Drużynowe Mistrzostwa Polski Województw Drużyn Mieszanych

0

Na Podkarpaciu w miejscowości Żyraków k/ Dębicy rozegrane zostały II Drużynowe Mistrzostwa Polski Województw Drużyn Mieszanych w kategorii Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych w badmintonie.

Na starcie mistrzostw w sumie stanęło 18 reprezentacji z całej Polski. Znakomicie w mistrzostwach tych spisała się reprezentacja Podkarpacia w kategorii juniorów młodszych, która po ciężkich bojach wywalczyła trzecie miejsce i jakże upragniony brązowy medal.
W drodze do strefy medalowej podkarpaccy juniorzy młodsi pokonali bardzo silne zespoły województw: opolskiego 3:0. Wynik sugeruje, że był to łatwy mecz, ale dwie gry kończyły się po trudnych trzysetowych pojedynkach.
W półfinale nasi juniorzy ulegli po bardzo dramatycznym, stojącym na wysokim poziomie pojedynku drużynie Mazowsza I 1:3, a wszystkie pojedynki kończyły się po trzysetowych grach, a decydujące sety grane były na tak zwane przewagi.
W pojedynku o trzecie miejsce, a tym samym o brązowy medal podkarpaccy juniorzy młodsi stawili czoła drugiej drużynie Mazowsza. Ten pojedynek dostarczył licznej widowni, która cały czas dopingowała drużynę z Podkarpacia, niebywałych emocji. Zespół z Podkarpacia cały czas obejmował prowadzenie, a goście z Mazowsza doprowadzali do remisu. Do decydującego o medalu pojedynku do ostatniej gry mieszanej, trenerzy prowadzący reprezentacje Podkarpacia w tych mistrzostwach: Adam Bunio (Stal Nowa Dęba) i Piotr Skrzek (UKS Orbitek Straszęcin) desygnowali mixt w składzie: Natalia Róg (Stal Nowa Dęba) i Konrad Płoch (UKS Start Widełka). Podkarpacki mixt pokonał po koncertowej grze mixt z Mazowsza: Miłosz Kaim / Olga Miksza 2:0 (21:15;21:14). Radość w ekipie z Podkarpacia była bardzo wielka, a cały zespół po ostatniej lotce odtańczył na korcie taniec radości.

W drużynie Podkarpacia wystąpiło między innymi pięcioro badmintonistów ze Stali Nowa Dęba, którzy tworzyli trzon tej reprezentacji: Natalia Róg, Beata Mycek, Rafał Lejko, Zofia Tomczyk i Aleksandra Michalczuk. Wielkie brawa dla całej piątki młodych badmintonistów z Nowej Dęby.

To kolejny spektakularny sukces trenerskiego badmintonowego duetu z Podkarpacia: Adama Bunio z Nowej Dęby i Piotra Skrzeka z Dębicy.
To już czwarty medal wywalczony w tych rozgrywkach przez podopiecznych tego duetu trenerskiego w przeciągu ostatnich 12 miesięcy, czego w Polsce jeszcze nikt z trenerów nie dokonał.
Warto nadmienić, że obaj panowie na co dzień również z wielkim powodzeniem występują wspólnie w grze podwójnej weteranów, donosząc wiele sukcesów.

Na zdjęciu reprezentacja podkarpackich juniorów młodszych, brązowych medalistów Drużynowych Mistrzostw Polski w kategorii juniorów młodszych, stoją od lewej strony: trener Adam Bunio (Nowa Dęba), Rafał Lejko (Stal), Natalia Róg (Stal), Tymoteusz Malik (UKS Trójka Tarnobrzeg), Aleksandra Michalczuk (Stal), Zofia Tomczyk (Stal), Beata Mycek (Stal), Magdalena Golenia (UKS Orbitek Straszęcin), Jakub Kufel (UKS Orbitek Straszęcin), Konrad Płoch (UKS Start Widełka), Kamil Michałek (UKS Orbitek Straszęcin), Norbert Świerk (UKS Aktywna Piątka Przemyśl) i trener Piotr Skrzek (Dębica).

Na drugim zdjęciu mixt: Konrad Płoch (UKS Start Widełka) / Natalia Róg (Stal Nowa Dęba) w decydującej o brązowym medalu grze mieszanej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here