POLICJANT Z NOWEJ DĘBY URATOWAŁ ŻYCIE MĘŻCZYŹNIE

30

Nowodębski policjant dokonując szybkiej i sprawnej pierwszej pomocy uratował życie jednemu z mieszkańców. Lekarze są zgodni: Gdyby nie reakcja policjanta, mężczyzna by nie przeżył.

Wydarzenie rozegrało się na skrzyżowaniu ulicy Bieszczadzkiej z Podleśną. To właśnie tam mieszkaniec naszej gminy stracił przytomność. Leżącego przy drodze mężczyznę zobaczył wracający od lekarza z żoną i dzieckiem policjant. Wprawdzie nad nim stało dwóch innych mężczyzn jednak żaden z nich nie wiedział w jaki sposób może udzielić potrzebującemu pomocy. Wówczas do akcji wkroczył policjant. Widząc iż mężczyzna nie reaguje na pytania, podjął decyzję o wezwaniu pogotowia. Następnie jednego z gapiów wysłał w okolice ul. Rzeszowskiej by tam czekał na nadjeżdżający ambulans i wskazywał lekarzom drogę do miejsca zdarzenia. Nieprzytomny mężczyzna był już siny na twarzy. Policjant bardzo szybko przystąpił do akcji ratunkowej. Jak się okazało, ta interwencja uratowała nieprzytomnemu mężczyźnie życie. W późniejszej rozmowie z lekarzem który przyjechał na miejsce z ratownikami medycznymi okazało się, że gdyby nie resuscytacja przeprowadzona przez policjanta to mężczyzna by nie przeżył. – Zrobiłem to co każdy człowiek powinien zrobić na moim miejscu – powiedział nam ów policjant, który zdecydował się pozostać anonimowy i nie zgodził się na podanie swojego imienia i nazwiska. Do zdarzenia doszło w miesiącu marcu, ale o jego przebiegu dowiedzieliśmy się dopiero teraz. Niestety w tamtym momencie Policja nie wydała żadnego komunikatu. A szkoda, bo takie postawy zasługują na uznanie i stawianie ich za wzór.

/info

———————————————————————————————-

30 KOMENTARZE

 1. Brawo, okazuje się jednak, że nowodębscy Policjanci są w takim razie bardzo dobrze wyszkoleni. Mało tego – skromni… co w tej formacji jest rzadkością

 2. Jak każdy policjant był przeszkolony w udzielaniu pierwszej pomocy. Gdyby tego nie zrobił złamał by prawo i mógłby odpowiadać karnie za nieudzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej. Ot cała prawda

  • Artykuł 162 KK mówi o karze jakiej podlega osoba, która nie udzieliła pierwszej pomocy:

   Art. 162. § 1. Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

  • Witamy w Polsce. Witamy :]
   Cokolwiek zrobisz , cokolwiek dobrego ,zawsze możesz liczyć na to ,że ci d……..ą w komentarzach.

 3. Lepiej niech zostanie anonimowy bo niezle sobie przej..bał u proboszcza(kropienie za min. 500 poszło w 3.14zdu) przywracając gościa do żywych.

  • POTRZEBA,masz rację.POCZEBA,ale 3.14zdnąć w łeb takich 3.14żdzielców jak Ty.Zasranym obowiązkiem policjanta jest nieść pomoc i chronić obywatela.Czy to w służbie,czy to poza nią.Nie ma o czym pisać „redaktor”Ostapko to odgrzewa stare kotlety.

  • @Wesoły Romek.. Pojęcia pewno nie masz ZUCHU kto w Policji „służy” i jakie mają przeszkolenie..

  • Jakiej postawy?Zachował się jak na prawdziwego stróża prawa przystało.Chwała mu za to.Chciał pozostać anonimowym a mister Ostapko rozdmuchuje ten fakt na swoim portalu.Panie Ostapko,mam pytanie.Elektorat się kurczy?

  • Wesoły Romek nie czyta tekstu ze zrozumieniem, a poza tym to jakiś zgryźliwy gość. Anonimowość zacofana wiec o co chodzi??? Chyba tylko o to aby sie do czegoś doczepić, jak na prawdziwego polaka przystało. Nieważne co ale ważne żeby to zgnoić.

 4. cyt.Prawdziwego stróża przystało…
  @Wesoły Romek czyta z całej siły i myśli,że myśli z całej siły..
  Tak czy siak pójdzie do PIEKŁA biedny .. żal i smutek
  Piekło go zabije na AMEN. Japie*dole – psalm 23. miej cojoones nieszczęsny!:))

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here