Drugi etap modernizacji ulicy Kościuszki w 2017 roku?

5

Dobiega końca pierwszy etap przebudowy ulicy Kościuszki od wjazdu do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, podstrefa Nowa Dęba do torów kolejowych w Nowej Dębie. W ramach pierwszego etapu między innymi położono nową nawierzchnię, zbudowano ciąg pieszo – rowerowy. Samorządowcy przewidują, że kolejna część drogi będzie remontowana w 2017 roku.
Na początku sierpnia tego roku Wojewoda Podkarpacki ogłosił nabór wniosków na budowę – przebudowę dróg lokalnych realizowanych w 2017 roku w ramach w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019 tzw. „schetynówek” Zarząd Powiatu zaproponował do realizacji zadanie pn.„Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1127R – ulica Kościuszki w Nowej Dębie w km 0 + 000 do 0 + 510” o wartości kosztorysowej 1.200.000 zł. W ramach programu zadanie może być finansowane z budżetu Państwa do 50 procent wartości. Gmina Nowa Dęba zadeklarowała udział finansowy w kwocie 400 tys. zł. Powiat udzieli pomocy w wysokości 300 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną zabezpieczone w budżetach na 2017 rok.
Drugi etap przebudowy ulicy Kościuszki obejmie odcinek od drogi krajowej nr 9 w kierunki rzeki Bystrzyk.

5 KOMENTARZE

    • Dołącz do dyskusji Nieprawda!!! Wyposażenie przejazdu kolejowego tak, ale dojazdy to już administrator drogi. Być może to sprawa przebudowy tego nieszczęsnego przejazdu na który narzekają kierowcy ciężkich pojazdów – bo w zimie przy oblodzeniu nie są w stanie opuścić przejazdu?!!! Na moje pytanie „Dlaczego na tym przejeździe nie ma szlabanów?” – PLK – odpowiedziało że to za sprawą zarządcy drogi – ponieważ ten przejazd jest tymczasowy – zarządca drogi planował tam budowę wiaduktu (lata 70-te). PLK nie zostały poinformowane o zmianie charakteru przejazdu. Może wreszcie zarządca drogi, a więc POWIAT określi plany co do tego przejazdu.

  1. Droga powiatowa, a miasto dokłada, o co chodzi, przecież to zadanie powiatu a nie gminy?!? Gmina nie ma innych wydatków? Swoich dróg do remontu? Zlikwidujmy powiaty jeśli się nie sprawdzają i potrzebna jest pomoc samorządów gminnych, no chyba że to tylko u Nas tak jest.

  2. Te 50 m to niby do PKP należy juz widzę jak się garna żeby to zrobić a od dk9 do Bystrzyka droga jest ok, wymienić trzeba nawierzchnię od Bystrzycka do torow

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here