Drużynowe Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Szkół Średnich

0

W Nowej Dębie z udziałem 16 najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców rozegrany został finał Wojewódzkiej Licealiady (Drużynowe Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Szkół Średnich) w badmintonie.

Finał rozegrano w nowo wyremontowanej hali sportowej Zespołu Szkół nr 2. Na uroczystość otwarcie przybyli:

Wicestarosta Tarnobrzeski Krzysztof Pitra, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon, Wiceprezes Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie Jacek Bigus, Dyrektor Samorządowego Ośrodka Sporu i Rekreacji w Nowej Dębie Adam Szurgociński, Prezes MKS Stal Nowa Dęba Damian Diektiarenko, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 Iwona Strojek  oraz twórca sekcji badmintona w Nowej Dębie Antoni Malcharek. Ceremonii otwarcia dokonał Krzysztof Pitra. I w tym momencie ruszyły zmagania na 4 badmintonowych kortach.

Bardzo dobrze w zawodach tych spisały się drużyny z powiatu tarnobrzeskiego. W kategorii chłopców zdecydowanie pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczył zespół Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Szymon Malik i Tymoteusz Malik. Drugie miejsce, srebrny medal i i tytuł wicemistrzowski wywalczyła natomiast drużyna Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie w składzie: Ernest Ścipień, Dominik Dąbrowski i Patryk Kowalczyk.

W kategorii dziewcząt trzecie miejsce i brązowy medal po dramatycznych grach wywalczyła drużyna Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Dębie w składzie: Maria Horodeńska i Barbara Tomczyk.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym oraz organizacyjnym, co na każdym kroku podkreślali uczestnicy finału.

Na zdjęciach zwycięskie zespoły dziewcząt i chłopców podczas ceremonii dekoracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here