II miejsce Kasi Wojciechowskiej

3

22.03.2011r

W sobotę 19 marca odbyły się w Mielcu Mistrzostwa Makroregionu w biegach przełajowych, w których rywalizowali biegacze z województw podkarpackiego i małopolskiego.

W kategorii juniorek młodszych były to zarazem eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która 2 kwietnia rozegrana zostanie w Bydgoszczy. Do Olimpiady kwalifikowało się pierwszych 12 zawodniczek z każdego z 8 makroregionów w Polsce.

Bardzo dobrze spisała się w biegu na 3km Katarzyna Wojciechowska, która zajęła drugie miejsce ulegając po zaciętej walce jedynie  Annie Wójcik brązowej medalistce  ostatnich Halowych Mistrzostw Polski. Kasia jako jedyna z biegaczek w stawce potrafiła utrzymać mocne tempo o rok starszej rywalki i nawet w końcówce biegu wyszła na prowadzenie ale Wójcik wytrzymała atak i na ostatnich metrach okazała się minimalnie szybsza.

W biegu dzieci starszych na trzecim miejscu podium stanął Szymon Zięba,zaś na czwartym miejscu bieg ukończył Witek Wrona.

Wysokie ósme miejsca zajęły dziewczęta z najkrótszym stażem treningowym Katarzyna Serafin w biegu na 1000m dzieci starszych oraz Marcelina Serafin na dystansie 1500m młodziczek. Poza tym Adrian Paź zajął 23 miejsce w biegu na 3 km młodzików.

B.K

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here