wypadku należy się pomoć i nawet umorzenie zaległości.Lecz STOP lawirantom żerującym na naszym spoleczeństwie.

 5. Jak eksmitowac i gdzie jak prawo broni nieplacacych ? ,w ubieglym roku MPiG zalozyl 20 spraw o eksmisje i czemu nie podaje P> PREZES co z tego wyniklo ![b]:o[/b]

 6. Szanowny panie ja żeby nie mieszkać w "klatce" musiałem oszczędzać, żyć z pożyczki na pożyczkę, ciężko pracować po godzinach i w ten sposób doszedłem do własnego domku który w chwili obecnej ma wartość i za swoja ciężka pracę mogę mieszkać godnie choć drogo .Nie jeździłem na wczasy tylko praca na budowie podczas urlopu by jak najmniej zapłacić fachowcom.Nie wykupiłem sobie od państwa 'klatki" za przysłowiowe "guziki". Muszę martwić się o opał, palić w własnej kotłowni,płacę za media podobnie jak ty, poza tym podatki,ubezpieczenie i tu nie ma sentymentów. Nie mogę sobie pozwolić na to by coś zlekceważyć i mieć zaległości.
  A najwyższy czas by gmina razem z PGK i M oraz MOPS przyjrzała się komu rzeczywiście trzeba pomóc a kto jest lawirantem i cwaniakiem i komu dobrać się do portfela .

 7. Jeżeli ludzie są zadłużeni bezrobotni powinni odpracować cześc długu jako prace społeczne. Ja muszę pracować na swoje rachunki , a cześć z tych zadłużonych to po prostu nieroby i tyle.Jedyne co robią to piją lub robią dzieci na grande ( nie mówie tu o wszystkich zadłużonych)

 8. jeśli ktoś ma na utrzymaniu dzieci w wieku szkolnym to nie jest w stanie zapłacić za mieszkanie z pensji ok. 1.400 zł i to nie wynika z uników tylko z braku środków. To nie jest takie proste żyć w takiej mieścinie za takie marne grosze.

 9. Za guziki powiadasz.Zgoda.Prawo wolnego rynku.Tylko zauważ że Ci którzy kupili mieszkania za tzw.guziki teraz windują ceny za metr kwadratowy "klatki"I to oni chcieliby kupić także parę arów ziemi pod budowę również za guziki.To samo z garażami na terenie miasta.Samochód zamiast stać a garażu blokuje miejsce na parkingu a cwaniak wynajmuje garaż klientowi.Wielu rzeczom należy przyjrzeć się w naszym mieście i gminie.Ale cóż.Ręka rękę myje żeby była czysta.Po co się narażać wyborcom.Łatwiej zająć się bzdetami i robić szum medialny wokół swojej osoby.
  ps
  Post nr1 nie jest mojego autorstwa

 10. tak, to moze przestanmy placic wszyscy. nie, bo wtedy na pewno przyjdzie komornik, albo i dwoch i porzadni obywatele pojda siedziec. a teraz, co to jest 3 miliony? to tylko 1/3 kapitalu zakladowego spolki. bo prawo chroni winnych. a na wsi jest jak jest – to za darmo, to od sasiada, to z lasu, to tu to tam – obecnie jeszcze lepiej

 11. Zostawmy wioski w spokoju a same się wykończą.Niedługo skończą się dopłaty za zalesienia,utrzymanie ugorów.Skończą się pieniążki gdy pomrą dziadkowie i babcie którzy przekazali gospodarstwa za rentę.Śmieszy:D mnie a jednocześnie przeraża:o gdy dawniejsi gospodarze pełną gębą stoją dziś w kolejce w biedronce po masło i mleko.Świat się przewraca do góry nogami.Miasto żywi wieś:o.

 12. a`mi `nie śpieszno do płacenia,bo drażni mnie i frustruje oszustwo mpgkim ,podwyżki nie co roczne a kwartalne to za śmieci,wodę ,ścieki,dogrzewanie mieszkania na siłę -sprzedawanie energii cieplnej ,która jest mi nie potrzebna i spać muszę przy otwartym oknie.
  Woda zaciekająca na poddaszach,pisma,prośby o naprawę ,remont.
  Utrzymywanie ekipy remontowo-budowlanej największych nierobów,papraków,bałaganiarzy,pijaków z kierownikiem na czele też mi nie na rękę i stanowczo protestuję.
  Nie znam ani jednego człowieka ,który byłby zadowolony z usług tej firmy od gazownika na murarzu kończąc-na syfią rozkują i pójdą a za prywatne pieniądze ludzie kończą i poprawiają.
  Utrzymywanie stołków pociotków poobsadzanych tam matołów też nie chcę utrzymywać.
  I takie pytanie na koniec ;
  [size=16]Gdzie pracuję były starosta czyż nie w biednym zadłużonym ledwie wiążącym koniec z końcem MPGKiM ?[/size]

 13. dostalem kare finansowa w wysokosci 800 zl , zamienilem to na 120h prac spolecznych. Z tego odrobilem 8 godzin czyli zostalo 112 . nadarzyla mi sie okazja wyjechac za granice , wiec pojechalem. Skontaktowalem sie z MPGKiM zeby spowrotem zamienili to na złotowki i za 112h MUSIALEM ZAPLACIC 2000 ZL. NO **** MYSLALEM ZE OSZALEJE ZLODZIEJE **** !!! [i][wulgaryzmy wycięte przed admina][/i]

