Dzierżawa dla LOK przedłużona

32

07.04.2011r.

Jedną ze spraw rozpatrywanych na wczorajszej Komisji Gospodarki Przestrzennej i Inwestycji była kwestia przedłużenia bądź nie dzierżawy dla wodniaków z Ligi Obrony Kraju wiaty znajdującej się nad nowodębskim zalewem.

Ostatnia umowa pomiędzy LOK a gminą obowiązywała w okresie od 1 grudnia 2009 roku do 30 listopada roku ubiegłego. 13 stycznia do nowodębskiego magistratu wpłynęło pismo z prośbą o przedłużenie dzierżawy pomieszczenia garażowego. Do tej pory gmina nie pobierała opłaty za użytkowanie obiektu.

W imieniu wnioskodawcy głos zabrał Dyrektor Biura Podkarpackiej Organizacji LOK ppłk  rez. mgr Jerzy SALAMUCHA, który przedstawił samorządowcom informacje o wyposażeniu i działalności klubu. W dyskusji nad tematem poruszono kwestie planów zagospodarowania terenów nad zalewem i ewentualnego umiejscowienia w tych planach wiaty, a także stanu technicznego obiektu i wspieranie przez Podkarpacką Organizacje LOK nowodębskich wodniaków. Jerzy Salamucha zapewnił, że znajdą się środki na bieżące wydatki dla miejscowej grupy. Po tej deklaracji Komisja 4 głosami za, 4 wstrzymującymi i 1 przeciw zadecydowała o przedłużeniu dzierżawy na okres jednego roku.

Ustalenie wysokości ceny pozostaje w gestii burmistrza. Zmiany w przepisach uniemożliwiają odstąpienie od opłaty.

/info

32 KOMENTARZE

 1. I tu wam będzie głupio bo: wniosek z dzierżawą roczną ze względu na plany zagospodarowania Zalewu oraz deklaracje Pana Dyrektora złożył Marek Ostapko a Klub Ratusz go poparł. Dziękuję za uwagę.

 2. Nie był to dobry pomysł aby przedłużać tym darmozjadom dzierżawę, nic nie robią dla mieszkańców tylko mają tam w tym garażu miejsce do imprez zakrapianych i nie tylko! Strach tamtędy chodzić jak są te drzwi otwarte – można jeszcze butelką dostać ! A poza tym – to kiedy ktoś widział pływające łódki nad zalewem! Widać i słychać imprezowiczów jak się bawią i nic poza tym. KW LOK czytaj klub wódny lok

 3. Bzdury wypisujesz człowieku! Nic nie wiesz o KW LOK, a co do pływania po zalewie było przyjść nad zalew w weekend to byś zobaczył co nie co!
  Przyjdź jak będziemy sam zobaczysz…

 4. Przez ten rok w tej części zalewu w której jest wiata nie wiele się zmieni. Ten rok niech warunkowo przebunkrują. To tylko rok przez który chłopaki z LOKu mają szanse na wykazanie się, że naprawdę chcą działać.

 5. szanse – jakie szanse, niby na co ?
  co takiego oni tam robią aby dawać im szanse – proszę przejść się na spacer w to miejsce – największy syf jaki może być nad brzegiem zalewu to właśnie przed ich budynkiem i wokół tego przytułku!
  to jest speluna a nie miejsce gdzie skupia się młodzież , dzieci , mieszkańcy to jest grupa wzajemnej adoracji. najlepiej było by zburzyć ten przytułek zła

 6. syf to robią pseudo wędkarze, którzy zamiast łowić ryby to browary i inne wynalazki popijają, zalew wygląda wszędzie tak samo czyli śmieci wszędzie dookoła. A i jeszcze bym zapomniał, użytkownicy INDYGO to po każdym spotkaniu w tym lokalu zostawiają masę śmieci w wodzie i nad jej brzegiem. To są główni sprawcy porządku nad zalewem i ich należałoby wziąć za tyłki> Tylko kto to ma zrobić ?

 7. wy bando ludzi bez wyksztalcenia ze siedzimy tam i chlejemy ? kto z klubu niby tam smieci? jedyni z jedynych tam sprzatamy a ze przyjdzie banda burakow i siedza na lawce i chleja piwo to nie nasza wina. jak mozna dzialac z takim idiotycznym podejsciem ludzi??;/ niby skad mamy miec pieniadze na cos? nikt nam nic nie daje! kasa jest tylko ze skladek i tego co sie wypozyczyc w lecie. jesli ktos ma dalej pisac swoje idiotyczne tezy niech lepiej skonczy

 8. Co do Pana Licaka, to za jego czasów, kiedy tam urzędował to się coś nad tą wodą działo i tu przyznają mi racje wszyscy jego uczniowie , którzy wyszli z pod jego ręki. Od czasu do czasu można go jeszcze zobaczyć nad Zalewem i często zaskakuje nas mieszkańców swoimi pomysłami czy działaniami. Nie wiem co było lub jest powodem, że nie współpracuje z LOK-cami bo go o to jeszcze nie spytałam ale na pewno nie omieszkam zapytać. Ale warto takich ludzi jak T. Licak mieć wokół siebie i wierzę że sprawa Zalewu i działalności wodnej nie jest mu obojętna. Trzymam kciuki i życzę powodzenia w podejmowaniu decyzji w sprawie naszego Zalewu.
  Iwona J

 9. Nie wiem czy wiesz rosomaku, że to co masz wokół swojego terenu, domu, garażu , obiektu świadczy to o jego właścicielu! Wcale bym się nie zdziwił gdyby okazało się, że podobnie macie w tym swoim garażu jak na zewnątrz wokół.
  bez odbioru

 10. A ja się pytam :
  Gdzie jest Straż Miejska ? Która to powinna wlepiać mandaty za bałagan przy i wokół posesji.
  Gdzie oni są !
  Jeżeli SM nie wypełnia swojej misji to na co ta formacja, szkoda tylko naszych podatków na podwójne marnotrawstwo.

