Drużynowe Mistrzostwa Polski Województw Drużyn Mieszanych

0

W Głubczycach na Opolszczyźnie rozegrane zostały III już Drużynowe Mistrzostwa Polski Województw Drużyn Mieszanych w badmintonie w kategorii juniorów młodszych i młodzików młodszych.

W mistrzostwach wystartowała również drużyna juniorów młodszych z województwa podkarpackiego.

Zespół juniorów młodszych prowadzony przez dwójkę trenerów: Adama Bunio ( MKS 'Stal” Nowa Dęba) i Andrzeja Rachwała (UKS „Orbitek” Straszęcin) w bardzo silnej stawce rywali, po znakomitej grze wywalczył trzecie miejsce i brązowy medal.

Drużyna z Podkarpacia pokonała kolejno drużynę z Małopolski 5:0, a następnie zespół z województwa lubelskiego 4:1. W meczu półfinałowym juniorzy młodsi z Podkarpacia ulegli drużynie z województwa opolskiego 0:3.

Zespół podkarpackich juniorów młodszych wystąpił w tych mistrzostwach w następującym składzie: Beata Mycek i Rafał Lejko (oboje MKS 'Stal” Nowa Dęba), Magdalena Golenia i Jakub Kufel oboje (UKS „Orbitek” Straszęcin), Patryk Kordek (UKS „Aktywna Piątka’ Przemyśl) oraz Klaudia Bukowińska (RKB Rzeszów), a badmintoniści z Nowej Dęby tworzyli trzon tego zespołu. Tym samym juniorzy młodsi poszli w ślady swoich starszych kolegów juniorów, którzy w Kępnie też wywalczyli brązowy medal.

Jest to kolejny duży sukces podkarpackiego i nowodębskiego badmintona na arenie ogólnopolskiej oraz duży osobisty sukces trenera badmintonistów Stali Nowa Dęba Adama Bunio, który już piąty raz w przeciągu ostatnich trzech lat doprowadza reprezentacje podkarpackich badmintonistów do strefy medalowej.

Jest to też piąty medal (1 srebrny i 4 brązowe) wywalczony przez badmintonistów Stali Nowa Dęba w zawodach rangi mistrzostw Polski w tym roku.

Medalowa passa badmintonistów Stali w 2017 roku trwa na dobre.

Na zdjęciach badmintonowy zespół juniorów młodszych Podkarpacia brązowych medalistów mistrzostw Polski podczas ceremonii dekoracji oraz dwójka podstawowych graczy tej drużyny: Beata Mycek i Rafał Lejko ze Stali Nowa Dęba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here