 14. nie zgadzam sie z niektórymi opiniami!!jak mozna mowic pod most tych co nie placa czynsz ? to jakis dzieciak pisal?mając 328 zł na mies.dochód mieszkając z dzieckiem,płacić za czynsz mam 598.30! a szlag co ja kasę drukuje?skąd mam na życie brać?to nie jest takie proste być rodzicem i płacić te czynsze .a gdzie szkoła książki też nie są tanie!o takich żuli co dykte walą fakt brać sie za takich:DNaprawdę to chwała P.PREZESOWI SUDOŁÓWI ze pozwala nam tu jeszcze mieszkać*mam na myśli blok na zakładach:D MIESZKAJĄ TU PIJAKI ALE WIĘKSZOŚĆ TEŻ NORMALNYCH RODZIN!Wielki SZACUN dla MPGKiM w Nowej Dębie:D;)

 15. Tutaj podyskutujecie -przyprowadził sobie prezesa MPGKiM z tarnobrzega a ten go teraz grzecznie na stołek kierowniczy !!! Do tej pory jakoś działał bez kierownika !!

 16. Były starosta jest świetnym fachowcem. Zaczął się proces łączenia spółek i ktoś to musi prowadzić. Dobrze, że osoba doświadczona może swoją wiedzę wykorzystać, a i inni będą się mogli wiele od Niego nauczyć.
  Nie rozumiem takiej zawiści innych.
  Panie Wacławie dużo zdrowia:)

 17. Zdecydowana większość tego zadłużenia wynika z kiepskiej egzekucji pieniędzy przez pgkim od swoich lokatorów tzn osób zamieszkałych w lokalach, których właścicielem jest w/w spółka.
  Indywidualni członkowie wspólnot mieszkaniowych za swoje mieszkania własnościowe w większości płacą. Reasumując to pgkim wisi kasę wspólnotom mieszkaniowym. Ja jako członek jednej z takich wspólnot wynajmując komuś mieszkanie nadal jako właściciel jestem zobligowany do płacenia rachunków nawet, gdy "mój" lokator nie zapłaciłby mi ani grosza.

 18. Dla tych co faktycznie maja problemy finansowe nie zawsze z wlasnej winy wyrazam zrozumienie ale ci co maja i nie placa szukaja furtki w ustawach nalezy sie bicz surowy.wystarczy im sie tylko przyjrzec.bo jest wielu manipulantow w mysl nowoczesnosci przestepca chroniony niewinny karany.sa jeszcze kolesie.

 19. z wpisem#30 się zgadzam. Do #28 – za Waszymi Sprawkami kryli się także inni, którzy są dalej u władzy. Może to warto wspomnieć:@

 20. Takich ludzi jak stefek( drugi głos w dyskusji) powinno się wywozić na kilka m-cy na Syberię. Albo zmądrzeją, albo do reszty zgłupieją!

 21. W.Wróbel będąc starostą zrobił wiele dobrego dla miasta, dla szkół średnich ( obie ocieplił, a w technikum jeszcze dodatkowo podniósł wyraźnie standard warsztatów ) i dla szpitala. I o tym należy pamiętać.

 22. Brał za to odpowiednie wynagrodzenie. PODKREŚLĘ, ŻE NIE MAŁE!
  To może od razu dajmy mu jako miasto złote laury i dożywotnią emeryturę w wysokości 4000zł?

 23. Brał wynagrodzenie, ale nie za darmo. Dajce mu już spokój, nie wiem czego w was ludziach taka zawiść. Artykuł tyczy się czego innego, a wy musicie co niektórzy swoje 5 gr dołożyć.

 24. Biedny Stefek płacący 400zl czynszu sam pierwszy składa wniosek o dofinansowanie ( taka ulga w czynszu dla miej zamożnych )
  Podwyżki może masz dlatego,że Karmazynowa Twarz śpi przy otwartym oknie zamiast przykręcić zawór na centralnym a cieplne złotówki ulatują w niebyt,ale po co przykręcać niech się wietrzy, jakby chodził do pieca i węgiel kupował za 700zł to wiedziałby jak oszczędzać.A tak domaga się remontów jak On i pół miasta zalega w opłatach. Może remont przeprowadzą zalegający w czynszach albo odrabiający wyroki skierowani do P.G.K.i M. Remont Tą Ekipą może zaczniemy od bloku Pani Radnej to w końcu Jej twórczy pomysł. Pani Teklo każdy może się pochwalić minimum finansowym ,brać dofinansowania od podręczników dla dzieci, zasiłków rodzinnych po obiady w opiece na banku żywności Pani Kaczorowej kończąc, a jak minimum finansowe przekroczycie to chłop wróci z Angli i spłodzi następnego potomka i zasiłki znowu można będzie brać , za mieszkanie nie płacić i pod bank żywności podjeżdżać audi A8. Ale oficjalnie zarabiamy 598,30 na całą rodzinę , a chłop zarabia euro za granicą albo 300zł dniówka na budowie. Ale to się nie liczy .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here