 11. Nie macie się czego czepić, tylko czepiacie się ludzi , którzy coś dla tego miasta chcą zrobić. Chcecie porządku nie dbając o niego sami, chcecie wszystkiego za darmo nie dając nic w zamian. marudzić, grymasić i biadolić potraficie. teraz przyszła kolej na wodniaków, zaraz wejdziecie na wędkarzy, sportowców i tak w kółko.
  Jeżeli przeszkadza ci bałagan to przyjdź i posprzątaj lub pomóż posprzątać, a nie wytykasz palcem. Sam wyrzucasz stertę śmieci kiedy idziesz nad wodę niby odpocząć. Więc przestań jeden z drugim biadolić i niedorzecznie wypisywać bzdury tylko zajmij się sobą i swoim otoczeniem.

 12. Mam do powiedzenia tylko tyle: jesli kiedykolwiek ,ktokolwiek zjawił się pod wiatą chociaż raz w tym bądź w ubiegłych latach wiedział tak naprawdę co sie dzieje!Ludzie naprawde robią dużo i jesli ktoś nie ma o tym pojącia niech nie gada głupot.To wspaniali ludzie, i chodzi o cos więcej niż tylko o zabawe ,to miejsce jest magiczne i trzeba o nie walczyć!!! Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy!!!
  Pozdro dla wszystkich wytrwałych!hej!

 13. Przepraszam co nazywasz magią ? Chyba nie to miejsce!
  Co takiego zrobiłeś, że do tej pory nie zauważyłem a często tamtędy przechodzę :[i]ktokolwiek zjawił się pod wiatą chociaż raz w tym bądź w ubiegłych latach wiedział tak naprawdę co sie dzieje!Ludzie naprawde robią dużo[/i]
  Podaj po jednym przykładzie np. kiedy sprzątałeś ten teren

 14. Magia !!! Nawdychają się świństwa i mają zwidy i majaki, i na takie działania jest przyzwolenie władz! Jak takich ludzi można popierać ! :oWstyd !

 15. [b][center]Do wszystkich malkontentów czegokolwiek co robią inni w Nowej Dębie![/center]

  Pokażcie że macie lepsze pomysły, że można lepiej cokolwiek zrobić, a pochwała i szacunek będzie wam dane…..A jak nie to morda w kubeł, i nie bulgotać[/b]

 16. [i][quote]Przez ten rok w tej części zalewu w której jest wiata nie wiele się zmieni. Ten rok niech warunkowo przebunkrują. To tylko rok przez który chłopaki z LOKu mają szanse na wykazanie się, że naprawdę chcą działać.[/quote][/i]
  NIC nie zrobili do tej pory, a i ten rok nic nie zmieni – przekonajmy się.
  popieram #16, co do kontrolowania tego obiektu przez Straż Miejską, by zmusić do sprzątania terenu przylegającego do tego garażu wraz z pasem brzegu Zalewu,
  a władze miasta niech się przyjrzą bliżej tematowi kiedy wydają kolejne przedłużenia umowy dzierżawy – bo tak na marginesie to władza jest za ten cały stan rzeczy odpowiedzialna

 17. Szkoda gadać do ludzi pozbawionych mózgów!!!zal i smutek mnie ogarnia kiedy imbecyle się wypowiadają Szczgólnie jakiś tam Marian haha ,który pewnie "łowi ryby" i ja chodze i zbieram po nim śmieci!!!
  Gadają Ci co tak naprawdę nie mają nic do powiedzenia i nic nie robią w ogóle zero ambicji, a marzą im się wielkie decyzje i wielkie przemowy ha!!!Tylko narzekają i narzekają i stękają bla bla bla i już mi sie nie chce….. .
  A poza tym jesli ktoś nigdy nie pływał chociaz kajakiem to tez morda w kubeł! :D pozdr

 18. Kolego z pod #25 nie obrażaj wędkarzy, bo jeśli chodzi o czystość i porządek tego miejsca to wędkarze mają największy udział w sprzątaniu. Nie wiem kogo reprezentujesz ale na pewno nie wodniaków. Więc zastanów się co wypisujesz. A to, że ktoś zwraca uwagę na czystość tego miejsca (wiata LOK) to ma rację.
  WR

 19. A ja jestem ciekawy jaką opłatę ustali Burmistrz dla wodniaków z Ligi Obrony Kraju ?
  Czy takie dane mogą ujrzeć światło dzienne ?

 20. Burmistrz powinien takie informacje udzielić w biuletynie informacji publicznej na stronie umig . Bo ten temat dotyczy pozostałych, również organizacji pozarządowych więc nikt nie powinien robić z tego tajemnicy. Pytanie jest takie, kiedy poda i czy poda ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here